отделна стая?

  • 8 061
  • 136
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 340
Не мога да си представя децата ми да са в отделна стая. Може би когато баткото тръгне на училище бих се престрашила да ги отделя. За мен лично е немислимо новородено бебе да е само в стая. Защо?

Ето това не мога да разбера през цялото време. На кой му става по-леко от това, че новороденото ти бебе /дори до годинка/ спи в отделна стая или какви са изобщо преимуществата? Наистина не разбирам...

# 91
  • Мнения: 718
предпочитам да си е при мен.

# 92
  • Мнения: 1 404
Ние го отделихме малчо като стана на годинка. Не е имало никакви трудности. Но за малко бебе 100% съм ЗА да сте в една стая!

# 93
  • California
  • Мнения: 264
Не мога да си представя децата ми да са в отделна стая. Може би когато баткото тръгне на училище бих се престрашила да ги отделя. За мен лично е немислимо новородено бебе да е само в стая. Защо?

Ето това не мога да разбера през цялото време. На кой му става по-леко от това, че новороденото ти бебе /дори до годинка/ спи в отделна стая или какви са изобщо преимуществата? Наистина не разбирам...

Американците са луди на тая тема. И аз още се чудя защо... чувала съм най-различни мнения за това - мама и тате да имат интимен живот, бебето да спи без някой да му шуми и какви ли не още дрън-дрън. Но спането в една стая с бебето си е голяма екзотика за тях, спането в едно легло да не говориме. Педиатърът на сина ми остана безмълвен като разбра, но за 3 години опити в крайна сметка се отказа да ме разубеждава  Joy
Единствен смисъл аз виждам по отношение безопасността на бебето от смачкване или задушаване, но и за това могат да се вземат мерки и всичко да е наред.

# 94
  • Мнения: 7
Дъщеря ми е почти на 5 месеца и дори не съм си помисляла да спи в отделна стая, не и до навършването на година две. Спи в сгъваема кошара, лека е, през деня я носим в хола а вечер в спалнята и като се разплаче мога веднага да реагирам. Отделили сме една средно голяма стая, която е празна сега, но когато стане на 1-2 годинки и живот и здраве си има братче или сестричка ще направим детската стая.
п.п. Кошарата ни е ето такава, доволна съм постоянно я местя из къщи супер преносима е:
http://kasida.bg/sgyvaema-bebeshka-koshara-bertoni-arena-1-nivo- … 12-102-16499.html

# 95
  • Мнения: 27 524
Голяма дилема ми е бебенце в началото в отделна стая ли  да е или при нас. Педиатър ми казва, че по- лесно свиквало в отделна и така или иначе се будува нощем та няма значение, че ще направя три крачки в повече.

При нас, разбира се, да не съм луда да го оставям само в отделна стая.  Peace

Педиатърът ти е тъп  Wink

# 96
  • Мнения: 8 289
Хайде и аз на другия полюс  Laughing
Моите и двамата от новородени спят в друга стая. Всъщност, малкият не е спал сам, спеше при батко си.
Моите мотиви бяха съвсем прозаични. Големият ми син е зимно бебе. Нашата спалня е студена и мрачна през зимата. На мен лично не ми е приятно да стоя там през този сезон. Другата стая е много светла и слънчева. Така че съвсем логично за мен беше да сложа леглото на бебока в слънчевата стая. Ставането през нощта за кърмене не ми беше проблем. Имахме бебефон, чувахме го, ако заплаче. Той пък си спеше много спокойно и се будеше само веднъж на нощ. Беше на около месец и половина, когато въобще спря да се буди. С малкия ставах седем месеца за нощно кърмене. В същото време през деня си бях при него в хубавата светла стая. Понеже там се намира и кухнята, не ми беше проблем да наготвя докато се занимавам с бебето. Въобще лично за нашето семейство това решение се оказа много удобно за всички.

# 97
  • Мнения: 102
Здравейте, термина ми е януари и вече се организирам с подредбата. Голяма дилема ми е бебенце в началото в отделна стая ли  да е или при нас. Педиатър ми казва, че по- лесно свиквало в отделна и така или иначе се будува нощем та няма значение, че ще направя три крачки в повече.
Моля ви за мнения!
Ами какво да ти кажа.За всеки е различно удобството. Нашите три дъщери (двете са близначки)  са си в отделни спални от раждането и са си в режим от бебета. Много спокойни са и сега и си заспиват самостоятелно където и да сме ако са си в отделни стаи без стимулации и движение:)
Инмвестирахме в добри бебефони с камери из стаите.

# 98
  • Мнения: 15 379
На мен пък ми е наистина интересно - не се ли буди по-голямото дете от рева на бебето нощем и изобщо спи ли спокойно, ако са заедно в една отделна стая?
Не бих приложила този вариант, ако ми се наложи.

# 99
  • Мнения: 8 289
Най-интересното е, че изобщо не са се будили един друг. Но пък и малкият може да се каже, че не е плакал нощем. Измъркваше веднъж около 2 часа за нощно кърмене и това беше.
Още по-интересно е, че дори и сега, не се будят взаимно. Случва се някой нещо да сънува, да се разплаче насън, а другият си похърква блажено. Малкият се буди понякога нощем. Взема си възглавничката, одеялото и троп-троп се примъква при нас в другата стая.

# 100
  • Мнения: 266
Мислим за още едно бебе... и смятам да не го глезя толкова. Бих го сложила в кошара, пак в моята стая.
Нашият спи при мене и ако случайно спра да го гушкам веднага се буди...

# 101
  • Мнения: 649
Бебка си  е при мен. Минаваха ми и на мен такива мисли да си е в стаята,но реших да  е до нас и не съжалявам. Първо,че като ми се наложи да ставам ми е по-лесно, ако проплаче само протягам ръка и й давам бибката.  В началото се събуждах по 20 пъти да видя дали диша, също на няколко пъти се беше завила презглава и благодарение на това,че беше до нас я видях. Честно казано намирам за жестоко и хладнокръвно да отделиш толкова рано детето от себе си. Аз си спомням в напреднала възраст, как обичах да спа при мама и тате и се чувствах сигурна и най-сладко тогава съм спала. Бебчето е било до вчера в теб,а вече ще го отделиш в друга стая. Има време да го отделяш,толкова бързо расте,че няма да се усетиш кога ти ще го гониш за близост. И все пак направи както го чувстваш, не слушай никой.

# 102
  • Мнения: X
Аз съм спала до много голяма при майка ми  Crazy Crazy сина ми спи в нашата стая..преди в кошарата, сега в леглото ни  Mr. Green Mr. Green честно казано не ми се иска да откара до 2 години в нашата стая, особено пък в нашто легло  Whistling, но пък ми е толкова хубаво да го чувствам близко, да го мириша и да го гушкам  Blush Blush бързо ще порастне и няма да е бебче вече  Crossing Arms Crossing Arms

# 103
  • Мнения: 451
абе това с отделните стаи не е за мен  Naughty друго си е да се гушкаме,подритваме и пореваваме цяла нощ  Joy Mr. Green

но пък ми е толкова хубаво да го чувствам близко, да го мириша и да го гушкам  Blush Blush бързо ще порастне и няма да е бебче вече  Crossing Arms Crossing Arms [/color][/b]

ето затова и аз още се натискам с него на спалнята  Sunglasses


# 104
  • Мнения: 102
Ние отделихме сина ни,когато окончателно спрях да го кърмя т.е. на 9 месеца. Той е от бебетата,които си спят непробудно нощем и почти не сме имали проблеми с изместването му в неговата си стая.
Понякога вечер ми е пусто като знам,че е в другата стая, но пък от друга страна е хубаво ,че всеки си има лично пространство и стая. Изграждат се навици сега няколко месеца по-късно той си знае и вечер си влиза в стаята и си ляга сам ...

Общи условия

Активация на акаунт