НОРВЕГИЯ - 44 Предколедна

  • 51 431
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 972
Здравейте Simple Smile Да не ви изпусна  Party Тази година ще правим и ние къща от канелени бисквити Crazy За първи път ще е и незнам дали ще се справим. Синът ми е впечатлен Party
Чудех се как да направим тази украса ....Шприц нямам и умувам как да стане... С две леви ръце съм Mr. Green

Последна редакция: сб, 24 ное 2012, 01:54 от Aна Болейн

# 61
  • Мнения: 2 786
Силве, Нелка, какъв салам от кръв?  newsm78 И аз не съм опитвала такова нещо, даже не се и сещам какво е.

# 62
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile Да не ви изпусна  Party Тази година ще правим и ние къща от канелени бисквити Crazy За първи път ще е и незнам дали ще се справим. Синът ми е впечатлен Party
Чудех се как да направим тази украса ....Шприц нямам и умувам как да стане... С две леви ръце съм Mr. Green

В магазините има айсинг в тубички, а има и цветен. Огледай в отделението за брашно и украси. По това време на годината е доста заредено точно там.



Тези долу съм ги ползвала, но си трябва шприц под някаква форма. Мисля, че можеш да си поръчаш, ако не, в Пандуро хоби има всичко. http://www.pandurohobby.no/Products/Activities/015-Bake-cupcakes



Не знам дали ти бях от ползва, но в обикновените магазини, Кооп OBS например, има айсинг в кутии, трябва ти само шприц и готово. Така, че може би ти трябва един малък шприц.

# 63
  • Мнения: X
Силве, Нелка, какъв салам от кръв?  newsm78 И аз не съм опитвала такова нещо, даже не се и сещам какво е.

Да не е това: blodpølse?

# 64
  • Мнения: 2 786
Съдейки по името, това ще да е. Но съдейки по картинката - не съм го опитвала. И пак съдейки по името, едва ли би ме изкушило да си го купя ...  Crazy

# 65
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Вместо да давате луди пари за тези туби с айсинг, направете си само роял айсинг. В тортената библиотека в готварския форум има цялата информация за това как се прави. Ефтино, бързо и лесно  Peace На мен ония ден ми доставиха и 100те поша за еднократна употреба и съм готова за меденките, но не мисля да почвам преди втората седмица на декември. Къщичка правим всяка година, тази година ми се иска нещо по- различно, медена елха ми се върти, но не съм си намерила шаблони още.
Аз днес щях да правя медените сухи пасти Радка с шоколад  Crazy Laughing, ама половинката изяви желание за кифли, та врътнах едни с шипков мармалад. В момента ми втасват  Mr. Green
Аз blodpølse-то го помня от дете в книгата за Емил от Лъонаберя, там е преведено като кървавица. Мисля се прави от кръв, която се редуцира на котлона, слагат се подправки и се пълни червото. Миналата година гледах една поредица по NRK3, та там самитата показваха как го правят от еленска кръв  Peace

# 66
  • Мнения: 50
Силве, аз като гледам, там е нормално да се живее на семейни начала( говоря за младите де Simple Smile ).



Aна Болейн преди 2 години и аз се мъчих с тези къщички, но тестото беше като за меденки. Само че аз исках да направя кутия и вътре да я напълня със сладки, всички нарисувано, за Коледен подарък. Е стана нещо, ама не беше толкова професионално Simple Smile.
Като бях в Осло, малко преди да си тръгна, по магазините имаше готови стени за къща, аз бях уаууу, ама не си купих  Laughing.
Шприц можеш и сама да си направиш във найлоново пликче, правиш малка дупчица и пълниш със сместа. Ще потърся картинки, да ти покажа.

# 67
  • Мнения: 2 786
За съвместното съжителство без брак е така - популярно е, в много отношения е дори със същите права като сключилите брак, но има и някои основни различия, за които човек трябва да е наясно, ако избере този вариант.

# 68
  • Мнения: 14
Здравейте,някой прави ли пеперкаке?Може ли рецептата,а също и за рискрема,ако я знаете.Вижда ми се по-гъсто и мазно от нашето мляко с ориз,сигурно има сметана  newsm78
Относно сухите им мезета,аз съм "за". Дори и кървавия салам и оня от конското месо  Heart Eyes А....и колбасите от лос също са доста добри  Peace

# 69
  • Мнения: X
За пеперкакета купувам готово тесто. Навсякъде го има.
Рискрема и той е готов, само се добавя разбита сметата. Има и вариант сама да ги го направиш, но е голямо бъркане и пазене.

Стени за къщички също има готови във всеки магазин. Днес купих два вида от 29 и 59 крони, да има да се упражняват децата Laughing И в Икеа има, не знам там колко струват, не вярвам да е повече от 30 крони.

Въобще, за някои работи доста мързеливата я карам.

# 70
  • Мнения: X
Здравейте,някой прави ли пеперкаке?Може ли рецептата,

Търси Riskrem и pepperkakehus и излизат безброй страници с рецепти. Peace

# 71
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Бобче, я кажи за шипковия мармелад!  Hug Как така!

# 72
  • Мнения: 2 786
И аз правя пеперкакета с готово тесто, защото не ми се занимава да правя от началото.  Embarassed Украсявам ги с мелис+вода. Рецепти има за всичко в Интернет - само напиши oppskrift след името на яденето и гледай, то не са блогове, то не са чудеса ...  Crazy

# 73
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Аз съм си заклет враг на всичко готово и полуготово, та си правя всичко от А, но самото тесто на пеперкакетата наистина не е сложно,  даже и месене няма, забърква се на котлона и то само си се прави.  Heart Eyes

# 74
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ето ги кифлите, топли, туку що извадени и половината вече ги няма  Crazy Станах амного леки и въздушни и една не ти стига просто

Скрит текст:

Ама реклама си направих  Laughing
Аз предпочитам всичко да си замеся сама. Не че не съм купувала готово тесто да правят децата сами меденки, но предпочитам да е направено от мен, когато правя за подарък. Миналата година правих къщичка от готово тесто поради липса на време да меся, но шаблоните си бяха мои.  Peace
Нелка понеже съм работно чадо (от август останах с една работа на 100% и побързах да поема друг ангажимент и сега работя на 135%  Crazy, лудо мирно не седи) та абсурд да си направя мармалад от шипки сама, то не съм и виждала тук. Купих го от Мега. Не намерих сладко от сини сливи, то за мен е фаворит за пълнене на кифли, но и с шипките стана добре. Да бях сложила и някой орех, щеше да стане идеално, но ме домързя да прибягам до магазина.

Ааа Нелка, подпали фитила с това тесто на котлона, ако ни осветлиш с рецепта, цена няма да имаш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт