Коледни звънчета скоро ще се люшнат, а през МАРТ мама бебче ще си гушне. Тема №7

  • 29 229
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 0
Mpp, и нашият бебок по размери го кара една седмица напред, според мен бебетата по различно време наваксват на килограми. А и тези ехографи незнам доколко отразяват истински стойности особено на килограми пък, все пак се мерят обиколки на глава и краче и по тях излизат стойности.  newsm78
Иначе според мен е време да се ориентираме всички към лекар и болница, от 7 месец натам трябва да ни е спокойно в това отношение.
Можеш да направиш консултация с още някой доктор, ти като ти казаха 1.600 не пита ли как е възможно и на какво се дължи, все пак лекарите най-добре знаят.

# 736
  • София
  • Мнения: 193
mpp и ние сме 2 седмици по големи, но на мен не ми изместиха термина. Просто ще се роди по голямо бебето, не мисля че е голям проблем.

# 737
  • Мнения: 0
Или ще се роди 2 седмици по- рано  Laughing.  То веднъж да влезем в деветия , след това не е фатално. Така си мисля аз

# 738
  • Мнения: X
Ами просто търси лекар, не се плаши и така. Бъди готова с доктор, пък когато тръгне бебо, тогава. Не е ли възможно просто да върви по-голямо бебето, да не са всички по учебник, ама ха....? Не искам да се изказвам повече, не съм лекар, но както са ти писали, така или иначе влезеш ли в 9тия вече чакаш.

# 739
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!  Hug
Към варненските мами-инфо от преди час,отворените врати в Окражна са този четвъртък 20.12. от 15.30 ч.Може да се запишете на тел. 052/821597,както беше написала *starlets* по-назад в темата.  Hug
Дилейн стискам палци!  Praynig
Хубав ден!   bouquet

# 740
  • Мнения: X
Тук бащата присъства на раждането без да се заплаща каквото и да било. В болницата не се носи никакъв багаж .....
Кърменето е нещо свещено , страшно много държат на него , дават напътствия и не те изписват от болницата докато не видят , че се справяш успешно с кърменето и грижите за бебо. Стои се в болница колкото искаш , може и 7 дена , напускаш когато се чувстваш готов.
....
Звучи много добре, супер направо!

# 741
  • Мнения: 22 436
По този повод, си спомням преди 5г. като отидох през нощта да ме приемат в болницата....и дежурната сестра голямо мърморене му удари, че съм отишла като циганките, без никакви документи. Такава ми идваше да и тегля, ама как се сдържах, не знам.
И през цялото време - ама къде ви е багажа, само с това ли сте дошли? (1чехли и нощница точно бях сложила в 1чанта). Естествено мен докато ме преглеждаха и оформяха документи майка ми и мъжа ми се върнаха обратно и взеха всичко нужно, докато ме преведат в стаята (то не че легнах и за 10мин), но по-важно беше да се мърмори и възмущава.

# 742
  • Мнения: 385
mpp на мен ми е интересно newsm78 до сега не трябваше ли да са видяли,ако си с 3седмици напред?!Според мен просто бебето върви по-голямо.За твое успокоение отиди и при друг доктор да те види.Важното е,че всичко с бебето е наред! Hug

# 743
  • Мнения: 242
mpp07, изследвали ли са те за гестационен диабет? Не искам да те плаша, но това е една от причините за доста по-едро бебе за седмицата си. Също така, както казват и другите момичета ехографите не показват супер точно, има си отклонения. Потърси още едно мнение.
Иначе и аз не бях мърдала 2-3 дни, та днес вече се показах навън заради йогата. Ледът се беше почти стопил и се вървеше почти нормално. Дано да не вали скоро, ама май го дават.
Хайде аз отивам да полегна малко, на всички мами пожелавам приятен следобяд и вечер!

# 744
  • Мнения: 0
З седмици не е голяма разлика, но е трябвало да върви по - големичко продължително време така и да си го очакваш да се роди едро бебе или да подрани - ако разликата се отчита така изведнъж от консултация до консултация може да се окаже, например, че си направила гестационен диабет или нещо друго подобно и от това да е наедряло толкова да 1 месец. На диабетичките децата са по - едри. Нека ти повторят ехографския преглед и АКО се потвърди - пусни си пълни изследвания и като ти ги разчетат, ще се реши какво да се прави... Не се притеснявай! Най - вероятно ще се окаже нещо безобидно или грешка! Но да не ти променят термина - ще вземе да закъснее от новия термин бебето и  ще започнат да те притесняват всеки ден с искания да провокират раждане, пък накрая ще се роди едно бебе в норма, което е можело да си помързелува в теб още малко, а те насила са го измъкнали...

# 745
  • Мнения: 16
Благодаря ви момичета!!!  bouquet

# 746
  • Мнения: 3
Дано всичко да е наред с Дилейн. Аз имах такова зацапване през октомври. Беше еднократно. Ходих на преглед и всичко беше точно. Докторката каза, че сигурно изтича застояла кръв, която е останала от имплантацията. Аз знам точно кога се имплатира, защото си мислех, че цикълът ми е подранил - прокървих като първи ден от цикъла. След това на всички прегледи всичко е било точно и с плацентата, и с матката и с бебата.

Не съм сигурна обаче дали в тези големи месеци може да се говори за такова изтичане... Наистина е важно докторите да видят.

Аз си спомням, че тогава лежах 2 дни вкъщи (страх лозе пази) и пих но-шпа. Това беше.

# 747
  • Мнения: 2 843
Мпп, наистина може да потърсиш и друго мнение  Hug Ама че мъж си отглеждаш  Grinning  Heart Eyes
Момичета, заповядайте в новата тема- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=693736.msg23845322#msg23845322

# 748
  • Мнения: 0
mpp07 и моето бебче върви напред с 2 седмици.Първоначално с няколко дни,после със седмица,а сега на последния преглед с две.Моят доктор също се съмняваше за висока кръвна захар,но от изледванията се видя,че е в норма.Както са ти казали напълно е възможен гестационния диабет.Ако не си си пускала скоро кръвна захар,най-добре е да го направиш.Дано да няма проблем и да не си го развила.Аз и таткото сме едри и доктора дължи на това голямото бебе.Както и на феталната морфология доц.Томова ми каза,че бебчето ни ще е голямо,но каза така като ви гледам е нормално.

Желая ти безпроблемна бременност до финала,както и на всички майчета  Hug

# 749
  • София
  • Мнения: 23 165
и нашия младеж е с 2 седмици напред.
само заради това ме изпратиха да изследваме за ГД, кръвната захар беше в норми послендия път.
само че след натоварване с глюкоза се оказа че си имам гд, сега съм на диета и по-често следене на къвната захар чак до раждането.

Общи условия

Активация на акаунт