Коледа 2012- 3 част

  • 58 103
  • 749
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 206
Забелязах,че красивите меденки на natalina са оцветени с нещо преди да се нанесе айсинга, можете ли да ме ориентирате с какво точно, много са красиви.
Ето за тези имам предвид :
http://natalyna.multiply.com/photos/album/67/67#photo=2

отдолу е написано яйце подправено с какао и добавена зелена боя, но аз много не си го представям Simple Smile Може би по-напредналите в кулинарното изкуство ще обяснят технологията

# 196
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Леле, това човек да не ходи на работа събота и неделя - преполвили сте вече новата тема Mr. Green


Към правилите свещниците от медено тесто - кога се изрязва дупката за свещта? Преди печене ( съмнява ме, че ще се деформира при печенето ) или след печене, докато е още мека курабийката ?

Билянка, аз ги изрязвам преди печене и оставям вътре празната обвивка на чаената свещ като я пълня със сол. После с леко завъртане се освобождава (в повечето случаи  Whistling), солта се изсипва и се салага нова свещичка.

Забелязах,че красивите меденки на natalina са оцветени с нещо преди да се нанесе айсинга, можете ли да ме ориентирате с какво точно, много са красиви.
Ето за тези имам предвид :
http://natalyna.multiply.com/photos/album/67/67#photo=2

Благодаря за милите думи! В самата рецепта за меденките на Джули е описано, че веднага след изваждане от фурната, още горещите меденки се намазват със смес от яйце, какао и малко вода. Аз прибавям и няколко капки червена боя за да добият махагонов цвят.

# 197
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Laughing Естествено отговорът е на първа страница Wink:

Цитат
За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи. Оставят се да изсъхат и се украсяват по желание

Наталина, писали сме едновременно. Hug

Последна редакция: нд, 25 ное 2012, 23:14 от Джемма

# 198
  • Мнения: 1 243

Да се включа с един въпрос, чийто отговор не се намира на първа страница, за разнообразие!  Laughing

avocett, ти колко бакпулвер сложи в кейка на alia? По рецепта количеството е 1/2 ч.л. Според теб, това много ли е?

Благодаря, освен това, за отговорите за марципана. Утре ще проверя в "Пикадили".  Hug

# 199
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Здравейте джудженца и феички!

Всички се трудите усърдно и творите красоти. Ние си имаме от днес вече подредена елха и покрай нея успях да опека линцеровата торта на lux. Много интересна и вкусна, супер ароматна. На красота не можах да го докарам като оригинала, явно не изчаках достатъчно да се втвърди тестото и ми беше трудно оформянето.

За АКК не ми остана време. Тази седмица ще го правя по някое време.

# 200
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Благодаря Ви момичета за бързия отговор и се извинявам, че не съм погледнала добре на първа страничка, но то там толкова информация, че направо може да станеш разноглед.


Natalyna, поздравления за чудесните меденки, наистина останах очарована и запленена от красотата им. Браво!

Mileto, много ти е хубава линцеровата торта и аз съм и хвърлила око. Даже съм решила да я направя за едно коледно парти, макар че се притеснявам дали ще се получи и да не се изложа нещо.

# 201
  • Мнения: 6
Благодаря m-i, ще проверя по-обстойно  Simple Smile

И аз се присъединявам към доволните от меденките на Джули от natalyna! Hug
Днес правих пробно и станаха чудесни Heart Eyes Другата седмица пак, вече в по-големи количества. 

# 202
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Благодаря, Natalyna! И тази година ще се възползвам от твоите съвети и рецепти   bouquet

# 203
  • Мнения: 9
scaramouche , ако бях сложила толкова, сигурно щеше да си е точно, ама нямам чаени лъжички и бакпулвера ми е в голяма опаковка и реших просто да ръсна  Laughing . Имам и само една лъжица, която беше мръсна в този момент, та си викам "айде на око".
Пусто студенство, оставих си кейка да се пече, отивам да го вадя след 2 часа и гледам печката изключена - съквартирантката не видяла, че има нещо вътре и я изключила. Пак я включих, ама понеже и клечки за зъби/шишчета нямам, ми беше много трудно да преценя кога е изпечен/още повече като не знаех колко време е била изключена фурната/.
Отгоре си хвана коричка, ама се надявам до Коледа като е завит да поомекне. Пък и ако пак е твърд, нали имам артисал алкохол, ще го напоя малко ;р .

# 204
  • Мнения: 11 818
Успешна седмица! Вкъщи вчера направихме украсата.
Радвам се, че ви е харесала елхичката от краставици. Джемма, други години сме пускали солени идеи, даже и на 1 стр. ги има, затова реших да я пусна. Hug

Mileto, много е хубава линцеровата торта! И аз съм решила да я пробвам! Peace

При мен засега списъкът е:
1. Меденките на Джемма (само тях правя от няколко години)! Peace Hug
2. Рохлички (ще пробвам и тези на Нудел) - аз ги правя на кравайчета и на бастунчета
3. Линцерки (на Нудел)
4. Джинджифилови сладки на Зори
5. Трюфел сладки
6. Медени сухарчета на Венета
7. Портокалови корички с шокоалад (с чили обикновено)
Може би и:
8. Шортбредчетата на Умбра (страхотни са!)
9. Забравени сладки и/или Brutti ma baoni
10. Блокчета с бял шоколад на Леля Ог
11. Панфорте на Йоана
12. Шафранени кифлички
13. Джинджифилови мини мъфини с круша

Всички тези са изпитани рецепти, по няколко дози ще правя, че основно подарявам. Със сигурност ще има и 1-2 нови рецепти за проба. От миналата година няма да повторя Кокоските ангелски очи и Арменските сладки, хубави са, но просто ги направих седмица по-рано и това ми беше грешката, трябва по-близо до Коледа. Също звездите на Мишел ми отпадат, не че са лоши, но се дублират донякъде с други сладки, а предпочитам да има разнообразие.

# 205
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Много вдъхновяваща тема!
Тази година и аз съм решила да приготвя коледни вкусотийки, та се присъединявам към вас за идеи.  Blush

# 206
  • Мнения: 169
Привет момичета
Дали има сред вас почитателки на традиционното френско пънче / Bûche de Noël /  , моля да споделите изпитана рецепта и съвети за направата.
Благодаря !!!

# 207
  • Мнения: 112
Belbey , аз миналата година го направих от бисквитено руло, най-обикновено, отгоре оформих като пънче, ако ти върши работа, ето го:


От тази събота едни фунийки. Не са много коледни, но... Embarassed

# 208
  • София
  • Мнения: 5 285
Някой би ли споделил конкретна марка читав мармалад  newsm78 Уж взех най-приличния на вид и съдържание, но като отворих - ми то стои като желе  Tired
И вероятно тъп въпрос, ама ще прощавате. В рецептата за меденки пише в кутията да се сложи парче ябълка. Сменя ли се това парче и колко често?

# 209
  • София
  • Мнения: 2 658
Някой би ли споделил конкретна марка читав мармалад  newsm78 Уж взех най-приличния на вид и съдържание, но като отворих - ми то стои като желе  Tired
И вероятно тъп въпрос, ама ще прощавате. В рецептата за меденки пише в кутията да се сложи парче ябълка. Сменя ли се това парче и колко често?

за мармалад, по-добре си вземи вносен и то от по-скъпите, за да има вкус на нещо. Иначе парчето ябълка се слага, ако сладките въпреки престоя не са омекнали достатъчно. Ако ги правиш скоро, ще ти омекнат и без ябълка, а особено, ако слепваш с мармалад. Иначе сменяш през два дена ябълката и много бързо омекват.

Общи условия

Активация на акаунт