Търсим най-стария работещ уред AEG!

  • 63 575
  • 271
  •   1
Отговори
# 15
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Имаме хладилник AEG закупен втора ръка преди около 15 години.

# 16
  • Мнения: 0
Още една пералня AEG. Моделът е Lavamat 400.
Вече 32 години тя върши безупречно задълженията си в дома на Мими Стоева от Бургас.



# 17
  • Мнения: 0
Това е пералнята Lavamat 400F на Георги Бойчев. Закупена е през 1981 година от Кореком Варна.

Нашата е същата. Купена е от "Кореком". Сменяна е заключалката на люка и някакъв друг дребен ремонт. Работи си перфектно и досега.

Пратете ни снимка или публикувайте. Нека преброим колко издръжливи AEG-та има в България Simple Smile

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Това е пералнята Lavamat 400F на Георги Бойчев. Закупена е през 1981 година от Кореком Варна.

Нашата е същата. Купена е от "Кореком". Сменяна е заключалката на люка и някакъв друг дребен ремонт. Работи си перфектно и досега.

Пратете ни снимка или публикувайте. Нека преброим колко издръжливи AEG-та има в България Simple Smile

Ще използвам снимката на г-н Бойчев. Нашата е абсолютно същия модел.
Мога да снимам хладилника.

# 19
  • Мнения: 0
Снежана Мичева от Варна притежава един наистина забележителен модел пералня AEG.

# 20
  • Мнения: 0
Дора Славчева сподели с нас снимка на своя сешоар AEG и пише:

Повече от 30 години ползвам любимия си сешоар AEG. Получих го през 70-те години като подарък от Западна Германия от съпругата на д-р Ритген - депутат в Бундестага от град Варбург.

# 21
  • Мнения: 0
Към конкурса се присъедини още един много интересен домакински електроуред на AEG.
Негови снимки получихме от Владислав Иванов, който ни пише:

Снимките са на уред за варене на яйца марка AEG,  които е донесен от дядо ми през 1972, когато е бил на гости при семейни познати във Франкфурт. Уредът е закупен от там и за тези 40 години е ползван постоянно и все още работи. Нито веднъж не е давал дефект, не е ремонтиран и е във видът, в който е закупен. Казвам се Владислав Иванов и съм студент в София и продължавам да ползвам уреда.

С голямо уважение към AEG!



# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Старите уреди са наистина много добри, издържливи и надеждни, AEG Bulgaria Simple Smile
Моля, посочете поне един нов, с надеждност=10г. (хайде нека не бъдем съвсем оптимисти, че ще изкара 30-40г., примерно).

Ето за това не се напъвам да участвам в тази игра.

П.П: градът е Айзенах, в който се намира замъка ВарТбург. Wink От него, при ясно време се виждаше Западна Германия.

# 23
  • Мнения: 0
Карена Славова ни изпрати снимки на хладилник и пералня AEG.

Закупени са някъде около 1965 година от свекър ми - неврохирург, на връщане от първата му работа в чужбина. С тези уреди са отгледани съпругът ми и неговата сестра. Работят безукорно и сега, ползват се в домакинството с  нормална натовареност.
Пералнята е TURNA,Type 605******, F №35/24****. Има малко ръжда отдолу, но си работи чудесно.
Печката е Type 611****, F №49****. Сменена е само плоча на един от котлоните.

Уредите наистина са направени с идеята да служат дълги години, затова предайте на екипа на компанията нашите поздравления и адмирации за сполучливо създадени домакински уреди за дълготрайна употреба.




Благодарим на Карена за участието и й желаем успех в конкурса.

# 24
  • Мнения: 0
Още една пералня модел Lavamat 400-f в отличен вид се включи в конкурса. Писмото получихме от Анна Пейчева, която пише:

Моята свекърва е горд притежател на пералня AEG Lavamat 402 F. Закупена е от магазин на Кореком през 1985 г. Единствените и ремонти са смяна на маркуч и залепяне на някаква пластмасова част вътре, която се е пукнала и е пропускала вода. Пералнята продължава да изпълнява своята работа, а свекърва ми се надява да не и се налага да я сменя.


Семейството все още пази гаранционната карта на уреда! Поздравления за старанието и добрите грижи за този незаменим помощник в домакинството!

# 25
  • Мнения: 0
Към колекцията стари работещи домакински електроуреди с марка AEG се присъединяват и ютията и микрофълновата фурна на Пепа и Петър Макавееви от гр. Клисура.
Получават ги преди повече от 20 години като подарък от техни приятели, които живеят в Германия.
Ползват ги и до ден днешен без никакви проблеми.


# 26
  • Мнения: 19 551
Ми много хубаво, че има работещи уреди от преди 30 и повече години, обаче ако сега си купя нов уред с тази марка, колко ще ми изкара? Иначе - поклон пред ветераните, ама техните заместници са направени за около 5 до 6 години. И то нарочно. Предполагам няма да ме опровергае никой. Всъщност надявам се да ме опровергае, но надали.

# 27
  • Мнения: 46 636
Ми много хубаво, че има работещи уреди от преди 30 и повече години, обаче ако сега си купя нов уред с тази марка, колко ще ми изкара? Иначе - поклон пред ветераните, ама техните заместници са направени за около 5 до 6 години. И то нарочно. Предполагам няма да ме опровергае никой. Всъщност надявам се да ме опровергае, но надали.

Няма нищо странно. Невъзможно е да ти произведат вечна стока, която в същото време е на достъпна цена.
И все пак AEG, Miele и още може би една две, успяват да постигнат оптималното съотношение м/у дълготрайност и цена.

П.П. Не съм от екипа им, нямам и уред АЕГ у нас в момента, абсолютно безпристрастна съм  Simple Smile

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, абсолютно безпристрастна съм  Simple Smile

но и не си запозната с новите АЕГ-та Wink

# 29
  • Мнения: 46 636
У нас нямам наистина, не нарочно, така се е случило, но имам наблюдения в/у имоти, за които се грижа и са с такова обзавеждане, сравнено с повечето масови марки, смятам, че са по-добре. Може и да е съвпадение, не споря  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт