Коледа 2012- 4 част

  • 63 317
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 327
Здравейте,майсторици-вълшебници!  bouquet  bouquet
Запалихте ме  за тази Коледа да се постарая повечко!Какви чудеса видях,цял ден не мога да се отлепя от компа!
Меденките вече ги направих,но бих искала да ги украся с фондан вместо с айсинг.Моля,кажете ми от къде мога да си купя фондан??Дали в Стара Загора се продава някъде или трябва да поръчам от някой сайт?

# 736
  • Мнения: 3 275
vela я кажи какво точно и как сложи за фондана.Просто не може да ти поеме толкова много захар.Нещо в повече си сложила.Аз бих го изхвърлила колкото и да не е приятно. Peace

# 737
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 40
Пак да попитам за тези сладки http://mka900.blogspot.com/2010/10/gingerbread-cookies.html#comment-form, още незнам как ще заменям меласата и златния сироп, а какво ще рече "солено" студено масло - някакво по-особено ли ще е, или обикновенно краве масло?!?

Обикновено масло, просто не е нужно да е безсолно  Peace

Как точно се прави това покритие с масло?

# 739
  • Мнения: 1
Оооо, снощи си мислех, че съм единственото куку, което в 01 посред нощ захаросва ванилени рохлички, а като гледам какво оживление е царяло тук... Много хубаво! Браво на нас!
Обаче да ви питам - правих Рохлички по рецептата на Наталия, но от една доза станаха много малко бройки, бавно се пекоха и ми се видяха леко досадни за приготвяне, та се чудя аз ли обърках нещо? Да са максимум 20 бройки?!

# 740
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
МОМИЧЕТА ИМА НОВА ТЕМА!!!

Вики, това не е покритие а рецепта за сладки!  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт