БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-24

  • 23 339
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 114
Мими, може би няма да навреди, но въпросът е принципен!

# 76
  • Мнения: 27 524
благодаря ,просто аз се притеснявам че е малко на 4 месеца по 80/90 мл - тя на един месец ми е яла повече Sad
а по принция колко грама трябва да изляжда за едно денонощие Hug

Не е малко, нормално е. Може и повече да е, както каза Мими - всяко дете е различно. Общо взето е добре да не е под 500мл на денонощие за тази възраст. Камелия яде 4 пъти денем и 2 до 3 пъти нощем по 90мл, понякога и по-малко.  Simple Smile

Освен това последното й ядене е към 5 сутринта и следващото е чак на обяд. Не съм се притеснявала, нито я насилвам. Тя си има свой собствен ритъм, който аз следвам. Така трябва да правиш и с твоето дете. И не му давай пюрета още и се тревожи по-малко, всичко ви е ок  Peace

# 77
  • Мнения: 27
благодаря ,просто аз се притеснявам че е малко на 4 месеца по 80/90 мл - тя на един месец ми е яла повече Sad
а по принция колко грама трябва да изляжда за едно денонощие Hug

Не е малко, нормално е. Може и повече да е, както каза Мими - всяко дете е различно. Общо взето е добре да не е под 500мл на денонощие за тази възраст. Камелия яде 4 пъти денем и 2 до 3 пъти нощем по 90мл, понякога и по-малко.  Simple Smile

Освен това последното й ядене е към 5 сутринта и следващото е чак на обяд. Не съм се притеснявала, нито я насилвам. Тя си има свой собствен ритъм, който аз следвам. Така трябва да правиш и с твоето дете. И не му давай пюрета още и се тревожи по-малко, всичко ви е ок  Peace
МНОГО ТИ  БЛАГОДАРЯ сега съм по спокойна  Hug

# 78
  • Мнения: 59
Здравейте! Не съм сигурна дали тук да задам въпроса си, но не видях друга тема за хранене с млека.
Въпроса ми е следния. До кога да преварявам водата за сухото мляко? За пояснение-не живея в България и тук няма специална вода за бебета, почти няма минерална вода, питейната е чиста и хубава.

# 79
  • Мнения: 3 114
До годинка.

# 80
  • Мнения: 2 216
Здравейте! Не съм сигурна дали тук да задам въпроса си, но не видях друга тема за хранене с млека.
Въпроса ми е следния. До кога да преварявам водата за сухото мляко? За пояснение-не живея в България и тук няма специална вода за бебета, почти няма минерална вода, питейната е чиста и хубава.
Вече можеш да не преваряваш

# 81
  • София
  • Мнения: 471
До момента съм давала грах от готови пюрета. Искам да сготвя нещо като гювеч с него и се чудех дали трябва да го беля? Съмнява ме някой в купенитв пюрета да го бели?  Thinking
Царевицата предполагам още се бели..

# 82
  • Мнения: 27 524
Няма нужда да го белиш, децата ти са големи.
Царевицата как я даваш по-точно?  Thinking

# 83
  • Мнения: 2 216
Никога не съм белила грах /нито царевица/

# 84
  • София
  • Мнения: 471
 Благодаря, Блонди! Царевица съм давала варена на кочан и изстисквам сърцевината на зърното ( тъпо обяснение). Сега понеже  реших да сложа от консерва и за нея се замислих.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 446
Някоя от вас давала ли е оризова каша на ХИПП.Пише,че се приготвя с топла вода,но се зачудих дали не се вари на котлона,че нещо не се сгъстява добре.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 082
Давала съм. Не се вари на котлона  Wink Наистина стои редичка ако спазваш точно указанията. Аз след първите опити я правех на око, за да постигна желаната гъстота.

# 87
  • София
  • Мнения: 471
Аз я правех с АМ и се получаваше добре, защото като се прибавят 3 лъжички (пр.) суха субстанция това допринася. Спомням си, че с кърма ставаше по-течна ( заради ензимите).

# 88
  • Мнения: 27
ако яде 6 пъти на ден 140мл, е = на 840мл за едно денонощие. Това е приблизително, може да изяжда и по малко, всяко дете е различно. Peace
за 140 мл - 130 вода и 4 и половина лъжички ад мляко нали  Hug

# 89
  • Мнения: 513
 Shocked НЕ, за 140мл мляко, отмерваш 120мл вода + 4 л. АМ , кое е равно на 135мл. готово мляко, а ако искаш да е с точност, по добре направи следващата доза, която е малко по голяма, 150мл. вода + 5 л. АМ и колкото изпие  Wink Не си прави такива експерименти, с половин лъжичка и вода малко повече от указаното. Следвай си таблицата която е написана на кутията и помни, че АМ е винаги малко повече като количество, добавиш ли сухото вещество в случая адаптираното мляко.  Peace
Как е бебка? Имали промяна?

Общи условия

Активация на акаунт