Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Честито на рожденничките!Живи и здрав да сте!  bouquet
Аз се връщам от зъболекар и...положението е много зле.Изписа ми АБ.Сега ще се консултирам и с личната,но най вероятно ще започна прием.Не се издържа вече.За 3-ти път ми се възпаляват венците от както съм бременна.

# 61
  • Мнения: 173
VanilaV, честито и на теб  Hug Hug Hug
Аз звъннах на доки, каза вече и аз да пия магнерот 3по 2 и но шпа  3х1.Да се надяваме , че ще мине

# 62
  • Мнения: 173
А забравих да Ви питам- можете ли да ми кажете цена на този магнерот и колко таблетки са? newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 5 259

100 таблетки към 30 лв е Магнерота, но да знаеш, че хапчетата са адски големи и трудни за преглъщане. Ако и ти имаш проблем като мен с големите хапчета попитай за друг Магнезий.  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 451
Ant G, Vanila,  Честит рожден ден! Да сте живи и здрави! Всичко най-най   bouquet
Бъфи, тъкмо се чудех аз за тези соли дали да си взема. Ще си набавя май
Ели, не мога да ти кажа точно, но миналия път по това време не можех да спя от болки. Така ме боляха всички кости, бяха като изгнили, така ги усещах. 5 мин на една страна и все едно шишове ми забиваха в костите, после 5 на другата и обратно ...дано ми се размине този път, но кръста така ме боли от вчера, че не мога да ходя.
Надка, добре дошла!
Рейни, ама вече можем хора да си „резервираме”..wow! Аз като имах проблеми по време на кърменето (а имах разбира се и то доста, въпреки че четях къде що видя на тема кърмене, ЛЛЛ и т.н.) пишех на Хера в нейния блог. Много ми помогна! Благодарна съм и!
Нанина, аз бих отишла за свое успокоение. Особено след този цистит, който изкара, че да не вземе да се повторят нещата.
Бел, ама емоция си е с тези баби...аз какъвто съм нервняк не бих ги издържала. Уфф и аз със зминото яке не знам как ще го карам. Не ми се купува честно казано.
No name, много неприятно...хубаво ме подсещаш, че и аз трябва да отиа на зъболекра, че имам разни болежки. Бързо да минават проблемите  Hug


# 65
  • Мнения: 173
Rainy, нямам проблеми Simple Smile даже тези за цистита, които пия са огромни и грам не ми пречи слава богу.Като цяло лекар ми е казвал , че каквото и да е хапче, дори най-малко се пие поне с половин чаша вода, за да нямаш онова отвратително чувство, че ти е заседнало в гърлото.А знаеш ли каква е разликата с магнерича примерно и неговата цена и бройки

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Честито на всички, които са имали повод за празнуване! Бъдете живи и здрави!      bouquet Hug

Поствам и тук едно сравнение между трите най-изписвани видове магнезий в БГ: Магнерот, Магнерич и Нутри-маг.
За мен по-добрият препарат е Нутри-маг. Има много магнезий, не дразни стомаха и изобщо се понася доста добре /не само от мен/.

Ето сравнение на трите:

Всяка опаковка Нутри-маг съдържа 30 капсули със състав:
Magnesium- 140 mg.
Citrate 597 mg.
Leucine 25 mg.
Silicium dioksid 5 mg.

Ето и състава на Магнерота:
1 таблетка съдържа:
активно действаща съставка:
500 мг магнезиев оротат . 2 Н20 (еквивалентен на 2.7 mval, 1,35 mmol или 32.8 mg магнезий) други съставки:
повидон К30, талк, магнезиев стеарат, натриев цикламат, царевично нишесте, натрий-карбоксиметилцелулоза.

И на Магнерича:
Лекарствено вещество в една таблетка:

Magnesium DL-aspartate 500 mg, еквивалентен на 1,4 mmol Mg**

Помощни вещества: пшеничено нишесте, микрокристална целулоза, кополивидон, кросповидон, талк, желатин, магнезиев стеарат.

Разликата, освен в количеството магнезий е, че Магнерот, Магнерич са лекарствени продукти,  NUTRI-MAG-а се води хранителна добавка.

Нутри-маг обаче е и по-скъп от останалите. Но според мен си струва.
По време на първата си бременност пих Магнерот и мога да направя разликата.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 259

Мон.. в Нутри-Маг има много по-малко количество Магнезий като гледам...  в Магнерот и Магнерич има по 500 мг,  на мен са ми изписани по 2... ако пия Нутри маг, аз трябва по една опаковка да гълтам вместо 2 хапчета... правилно ли съм разчела  newsm78

# 68
  • Мнения: 173
Мон, на мен ми каза магнерот , а така като гледам има и производни на него.Ще го попитам за този нутри маг, който ми препоръчваш . Дано да става , ама не виждам защо не де

# 69
  • в пералнята
  • Мнения: 1 020
И аз се обърках с този магнезий. На мен не са ми изписали все още, а като гледам почти всички пият. Аз и не изявявам желание да тъпча още лекарства де...

Пак минахме на темата за шуслеровите соли - моята любима.
Искам да споделя, че през цялото това време, докато аз си живея в неведение и не се интересувам, ММ пие ли пие. hahaha Joy Сега се сетих, че той има цял кашон с едни номерирани шишета, големи, колкото буркани - въпросните шуслерови соли и като му потече носа,  си взима. Аз обаче - голямата бяла птица - не подозирам нищо.  Crazy

No name
, много е кофти това с венците. Имаше ли подобни проблеми преди да забременееш?
Аз усещам, че моите кървят като си мия зъбите...


А исках и да попитам за тези прословути болнични. Предстои ми изпит GMAT, както и сесия. Ще ми е от полза да изляза за 1-2 месеца, какво да кажа на док?


P.S. Рейни, душо, ти тази линийка колко често я сменяш. Аз станах разногледа и малоумна от смятане покрай теб. Причиняваш ми душевни и логически терзания.

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 13:04 от Arhinora

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Мон.. в Нутри-Маг има много по-малко количество Магнезий като гледам...  в Магнерот и Магнерич има по 500 мг,  на мен са ми изписани по 2... ако пия Нутри маг, аз трябва по една опаковка да гълтам вместо 2 хапчета... правилно ли съм разчела  newsm78


От Магнерота се налагаше понякога да пия по 6т на ден.
От Нутри-маг - 3. И то рядко. Обикновено 2т ми стигат.
Според мен това се гледа - Нутри-маг - 140mg, Магнерот - 32.8 mg

Нутри-маг - Magnesium- 140 mg.

Магнерот - 500 мг магнезиев оротат . 2 Н20 (еквивалентен на 2.7 mval, 1,35 mmol или 32.8 mg магнезий)

Магнерич - Magnesium DL-aspartate 500 mg, еквивалентен на 1,4 mmol Mg**

В общи линии Магнерич се оказва най-кофти избор, защото много хора се оплакват от гадни странични ефекти от него. Иначе с Магнерот като състав нямат съществена разлика.

И все пак, всеки организъм е различен. На мен Магнерот не ми помагаше, плюс, че ме болеше и стомах от него.
Нутри-маг ми помага и ми се отразява добре.


Аз се връщам от зъболекар и...положението е много зле.Изписа ми АБ.Сега ще се консултирам и с личната,но най вероятно ще започна прием.Не се издържа вече.За 3-ти път ми се възпаляват венците от както съм бременна.

Кървят или само те болят? Или и двете?
Какъв АБ ти изписа?
Зъбен камък чистила ли си скоро?


# 71
  • Мнения: 18
Архи,аз по принцип си имам проблеми със зъби(венци)но сега е нещо страшно.Проблема е,че не е само кървенето.Образували са се гнойни торбички на няколко зъба вече CryКазаха ми,че без АБ няма да се оправя.С дренажи и жабурене,ефектът ще е краткотраен.Много ми е притеснено с този АБ.

# 72
  • Мнения: 62
Здравейте!
И днешният преглед мина и не се видя пола на бебока.Много срамежливо ще се окаже това бебенце.Иначе всичко си ни е наред и в норма,за което съм много доволна.Продължавам да си пия диаспорала и пренатала и така до следващия преглед,който ще е след нова година.Понеже ще ходя на 20,12 на ФМ при д-р Марков и така се разбрахме с АГ-то.
Пусна ми пак пълна кръвна картина,този път и антитела и урина и утре ще са ми готови и резултатите.
Ох и аз се оказах с кариес,но да видя кога ще намеря време и за него.И този път не се престраших да си искам болничен...ама много съм смотана да му се не види.
Еха навън заваля сняг!!Честит първи сняг момичета!

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Баси ... тук пече слънце и го дават 14 градуса  Crossing Arms

Честит ви първи сняг  Heart Eyes

Искам и аз  Mr. Green

Ако имах излишни пари, щях да отида на разходка при Анум в Москва на студ и сняг Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 4 884
Архи,аз по принцип си имам проблеми със зъби(венци)но сега е нещо страшно.Проблема е,че не е само кървенето.Образували са се гнойни торбички на няколко зъба вече CryКазаха ми,че без АБ няма да се оправя.С дренажи и жабурене,ефектът ще е краткотраен.Много ми е притеснено с този АБ.
Аз пих Аигментин преди 3 седмици,всичко си беше без проблем PeaceКажи кой АБ за ти изписали?
И аз гласувам за Нутри маг,добре се понася и са ти неонходими по-малко таблетки за да достигнеш исканата доза,отколкото Магнерота Peace

Общи условия

Активация на акаунт