Коледа посрещаме отново-с декемврийски ден рожден и бебе ново -21-

  • 33 264
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 572
Добра,като те чета, разбирам, че имаме истински късмет с две добри госпожи... Надявам се да я преместите другаде за да се чувства добре.
   И двете учителки са вече  сменени без наше участие, там ги сменят всяка  седмица както казах. Луда работа. Скоро ще подновим ходенето на градина, пък дано детето се окопити.  Ако не, в къщи.

# 706
  • Мнения: 493
Добра,като те чета, разбирам, че имаме истински късмет с две добри госпожи... Надявам се да я преместите другаде за да се чувства добре.
   И двете учителки са вече  сменени без наше участие, там ги сменят всяка  седмица както казах. Луда работа. Скоро ще подновим ходенето на градина, пък дано детето се окопити.  Ако не, в къщи.

Това сменяне на 2 седмици ми звучи супер  несериозно. Та нали идеята е децата да свикнат с госпожите и да не се притесняват всяка седмица дали ще им се падне добър педагог....

# 707
  • Мнения: 3 647
dobra , няма ли вариант да я запишете направо на предучилищна към някое училище. Нали Али е вече на 5 или само в градините може?

# 708
  • Мнения: 1 283
Добра,останах без думи!Знам,че за децата това са страхотни драми,могат да им навредят наистина много.
Това е реалността в повечето градини,за съжаление.
Дая например също изпада в ужас когато поискам да кажа на госпожите да и дават повече вода,умолява ме да не го правя.
The Girl ,радвам  се, че сте постигнали добри резултати. Hug
В детската на каката има сгъваеми легла,които се прибират извън спалното помещение,там спят няколко дечица,които заспиват по трудно.
 Ох...защо няма камери в детските градини,дайте да направим подписка за камери във всички детски градини Laughing

# 709
  • Мнения: 1 572
Мари, теб винаги свързвам с ГНМ и затова ще споделя, че вечерта след строяването пред цялата група и виковете на двете учителки Али вдигна почти 39С. Беше категорично здрава, без дори нос да тече или хърка. Изведнъж в 20ч ангина, жестоки болки, езика и висеше от устата и не можеше да я затвори. Сутринта даде гърлен секрет и излезе бактериална инфекция. Тази беше първата от поредицата 3 ангини. Оздравя, пуснах я пак на градина, ходи точно 2 дена и пак ангина, идентична с първата, оставих я в къщи целия декември и януари. Третата сега януари след разходка в МОЛа. Там най-добрия и приятел, който тя обича много се занимаваше много с барт и. Тичаше по малкия и тя вероятно се е почувствала пренебрегната.
Подписка ... опитах подобна инициатива, тези дни ще намеря време да ти пиша подробно. Ако ти хареса може да се включиш и да агитираш приятели.

# 710
  • Мнения: 961
Аз също съм за камерите в градините. Ако има вече създадена подписка съм готова да се подпиша, мисля, че много от моите познати също ще са съгласни. На моя приятелка племенника е на ясли в София, но не знам къде точно, та там госпожата държи постоянно включен скайп с камера и родителите могат да наблюдават децата си по всяко време. Но това е инициатива на самата госпожа. Тя много се занимава с децата. Личи си и идва от вътре.

# 711
  • Мнения: 1 283
Добра, Hug...миличкото детенце,отново четях със свито сърце...боли ме за всички деца,които са подложени на това,на пръв поглед може и да не е нищо голямо,но за децата наистина е,разболява ги,създава им комплекси.
Нямам търпение да прочета написаното от теб. Hug
За подписката,ако се внесе такава съм убедена каква ще е ответната реакция,че грубо нарушаваме пространството на учителите.Сега си мисля,защо поне няма камери,дори и без родителско наблюдения.Ей така,когато стават инциденти(паднало дете и тн..),възпитателите  вместо да се оправдават,пускат записа на родителите.

# 712
  • Мнения: 55
Аз си мисля като чета Добра,че направо си е нещо много голямомза тези невинни душици,огромно направо!Това е отвратително.Да карат детето да стоинпред всички и да го порицават един вид,че и дори да толерират след това лошото отношение на другите деца!Това е престъпление, ще им се не види и изродките!В пълен потрес съм като чета само,заболя ме сърцето за Алк и за всички други деца,които учителките подлагат на подобен тормоз.

Аз имам един спомен от дете,една учителка имаше една показалка за дъска.Като не слушахме идваше до някой и с един гаден глас казваше Дай си ръцете детенце..и удряше с показалката.Не че ми е кий знае каква драма било,нито пък ми е създала травма с това бабето ама защл пък трябва???А и съм била в първите класове..А за тези мили душици на 2 годинки,на 3-4 годинки...А и аз винаги съм била силен характер,почти не съм си слагала неща на сърцето..малко перде си падах преди Ая.Ама млже тя да е чувствителна.Както е между другото.Вчера аз й казвам,че ме боли много коремчето и затова не мога да я нося на конче както винаги,а тя ми разтрива корема и вика Мине мамо.Отделно само ме целуваше и ми хваща лицето с ръчички и ми се смее насила..един вид и аз да се усмихна.Питам я Какво,мама днес не е усмихната ли?И тя казва Да,боли.После взех да се правя на маймуна като всеки ден и тя грейна просто и пак идва да ми прави масаж да мине.

Искам да кажа,че всяко дете си е различно и на всяко тези дребни неща биха повлияли различно.Но за някои чувствителни деца това може да е края на света направо.

За камери съм категорично За.Ако има подписка,директно я разпространявам.

# 713
  • София
  • Мнения: 404
здравейте Simple Smile

Ние бяхме тези два дена в Перник при нашите и ходихме да гледаме кукерите за първи път на Гоги. Много се впечатли, но незнам защо е решил да ги папка. Само обясняваше, че батковците имат Голееми камбани. Simple Smile

Добра, направо думи нямам, а тази директорка определено не е с всичкия си.

# 714
  • Мнения: 961
Добра, нямам думи  ooooh! Милото детенце. За разстрел са тези  #Cussing out

Момичета, кажете ми имало ли е проблем при децата ви след като тръгнаха на градина. Говоря за емоционален, при самото дете. Днес майка и татко взеха Малена, да я гледат, че съм на работа. Тя винаги е ходила с желание там, не е плакала. Но днес, когато са решили да я сложат да спи, е изпаднала в истерия, ревяла и викала, че не иска при каките, т.е. на ясли. Обяснявали са й, че няма да ходи, но тя дълго време не се е успокоила. В къщи не е плакала така, но когато я приспивал казва, че не иска на ясли, проверява през нощта дали съм там. Не знам това нормално ри е, ще го преодолее ли или е сигнал за сериозен шок. Не знам  какво да правя, да я спирам ри от ясли или да продължи да ходи, да ли ще отмине и дали няма да има сериозни последици върху нея. Аз съм за, да я спра на момента, но баща й се е заинатил да ходела. Не знам какви са тези мераци. Споделете ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем и как сте го решили. Много ми е притеснено, като си помисля какво преживява, но не знам дали ако я спра за 2 месеца, после няма пак да се повтори същото.

# 715
  • Мнения: 20
Здравейте!
Добра, колко съжалявам, за това, което е трябвало да преживее детенце  Rolling Eyes Как може да има такива педагози въобще? Ужас...
plams, съвет не мога да дам...Мога да споделя само, че започнахме да отделяме Мишето и го водим при баба и дядо, че нали ни приеха в ясли и ще тръгваме през април. Е, откакто е там по цял ден, вечер спи почти залепен за мен и не иска да заспива без мен, буди се и ме търси, гушка ме с ръка и ме целува по време на сън...изживяват всичко малките душици. Адаптацията е успешна при тръгване на ясла/градина, ако в рамките на две/три седмици детето свикне и се храни, спи и си играе с децата. За по-дълъг период се говори вече за трудна адаптация - детето започва да боледува, по-малко говори, храни се по-трудно, плаче и се разстройва лесно. С каката адаптацията бе по учебник - сестрите в яслата бяха душици, а директорката на яслата много обичаше децата и само ги гушкаше и прегръщаше. Сега много се тревожа от това, което предстои.
Ще пиша пак, че не ме оставят да пиша... ooooh!

# 716
  • Мнения: 961
Пипи, Малена е делена много от нас и аз си мислех, че лесно ще свикне, но явно няма да е. Тя ходи две седмици, постоянно с рев, в яслата искала да седи само на гърнето, не се заигравала много с децата. По думите на лелките, си изяждала всичко, но когато се прибере е премряла от глад. Колкото повече време минаваше, толкова по-трудно ставаше. Явно и тя го е преживявала тежко, но по скрит начин, защото в къщи си играеше, беше весела. Едва сега когато отиде при баба си и дядо си си пролича сериозно проблема. Голямата драма е заспиването. Не знам дали там нещо са й се скарали или друго, но щом кажем да се ляга и се започва, че не иска да ходи на ясла. В петък, когато я взимах забелязах, че нейната кошара е изкарана в стаята където играят децата, т.е. тя не е лягала при другите деца, а е била изолирана. Като ги питам защо, сигурно ще ми обяснят, че е защото се буди по-рано, но не мога да се съглася, че всички други спят до 15.30 и се будят по часовник. Много ми е тежко,като си мисля какво е преживяла.  Sad Сигурно е усещала че спи отделно от другите деца. Не знам. В къщи казваше, че не иска при каките, но никога не е изпадал в истерия. Засега ще я спра за месец - два и през април ще пробваме пак. Знам, че пак ще е драма, пак ще започнем наново, все едно не е ходила никога на ясли. Но смятам, че така ще е по-добре за нея.

# 717
  • Мнения: 1 572
Момичета, благодаря, че сте  съпричастни !!!!
Всъщност положението на моето дете изобщо не е за оплакване, защото аз си я оставям в къщи и решаваме проблема, макар козметично. А другите деца? Гледам ги в нейната група, а и в другите....  Като тези по домовете, дето не плачат Sad  Моята плаче, защото знае, че има кой да я чуе, мама си е в къщи. Много родители са без избор, работят, няма баби....
Относно инициативата, исках да пишем на  народен представител, не подписка, а много индивидуални, но сходни писма. От тук не мога да копна моето, но като имам възможност ще седна на друг  компютър и ще го кача.
Скрит текст:
Основните искания -
Постоянно видео наблюдение достъпно за директора. Само при нужда записите да се гледат от родител и външен проверяващ.  При 30 деца в група, честно не искам някой воайор да ми зяпа детето ....
Мандатност на директорите на 4г. Считам, за един от най-големите проблеми, вкореняването и всевластието на директорите.
Достъп на родителите до стаите при оставяне и вземане на детето. В много градини предават децата на входа!!!!!! За да не се цапат стълбите, ако не сте чували  Shocked
Присъствие на родител при стартиране на дете в групата, за срок и часове по преценка на родителя.
Право родителите да гласуват избор или отстраняване на учител,  в присъствието, но без право на глас на директора...
Друго сега не се сещам. Трябва н.представител да инициира законови промени. Как да се избере правилния човек, когото да хванем за каузата...? Аз писах на конкретен човек, но сега смятам, че не е подходящия.

Последна редакция: пн, 04 фев 2013, 01:38 от dobra

# 718
  • Мнения: 20
Добра, съгласна съм с всичко. Ще подкрепя каузата на 100%. Нямам поглед в/у това, на кой е най-добре да се гласува доверие от нар. представители  Rolling Eyes

plams, няма ли как да се срещнеш със сестрите от групата и да говорите за станалото, не може да оставяш нерешен проблема, няма гаранция, че като тръгнете април нещата ще се решат изведнъж...Хубаво е като мине време и детенце се успокои да опиташ, така в игра с кукли например да поиграете заедно и с насочващи въпроси да разбереш какво точно се е случило в яслата - ще вземеш кукла бебе и кукла кака и ще направите нещо като куклен театър. Аз опитвах така в играта да разговарям с моята щерка за проблемите в градината, за да не стресирам още повече детето; с директни въпроси нещата няма да се решат...това мога да кажа от опита си.
За заглавие на новата тема: Пролет иде, слънце грее - декемврийче пак щурее   Peace

# 719
  • Мнения: 3
Добра, потресена съм от случките които разказваш. Подкрепям те на 100%. Крайно време е вече нещата да се променят а не само да стоим и да търпим. Нямам идея обаче кой може да помогне, ще мисля.

Пламс, дано да се справи малката душичка...

Ние започваме 3-та седмица в къщи. От 3 дни няма никакви сополи и днес сутринта като го събудихме за ясла ми цъфва с лека температура, разстройство и кашлица. Оставих си го в къщи за да видим на къде ще поемат нещата този път...

Общи условия

Активация на акаунт