Пиете ли всяка вечер алкохол?

  • 63 826
  • 1 007
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 464
Не пия изобщо.Обаче не смятам, че пиенето на 50 гр. ракия и чаша вино са алкохолизъм.Дори напротив.Тайничко завиждам на хората, на които виното(примерно) им допада като вкус и го пият с наслада.

И какъв е личния пример пред децата с този алкохол всяка вечер?

 Rolling Eyes Е нали тези деца не виждат майка си и баща си под масата, заринати от бутилки  Drunk
А и както казах, аз не пия изобщо.Но моите родители пиеха ракия(майка ми към 20 грама, баща ми може и 50 да е пил) всяка вечер + чаша вино.Явно, щото съм ги сметнала за пияндета, аз сега не близвам  Mr. Green

По принцип не е нормално всяка вечер да се пие алкохол. В България, обаче, си е редовна практика, което не знам колко успокоително трябва да бъде.


Ами аз имам наблюдения извън пределите на България.Да, не е нормално да се пие всяка вечер, защото се пие и всеки обед.Хората, сядайки да обядват, си поръчват по една самостоятелна(500 мл.) бутилка леко вино.Вечерта се повтаря същото упражнение.Всичко в нормални граници е позволено и не застрашаващо битието на човек мисля аз.

# 16
  • Мнения: 46 572
Може и така да е, Бояна. Аз за съжаление имам няколко примера пред очите ми за деца на абсолютни трезвеници, които и в пиянска компания не са попадали. Не само, че пият, ами пият денонощно, и в болницата влизаха с натравяния, говоря за хора 28-30 г.
Явно личния пример си е казал думата  Laughing

# 17
  • Мнения: 755
Пускам темата по-скоро да разбера дали има и други като мен.Случаят е такъв,че от години със  съпругът ми всяка вечер първо пием по 50гр. ракия със салата и след това с вечерята по две чаши вино домашно или по една- две бири лятото.До тук добре,но напоследък работата му налага все по често да отсъства,дори по цяла седмица да не си е у дома и въпреки неговото отсъствие аз продължавам всяка вечер да си пия ракията сама докато децата вечерят.Да,но идва момент когато започвам да се питам това нормално ли е?Искам да уточня,че не мисля,че може да се говори за злоупотреба с алкохол.Пия толкова,колкото ми е сладко и по принцип не мога да поема в големи количества алкохол-пак казвам 50гр. ракия и две чаши вино и то с лимонада.Но всяка вечер по този начин се отпускам и това е времето в което пред телевизора се чувствам най-спокойна.
Има ли други като мен или трябва да се чувствам зависима и да спра до тук?

Зависи от настроението ми.
Пия бира или хубава чаша червено вино в зависимост от сезона / не съм забелязала дали е всяка вечер/.
Дори и съпругът ми да  няма желание да ми прави компания, това не ми пречи да си сипя чаша с вечерята.

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 14:51 от Fortune

# 18
  • Мнения: 6 627
В дома на родителите ми никога те е имало подобна традиция .Баща ми пие само по голям повод ,а майка ми по-скоро се прави че пие по повод ,пък ей го на приспособих се към традициите на свеки. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 12 461
Може и така да е, Бояна. Аз за съжаление имам няколко примера пред очите ми за деца на абсолютни трезвеници, които и в пиянска компания не са попадали. Не само, че пият, ами пият денонощно, и в болницата влизаха с натравяния, говоря за хора 28-30 г.
Явно личния пример си е казал думата  Laughing
Нима някъде твърдя, че личният пример е единствения фактор подобно нещо да се случи?! Просто казвам, че и това е фактор и то сериозен и както сама виждаш и без него стават бели, но пък вие си знаете.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Да, задължително и почти всяка вечер. Не виждам нищо тревожно в умереното консумиране на алкохол.

# 21
  • Мнения: 3 371
Може и така да е, Бояна. Аз за съжаление имам няколко примера пред очите ми за деца на абсолютни трезвеници, които и в пиянска компания не са попадали. Не само, че пият, ами пият денонощно, и в болницата влизаха с натравяния, говоря за хора 28-30 г.
Явно личния пример си е казал думата  Laughing

всичко е относително Twisted Evil

баща ми пуши по 2 кутии на ден, майка ми като млада и тя чат-пат е припалвала, аз никога не съм палила цигара през живота си досега. досега, че знам ли, може да  превъртя и да стана активна пушачка  Laughing

# 22
  • Мнения: 4 785
Не, не пием. Аз пия малко по поводи и то по-сладки напитки - ликьор, бейлис, мартини, вино и то до към 100 мл. най-много. Няколко пъти годишно. Мъжът ми пък не пие изобщо. Не мога да си представя да пия всяка вечер, но това е защото не харесвам вкусът на алкохола като цяло, а и не ми е в разбиранията, че трябва всяка вечер да сядаме с чашката, било то и малко  Peace Но не съдя хората, на които им харесва - тяхно разбиране и желание.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не само на вечеря, но и на обяд пия вино.

# 24
  • Мнения: 46 572
Нима някъде твърдя, че личният пример е единствения фактор подобно нещо да се случи?!

Значи сме на едно мнение  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 11 970
откакто открих шартрьоза като напитка, пия поне 25 грама. в смисъл наливам си и се наслаждавам повече на цвета.

Това ми е интересно, какво е?

По темата- по-скоро е пристрастяване към ритуала, отколкото към алкохола в описания от авторката вариант.

У дома употребяваме според сезона и вечерята, но най-често алкохолът е бира , особено през лятото.

Иначе дали ще има алкохол и какъв е определящо каква е вечерята.При бърза вечеря- чай с препечени филии с масло и "нещо си", няма как да сложиш алкохол, вкусово не се съчетава.

Има ритуали, към които развиваме зависимост, без да сме зависими към самото вещество.Аз например не мога да заспя , ако не хапна нещо сладко.Може цял ден да не ям, но като се прибера у дома задължително трябва да хапна и то при положение, че въобще не броя плодовете.Но когато със сила на волята пазя диета, на втория-третия ден престава да ми липсва  сладкото, е, само дето хвърлям някой жалостив поглед към сладкарниците и ако изпитвам липса, то е към ритуала.

Моля за извинение, че отклонявам темата, но намерих повод да поговорим и за ритуалите като вид пристрастяване.

# 26
  • Мнения: 6 627
Дали си зависим от нещо не може ли да се разбере просто като го спреш ?
Това нещо шартрьоза ми звучи като нещо с което не трябва да се прекалява ,в смисъл нещо подсладено .

Като се замисля с наливането на чаша вино слагам край на ангажиментите и начало на почивката за деня -работа свършена ,детето взето , вечеря приготвена ,та може би подсъзнателно смятам ,че без тази чаша все още трябва да върша нещо  Laughing
Та евентуално това е психическата зависимост .

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 13:39 от Ili__

# 27
  • Мнения: 6 999
Лятото бира пием по-често, ама може би пак не е всяка вечер, аз обикновено от тая плодовата, дето толкова е и бира  Laughing
Зимата обичам греяно вино с подправки, но всяка вечер - не, трябва ми настроение  Sunglasses
Ракия съм пила веднъж в живота си - на годежа. Laughing
Едно време вкъщи баща ми пийваше някакъв алкохол, но рядко е било ракия - по празници, по-скоро кара на 1-2 чаши бира. Майка ми пие много рядко какъвто и да е алкохол.

# 28
  • Мнения: 3 371
откакто открих шартрьоза като напитка, пия поне 25 грама. в смисъл наливам си и се наслаждавам повече на цвета.

Това ми е интересно, какво е?



http://www.mahmurluk.com/2008/11/blog-post_6960.html

# 29
  • София
  • Мнения: 12 461
Дали си зависим от нещо не може ли да се разбере просто като го спреш ?
Това ясно, аз доколкото разбирам идеята да се разбере дали така човек може да стане зависим преди да е станал зависим. И може, в зависимост от количеството и метаболизма на алкохола при пиене всеки ден може човек да стане зависим. Разбира се не от две чаши вино дневно, но затова е важно да се държи мярка и да не е всеки ден. Двете чаши лесно стават повече и при жените метаболизма по начало е по- бавен. Зависимостта се случва, когато има постоянно наличие на алкохол в кръвта за продължителен период.

Общи условия

Активация на акаунт