Бебета родени в чужбина - тема 18

  • 28 167
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Ispania
  • Мнения: 4 485
Охооо, ето ги и мамите , с които писах в "бременната тема".
Добре дошли на Кофеин и Канарска Маймунка, да са ви живи и здрави беб4етата и много, много да им се радвате!

Моят бебок ве4е много сериозно се бори с игра4ките и им се кара строго. Много ми е сладьк.
Набира се като малка вьш4ица, но не може още да се вдигне, но прави много смешни опити. За това пьк, каквото хване , не го пуска, вклУ4ително и моята коса Crazy.


При нас е Великден, няколко дни сме си в кьщи, 4е няма у4илище, а на вьн е студено.... както винаги в последните месеци. Сльнце рядко изгрява, но за това пьк дьжд си вали редовно. Сега сьбираме идеи за яйцата-като дойде нашият Великден.

# 661
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
  ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА Петър на мама Jvd, ДА Е МНОГО ПАЛАВ, ЖИЗНЕН И ВЕСЕЛ; ДА СЛУША И ДА БЪДЕ СЛУШАН; ДА РАСТЕ И БЪДЕ ЗА ПРИМЕР И ГОРДОСТ!

         

# 662
  • Мнения: 279
Happy Bday Пешко!Бъди здрав, палав и непринуден!!!4естито на мама ДЖвд и тати!!! Hug Hug Hug

# 663
  • Мнения: 385
Здравейте,мами!
Благодарим за топлото посрещане! Hug
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ПЕТЕР!  newsm59 newsm67 newsm38
Имам въпрос-снощи на две от пелените имахме леко зелено в акото  Rolling Eyes Първоначално се притесних,но после прочетох,че е нормално и може да се дължи на колики или прегряване,както и на нещо,което съм яла(кърмим се).На вашите бебоци случвало ли се е? На какво може да се дължи?
Сутрешното ако вече беше ок,отново жълто!

# 664
  • Мнения: 1
Привет и от Белгия, аз се казвам Виктория и на 21.01.2013г. в 21:19ч. ,Оверпелт, Белгия се роди моя прекрасен син Тимур Simple Smile тежеше 3,600 и беше дълъг 52см, а сега вече сме доста тежички, 6,500 и 60см, мъчат ни коликите, но Инфакол-а ни спасява  Wink Изключително много се радва на музикалната си вътележка над леглото, гука, усмихва се, с всеки един изминал ден става все по голям и по усмихнат.

Поздравления за темичката.  Hug  bouquet

# 665
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДОМИНИК!!! Да расте здраво, послушно и весело момче. Много го целуваме и гушкаме със София  Hug Hug Hug Hug

Добре дошли на новите мами, хубаво е, че ще има кой да продължава темата  Peace Ние скоро се местим в другата тема, а аз напоследък гледам да наваксвам с училището и все по-малко време имам за нет!

# 666
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
   Честит рожден ден на Доминик на мама localgal, да е здрав, силен, спящ и послушен, да има едно невероятно щастливо детство и много игри, подплатени със смях и безброй усмивки!

                                               

# 667
  • Мнения: 279
Локалгал,4естит рожден ден на Доминик!Жив и здрав да ви е и мнооооого да ви радва с магарийки Mr. Greenприятно искарване и 4акаме снимки! hbday hbday

# 668
  • София
  • Мнения: 204
Честит първи рожден ден на Доминик!
С пожелание за безгрижно детство и безброй усмивки!
nbirthday

# 669
  • Мнения: 170
Здравейте, да се запишем и ние тук  Crazy . На 12.03 в 8:44 се роди малката ни принцеса Пламена!! 3.900 и 52 см !! Пиша на бързо че нещо се сърди! До скоро   bouquet

# 670
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте на всички,честити бебчета и рождени дни   bouquet И аз да запиша тук моето малко съкровище Любомир,който се роди на 12.03.2013г. 3.560 кг и 54см. Засега толкова друг път повече.

# 671
  • Switzerland
  • Мнения: 86
Здравейте  сладки мами и бебоци  Hug
Ама тя темата верно е замряла  Rolling Eyes Я новите мами да се включват , стига сте писали при бременелките , че тях други ги тресат  Wink
Добре дошли на новите мами и техните съкровища  Hug надявам се да споделяте с нас какво ви радва и тревожи , а пък ние с по-големи човечета ако можем ще помагаме със съвети  Wink
Да честитя рожденните дни и месечинките на порасналите бебчета и да им пожелая да са много здрави , безкрайно весели и щастливи  Heart Eyes

То и аз се позагубих , но нещо ме е джаснало и не ми се пише . Чакам да мине на  7 май уж последното дело , че да си отдъхна и тогава ще съм ОК , но за момента все това ми е в главата -какво ще каже малката ми кукличка и дали ще си дойде най-накрая при мен. Изкарах два кошмарни дни в БГ за които чак не ми се говори  smile3518 Искам вече всичко да приключва , че сили не ми останаха просто  Sad
Иначе малчо расте , научи се да пълзи в негов си стил /а ла сапьор/  Joy , но въпроса е , че успява да се предвижва когато има мотивация - разбирайте кабели , мишки , лаптоп и подобни . Вече дори не иска да седи , а постоянно трябва да е изправен и да се мъчи да ходи и да се катери  #Crazy
Страшна мъка са ни и зъбите - вече има 7 и осмия ще излезе тия дни  #Crazy да се показва , че милото направо откачи от тях . С яденето сме на моменти - ту яде , ту не ще и кара само на мляко , ама квото такова , той си знае най-добре , аз само предлагам пък той избира  ooooh!
Важното е , че ми е здравичък , пък другото ще мине  Heart Eyes Като ме  събуди сутрин с тракане по решетката на леглото с залъгалката и с неговата прекрасна усмивка прави деня ми прекрасен това малко сладко човеченце  Heart Eyes Ето да ви го покажа за тези без фейс

 Сега и друго ме мъчи /освен гадното време  Cry /
От компанията собственик на апартамента ни предупредиха , че ще правят ремонт на покрива на сградата , та сега и апартамент си търсим , а най-тъпото е , че ние искаме по-голям /5,5 стай / а тук масово са около 4,5 и отнема доста време да намериш нещо подходящо . Иска ми се да намерим по-бързо , че като се замисля как ще се опакова , мести , разопакова всичко направо  smile3511 Та нещо много ми се събира , поне времето да е топло и слънчево , че да ми се оправи настроението , а то края на тая зима не и се вижда  Sick
Оставям ви сладурки , че имам да правя обяд за малкия човек , пък да видим дали ще хапне Алекс  newsm78
Пожелавам ви прекрасен , слънчев и усмихнат ден  Hug

# 672
  • Мнения: 636
Минахме първия преглед за 12 дни е наддал 330 гр. , не знам дали е добре, педито каза че всичко му е наред и бил много спокоен ( нищо, че не спря да плаче по време на прегледа ) ... И така другата ни визита е на 21.05. Simple Smile Също така ми казаха да не давам вода... Аз му давах по 1,2 глътки когато хълца, защото така спира .. Но явно ще я спрем.. Казах че дохранвам и ми казаха, че било по-добре да суче от гърда.. Е да, то е ясно, ама като заспи и събуждане няма... Определено не му стига кърмата ми, как да не го дохранвам ...
Подхванаха ни коликите от няколко дни, плачем повечко му разтварям едни гранили от лайка, анасон и копър и го успокояват за сега... Вече си държи сам главичката изправена докато не се измори и не я цопне върху нечие рамо  Mr. Green , много е забавен Simple Smile
Вечер се будим  по 2 пъти и трудно заспива понякога, но тази вечер беше рай от 1 часа се събуди чак в 6 часа  Crazy Таткото много ми помага и съм много горда с него, една седмица ставаше само той вечерите, а мен ме оставяше в леглото.. От утре почва работа обаче и сменяме режима, но въпреки това каза, че искал да помага и щял да става той първия път  Crazy Дано да ми е все такъв добричък !  Mr. Green
Щях да ви питам, единственото което ме притеснява сега е че бях чела някъде, че нормалното акане на бебо за денонощие е 5-6 пъти, а моята толумбичка върши тази работа почти след всяко папане...Понякога прескача и го прави след следващото хапване, но определено е повече пъти... Трябва ли да се притеснявам ? newsm78

# 673
  • Мнения: 170
Здравейте , имам едно питане  Thinking
Беба е на 26 дена и сме на кърма и бутилка. Ползвам ам Аптамил но малката почна да се запича.. На всеки 2 дена ака но по мъничко и играе термометъра.. Сестрата казва че е нормално дори и седмица новородено да не ака  ooooh!
Мисля да пробвам д хипп органик ( четох в английските форуми че мамите садоволни и дечицата им не се запичат) имате ли отзиви от него  Thinking
Давам и по малко водичка но пак не помага
Сега след седмица сме на доктор и ще питам и него, че вече в чудо се виждам
Ставам че малката се събуди

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 15:19 от MIVA06

# 674
  • Switzerland
  • Мнения: 86
 канарска-маймунка и MIVA06 ето една статия която е помогнала на много от нас
http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html
Според мен и при двете ви няма повод да се притеснявате  Peace не забравяйте , че бебчетата ви са съвсем мънички и все още не им се е регулирало стомахчето . А при кърмени бебета е изключително важно с какво се храни мама  Peace
За колики аз поне нищо не съм давала , само гушкане по коремче върху нас и спинкаше по-дълго , нашето педи не ми позволи да му дам дори чай , казваше , че трябва да си минат гадинките  Wink По принцип нашето педи не дава нищо и оставя бебето само да се бори . Карали сме си на кърма , а след 40ден на АМ и това е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт