Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 8 тема

  • 112 279
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 498
tuly, при лепнене - се добавя нишесте, когато е сухо, капка лимонов сок или ако оцветяваш с боя тя овлажнява допълнително.

BiankaD, много лош провокатор си)) влюбих се в лъжичките)) Моля, откриите разликата)))

http://inagg.blogspot.com/2012/12/blog-post_4876.html

# 136
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Ако във фондана на Димитрана се сложи нишесте положението ще стане още по-зле. Според мен е дошла много пудрата захар. А и от нея също много зависи. На мене ми се получава само с тази която продават в кауфланд. Марката е Примо. Най- хубава обаче е на Илчовски. А и цената й е много добра.

# 137
  • Мнения: 1 418
ina.gg-И тук да ти кажа-страхотни лъжички си направила! Знам, че е много трудно да режеш с шаблон....Браво!

Показвам ви част от бисквитките, които правих за благотворителния базар на моята племенница в София, вие също може да идете там. В линка ще откриете къде и кога...

Джинджифилови човечета-Коледен календар - Ден 10-и


# 138
  • Мнения: 795
За първи път правих мъфини и съм повече от доволна, защото си мислех, че няма да се справя! Показвам резултата!

# 139
  • Мнения: 22 867
За първи път правих мъфини и съм повече от доволна, защото си мислех, че няма да се справя! Показвам резултата!

Diora, резултатът е повече от добър, чудесни са, страшно харесвам такива бомбички! Heart Eyes  bouquet По коя рецепта ги прави?

# 140
  • Мнения: 795
Не знам точно чия е рецептата, дано да не се обиди някой, че не го споменавам, затова ще я напиша:
2 яйца
30 мл.олио
200 гр. кисело мляко
2 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода
сирене, кашкавал, кренвирш, маслини.

# 141
  • Мнения: 22 867
Не знам точно чия е рецептата, дано да не се обиди някой, че не го споменавам, затова ще я напиша:...........

И аз не се сещам на кого е, но ще си я копирам и ще ги спретна, дори да съм ги правила вече, чудничко изглеждат! Heart Eyes Peace

# 142
  • Мнения: 2 820
BiankaD, благодаря за предложението  Hug Големи красоти показваш.   bouquet

Diora и аз ще си копна рецептата, хареса ми.

# 143
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Бианка, Ина, страхотни са тези лъжички Simple Smile Изобщо всички красоти които е показала Бианка са невероятни.

Ето от мен едни мъфинки с пълнеж от марципан, кокос и захарни корички



# 144
  • Мнения: 1 418
Благодаря ви, момичета!
Ани представям си как ухаят тези кексчета!Много обичам марципан , независимо какво е направено с него....
Да ви покажа днешните бисквити, които утре пътуват за София.... Simple Smile

Днешните Коледни бисквитени картички- Коледен календар - Ден 11-ти







# 145
  • БГ
  • Мнения: 735
BiankaD 
 
Страхотни са  Peace! Сега детето ще иска и от тези, понеже имам сега поръчка за купичките ти с кал........ Peace Laughing

# 146
  • Мнения: 1 418
Ella,
Благодаря ти за топлите думи!Радвам се, че се харесват на детенцето ти!И съм сигурна, че ще забъркате страхотни "кални манджички" в тенджерките...

# 147
  • Мнения: 4 202
Момичета, не съм правила мъфини, но вчера си купих формичка за 6 бр.
Въпросът ми е, може би, смешен за майсторки като вас, но рецептите, които се дават горе-долу за колко парчета е и дали да купя още една формичка или да ги пека на 2 пъти? 6 мъфина ми изглеждат прекалено малко  Laughing
Вие как действате?

# 148
  • Мнения: 22 867
Момичета, не съм правила мъфини, но вчера си купих формичка за 6 бр.
Въпросът ми е, може би, смешен за майсторки като вас, но рецептите, които се дават горе-долу за колко парчета е и дали да купя още една формичка или да ги пека на 2 пъти? 6 мъфина ми изглеждат прекалено малко  Laughing
Вие как действате?

Различно е, но поне от тези, които правя, ми излизат 12 бройки. Има тавички и за 12 бройки, по-удобни са според мен, но пък в тези можеш да пробваш по половин доза например. Абе, най-добре се обзаведи и с две по 6, и с такава за 12. Grinning Peace

# 149
  • Мнения: 4 202
labrex, мерси  Peace
Ще търся още една формичка. Вчера взех последната от Карфур, но сигурно пак ще ги заредят.

Общи условия

Активация на акаунт