Епилепсия - ТЕМА 17

  • 89 180
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Благодаря ви момичета  Hug

Steli Mam Нас ни приемат точно за неконтактни втречвания, но Вики не е повръщала.

# 691
  • Мнения: 3
Здравейте. Тъкмо се регистрирах и искам да попитам някой приема ли Кепра 500 и има ли нужда от лекарства? Тъй като аз повече няма да я пия, а имам останали в къщи няколко кутии, си мислех да я изпратя на някой, който има нужда от нея. Поздрави!

# 692
  • Мнения: 159
Момичета,правиха ми ЕЕГ по повод припадък.Моля ви да ми помогнете в разчитането,какво значи,докторът не ми разясни много?!Има ли съмнение за епилепсия?!

Фонова активност на средноамплитуден,добре организиран,реактивен на 00 алфа ритъм 12HZ.Единични остри вълни дифузно,синхронно проявяващи се над централните зони двустранни.
ХВ(хипер вентилация):Увеличаване на острите вълни.Поява на синхронни залпове от остри и тета вълни ФТ двустранно.
Ф.с. б.о
ЕЕГ запис с леки дифузни иритативни прояви.Пароксизмални прояви фронтотемпорално двустранно.

Аз съм от София,но бях в Бургас и там ми правиха ЕЕГ.Ще ходя в София при Мария Рашева.От 2 месеца всеки ден много ми се вие свят,докато накрая не припаднах.Понякога имам и силно главоболие,случва се и да ми се схване крака.Моля ви,кажете ми,какво значи това ЕЕГ?

# 693
  • Мнения: 506
Аз незнам какво значи написаното от ЕЕГ-то, но мога да ти кажа какво друго да изследваш. Кръвна захар по повод виенето на свят и електрокардиограма, защото това може да не е епилептичен припадък, а синкоп. И при сина ми ги правиха тези изследвания.

# 694
  • Мнения: 159
Аз незнам какво значи написаното от ЕЕГ-то, но мога да ти кажа какво друго да изследваш. Кръвна захар по повод виенето на свят и електрокардиограма, защото това може да не е епилептичен припадък, а синкоп. И при сина ми ги правиха тези изследвания.
Благодаря ти за отговора!А какво е синкоп?
Неврологът е казал на чичо ми какво да ми пусне.Тия дни ще се видим с чичо да ми даде талоните и ще отида в някоя лаборатория сутринта на гладно да си ги пусна нещата.Чичо ми каза,че и някакви електролити щял да ми пусне.
Някой знае ли,дали ако талоните ми се издадат в Бургас,мога да си направя изследванията в София или трябва в Бургас?

# 695
  • Мнения: 159
Припадъкът беше със загуба на съзнание.Усетих как много ми се вие свят и после като се свестих бях на земята.Случи се пред един магазин.Предполагам,че съм била в безсъзнание за много кратко,защото като се събудих нямаше никой около мен.Не ме е болял езикът,не съм се изпускала по малка или голяма нужда...Но много ми се спеше след това.Изядох много сладко,но пак продължи да ми е зле.Въобще след силни пристъпи на  силен световъртеж винаги хапвам по нещо сладко,но не се повлиявам.Световъртеж ми се появява при почти всяка смяна на позицията на тялото.Или ако дълго време съм се загледала в нещо и после си отместя погледа.Някакъв ад е!

# 696
  • Мнения: 3 540


Фонова активност на средноамплитуден,добре организиран,реактивен на 00 алфа ритъм 12HZ.Единични остри вълни дифузно,синхронно проявяващи се над централните зони двустранни.
ХВ(хипер вентилация):Увеличаване на острите вълни.Поява на синхронни залпове от остри и тета вълни ФТ двустранно.
Ф.с. б.о
ЕЕГ запис с леки дифузни иритативни прояви.Пароксизмални прояви фронтотемпорално двустранно.


ХВ е когато вдишваш дълбоко и издишаш, това вкарва по голямо количество кислород към мозъка и той реагира, не може да го обработи Sad
А пароксималните прояви, това са епилептичните пристъпи, така ми беше обяснено, преди години от невроложка.
Виж самото ЕЕГ, има ли място в което да се съединяват вълните, като стълб!

# 697
  • Мнения: 159


Фонова активност на средноамплитуден,добре организиран,реактивен на 00 алфа ритъм 12HZ.Единични остри вълни дифузно,синхронно проявяващи се над централните зони двустранни.
ХВ(хипер вентилация):Увеличаване на острите вълни.Поява на синхронни залпове от остри и тета вълни ФТ двустранно.
Ф.с. б.о
ЕЕГ запис с леки дифузни иритативни прояви.Пароксизмални прояви фронтотемпорално двустранно.



ХВ е когато вдишваш дълбоко и издишаш, това вкарва по голямо количество кислород към мозъка и той реагира, не може да го обработи Sad
А пароксималните прояви, това са епилептичните пристъпи, така ми беше обяснено, преди години от невроложка.
Виж самото ЕЕГ, има ли място в което да се съединяват вълните, като стълб!
Тази хипервентилация е предизвикана-лекарят ми каза 3-4 минути да вдишвам дълбоко.Резултатите от нея лоши ли са?Това,че имам пароксимални прояви значи,че имам някакви епилептични огнища ли?Този "стълб" трябва да представлява съединяване на две вълни ли,т.е. горната да се съединява с долната?

# 698
  • Мнения: 159
Някой има ли отзиви за доцент Мария Рашева?Имам час при нея за другата седмица.

# 699
  • Мнения: 3 540

Тази хипервентилация е предизвикана-лекарят ми каза 3-4 минути да вдишвам дълбоко.Резултатите от нея лоши ли са?Това,че имам пароксимални прояви значи,че имам някакви епилептични огнища ли?Този "стълб" трябва да представлява съединяване на две вълни ли,т.е. горната да се съединява с долната?
Да, това вдишване си е към самото изследване за да се види, каква е границата на възбудимост.
И резултатът не е добър, щом има поява на остри вълни и то двустранно, т.е. и двете мозъчни кълба Sad
А стълбът представлява, точно това, съединяване на вълните, самите вълни се издигат и съединяват една с друга

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 23:30 от Vanq 66

# 700
  • Мнения: 159
Vanq66,благодаря ти за снимката Simple SmileТакова сливане на линиите нямам.Имам линии,които са много,много близо,почти слети,ама не и така като на снимката.Възможно ли е на дърти години(23) да съм развила епилепсия и ако да,как?Епилепсията не се ли проявява в детска възраст?И въобще тези резултати предполагат ли епилепсия?
Неврологът,който ми прави изследването е приятел на чичо ми(също лекар,но уролог).Не беше много словоохотлив...Като го питах как е ЕЕГ-то,той ми отговори,че имало промени.Директно го питах,дали имам епилепсия.Лекарят замълча за няколко секунди и ми отговори,че от едно ЕЕГ не можело да се определи.Трябвало май да ми се направи и още едно ЕЕГ,ама да не съм спала преди него или пък да съм лягала само за 2-3 часа.Това пък защо?Каза ми,като се прибера в София да отида на преглед при доц.Рашева.Обадил се е и на чичо ми да му каже какви кръвни изследвания и урина да ми пусне.В крайна сметка,само това ми каза-има промени.Ама нито какво представляват,нито от какво може да се получат,абе,нищо...Чичо ми също нищо не коментира...
Извинете,че така ви затрупват с въпроси!А май и обсебвам темата на дечицата...

# 701
  • Мнения: 3
Vanq66,благодаря ти за снимката Simple SmileТакова сливане на линиите нямам.Имам линии,които са много,много близо,почти слети,ама не и така като на снимката.Възможно ли е на дърти години(23) да съм развила епилепсия и ако да,как?Епилепсията не се ли проявява в детска възраст?И въобще тези резултати предполагат ли епилепсия?
Неврологът,който ми прави изследването е приятел на чичо ми(също лекар,но уролог).Не беше много словоохотлив...Като го питах как е ЕЕГ-то,той ми отговори,че имало промени.Директно го питах,дали имам епилепсия.Лекарят замълча за няколко секунди и ми отговори,че от едно ЕЕГ не можело да се определи.Трябвало май да ми се направи и още едно ЕЕГ,ама да не съм спала преди него или пък да съм лягала само за 2-3 часа.Това пък защо?Каза ми,като се прибера в София да отида на преглед при доц.Рашева.Обадил се е и на чичо ми да му каже какви кръвни изследвания и урина да ми пусне.В крайна сметка,само това ми каза-има промени.Ама нито какво представляват,нито от какво може да се получат,абе,нищо...Чичо ми също нищо не коментира...
Извинете,че така ви затрупват с въпроси!А май и обсебвам темата на дечицата...
Разбира се,че е възможно на 23 да отключиш епилепсията, не е задължително да се прояви в детска възраст. Мен ме диагностицираха на 18 и ми казаха,че съм си я носила през цялото време, просто сега се е отключила - може да стане от травма, удар по главата, или както в моя случай - голямо пренатоварване. Наистина не може да се определи от едно ЕЕГ, трябват поне три, включително това, преди което не си спала - прави се за да се изследва мозъка, когато е натоварен максимално. От едно ЕЕГ не могат да разберат от какво са се получили промените или какво представляват. От тук нататък би трябвало да минеш ЯМГ (ако не те пратят, поискай), доплер , кръвни изследвания, още няколко ЕЕГ-та и чак тогава може да се говори за диагноза. Стискаме палци всичко да е наред!

# 702
  • Мнения: 4
Здравейте, искам и аз да се включа в тази  тема. От Варна съм и да ви кажа какво ни се случи, че да ми кажете какво да правим. Детето ми е почти на 2 г. една сутрин получи гърч, след 40мин получи втори взеха ни с бърза помощ, ректално й сложиха деазепам и ш спешен кабинет прави трети гърч. Всичко е със загуба на съзнание, направиха скенер и след като се свести детето се наака  по-рядко и веднага ни изпратиха в инфекционно. Там не ни лекуваха, само първия и втория ден ( серум глюкоза и фенобарбитал), а ни държаха 7 дена и в епикризата са ни приложили невероятно лечение. Че изписаха ни и казаха с неизяснен произход с две думи спасявайте се за тези дни не е имало гърчове значи всичко е ОК. Какво да правим????

# 703
  • Мнения: 774
maslinak, най-добре е да направите втора консултация, но в София.Далечко е наистина, но там има добри детски невролози и ще ви назначат нужното лечение.А ЕЕГ не е ли правено на детето? За изписано лекарство също не разбрах да е имало.

# 704
  • Мнения: 2 860
Бягайте по далеч от Варна. Нас там ни оставиха без лечение и детето получи епи статус. Възможно най-бързо направление и за София. Препоръчвам доц.Литвиненко.

Общи условия

Активация на акаунт