Отговори
# 645
  • Мнения: 65
Добро утро,понеже тук има пове4ко мами отколкото във фб,реших да си задам и тък въпроса,има ли мами на който им е дошла коластрата или само аз съм с тази екстра Shocked

# 646
  • Мнения: 0
reny77, явно имаш причина да мислиш в посока секцио. Всеки знае сам себе си.
Аз например изпитвам панически страх от операции и изпадам в ужас при мисълта, че може да се наложи да ме режат. Защото това, както и да го погледне човек, си е коремна операция и ми е необяснимо как може някой да го предпочете пред един естествен процес. Но това е моето усещане, пак казвам - хора разни, ситуации много. А и всеки има глава на раменете си, да си я ползва по предназначение и да вземе рационално, а не емоционално решение за своя случай  Peace

rainy..., ти защо пиеш беналгин? Не разбрах. Заради главоболие ли? Питам, защото ми направи впечатление, а знам, че метамизол натрий, който се съдържа в аналгина и беналгина, не се препоръчва по време на бременност. Peace

# 647
  • Мнения: 0
Добро утро, какво пиете за настинки, грипчета.....От вчера съм с една гадна хрема и нон стоп кихам, и главата такааа ме боли.......пък и точно сега не мога да отсъствам от работа, трябва да се правя на герой Simple Smile
Дайте нещо изпитано  Sick че само с чайчета май няма да стане

# 648
  • Мнения: 1 334
Аз като чуя, че някой споменава Беналгин и пристигам да обяснявам Laughing Не знам за rainy, но аз съм се консултирала с лекар за Беналгин.Моето главоболие е нетърпимо - буквално!Няма как да мине със спокойствие и Парацетамол.Аналгин принципно няма тератогенен ефект.Много по-лошо е да изпитваш болка, отколкото да изпиеш хапче Беналгин.Аз само да кажа, че на ме ми минава дори от половин таблетка.

Коластрата сама ли потича или някак си стискате гърдата? Rolling Eyes

# 649
  • Мнения: 15
огромни количества лимон и мед и за хремата си направи маска на главата с ракия/то и за косата е полезно/постой така 30мин.и ще усетиш как хремата изчезва и можеш да дишаш спокойно.
това го направи ако няма да излизаш никъде този ден....

# 650
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
rainy... , аз искам без упойка, защото болят контракциите, не самото раждане. Боли, но минава, даже се позабравя. Като съм го преживяла веднъж, ще го преживея и втори път. Нямам и много вяра на анестезиолозите в Бс, а да се сложи както трябва упойка не е толкова проста работа.
Първия път ми казаха да чакам вкъщи докато конктракциите ми станат през 10 мин /на равни интервали/. Хубаво, обаче аз такива така и не получих, моите бяха супер неравномерни. Изтърпях 7-8 часа болезнени контракции вкъщи. Накрая вече реших да им тегля една майна и въпреки че нямам равномерни контракции все още, да отида в болницата, защото просто не можех повече да издържам. Оказа се, че съм с 6, почти 7см разкритие и час и половина по-късно родих. Нямаше за кога да ми слагат упойка. Ако им бях слушала още малко тъпите акъли, можеше да се наложи и да раждам вкъщи на дивана  ooooh!
И понеже съм го минала вече веднъж, не виждам смисъл от упойка и този път. А тайно се надявам второто раждане да стане малко поне по-бързо от първото.

Коластра и такива екстри нямам засега. Или поне не съм забелязала. Само гърдите ми са все едно силикон съм си сложила. Такъв бюст никога не съм имала, доживях на стари години да ми пораснат най-после  Joy Joy
И с първата бременност нямах коластра. Чак след раждането потече.

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 11:03 от Мон...

# 651
  • София
  • Мнения: 1 121
Мон..., аз си спомням от едни лекции по време на миналата бременност, че тия с второ са късметлийки, щото им се изгладило не знам си какво с първото раждане. Огледах ги аз, завидях и ги запомних  Mr. Green. Та ставало не само по-бързо, но и уж по безболезнено. А дано, а дано.  bowuu

aleniram, аз в носа си слагам памук с 2-3 капки клеева тинктура, обвит с още памук, за да не ми изгори лигавицата, че е алкохолен разтвор. Помага ми...

# 652
  • Мнения: 0
Аз като чуя, че някой споменава Беналгин и пристигам да обяснявам Laughing Не знам за rainy, но аз съм се консултирала с лекар за Беналгин.Моето главоболие е нетърпимо - буквално!Няма как да мине със спокойствие и Парацетамол.Аналгин принципно няма тератогенен ефект.Много по-лошо е да изпитваш болка, отколкото да изпиеш хапче Беналгин.Аз само да кажа, че на ме ми минава дори от половин таблетка.

Коластрата сама ли потича или някак си стискате гърдата? Rolling Eyes
Не знаех за беналгина, но аз така или иначе имам алергия към метамизол и по принцип не пия нищо, което го съдържа Peace

А коластрата предния път си течеше сама през нощта, докато спя. Сутрин се събуждах с няколко засъхнали капки по пижамата. Тоя път още нямам такива екстри, но аз съм по-назад от повечето от вас, не е късно Simple Smile  А иначе и аз порастнах с два размера в чашката, гледам се в огледалото и ми иде да си посегна Joy

# 653
  • София
  • Мнения: 5 262

Hokey Pokey, не пия Беналгин, но ако много нетърпимо ме боли главата доки каза половинка Беналгин. За това пия кафе. Ето и Аня е обяснила, че лекар дава малко Беналгин  Peace

Мон...е ти знаеш, за мен е нещо ново. В София имаме добри анестезиолози, а аз съм с много нисък праг на болка.. отделно страх от игли и какви ли не екстри. Ще видим как ще е ... като наближи дали няма да ми се разтрепеят крачетата и да прибягна към секцио.  Crazy


# 654
  • у дома
  • Мнения: 258
Здравейте момичета  Hug
Нямах възможност тия дни да пиша, но поне ви четях и съпреживявам всичко с вас. Стискам и аз палци на момичетата с амниото, дано всичко е наред!
Интересни теми сте захванали - за вида раждане...  newsm78 За себе си не зная - страх ме е и от двата варианта (чак ме яд на себе си защо толкова се плаша - може би е от възрастта..., а и първа бременност). Но, както се казва - като е влязло, все трябва да излезе бебото, така че Simple Smile Здраве да е и всичко да е наред, пък ще видим по какъв начин.
Иначе да ви кажа - днес ходих на зъболекар, тъй като усетих че една пломба просто ми се раздели на две. Като ме прегледа, установи още 2-3 неща за правене (кариеси) и съм склонна да ги правя, за да не стане по-голям проблем след няколко месеца. Слагаха ми упойка, а и аз без нея не бих издържала. Е, предупредих за бременността. А преди това и моят гинеколог каза, че няма проблем да има локална упойка, но да си предупредя зъболекаря. Така че и следващата седмица ще правя зъби. Плюс че зъболекарката ми иска почистване на зъбен камък, щото според нея лошо им се пише на венците ми после. Пък мен ме страх малко, ама сигур ще трябва да се изтърпи и това.
Та при мен така. Нещо не виждам коремът да ми расте, ама аз съм и по-едра категория, та затова явно. И като цяло от известно време някак бая добре се чувствам, дори се сепвам на моменти, че не се усещам като бременна..., но може би е нормално (с изключение на оная нощ и вчера, дето мнооого зле ми беше, но днес - ок).
aleniram - за хремата, наистина много чай, мед и лимони. Аз слагах и капки Мукоплант (по съвет на съфорумка), осцилококцинум взимах и за гърло един сироп пак Муко нещо си беше. Но ме влачи 10 дни тоз вирус. Дано се пооправиш бързо ти.
rainy, и аз съм чувала че мааалко беналгин - може! Но дано не ти се налага и се разминеш с кафето.
Мон, браво за раждането...  и то без упойка!!! Сигурно сега ще е поне по-бързо, а дано е и по-леко - за всички ни де.

Спирам, че да не отегчавам. Но така е като 100 неща искам да напиша!

# 655
  • Мнения: 5
Мами,случвало ли ви се е като легнете по гръб да чувствате или да имате чувството ,че корема ви се стяга?Аз от няколко дни от време на време ,не постоянно имам такова чувство и може би са контракции,бързо отминава не е много силно стягането даже по някой път си мисля че е по скоро опъване от това като легна по гръб и си опъна и краката.Аз почти гледам да не спя по гръб, но от време на време лягам и така защото ми омръзва само на ляво и на дясно,та ми беше интересно на вас случва ли ви се или е само при мен.Аз другата седмица съм на преглед и ще питам , а и ако зачести това чувство ще отида на лекар , но за сега е само от време на време и дано да мине.С първата си бременност съм усещала нещо подобно ,но по силно стягане и съм сигурна ,че това са си били контракции,но това беше чак в 7 месец.

# 656
  • Мнения: 4
 Алоха  Mr. Green
 За упойката...хм, аз раждах без, не че не исках, просто ме баламосваха до края с някакви локални инжекции с бузколизин, той на мен при цикъл не ми помага  Rolling Eyes Сега ще пробвам пак без, но ще предупредя, че може и да си поискам  Mr. Green
 За настинка- нападайте хомеопатията  Whistling
 А колкото до количката, говорихме и гледахме с ММ в разни сайтове и имам нов фаворит:  jane unlimit 3 in 1. Въпреки, че външният вид и разцветките по не ми допадат, женска работа  Joy Не съм се отказала и от Сола-та. На мен количка няма да ми се налага да вдигам, защото имаме товарен асансьор във фоайето,а ако се развали мога да я оставям при портиера. Но ми е много важно да се сгъва максимално, защото освен до близката градинка няма как без кола- до големия парк, на разходка с някой или на гости, само пеш не става  Mr. Green А и трябва да е стабилна, с големи колела, ако ще я бутам в снега, макар й да предвиждам слинг в тези случаи  newsm78
 Кръв от носа преди много ми течеше, но от доста време не съм имала такива случки  Crazy
 Абе...аз да си кажа- ако някой прибегне до секцио заради страх от болка или от игли- ситуацията ще е леле-мале  Crazy Там иглите са в пъти повече,а и при повечето жени (не при всички разбира се) болката трае доста по-дълго отколкото едно средностатистическо раждане. Аз също знам, че второто по принцип е по-кратко и по-лесно от първото, дано при нас да е така  Praynig
 Довечера ще ходим на гости на сестра ми и зет ми в квартирата им  Rolling Eyes ММ не харесва  особено систъра, тя пък не му разбира чувството за хумор, а със зет ми освен за спорт май няма за какво друго да говорим, мрън  Crossing Arms
 *ЕлЕм, пиши си, виж аз как отегчавам всички и изобщо не ми пука  Mr. Green hahaha

# 657
  • Мнения: 18
Aleniram и аз съм с грип от една седмица и личния лекар ми изписа хомеопатични лекарства за хрема болки в гърлото и сироп за кашлица. Първите дни преди да ида на лекар смучех голиа актив и много ми помагаха и компреси на гърлото с ракия и черен пипер. А лекаря ми изписа Хомеожен 9 за гърлото, Коризалия за хрема и Стодал сироп за кашлица. Попитах и АГ и той каза, че хомеопатичните мога да си ги пия без проблем. Вече се оправям незнам дали от хапчетата или просто си минава. Иначе по 2-3 пъти на ден си пръсках и спрей за нос Ксилорин по едно впръскване, направо е златен този спрей. Пожелавам бързо оздравяване.

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Oooo, Анум, слънце на нашата тема  Heart Eyes Heart Eyes Hug

Довечера ви пожелавам здрави нерви тогава, че ще имате нужда  Grinning Mr. Green

А за дългото и отегчително писане - добре че мързелът ми надделява в повечето случаи, че иначе срещу мен да бягате, няма как да ме стигнете  bowuu Joy Ама дреми ми  Whistling Mr. Green

Направи някой път като имаш време и желание малко снимки от Москва, поне така да я разгледам. Flutter  Не е задължително да са забележителности, те нявсякъде може да се видят.
А някоя лесна и вкусна руска рецепта за мързелани като мен? Че ми е любопитно да пробвам нови и непознати неща Crazy Mr. Green
К'ва съм нагла, дори "моля те" не казах  Joy Mr. Green

Болните - ако е много зле положението, не чакайте да се влоши ами тичайте на лекар. Вече сме в по-големи седмици и малко по-сериозни лекарства може да се приемат в краен случай. Иначе освен изброените вече неща, май няма много какво да се добави  Thinking

  gydi Виж шуслеровите соли не знам колко биха помогнали  smile3533

# 659
  • София
  • Мнения: 4 884
Рейни,ще трябва до края на бременността да ги слагам всеки ден,даже 45 дни след раждане също ooooh!Че аз съм с 2 генни мутации за тромбофилия и няма как,иначе бебо няма да го има Confusedа и за мен е риск.Цялата съм в буци вече от тия от инжекции,ама няма как Mr. Green
Ние количка сме харесали отдаван,но ще я купим живи и здрави другия месец-http://www.google.bg/search?hl=en&sugexp=les%3Bpchatac&gs_rn=0&gs_ri=hp&cp=9&gs_id=y&xhr=t&q=abc+3+tec&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355272958,d.Yms&bpcl=39942515&biw=1600&bih=731&wrapid=tljp1355392496710016&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=B6bJUJaELMOgtAbzpIEI
количката е АБЦ 3 тек Peace

Общи условия

Активация на акаунт