Епилепсия - ТЕМА 17

  • 89 179
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15 280
romanol,

След около 3 месеца всички странични ефекти минават. При нас имаше и сънливост, и истерии, косопад, жесток апетит, отнесеност и т.н. /детето ми е доста по голямо от твоето/. Малко помогнах за косопада - давах витамини.
Всичко ще си дойде на мястото.  Hug

# 721
  • Мнения: 506
Steli Mam При вас отшумя ли тази хиперактивност след насищането с волпороата.

Не, продължава да е хиперактивен и често си сменя настроенията. Както се смее започва да се сърди и обратното. Също така е много раздразнителен. Пием лекарствата вече година, при нас нищо не е отшумяло. Дано децата се оправят, лекарите винаги нищо не знаят! Как да очакваме помощ от тях, при положение, че те дори не могат да кажат точно какво им има ooooh! ?

# 722
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
При нас Конвулекса беше нещо страшно.Спря да говори да ходи стана раздразнителна и още след почти месец от както го бяхме почнали го замених ме за друго лекарство.

# 723
  • Мнения: 25
Здравейте момичета.
Писах по-рано в темата,че пием от около месец диазепам по половинка сутрин и вечер и че нашите пристъпи са абсанси и главоболие. Много се притеснявах от диазепама, чета какво сте писали за Конвулекс при нас е същото + имам чувството, че я боли главичката от него и от Пирамема. От може би две седмици не е получавала абсанс... В началото се притеснявах от Диазепама, даже звънях да убеждавам да ни го сменят с друго лекарство, но ми отказаха. Дозата е такава, че не  я унася, даже много нормално си го понася . Изглежда наистина помага, сега и това главоболие да изчезне... Реших да направим едно еег тук в Стара Загора да я проверим как е, нямам търпение за София...

# 724
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Благодаря ви за отговорите момичета  Hug

Вече на никой лекар да няма вяра човек  ooooh!
То даже и в самата листовка си пише че може да има такива странични ефекти, а те продължават за сънливост да ми говорят  #Cussing out

Цитат
Психични нарушения
Отбелязани са случаи на депресия.
Описаните по-горе ефекти по принцип са преходни и отзвучават след спиране на лечението.
Възможно е възникване на повишена енергичност. По принцип това се приема за положително, но в някои случаи се съобщава за прояви на хиперактивност, агресивност и неадекватно поведение.

http://apteka.framar.bg/11010596/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D1%83% … 100-%D0%BC%D0%BB-

# 725
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Когато стигнете 50-та страница, заповядайте в новата тема :

# 726
  • Мнения: 1 334
Здравейте,

Имам момченце на 6м , забелязах преди три седмици, че прави странни спазми на ръчичките и главата,  и след като го заведох в болница и му направиха  ЕЕГ му поставиха диагноза синдром на Уест.
Моля ви ако някой има контакти  в болници в чужбина да ми помогне с тях, за да направим преглед и там. Така може би имаме шанс за правилна диагноза и последващо лечение.

Искренно ви благодаря предварително за помощта.

# 727
  • Мнения: 2 860
Аня добре дошла в групата, макар повода да не е добър. Доколкото знам доста хвалят една клиника в Истанбул, Анадолу център мисля се казва, но нека някой с повече инфо се включи.

# 728
  • София
  • Мнения: 283
Здравейте, записвам се в темата, моята принцеса на 1,9г е с ДЦП квадрипареза и епилепсия Синдром на Уест Cry

В момента една мама на близнаци също с пристъпи търси спешно синактен, моля Ви, ако има някой изостанал да и помогнем, защото сестрата от детска педиатрия не е имала координати този път на родители с останал от тяхното детенце синактен.

# 729
  • Добрич
  • Мнения: 164
Здравейте!Включвам се и аз понеже дъщеричката ми,която е на 8 г. направи 4 гърча за една седмица! Днес ни изписаха от болницата с диагноза епилепсия при положение, че ЕЕГ-то е в норма.Скенера също не показва отклонения.В понеделник заминаваме за София при д-р Денева в Св. Наум.Забравих да кажа, че и назначиха лечение с Депакин. Въпросът ми е според вас колко ще ни държат в болницата, ако има някой да каже ще съм много благодарна!

# 730
  • Мнения: 3 540
Клиничната пътека е 4ри дни.

Може да заповядаш в ТАЗИ тема.
Тук вече сме стигнали лимита на нет страниците:)

# 731
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Пиши в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=927749.390;topicrefid=20  Peace

# 732
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!

Ние имаме излишен ламиктал. Ако някой има нужда от него нека да ми се обади да го пратя.
0896731799 Нели

И АКО МЕ ПИТАТЕ ЗА ПАРИ, МОЛЯ ВИ НЕДЕЙ ТЕ! БЕЗПЛАТЕН Е! САМО ДЕЦАТА ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ

# 733
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!

Ние имаме излишен ламиктал. Ако някой има нужда от него нека да ми се обади да го пратя.
0896731799 Нели

И АКО МЕ ПИТАТЕ ЗА ПАРИ, МОЛЯ ВИ НЕДЕЙ ТЕ! БЕЗПЛАТЕН Е! САМО ДЕЦАТА ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ

имам ламиктал от 100 и 50 мл

# 734
  • Мнения: 14
Здравейте!Включвам се и аз понеже дъщеричката ми,която е на 8 г. направи 4 гърча за една седмица! Днес ни изписаха от болницата с диагноза епилепсия при положение, че ЕЕГ-то е в норма.Скенера също не показва отклонения.В понеделник заминаваме за София при д-р Денева в Св. Наум.Забравих да кажа, че и назначиха лечение с Депакин. Въпросът ми е според вас колко ще ни държат в болницата, ако има някой да каже ще съм много благодарна!

Мила моя,ние също нямахме симптоми за нищо, при нас се появи на 16, но е факт. Но не се лекуваме в БГ А В ТУРЦИЯ И ТАМ НЕЩАТА СЯКАШ СЕ СТОПИРАХА

Общи условия

Активация на акаунт