НОРВЕГИЯ - 44 Предколедна

  • 51 449
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
Здравейте,
Дано не ви омръзна с кулинарните въпроси,но вие сте единствените ми качествени помощници Hug
Има ли тук качамак ,и нишесте-царевично и пшенично ?Благодаря предварително!Успешна идна седмица!!!ПРЕГРЪДКИ ЗА ВСИЧКИ!!!

# 706
  • Мнения: 0
Здравейте!

Знаете ли при напускане на работа по собствено желание, по какъв член от норвежкия кодекс на труда трябва да бъде освободен човек? И какви документи трябва получа при напускане.

Работя на постоянен договор и имам 3 месеца предизвестие, което утре ще подам.

Благодаря ви!

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 20:59 от glavanak

# 707
  • Мнения: 1 265
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/artikkel.php?artid=10117609

не ми се ще да е истина?!?!; как е могло да се случи

# 708
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Тина има царевично брашно за качамак, нарича се POLENTA, има го във всички магазини  Peace

Главанак редът е следния: пишеш си и подаваш опсигелсе писмото. След изработване на 3те месеца, си искаш атест и евентуално писмо с препоръки, което да представиш при кандидатстване за следваща работа. Това е то  Peace

# 709
  • Мнения: 0
Благодаря!

# 710
  • Мнения: 650
Здравейте, може ли да се присъединя към вас? В момента съм си в БГ, но живея в Норвегия и ми предстоят, прегледи и раждане там. От мои познати знам, че не им обръщали много внимание на бременните, както в Бг- всеки месец прегледи, а само 3 4 пъти за цялата бременност, 2- 3 пъти ехограф и така, ако имате информация и ми споделите, как стоят нещата ще се радвам много Simple Smile Разбрах също, че не е по желание секциото, а само ако се налага, аз съм за нормалното раждане принципно, но много други неща около бременността ме вълнуват, защото ми е за първи път, а там нямам много близки и познати с които да споделям.

# 711
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Я кажете с какво си третирате градините против кърлежи. И как се процедира при ухапване от кърлеж?

# 712
  • Мнения: 14
Сорси,за двора не знам,но за вас и децата има в аптеките едни пръскала,които ги продават понякога и в комплект с нещо като пинсети, за да си извадиш кърлежа  newsm78 не мисля че ходят по болници за кърлеж,както ние в БГ

# 713
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Аз това имам предвид, как се процедира тук? Мерси за инфото, ако някой дълго пребиваващ с къща има повече опит, моля за съдействие. А някой ще ми помогне ли - как е кърлеж на норвежки? Simple Smile

# 714
  • Norge
  • Мнения: 2 311
.... как е кърлеж на норвежки? Simple Smile

Flått се казва, проклетникът!  #2gunfire
Аз съм само в къща, но дълги години бях на височко място и не го мислех този проблем.
Сега наоколо ми просто е като мравуняк  Joy Това прави така, че мноооого бавно работя когато работя навън. Защо ли? Aми защото бутна някъде из зеленото и хоп, веднага след това си оглеждам обстойно ръката. Пак бутна, пак оглеждам и така.  Wink

Горното не е само шега.
Но наистина, когато се мушкам да работя из по-високи треви, винаги съм облечена с гащеризон, ботуши и ръкавици. За собствено успокоение пръскам по малко превантивно нещо, но му нямам кой знае колко вяра, де. Случва се и по два пъти, през три часа, да вземам душ понякога, когато се вра съвсем из гората.  Blush

Последна редакция: ср, 26 юни 2013, 22:48 от nelka.nelka

# 715
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Мерси за отговора Нелка, а с какво пръскаш?

# 716
  • Мнения: 1 265
В какво се състои първата помощ при ухапване от кърлеж?

 При забелязан впит кърлеж трябва да се направи опит внимателно с няколко издърпвания да се извади. Най-добре е това да стане с пинцети. Обърни внимание - точно издърпване, а не въртене, защото така има опасност кърлежът да се скъса и в човешкото тяло да останат части от устния му апарат или тялото. Следва дезинфекция на мястото с йод или спирт.

 Изваждането трябва да се прави не с голи ръце, а с ръкавица или парче плат!!!!

 ПРИ дълбоко впит кърлеж или когато при вадене на кърлежа в кожата са останали части от него - ВИНАГИ СЕ ТЪРСИ СПЕЦИАЛИЗИРАНА ПОМОЩ.....
Понякога при изтеглянето кърлежът се скъсва и в кожата остава устния му апарат. Това увеличава шанса за предаване на инфекцията, затова останалата от кърлежа част трябва да се отстрани хирургически.
Изваденият кърлеж трябва да се унищожи, като се изгори или изхвърли в тоалетната.
 Неправилно е да се пука, защото така може да пръсне съдържимото му и да попадне в очите, като по този начин се предаде евентуалната инфекция

# 717
  • Мнения: 2 809
Ох, пък аз си мислех, че в Норгето няма такива гадини - като кърлежи, комари, оси, пчели... hahaha...сериозно, наистина се надявам че в северната част няма да има много такива гадинки, че моето чаве е алергично.
А и ги ненавиждам буболечките гадни.

Тук я нахапа някаква бълха - какви подутини й станаха  ooooh!

# 718
  • Norge
  • Мнения: 2 311
 Joy Joy Joy Oh бе, в северната част да няма комариииииииииииииииииииии  Joy Joy  Hug
Те там ги правят комарите, има периоди, в които дори да се шофира е трудно - стъклата стават  ooooh!
Обаче няма хлебарки!  newsm03
Къде ви намери това противното животно да нахапе детенце, уф!  Confused


Сорсе, ползвам ей това: ...

Дано не съм създала погрешно впечатление, че пръскам поляната/района около къщата. Ползвам това - за тяло/дрехи, но трябва да си призная, че май основната причина да го избера, е ароматът му, приятен ми е. Останалите неща всичките ми миришат на   Confused
За мен най-голям проблем са кнотовете. Комара го и виждаш, и чуваш, а другите ситнѝ са невидими. #Cussing out Затова пък хапят като кръвопийци, навсякъде. От средата на юни няма ли слънце, из двора не е за предпочитане да се излиза. Чак през август отново мирясват гадовете.

Сем добре е обяснила за ваденето на кърлеж. Ореол около ухапаното е индикация за инфекция, но за жалост не винаги инфекция се съпровожда от ореол.
Сем, дори не ми се мисли какви неща има из другите части на света, където си била... Embarassed

# 719
  • Мнения: 2 809
Хихи, Нелка, успокои ме   Laughing
Сериозно комарите не обичат ли топло  Blush - и мен те най-малко ме плашат. Виж кърлежите са гад неоспорима.

Аутана и аз го използвам, в интерес на истината малката, когато е била пръскана с него до сега не е била хапана.

Общи условия

Активация на акаунт