Отговори
# 630
  • Мнения: 4
Много положителни мисли за Марина Бене и Ста-Ди  Praynig Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Дано всички изледвания покажат добри резултати  Praynig
Много нови майчета, щъркелчета, браво  Party
Анни2002, просто страхотно, много се радвам на жени с разнополови деца  Hug Така ще опиташ от всичко  Wink
Темата за раждането няма да я коментирам, има много и пре-много писано по въпроса, който иска може да чете и да прецени  Peace
 Felicity*, искрено се възхищавам на решението ти.
 ГолЕма дилема за количката  Crossing Arms
 И обещаният

  Mr. Green

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 00:06 от Анум

# 631
  • Мнения: 15
добър вечер и от мен,
добре дошли на новите майчета,забелязвам момченцата  водим  Grinning засега
стискам палци на мамите с амниоцентеза,и знам че всичко ще е наред  Wink
а за избора на раждане -мами нека да си износим бебетата живи и здраве ,а пък ще го мислим когато му дойде времето  Peace

# 632
  • София
  • Мнения: 1 121
Ани,засягаш доста обширна тема и ще има засегнати PeaceАз ще раждам със секцио по желание-защото така съм преценила и нямам намерение да се оправдавам PeaceВсеки си прави сметката и решава за себе си,доводите ми са съвсем други да предпочета този вариант.Не мисля,че това как ще раждаме е критерии за смелост,ако беше минала и наполовина болезнените процедури и излседвания,през които съм минала аз например,за да съм бременна,щеше да мислиш по друг начин.А и операцията не е като да не боли,така че...

Ами, засегнати... не мисля, че има или ще има, нали затова обсъждаме нещата, искам да видя всички гледни точки. Споменах страха, защото това е основната причина при големия процент родилки, акушер-гинеколозите го твърдят, ясно е, че има много още причини. Въпросът ми беше тотално различен, явно не се изразявам ясно... а именно дали можеш ей-така да отидеш и да кажеш "Аз искам секцио, това е желанието ми и така ще родя!" - защото преди години не беше възможно, не и без "лични разговори" с лекар. Пък причините за това становище са друга бира...

Иначе не ми се иска да започваме темата с това кой какви процедури е минал и колко го е боляло, можем да се надцакваме много, вярвам, че повечето от нас имат история зад гърба си.

# 633
  • Мнения: 32
а за избора на раждане -мами нека да си износим бебетата живи и здраве ,а пък ще го мислим когато му дойде времето  Peace

 Съгласна съм  newsm10

# 634
  • Мнения: 62
Стискам силно палци на Марина-бене и малкото и човече!Дано всичко да е наред!
Аз отдавна не бях пила кафе, но днес се изкуших.
А пък тази сутрин автобуса с който се придвижвам да работа катастрофира...не беше кой знае колко страховито и аз разбрах какво е станало чак като слязох от него. Беше отнесъл бронята на един дето му отне предимството.
Лек ден от мен!

# 635
  • Мнения: 173
Много положителни мисли за Марина Бене и Ста-Ди и съм сигурна, че всичко ще е наред. Praynig Praynig  bouquet
Пепи05, това си е само статистика, не  се притеснявай, измести си часа за ФМ и като мине ще се успокоиш.Убедена съм , че всичко ще е наред Hug Hug
За раждането- аз искам нормално , винаги така съм искала, стига нали всичко да е наред и да не се налага секцио.Доки също каза, че за сега смята да  е нормално.Имам мн нисък праг на търпимост , всъщност аз си търпя , но се панирам от идеята за самото нещо (игли, обиците всичко , които съм си правила, не ме притеснява хич болката , а самата идея). Но въпреки това, винаги съм искала нормално.Важното е всичко да е наред с бебетата ни, а пък както дойде.Иначе съм твърдо за свободния избор, всеки си има своите съображения.
Аз днес съм на преглед в 15.30 и вече нямам търпение, ще водя и мама с мен, че чак ми се сърди, че не е го е видяла. Надявам се всичко да си ни е наред и тайничко се моля да каже какво е  Praynig Praynig Praynig
ИСкам да ви споделя един мой хубав сън от онзи ден- просто след него цял ден се чувствах много спокойна и щастлива.Сънувах, че си осиновявам две момченца, много красиви и се казваха Борко и Влади и има казвах, че мама много ги обича и , че скоро ще станат батковци на момиченце.
Това е , но просто беше толкова спокоен и изпълнен някак си и аз не знам с благина и радост сън.

# 636
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
а за избора на раждане -мами нека да си износим бебетата живи и здраве ,а пък ще го мислим когато му дойде времето  Peace

 Съгласна съм  newsm10

Не е точно така, защото човек трябва да подбере лекар и екип, болница и т.н. И е добре този избор да се направи предварително, а не в последния момент да се чудиш кой път да хващаш.
Често някои лекари правят перфектното секцио, но не се справят толкова добре при едно нормално раждане или пък обратното, така че и с оглед на това е добре нещата да се проучат и човек да прецени какво ще прави.
Освен ако не смятате да раждате при който  се падне на смяна, тогава вече наистина няма какво да го  мислите.

Така че малко по малко трябва да се мисли за всичко. А междувременно да сме спокойни и усмихнати, за да са и бебчетата ни такива Peace

Добро утро!!! Hug

Много хубави мисли и стиснати палци за момичетата, които правят амнио и добри резултати след това Praynig Hug

За лошите резултати от БХС - минете ФМ и тогава му мислете. Предполагам, че там няма да има проблеми и всичко ще бъде наред Hug

п.п. Аз кафе пия всеки ден ... Rolling Eyes просто не прекалявам с дозата. Кръвното ми е 100/60 след кафето, преди това се движи около 90/50, така че без кафе направо вървя и залитам. Питах лекарката, каза, че може Mr. Green Така че ако на някой толкова му се пие кафе, не виждам причини да се лишава от него. Само да не е безкофеиново, че то е по-вредно.

# 637
  • Мнения: 263
Добро утро!  Hug

Успех на тези, които ще правят амниоцентеза, дано всичко е наред!

Аз лично много бих искала да родя нормално, нещо секциото хич не ме влече,  дано да не изникне нещо, което да попречи. Но пък всеки си решава за него си.

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 10:24 от Теди Б.

# 638
  • София
  • Мнения: 4 884
Добро утро и от мен Hug

Мон,както винаги напълно съм съгласна с теб,всеки сам преценява и решава за себе си,н е хубаво да има предварителен план и да е избрал екип и т.н.,защото в последния момента нещата обикновено излизат извън нашия контрол Rolling Eyes

Забравих да кажа,че вчера ми щурна кръв от носа,това не ми се е случвало никога,не ми е текло кръв така Rolling EyesБързо приключи и ми отмина,но просто ми беше странно,знам,че е от бременността,въпреки,че аз слагам и хепаринови инжекции всеки ден за разреждане на кръвта,но все пак Confused

# 639
  • Мнения: 263
Леле, не знаех, че се случват такива неща по време на бременност. Аз сигурно щях доста да се шашна. Добре, че бързо е спряло.  Hug

# 640
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
 Buena esperanza, за кръвта от носа - и на мен ми се случва и с двете бременности. Обикновено само от едната ноздра Crazy Тече няколко секунди или минути и спира сама.
Няма да забравя как като бях бременна със сина ми, отиваме на театър с мъжа ми и както си стоя нещо ме пресърбя под носа, като се пипнах цялата ми ръка беше в кръв  Crazy Та докато се изчистя и спре кръвта бая зор видях  Mr. Green
Този път по-слабо ми тече засега, но сравнително редовно ми се случва по малко.

# 641
  • Мнения: 0
Добро утро май-чета,
Разлаях кучетата аз с мойте въпроси за секциото Joy Така или иначе и аз не съм решила още какво ще се случва като му дойде времето, ще оставя това на д-ра да прецени, като му изложа фактите от първото ми раждане.
На всички майчета, на които им предстои амниоцентеза стискам палци и ако мога поне малко да ги успокоя - моя приятелка прави амнио преди 2 седмици и каза, че е безболезнено и минало много леко, само страха и нервите преди това били големи.
Аз днес се чудя как да си повдигна настроението, защото като стъпих на кантара се оказа, че за 2 дни съм качила 1.5 кг, а панталоните които носех преди седмица, вече ми стискат на дупето и краката - яко съм се нагрухтяла нещо supermama

# 642
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен..Онзи ден нали се бях притенила,че не качвам кила,сега пък съм 2 от горе,тоя кантар си прави шеги с мен. newsm78  261uu smile3535Но здаве да ,дано да не стана така до сватбата. married.Много положителни емоции за мамите с амниоцентезата.. newsm5

# 643
  • Мнения: 326
На мен по принцип често ми тече кръв от носа и през бременността не е пропуснало.Точно онзи ден пак наквасих една блуза с кръв  Laughing   
На мен снощи и цяла нощ ми беше много зле.Три пъти повръщах през нощта, сутринта в леглото ми се догади, докато се събуждах.
Взела съм си някакви бисквити, по-сухи и цял ден ще ги ръфам тях.Не мисля, че е от храна, но поне от тях не мисля, че ще ми е лошо.   

# 644
  • София
  • Мнения: 5 262

Добро утро, мацки  Hug

Мон, Белле, е така обяснено наистина има логика, но за мен това не са майки ако наистина е вярно просто. А Мон ти и без упойка.. ти си герой, аз ще искам всички видове, даже и експерименталните  Crazy

Марина_бене, Ста-ди, оххх дано всичко е наред и бебетата са здрави  Praynig

Фелисити, браво за антителата и твоята приятелка. Все така хубави новини да ни носиш  Hug

pepi05, първо добре дошла. После добре е да се консултираш с генетик за това БХС, наистина е само статистика, но е добре да се обърне по-добро внимание върху ФМ.

didoliniq, БХС е биохимичен скрийнинг, Дава статистика за риска от определени синдроми- Даун, Търнър и т.н. Не се прави при близнаци, лекаря ти е прав!  Peace

Нанина, а таткото не иска ли и той да дойде за бебето. АЗ лично не искам с цялата рода да ходя да гледаме бебка. Успех на прегледа  Peace

Буена, още ли си биеш фепарин? До края ли ще е така?

За количките и аз съм в голяма чуденка, ма нищо не ми харесва бееееееееее  Tired А и чакам някъде намаление  Crazy
Кафе пия все ден.. или кафе или беналгин, по-добре кафе. Аз съм с нормално кръвно 120/80 бетонно, а от бремеността е 100/60 след кафе (катона Мон  Mr. Green) и ужасно ме боли главата. А и не бива да се лишаваме чак толкова много  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт