Идеи за стартиране и развитие на бизнес 19

  • 84 881
  • 795
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Няма как да ти дадем примерен при положение, че дори не знаем какво продаваш  Wink

# 751
  • Мнения: 3 634
Много благодаря отново.
За договора - има ли някъде примерен такъв да го погледна, или си се пише свободен текст?

Какъв е този бизнес дето си създал без елементарни счетоводно-юридически познания? Договор в "свободен текст"?!  ooooh!

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Еми свободен е текстът, всеки си пише каквото си иска в неговия си договор  Mr. Green Пък после....

# 753
  • Мнения: 884
Момичета може ли да правя вкъщи торти и да ги предлагам на някоя сладкарница или май ще ми трябват някакви разрешителни? newsm78
Няма начин. Трябва ти разрешително от АБХ + задължителни условия и изисквания за производство.
Иначе при проверка и ти, и сладкарницата отнасяте големи глоби.

На познати си прави колкото искаш - но за масова консумация така не става ...
Дано да те послуша.  Peace
Имам голяма неприязън към разни нелегални бизнеси във ФБ и Продавалник.
Интересно е, че имат голяма клиентела.

Кое точно те учудва? За хранителни продукти-ясно, но за други*разни* няма нищо интересно-има търсене, има предлагане. А колкото до нелегалността-*сиво* и *нелегално* има и извън НЕТ-а.

# 754
  • Мнения: X
Някой да пусне нова тема  Peace

# 755
  • Мнения: 2 037
Благодаря за отговорите.
Но все пак - ако тези хора, които решат да купят идеята/бизнеса, поискат документ, а аз нямам фирма - как точно става това (все пак аз искам да продам материали, които не са евтини; машина, и още някои неща, с които може веднага да се започне бизнеса)? какъв документ мога да издам?
А на теб какъв документ са ти издали при покупката на всичко това?

Момичета може ли да правя вкъщи торти и да ги предлагам на някоя сладкарница или май ще ми трябват някакви разрешителни? newsm78
Няма начин. Трябва ти разрешително от АБХ + задължителни условия и изисквания за производство.
Иначе при проверка и ти, и сладкарницата отнасяте големи глоби.

На познати си прави колкото искаш - но за масова консумация така не става ...
Дано да те послуша.  Peace
Имам голяма неприязън към разни нелегални бизнеси във ФБ и Продавалник.
Интересно е, че имат голяма клиентела.

Кое точно те учудва? За хранителни продукти-ясно, но за други*разни* няма нищо интересно-има търсене, има предлагане. А колкото до нелегалността-*сиво* и *нелегално* има и извън НЕТ-а.


Няма абсолютно никакъв смисъл да водим този разговор.  Peace

# 756
  • Мнения: 11
 Това с продаването на идея за бизнес го бях пробвала преди време. За съжаление не се получава у нас. Бях загатнала в коя сфера е, но човекът искаше да чуе идеята. И се получава някак си ти споделяш идеята- той може да каже съжалявам не ми харесва, след това не се знае дали той или някой негов съдружник няма да я осъществят. За това аз исках не много високо заплащане специално за споделянето на идеята.
 Сега разгледах предприемач -пълна трагедия какви са тези цени от 1 или 5 долара за умствен труд?! Това да не са мартеници?!

# 757
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Не знам дали ще ми повярвате или не, но се оказа много трудно, да не кажа почти невъзможно да си намеря нов счетоводител. Уж счетоводители под път и над път, а като се запознаят с естеството на работата и бягат. 3ма вече ми отказаха Sad  Понеделник има поредната среща с една счетоводна къща и се моля поне с тях да се получи. На моменти почвам да си мисля аз да изкарам един счетовоеден курс, но не мисля, че ще имам време да се занимавам и с това.

# 758
  • Мнения: 1 656
Не знам дали ще ми повярвате или не, но се оказа много трудно, да не кажа почти невъзможно да си намеря нов счетоводител. Уж счетоводители под път и над път, а като се запознаят с естеството на работата и бягат. 3ма вече ми отказаха Sad  Понеделник има поредната среща с една счетоводна къща и се моля поне с тях да се получи. На моменти почвам да си мисля аз да изкарам един счетовоеден курс, но не мисля, че ще имам време да се занимавам и с това.

чакай че и аз съм счетоводител и ми стана интересно какво е естеството на работа че отказват?  newsm78

# 759
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Не знам дали ще ми повярвате или не, но се оказа много трудно, да не кажа почти невъзможно да си намеря нов счетоводител. Уж счетоводители под път и над път, а като се запознаят с естеството на работата и бягат. 3ма вече ми отказаха Sad  Понеделник има поредната среща с една счетоводна къща и се моля поне с тях да се получи. На моменти почвам да си мисля аз да изкарам един счетовоеден курс, но не мисля, че ще имам време да се занимавам и с това.

чакай че и аз съм счетоводител и ми стана интересно какво е естеството на работа че отказват?  newsm78

Туристическа агенция регистрирана по ДДС. Не знам дали си запозната с новите промени в закона, но след тях настана един счетоводен ад.

# 760
  • Мнения: 1 656
не определено не съм запозната. Виж в одит.инфо. Обясни си случая , те сами ще ти се включат на лични

# 761
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
не определено не съм запозната. Виж в одит.инфо. Обясни си случая , те сами ще ти се включат на лични

Ми ако не се уредя понеделник с ново счетоводство ще погледна и там. Стискайте палци да извадя късмет.

# 762
  • Мнения: 3 634
Успех! Съчувствам ти защото знам аз колко време търсех счетоводител за НПО.

# 763
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Това с продаването на идея за бизнес го бях пробвала преди време. За съжаление не се получава у нас. Бях загатнала в коя сфера е, но човекът искаше да чуе идеята. И се получава някак си ти споделяш идеята- той може да каже съжалявам не ми харесва, след това не се знае дали той или някой негов съдружник няма да я осъществят. За това аз исках не много високо заплащане специално за споделянето на идеята.
.......
Добре де, ако искам да купя нещо, нали все пак трябва да знам какво?
А и като си кажеш идеята - то от идеята до изпълнението ехеееее.... Подробностите са важни.
Да ти плащат да кажеш нещо? Ми постави се от другата страна - плащам ти 500лв., а ти не казваш нищо съществено или казваш нещо супер тъпо и какво правим?

# 764
  • Мнения: 241
Това с продаването на идея за бизнес го бях пробвала преди време. За съжаление не се получава у нас. Бях загатнала в коя сфера е, но човекът искаше да чуе идеята. И се получава някак си ти споделяш идеята- той може да каже съжалявам не ми харесва, след това не се знае дали той или някой негов съдружник няма да я осъществят. За това аз исках не много високо заплащане специално за споделянето на идеята.
.......
Добре де, ако искам да купя нещо, нали все пак трябва да знам какво?
А и като си кажеш идеята - то от идеята до изпълнението ехеееее.... Подробностите са важни.
Да ти плащат да кажеш нещо? Ми постави се от другата страна - плащам ти 500лв., а ти не казваш нищо съществено или казваш нещо супер тъпо и какво правим?
Ами опирате до франчайз. Единият показва развитата идея, а другия си купува лиценз за нея. А може и по-лесно — единият си патентова идеята, а другия може да я разглежда колкото си иска, ама няма как да я открадне... и пак стигате до сделка.
То има и трети начин — "Кондрат" от Чудомир. friendship  Ама ...надали...   

Общи условия

Активация на акаунт