АВГУСТовските деца чакат коледните чудеса!

  • 48 607
  • 653
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 564
Котките са лесни и са вариятн ( за феновете разбира се). Като изключим сложните им характери, са чудесни домашни любимци  Heart Eyes И за пътуващи са ок, стига да има съсед който да я храни 1 път на ден Simple Smile

АЗ ИСКАМ КУЧЕ у дома,  но никой не ми обръща внимание  Crossing Arms Но така беше и за котката за известно време  Mr. Green

# 571
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
Ние предколедно се сдобихме с риба....... CrazyСега познайте кой обслужва и нея.Децата се радват де,пък и по-добрият за мен вариянт от куче.Не,че не обичам животните,но момента с раздялата някак ми е в повече,пък и си е отговорност,която нямам възможност да поема.

Чакай само като се гътне (защото е спряла помпата, водата е хванала бактерии, рибата е глътнала по-едро камъче, хванала е болест и т.н., и т.н) и трябва да я погребете достойно. Не питай що е рев, сълзи и сополи за бедното рибе. Че и аз заедно с децата Mr. Green Акваристиката се оказа изобщо нелека и нелесна, но го разбрахме по трудния начин - след няколко погребения, няколко изядени събратя (големите излапаха по-малките), няколко откровени сбивания в аквариума с фатални последици, смяна на аквариум поради порасналия размер на някои от обитателите и прочее битовизми от воден характер. ooooh!  Crazy Mr. Green Да не говорим, че поддържането на водата и растителността в нея се оказаха цяла наука. Но пък са радост - и за очите, и за душата. Едните ни риби са доста общителни. А четирите са и с достойни размери (около 20-ина см парчето). Както казва мъжа ми - за Никулден сме подготвени. Mr. Green
Котарак имахме миналата година и лятото хулиганът ни избяга. Беше голяма душичка и с рибите живяла сравнително мирно и по християнски. Но ние сме си виновни, че избяга, защото сърце не ни даде да го кастрираме. А мъжкото си е мъжко. Предупреди ни доктора, че така ще стане, ама... В този смисъл - за домашно гледане се оказа, че женските котки са по-добрият вариант. За който смята да си взема.
В момента сме в избиране на куче - решили сме отдавна, че ще вземем, но все не можем да харесаме. Триумим се между бултериер, акита и кане корсо. Абе луд умора няма, както се казва. Mr. Green Но пък с животинки у дома е много весело и уютно.

# 572
  • Мнения: 361
Ооо,ние имаме само една риба-Бета PeaceЖивее сама,няма кой да я изяде,аквариума е малък и без растителност и малки камъчета.Съжителства с един оФлюх и толкова Laughing
Преди да вземем рибата,се рових доста и стигнах до извода,че тази е таман за нас.Може да живее и в буркан (което си тероризъм за мен),няма особено значение каква е Т на водата,не й трябва помпичка,нагревател по желание,смяна на вода -през 3-4 дни Laughing

Те я те Laughing
Скрит текст:


Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 15:35 от ***Ади***

# 573
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
Ади, много е красива бетата. Peace
Скрит текст:
Теди имаше голям мерак за такава, но с вече наличните не се понасят и няма как да съжителстват. Имай предвид, че охлювът ви е супер индикатор за ph-то на водата. Ако има някакъв по-сериозен проблем, той умира. Което означава, че трябва да предприемете спешни мерки, за да не го последва и рибата. Но има предвид също, че охлювите като цяло не живеят дълго.

# 574
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ади, по4ти ме нави за риба  Crazy Само дето малката ми е голям звяр, но ве4е обмислям да прокарам идеята на половинката  Laughing

# 575
  • Мнения: 361
Той не,че Ал е от кротките.Обстойно разпита дали може да я храни с месо,може ли да я извади и има ли зъби да го ухапе,ако бръкне в аквариума Laughing
След като му обясних,че ако не е във водата ще умре,че рибата яде само специална храна с която му давам да я храни и ,че в стаята с аквариума не се крещи бих казала,че се оказа доста съобразителен.
Вечер не ляга без да я е проверил дали спи и сутрин не излиза за ДГ без да е проверил дали е станала Laughing
ЗА мое щастие рибата е що годе с техния режим Grinning

Иначе,Бобче има бети в различни цветове-синя,жълта,зелена,червена..При добро гледане живеят около 2 год.На нашата не знам дали ще и се получи,но ще се постараем Laughing
Живеят посами,ако са с други риби биват изядени.

# 576
  • София
  • Мнения: 1 724
Влизам извън темата за подаръците...
Да ви кажа, че много ви се радвам:
бобченка има второ детенце  Simple Smile
ади, гита ог, ментина , мари ета, лулумба - голямо гуш! Hug

# 577
  • Мнения: 361
Енита HugКак си,загуби се?Simple Smile

# 578
  • Мнения: 338
Вече и аз се замислих дали подаръкът от някоя баба  за Део да не е рибка като на Ади. Сестра ми остави лятото тяхната у нас като отидоха на почивка. Деян много се привърза . Само че като ходихме за риба и си поиска да му оставим една в буркан да си я гледа. На сутринта вече беше мъртва и го изживя много тежко, та се чудя

# 579
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Енита, поздрави, пиши нещо  повече за вас  Hug

# 580
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
След двегодишно отглеждане на принцеса /е, сменяна периодично поради кончина на предшественичката Whistling/ аквариумът е превърнат във ваза и почиваме. Сега навиваме тати за коте, ама трудно върви Tired...

Енита, добре се завърнала, разказвай как сте Hug.

# 581
  • Мнения: 361
МАриетка и моят сегашен аквариум ще бъде превърнат във ваза или саксия,още нямам конкретно решение.
До дни чакам по-големият аквариум.Аз никога не съм гледала рибки,но да ви кажа ми хареса.Действа ми успокояващо с тези плавни движения,пък и децата много се радват.
Е,изисква си грижи разбира се и съм далеч от мисълта,че ще живее векове,но поне имам вариянт да я подменя без да разберат LaughingДано не се наложи скоро де Praynig

# 582
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 367
Енита,  Hug
Ние и през риби минахме, и през костенури, и куч имахме. Костенурите ги подарихме, че много взеха да растат, рибите дадоха фира, само един сом се бори до последно, но по-миналата зима не удържа на големите студове (аквариумът беше в кухнята, където се отоплява, докато има някой, инак - не). Голяма скука са ми рибите, а смяната на водата - голяма досада. Кучето ни се спомина това лято, беше на почти 16г. Познавах го, откакто познавам мъж ми. Много тегаво беше, още имам чувството, че го чувам как цъка с нокти в коридора  Cry Девойките напират за ново куче, ама не се даваме за сега. Ако Констанца влезе във Френската гимназия, ще има куче, иначе - тц. Като гледам колко я стимулира, по-вероятно е да няма куче  ooooh!

# 583
  • Мнения: 564
Аз пак да промотирам котките  Mr. Green Heart Eyes

http://www.infobulgaria.info/news.php?itm=20296  Whistling

# 584
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Уфффф, запънал се е като магаре на мост и не ще...ама ще използвам утре момента, такава изненада му готвя, че каквото и да поискам в този момент, ще се съгласи...

Общи условия

Активация на акаунт