Относно следобедния истеричен рев

  • 2 604
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
А за кърменето защо не пробваш да ги кърмиш заедно двете бебета!? Аз правя така и си спестявам много време.
При мен също времето за кърмене намаля от 30 минути на около 10. А когато се хранят едновременно е още по-кратко, защото си "помагат" - когато и двете сучат млякото и от двете гърди си тече и буквално им се излива в гърлата baby_neutral

Веси, права си за едновременното кърмене. И аз установих, че си помагат по този начин. Само че не винаги се чувствам във форма да ги храня едновременно, защото много ме болят ръцете newsm78
Освен това тя яде по-лакомо и по-дълго спи, а той яде на почивки и явно не изсуква колкото нея, защото се буди на 2-рия час, така че се получава разминаване в часовете за хранене. Рядко ядат по едно време. И другото е, че заспиват на гърдите  ми и нямам трета ръка да ги будя, защото от раздрусване не се събуждат, а като ги оставя после и започва рев точно след 5 минути, няма и толкова.  #Crazy
Да ви кажа прави ми впечатление, че сина ми обича да го гледам, докато яде, защото ако ги храня едновременно и гледам сестра му, той ме гледа и не яде, докато не го погледна. Надявам се, че не проявява ревност от сега Thinking

# 16
  • Мнения: 2 550
Споко, Миши. Някак си не е типично за бебе на 24 дни да проявява ревност  Heart Eyes

# 17
Сетих се нещо което установих при мен. Аз пиех на закуска огромна 4аша прясно краве мляко. Замених млякото с 4ай и пиех отвари (анасон). Пла4енето при близнаците се намали. Това важи за тези които кармят, явно трябва да се внимава какво яде и пие майката...   

# 18
  • Мнения: 331
имам вече много смътни спомени за този период, но и мойте круши плачеха май следобед. за колики им давах еспумизан на всяко хранене и не ги болеше толкова.
 според мен можеш да се спасиш  като почнеш да ги извеждаш по това време. навън и да искат, няма да плачат. дано времето да е хубаво, но в дни като днес спокойно можеш да се разхождаш по 1-2 часа. така ще убиеш малко време.

за рядката кърма вчера говориха при марта вачкова. НЯМА рядка и нехранителна кърма. ако не е хранителна, тя просто спира.
 здрави нерви и много усмивки ти желая   bouquet

# 19
  • Мнения: 481
Мишленце, защо казваш че те болят ръцете? По какъв начин ги кърмиш? Защото аз си ги слагам на две възглавници от двете ми страни и почти не се налага да ги държа, а само ги подпирам лекичко. Ако не ти е ясно как ми пиши ЛС и ще ти изпратя снимка за по-голяма яснота Flutter

# 20
  • Мнения: 3 336
Сетих се нещо което установих при мен. Аз пиех на закуска огромна 4аша прясно краве мляко. Замених млякото с 4ай и пиех отвари (анасон). Пла4енето при близнаците се намали. Това важи за тези които кармят, явно трябва да се внимава какво яде и пие майката...   

Векс, аз внимавам доста какво ям - никакво кафе, шоколад, какао, газирано, без мъхести плодове, дори и на компот Rolling Eyes Но може би си права, че ако пия чайче от анасон може да помогне и на бебоците. Ще опитам Party
Благодаря ти  bouquet

Мамамила, и аз започнах да давам еспумизан, доктора каза, че той не запича, за разлика от саб симплекса bowuu Ама имам чувството, че и той не помага особено. Струва ми се, че единственото, което помага е да им дам гърда за малко, колкото да се успокоят и да им затворя устите, докато им преминат коликите baby_neutral Ники се лъже с биберон-залъгалка, но Ели не иска и да го помирише #Cussing out
За извеждане май са още малки - още нямаме месец и първо мисля да почнем с балкона. Сигурна съм, че съседите в такъв случай няма да са щастливи от следобедния рев от терасата на последния етаж Laughing

Веси, искам я тази снимка, аз си ги държа на ръце и като приключа вече съм откачила от болки в ръцете. Струва ми се, че няма да сме стабилни с възглавници. Но пък като ги кърмя по ред през нощта, тогава използвам възглавница, за да подпра бебето и даже успявам да придремя, докато кърмя bowuu Joy Само като усетя, че спира цокането  подбутвам по бузката Laughing Ще ти пратя мейла ми на лични. Благодаря  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 051
аз си ги държа на ръце и като приключа вече съм откачила от болки в ръцете. Струва ми се, че няма да сме стабилни с възглавници. Но пък като ги кърмя по ред през нощта, тогава използвам възглавница, за да подпра бебето и даже успявам да придремя, докато кърмя bowuu Joy Само като усетя, че спира цокането  подбутвам по бузката Laughing Ще ти пратя мейла ми на лични. Благодаря  bouquet

Много е важно да ти е удобно, гърбът ти да не е натоварен, да можеш и да си подремуцваш, и за релакс, пък и да им се радваш на мъниците, не да ти идва до рев. Че после и по-тежки и повратливи като станат.... Simple Smile
Ако нямаш големи възглавници, подлагаш под двете възглавници одеала, нещо достатъчно високо за да не си напрягаш мускулите на раменете и на гърба. Облягаш се так, че да си хем поизправена, но максимално отпусната.
Бебетата могат да са съвсем успоредни, с крачета към стената, на която си се облегнала или да са леко под ъгъл - да правите нещо като тъпоъгълен триъгълник с основа стената, а върхът му да са им главите.
Аз за съжаление почти през цялото време, кърмех в една много несиметрична поза - едното бебе лежи на краката на другото, а другото с крака към стената, но ти не си го закъсала да стигаш да кърмиш по тоя начин. При мен беше единственото възможно положение защото зърното на едната ми гърда е хлътнало и само така можеха за го захапват добре.

Ама, че геометрия на кърменето Laughing Laughing Laughing
Целувки на мъниците!

# 22
  • Мнения: 3 336
Бебетата могат да са съвсем успоредни, с крачета към стената, на която си се облегнала или да са леко под ъгъл - да правите нещо като тъпоъгълен триъгълник с основа стената, а върхът му да са им главите.
Аз за съжаление почти през цялото време, кърмех в една много несиметрична поза - едното бебе лежи на краката на другото, а другото с крака към стената, но ти не си го закъсала да стигаш да кърмиш по тоя начин. При мен беше единственото възможно положение защото зърното на едната ми гърда е хлътнало и само така можеха за го захапват добре.

Ама, че геометрия на кърменето Laughing Laughing Laughing
Целувки на мъниците!
Цитат

Ние се кърмим с крачетата в посока към моите крака, почти вертикално. Нещо не мога да си представя да ги кърмя и те да лежат в посоко обратна на моята. Засега така се чувстваме удобно, като поотраснем може и да опитаме Mr. Green
А ти, Веддра, направо си факир, как си успявала да ги удържиш в тази асиметречна поза Laughing

# 23
здравей mishlentze
 
написах ти лично съобщение

# 24
  • Мнения: 3 336
здравей mishlentze
 
написах ти лично съобщение

Писала си ми, обаче ти е пълнакутията и не мога да ти пратя нищо newsm78 Като я поосвободиш пиши ми, за да знам  bouquet

# 25
mishlentze изтрих си съобщенията  ако пак не  може да ми пратиш тук пробвай в dir.bg   там съм domenica

Общи условия

Активация на акаунт