Коледа 2012- 3 част

  • 58 148
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 355
Благодаря за новата тема!   bouquet

# 61
  • Мнения: 115
То и на мен ми беше ясно за спринцовката.Тази вечер пак ще ходя до Джъмбо, че вчера не можах да купя подарък на баткото и бях решила да си взема един пош, направо ме отказахте и за него.Предстой ми да правя три торти и си викам ще се отърва леко с три лева. Wink
gery_dobreva къде го съхраняваш толкова фондан?Колко време издържа?И аз май трябва да си поръчам, че сладки, торти ще ми е нужен

еми той доколкото знам се съхранява на стайна температура, те ми го пратиха в кисийка и в кашонче. Но той си тежи и не е чак толкова много като се има в предвид нещата, които съм замислила.  Wink
А за АКК - аз бях решила, че точно този ден ще го направя да ама пуста кутия не намерих. Смешното беше, че след като обиколих сумати маркети и не немарих пукнат панетон в метална кутия решах да взема от лидл маслени бисквити 2-3 кутии, да махна бисквитите и да си пека кекса. Влизам в Лидл и там няма пукната кутия. Накрая влязох в един магазин за един лев и купих една тенджера от няква супер тънка и никаква ламарина, но с диаметъра на Джемма. Та без да искам се обзаведох с тенджера за АКК, тя за друго неможе да се ползва.  Crazy

# 62
  • Мнения: 305
Джемма, непокрити ли пече кексовете?

# 63
  • София
  • Мнения: 372
Аз направих по една доза ванилени кравайчета на Наталина и на Нудел. Ама ги прибрах във фризера.

# 64
  • Мнения: 1 080
Джемма, непокрити ли пече кексовете?

Абе хора вие тая рецепта как я четете? Аз като не знам чета внимателно, няколко пъти преди да пристъпя към приготвяне  и после питам за неяснотите. Джема доста подробно е обяснила как пече в кутия и натиска хартията с капака на кутията за да заеме форма.

# 65
  • Мнения: 428
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,вече трета тема!!!!
Страхотни сте!Аз мисля да започвам меденките!Но не знам това отгоре -цветната украса и аз не знам кво е май Айсинг или нещо такова ....как се прави!!!Кажете,че съм купила коледни форми от кайфланда...

# 66
  • Мнения: 221
tinki_15 по коя рецептаа правиш локумки?Че у нас са на почит и ми се иска да направя.
Забравените ми сладки не се изпекоха от първия път,наложи се да ги допичам.Другия път ще загрея по дълго фурната.Иначе са чудесни на вкус.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 966
Джемма   bouquet за темата и за АКК-то също  Wink

# 68
# 69
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря ви, момичета.
Покрити ги пекох. Peace
Следващото наред е дрезденският щолен- другата събота, ако не хванат лудите и не го направя още този уикенд. baby_neutral

# 70
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета!
Аз не пиша, но чета редовно кулинарните теми.Искам да кажа на всички момичета, който не могат да се престрашат да направят АКК- аз съм го правила два пъти  и то успешно.Честно - не е сложно, трябва стриктно спазване на рецептата.Няма да съжалявате.А сега е момента да благодаря сърдечно на Джемма за рецептата-моите адмирации.Аз утре се захващам с разбъркването на сместта, остават ми да набавя още съвсем малко съставки.
Ще се възползвам и от рецептите за меденки, ванилови кравайчета и локумки.

# 71
  • Мнения: 1 517
tinki_15 по коя рецептаа правиш локумки?Че у нас са на почит и ми се иска да направя.
Забравените ми сладки не се изпекоха от първия път,наложи се да ги допичам.Другия път ще загрея по дълго фурната.Иначе са чудесни на вкус.

ей такива кръгли ги правих, че не чаках много да се охлади тестото
Иначе, слагам 1 чаша вода и една чаша олио да се загреят на котлона, махам ги добавям шипка сол и 1 ч.л. сода + 3 ч.ч. брашно наведнъж и меся с дървена лъжица до получаване на топка, после чакам да се поохлади тестото , разстилам на дланта и слагам парче локум и орех или само локум. Пекат се на 180гр. до зачервяване и се овалват в пудра захар(може и + ванилия)
http://www.zajenata.bg/%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B … -recepta1884.html гледам че тук ги наричат по друг начин

# 72
  • Мнения: 240
Ето току що извадените ми сладки с кокос и шоколад:



Нощното сладкоправене ми е любимо!  Grinning

# 73
  • Мнения: 1 517
и на мен, явно съм си луда по душа Crazy Flutter я дай рецептта, изглеждат чудесни, а щом има шоколад значи са за мен Mr. Green Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 221
tinki_15 благодаря за рецептата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт