отделна стая?

  • 8 060
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 8 939
Изграждат се навици сега няколко месеца по-късно той си знае и вечер си влиза в стаята и си ляга сам ...
Стига бе! Остава да го научиш да си мие дупето сам.

# 106
  • Мнения: 8 242
Изграждат се навици сега няколко месеца по-късно той си знае и вечер си влиза в стаята и си ляга сам ...
Не знам, ама за мен подобна самостоятелност на толкова малко дете никак не ме кефи  Rolling Eyes

# 107
  • Мнения: X
Иронията ви е неуместна. Жената си живее в нейната си къща с нейното си дете и там си имат техен си ред. И нито е по-лоша майка от вас, нито е казано, че детето й ще е по-нещастно от вашите. Гледайте себе си и правете това, което смятате за редно. Peace

# 108
  • Мнения: 8 242
Иронията ви е неуместна. Жената си живее в нейната си къща с нейното си дете и там си имат техен си ред. И нито е по-лоша майка от вас, нито е казано, че детето й ще е по-нещастно от вашите. Гледайте себе си и правете това, което смятате за редно. Peace
Е гледам си моите, разбира се. Но това не ми пречи да изказвам мнение, нали  Wink
А ти защо се засягаш от чуждо име  Crazy

# 109
  • София
  • Мнения: 39 946
И на мен ми се вижда странно, но... свят широк.
Моя син го завивам, приказки чета. Понякога и щерката завивам, просто защото ми харесва Simple Smile

# 110
  • Мнения: 11 037
И аз помня как много дълго време ходех всяка вечер да спя при мама и татко. Само че не мисля, че като съм била бебе съм спала при тях (трябва да питам Simple Smile), та се надявам сега като спи при нас, тази му потребност да е задоволена и да се научи един ден да си спи сам. Ама не бързам, когато тогава.
Както казва д-р Сиърс (за привържениците на привързаното родителство Simple Smile ) "Като разберете, че сте бременна, не купувайте бебешка кошарка, а по-голямо легло"  Grinning

# 111
  • Мнения: 4 965
Изграждат се навици сега няколко месеца по-късно той си знае и вечер си влиза в стаята и си ляга сам ...
Стига бе! Остава да го научиш да си мие дупето сам.

И къде точно е проблемът? Моите деца не съм ги приспивала никога /не са плакали, не са се тръшкали - още катоновордени заспиваха още с докосвантонавъзглавницата/, което няма общо с гушкането, четенето на приказки и обгрижването. На 2,5-3 г. започнаха да се къпят и мият сами /те го поискаха/. Защо се приема за лошо децата да получават самостоятелност? Все пак, те са нормални човешкисъщества, а уменията им се развиват точнос опита /личния им такъв/.
Сега са на 9 и често ни изненадват със закуска сутрин - никой не ги кара. И нямат търпение да имаме бебе, за да го обгрижват /сега "тренират" с малкия си братовчед/.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 488
Бебка си  е при мен. Минаваха ми и на мен такива мисли да си е в стаята,но реших да  е до нас и не съжалявам. Първо,че като ми се наложи да ставам ми е по-лесно, ако проплаче само протягам ръка и й давам бибката.  В началото се събуждах по 20 пъти да видя дали диша, също на няколко пъти се беше завила презглава и благодарение на това,че беше до нас я видях. Честно казано намирам за жестоко и хладнокръвно да отделиш толкова рано детето от себе си. Аз си спомням в напреднала възраст, как обичах да спа при мама и тате и се чувствах сигурна и най-сладко тогава съм спала. Бебчето е било до вчера в теб,а вече ще го отделиш в друга стая. Има време да го отделяш,толкова бързо расте,че няма да се усетиш кога ти ще го гониш за близост. И все пак направи както го чувстваш, не слушай никой.

Никога не съм спала при нашите, неудобно ми беше, исках си моето легло, да се ширя . Не съм по гушкането и залепянето, подозирам, че единият ми син е като мен. Хората са различни.

# 113
  • София
  • Мнения: 139
Преди две седмици отделихме дъщеря ми в собствена стая и собствено легло. До тогава тя спеше в бебешка кошара в нашата спалня. Честно да ви кажа, въпреки че се налага да ставам нощем понякога, всички започнахме да спим по-добре, откакто сме в отделни стаи. Малката не се буди от хъркането на баща си, аз не се будя при всяко нейно завъртане или вдишване...и всеки си има пространство.

# 114
  • Мнения: 438
И аз не виждам нищо лошо в това да са самостоятелни децата. При едни по-рано, други по-късно.  От годинка спи сам на отворена врата. Вярно буди се по-рано, но поне през нощта много рядко се чува да измрънка.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Моите деца са силно "прилепчиви" и все в полата ми наврени, та не съм ги отделяла от малки.Каката е на 5 години и все още плаче много ако я оставя сама в детската.Пробвала съм да не ходя по-дълго време и тя не спира да плаче.Лежи си и си плаче и си казва, че я е страх.Как да я оставя, сърце не ми дава.Когато е готова, ще си покаже.А и догодина малкото като стане на 2 годинки и нещо ще пробвам да ги отделя, но ако не са готови, не знам.Ще чакам.

# 116
  • София
  • Мнения: 44 412
Здравейте, термина ми е януари и вече се организирам с подредбата. Голяма дилема ми е бебенце в началото в отделна стая ли  да е или при нас. Педиатър ми казва, че по- лесно свиквало в отделна и така или иначе се будува нощем та няма значение, че ще направя три крачки в повече.
Моля ви за мнения!

Три крачки са си три крачки, ако бебето ти е много ревящо и трябва да ставаш по 10 пъти на нощ и ходиш като зомби Simple Smile
А и на повечето родители поне  първите месеци им е по-удобно и спокойно да могат   с един поглед да видят  бебетата си.
Аз лично бих сложила за начало детето възможно най-близо до мен, пък ако е спокойно бебче и няма проблем със съня, най-лесното е да се отдели(ако естествено и жилището го позволява.)

# 117
  • София
  • Мнения: 1 340
Моите деца са силно "прилепчиви" и все в полата ми наврени, та не съм ги отделяла от малки.Каката е на 5 години и все още плаче много ако я оставя сама в детската.Пробвала съм да не ходя по-дълго време и тя не спира да плаче.Лежи си и си плаче и си казва, че я е страх.Как да я оставя, сърце не ми дава.Когато е готова, ще си покаже.А и догодина малкото като стане на 2 годинки и нещо ще пробвам да ги отделя, но ако не са готови, не знам.Ще чакам.

Ама как ще ти дава сърцето?  Hug И няма зависимост дали ще ги отделиш от новородено... 1година...2 години. Аз на 32 години не мога да спя сама. Страх ме е, не ми е комфортно. А съм била отделена от новородена в отделна стая. Къде е връзката?

# 118
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 250
Ние отделихме сина ни,когато окончателно спрях да го кърмя т.е. на 9 месеца. Той е от бебетата,които си спят непробудно нощем и почти не сме имали проблеми с изместването му в неговата си стая.
Понякога вечер ми е пусто като знам,че е в другата стая, но пък от друга страна е хубаво ,че всеки си има лично пространство и стая. Изграждат се навици сега няколко месеца по-късно той си знае и вечер си влиза в стаята и си ляга сам ...
Аз съм привърженик на отделното спане и от чисто любопитство питам на какво легло спи детето,че може да си легне само? Подчертавам,че въпросът ми е предизвикан само от интерес и не целя заяждане. Hug  bouquet

# 119
  • София
  • Мнения: 44 412
На тази възраст спокойно може да спи в най-обикновенно, не много високо детско легло и да си ляга и слиза само детето.... кое те учуди? В смисъл има доста легла ,  за които не виждам проблем това да се случва спокойно... че и дори кошарка с махнвати пръчки или една от стените.

Общи условия

Активация на акаунт