За съня на бебето – моят опит

  • 16 117
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 206
Не бъркайте свободата със свободия.Не правите услуга на децата.Определено не смятам,че ограничаването на лазенето на бебето до един килим или кошара е добро,но не смятам,че и позволяването да се лази навън е хубаво.Колкото до леглото-всяко легло на родител е отворено за гушкане с децата. Peace

# 61
  • Мнения: 9 913
ох, много се вторачвате в тези бебета, много им треперите. В един момент ще се окаже, че от бебешкия им период помните най-вече как сте ги приспивали.

# 62
  • Мнения: 1 464
Да не говорим, че множеството от децата са пред дъщеря ти в развитието си

Bliss, изобщо не познавам творчеството на авторката, която така усилено хапеш, но това ти изказване е толкова грозно, че ме остави с отворена уста.Може ли да кажеш на някой, че едва ли не, детето му е олигофрен?Прочетох цялата тема и освен обиди и атаки, друго в нея няма.След всеки пост се включваш ти, за да кажеш как едни родители са мързеливи, други мърляви, трети безотговорни.
Моето дете от новородено спеше на 3 часа-без да го уча(егати как звучи тая дума, използвана за физиологични нужди).Спомням си, че последното хранене беше в 22 часа и до сутринта в 6.30 не се е будил.След което беше кърмен в просъница и оставян да спи.Будеше се в 9.И така пак през три часа до 22ч. вечерта.Оставях го да спи в кошарата, но винаги ако е мрънкал/плачел е бил взиман на спалнята.Вярно, че вдишваше излющената ни кожа и го нападаха акарите, но за мен беше важно той да се чувства спокоен.Днес, той е вече голям, има голямо легло, но пак спи с мен понякога.Сега причината е друга-започна да се буди нощем с писък и да трепери(а както знаем около тази възраст се появяват първите кошмари) и тогава идва при мен, гушваме се, галя го по главата докато заспи и всичко си идва по местата.Повечето неща, които е написала duhi_puhi, са и моето мнение.

# 63
  • Мнения: X
Да не говорим, че множеството от децата са пред дъщеря ти в развитието си

Bliss, изобщо не познавам творчеството на авторката, която така усилено хапеш, но това ти изказване е толкова грозно, че ме остави с отворена уста.Може ли да кажеш на някой, че едва ли не, детето му е олигофрен?

Нищо такова не съм казала. Като не познаваш въпросното творчетство, защо изобщо се включваш по темата с изводи и квалификации?

Въпросната авторка е от отчетната ми тема. Т.е. мисълта ми беше, че до голяма степен връстниците на дъщеря й са или колкото нейното дете или по напред в развитието си, но никой от останалите родители не натрапва колко "мамин Кольо" е интелигентен и развит. За разлика от нея - бяше стигнала до организация на състезанието (пардон анкета) "Кой е с памперс и кой не?"

Ей това може да ти покаже отчасти за какво иде реч:


Не само на мен ми е направило впечатление и то отдавна, че имаш маниер с тържествен тон и почти винаги нравоучително да се опитваш да даваш акъл по всевъзможни теми. И не приемаш, че околните имат различно на твоето мнение.


Не ти ли направи впечатление репликата за царя на животните, за дресировките ...или само мен ме дразни това индиректно иронизиране на родителите, които се опитват да създадат навици и режим на децата си. Нейното като спи до 11 ч. и си ляга в 24 ч. е нормално, а всички останали горките са като дресираните животни.  ooooh!

На това аз пък отговорих, че всички родители, които имат подобно поведение си търсят добре измислено извинение за собствения си мързел (да се занимават и възпитават децата си).

Виждаш обиди от моя страна, но не виждаш първопричината? Егати двойния стандарт!

Хайде стига съм се обяснявала. Всеки да си гледа детето както сметне за добре.

# 64
  • Мнения: 1 464
Както виждаш, съм коментирала само това:

Да не говорим, че множеството от децата са пред дъщеря ти в развитието си


Другото, за което сте се заяждали, не бърка в очите.Затова и съм го подминала.Но това е гадно и не бих го казала, ако ще отсрещния да ме е вбесил с предишните си изказвания/глупости и да има само една мозъчна клетка в главата си.Все едно, различни сме и разбираме нещата различно.

# 65
  • Мнения: X
Както виждаш, съм коментирала само това:

Да не говорим, че множеството от децата са пред дъщеря ти в развитието си


Другото, за което сте се заяждали, не бърка в очите.Затова и съм го подминала.Но това е гадно и не бих го казала, ако ще отсрещния да ме е вбесил с предишните си изказвания/глупости и да има само една мозъчна клетка в главата си.Все едно, различни сме и разбираме нещата различно.


Ами крайно едностранно, пристрастно и несправедливо е да взимаш страна и да ме нападаш само на база една реплика извадена от контекста. Прочети цялата тема и тогава отсъждай.

Изчезвам от тази тема. Изчерпа се!

Приятен ден!

# 66
  • Мнения: 1 464
Прочетох цялата тема и освен обиди и атаки, друго в нея няма.

Прочетох цялата тема!Благодаря за препоръката.На база прочетеното, коментирах.

# 67
  • Мнения: X
При малки бебета присъствието на играчка в леглото мислите ли че помага? Има ли някоя от вас бебе, което заспива гушкайки/смучейки играчката, вместо гърда? Аз предлагам различни играчки, но още май е много малък и почти не им обръща внимание, а все още имаме проблем със самостоятелното заспиване. Дори започна да предпочита да се приспива на гърда, биберон не иска и да помирише.

# 68
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 206
При малки бебета присъствието на играчка в леглото мислите ли че помага? Има ли някоя от вас бебе, което заспива гушкайки/смучейки играчката, вместо гърда? Аз предлагам различни играчки, но още май е много малък и почти не им обръща внимание, а все още имаме проблем със самостоятелното заспиване. Дори започна да предпочита да се приспива на гърда, биберон не иска и да помирише.
При моето помагаше и да не кажа,че от почти 1-вия ден си й е ритуал и си я търси.Тигърчо от сериятана "Мечо Пух".За съжаление го изгубихме и главна роля зае самият Мечо Пух-гушка го,върти етикетчето му по носа си и всякакви такива. Heart Eyes

# 69
  • София
  • Мнения: 1 149
Моето пък и до сега си няма любима играчка  Rolling Eyes Това не значи, обаче, че не му слагах играчки в леглото - имаше един цветен плюшен охлюв с големи очи, почти никакво внимание не му обръщаше.
Въздухарка, колко е голямо бебчето ти?

# 70
  • Мнения: X
MelindaD , на 4 мес и половина. И аз слагам разни играчки, но не им обръща внимание. Бута ги и драска по леглото с нокти, забавлява се от звука. Затова започвам да си мисля че няма смисъл от играчките и да търся друг вариант. newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 1 149
А, те не пречат играчките, по-натам може и да им обърне внимание. Пробвала ли си с музикалните въртележки?

# 72
  • Мнения: X
Да, но се получава обратният ефект на желания - ентусиазира се и си говори, вместо да заспива.

# 73
  • Мнения: 1 464
Аз не съм давала никакви играчки за приспиване.Но пък приятелка даде на нейното дете и резултата е, че сега (на 3г. и половина) никъде не ходи без играчката и не заспива, ако не е до него.Което за мен си е мъка.

# 74
  • Мнения: 8 242
Дори започна да предпочита да се приспива на гърда, биберон не иска и да помирише.
Най-нормалното поведение за кърмаче Simple Smile
Може да искаме да вкараме децата в разни норми, които на нас повече ни харесват... ама те си знаят кое е най-хубаво  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт