НОРВЕГИЯ - 44 Предколедна

  • 51 435
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
От посолството тук в БГ ми казаха ,че до 2006 г. закона е бил такъв,че ако един от двамата родители е норвежки гражданин,детето трябва да живее в Норвегия определен период от време,за да получи и то гражданство.Вече има друг закон,според който всички деца родени след 2006 г. получават автоматично паспорт,след като единия от родителите е норвежец..Това означава, че сина ми трябва да живее в Норвегия, за да получи гражданство,но не знам за  какъв период.Ще питаме като дойдем.Ще се регистрираме,за да може дъщеря ми да вземе паспорт,а сина ми номер,с който да започне училище.Поне колкото четох форума дотук,това разбрах.Аз съм завършила педагогика и магистратура психология,но и в двата случая ми трябва езика,така че работа ме чака.За курс по език,къде мога да питам,не знам.  NeWS78























# 691
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Лъки, прекрасно ти е цветенцето!!! Искам и аз! Изпитвам глад (образно казано) за червени цветя, всичкото се върти основно около нюансите на розово-лилавото. Embarassed
Сърдечно ти благодаря за снимките!!  Heart Eyes Hug

# 692
  • Мнения: 4
Здравейте... Hug
Как се казва свинска мас на норвежки и от къде мога да си я купя?Благодаря предварително!

# 693
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Не съм виждала свинка мас да се продава тук  newsm78.

Мен днес ме изплюща една на кръговото на път за работа. Тя с джип, аз с мъничка тойота, така ме засили, колата за нищо не става, а аз се стреснах. Каското ще покрие щети и поправка, ама се стреснах...

# 694
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ой, Бобчееееееееее!!! Praynig Късмет, че лошото е само по колата, дано никога повече не ти се случва подобно нещо! Praynig И дано не ти остане страх от случката, че никак няма да е хубаво.  Confused Прегръдка, да се оправяш!  Hug

---------------
Тина,

В това пържат едни неща, наоколо не се стои... Joy
Не съм го купувала, нито пробвала.

# 695
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ух, дано, Нелка. А в кои магазини го има това, за пръв път го виждам  newsm78

Аз преоткривам турските магазини. Днес се заредих със страхотни червени, сладки направо пиперки, зелени чорбаджийски чушки (направо си ги хрупам така), редовния тахан, кокосово масло и варива. Голям кеф, в колата цялото семейство ръбахме чушки като снакс. Ей на това му викам фаст фоод  Mr. Green

# 696
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хабер си нямам Бобче. Никога не ми се е налагало да го купувам.  newsm78 И не го знам доколко е еднакво с онова в България.

Варива и магданоз и аз пазарувам от тай-магазина. Турският нещо не ми е съвсем Confused Дали заради едни леблебии, които бяха отвратителни и ги изхвърлих както ги купих, но рядко влизам  там. Всъщност много отдавна не съм.
 Тея чорбаджийските чушки не помня кога съм ги яла за последен път.  Rolling Eyes Иначе и аз хрупам пиперени истории така, директно, както са си.  Grinning

# 697
  • Мнения: 4
Благодаря nelka.nelka,мисля че съм виждала този продукт в Рема1000.
Bob4enka,пожелавам ти бързо възстановяване от стреса и дано никога повече не ти се случват подобни инциденти.
Прегръдки и поздрави за всички!

# 698
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Така, така.  Peace Аз се поразтърсих тук-таме и прочетох някой да пише, че е виждал понякога във фризерите на Рема да има опаковки.
Сега дали там му е постоянното място или покрай коледа се намира и на друг щанд... newsm78 Но това няма значение, стига да го има под някаква форма.
Успех и да се похвалиш тук с някоя снимка на вкусотиите хем! Wink

# 699
  • Мнения: 0
Здравейте дами, отскоро съм в Норвегия и много бих искала да се присъединя към Вашата групичка в БГ-мама. Приятелят ми, аз и детето ни живеем засега в Скиптвет. Той работи, а аз засега се грижа за малката вкъщи и проучвам въпросите свързани с намирането на работа и записването на детето в детска ясла. Ако някоя от Вас може да сподели своя опит, ще съм Ви признателна:)

# 700
  • Мнения: 4
На всяка цена ,нелка Hug

# 701
  • Мнения: 1 265
Здравейте, от няколко дни вече съм в Осло. На новите пристигнали в Норге - добре дошли; на старите форумци - привет и добре съм ви намерила .... smile3525

Търся специалист по  WIFI - българин, работещ като такъв тук в Осло. / пишете за връзка на лични; поръчката е спешна/.

Бобче, поздравления за участието ти в телевизионното "шоу"..... нищо че не спечели, важно е участието и видяното и наученото там.

Нелка - правих хлебчетата от рецептата....станаха МММММ

# 702
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ей че е хубаво така някой като опита и хареса рецепта!!!  Hug Много ти благодаря, Сем, за “отчета“, добре си се завърнала и дано само добрини да ти се случват занапред!   bouquet

# 703
  • Мнения: 1 265
 Благодаря Нелка-нелка, "отчета" за перипетиите в Африка.... Laughing  #Crazy  Praynig..... на лични

За сега се търси специалист по компютърни инсталации и мрежи...... Който е, или знае такъв /българин, работещ в системата и живее в Осло - да ми пише на лични/. Благодаря предварително.

# 704
  • Мнения: 1 265
Здравейте, само да уведомя относно търсенето на компютърен специалист...... намерен е кандидат.

Общи условия

Активация на акаунт