Зима на вратата чука, ОКТОМВРИйче вкъщи весело ни гука!

  • 25 171
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12
Amorevole давам на Емили и чай и АМ защото до скоро се дохранвахме с него,понеже имаше периоди в които неискаше да суче от гърдите  ,на 6ти сме на консултация и ще пиша дали си наддава нормално Simple Smile храним се по 8 пъти на 3 часа,всички памперси са ни напикани но само един наакан и се притеснявам че цял ден се мъчи да се изходи и то само веднъж  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 46
  • Мнения: 87
Честит празник  и от мен на Сава.
И аз си записах час за Райков за 09.01.2013 от 15.30ч. Това е най-добрият доктор  във Варна, когато се отнася за бебета и както сте писали не прави снимки а гледа на ултразвук.
На моята сладурана в петък трябва да и слагат двете ваксините и щях да ви попитам на тези който са им слагали ваксините за вторият месец и двете едновременно ли ви ги сложиха понеже личната ми  каза, че двете ще  и ги сложи в петък понеже излизала в отпуск. Не си спомням как беше при баткото, всичко съм забравила и сега се чудя дали да откажа едната ваксина и да искам по натъка да и сложи втората за да не е натоваря много.  newsm78.
Аз сега се чудя как да организирам рожденният ден на баткото и не мога да измисля. Не ми се иска да е на заведение и искам да е вкъщи но ще станат много хора и с бебето ми е по притеснено и не мога да го измисля. Искаше ми се клоун да му извикам но предполагам, че ще стане още по голяма лудница и най-големият проблем е че няма много място в къщи.
Радвам се че ви харесва новата тема  Heart Eyes На мен ми е празнично от доста време, елхата още в събота я украсихме и си купих нови светлини и по цял ден са включени и така ми създават много настроение.

# 47
  • Мнения: 832
Рали, на големия са му слагали по две ваксини, не сме ги отлагали. За моя радост не сме имали реакция досега. Сега ще видим как ще е, сигурно пак така ще направим. Дано и малкото да ги понесе леко. Много ги мразяяяя, ама много  Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен момичета, да се запиша и аз в новата темичка, докато бебка спи!
Рали , благодаря ти за прекрасната тема пълна с коледно настроение!!!   bouquet
dion, да ти е жив и здрав малкия Сава, с това хубаво име, дано има много късмет и щастие в живота  Hug
За режима - нашия режим е да сме без режим  Laughing, макар, че имаме горе-долу някакви часове на хранене, но си хапваме и нощем и честно казано също ядем на 2-3 часа, не повече. Вечер си лягаме около 11-12 часа, но обичайно мрънка или плаче до 2 часа. След това заспива до 5 (понякога си става и в 3 да яде) и хапва в 5, 7 и 9, после спим до 10.30ч.
... Малката се размрънка, от няколко дни имаме нова мода - събужда се и като отвори очета, вместо да заплаче като преди, оченцата се наливат със сълзички, устичката надолу я свива и почва едно тъжно хлипане, миличката все едно нещо на сън се е стреснала и ходих да я успокоя...
За спането - ние, както писах преди спим двете не дивана в хола - там сме и денем и нощем. Но се каня скоро да се завърнем в спалнята, още 5-10 дни ще изчакам, да видя, но вече е горе-долу поносимо имам 4-5 часа, в които спя. А така и мъжа ми се наспива, че по цял ден шофира и каза, че заспивал на волана понякога...
За ваксините и плача - миналия петък като ни сложиха хепатинтата в крачето рева 8-9 часа, като редуваше рев с истерия... Бяхме с майка  ми е се побъркахме, цяла нощ я подхвърляхме от ръка на ръка, всичко опитахме ... не и не. А видимо нямаше следа от зачервяване или нещо друго... Предполагам, че просто някои дечица приемат по тежко ваксините и се разстройват повече....

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 16:18 от късметче

# 49
  • Мнения: 43
Честит празник и от мен на Сава!  Hug

За Биогайата, аз я държах в хладилника и поради тази причина, не съм давала 5 капки директно в устичката, защото се притеснявам, че е много студена. Аз си изцеждах съвсем малко в една лъжичка и слагах там капките, за да не са толкова студени или пък затоплях самата лъжичка и слагах вътре капките да постоят малко и да се затоплят леко. Витамин Д, го давам също в малко изцедена кърма в шише, едновременно с капки Корийф.

Ние също нямаме режим през деня, а нощно време горе долу вече има някакъв. Последно яде към 22.00 ч., после се буди към 3.30 и после към 6.00. Понякога се буди и по-рано към 1-2, но аз бутам биби, люлея и т.н., за да може да има по-дълга нощна пауза. На няколко пъти пък ми се случи след яденето в 22.00 ч. да се събуди чак в 5 и бях много щастлива, че така ще остане, но не беше за постоянно. В тази връзка с режимите имам и един въпрос и към вас и към консултантите. Има дни, като днес например, в които Доника яде по 9-10 пъти за денонощие, защото през деня яде на 1-2.30 часа. Днес например последните 3 пъти яде през 1 час. Като се разплаче се опитвам да я успокоя по друг начин, но само като й дам да яде се успокоява и заспива. Ако има колики например и като много плаче не иска да яде, така че явно този плач е от глад. Дали това не е някакъв скок в растежа или  newsm78 Дали да продължавам да й давам така на поискване и на толкова често или да я залъгвам и да правим по-големи паузи?

Иначе с наддаването сме много добре. Вчера но консултацията беше 4860 гр., което е с 2400 гр. повече от колкото ни изписаха и 9 см. отгоре и това само на кърма  newsm44

palica на нас вчера ни биха само едната ваксина и слава Богу, че от една какво реване и крещене беше, че не ми се мисли от две какво щеше да е. Но това разбира се е строго индивидуално при всяко дете. Аз по принцип от това, което съм чела и от съвети на приятелки не искам да слагам две ваксини на веднъж, за да не си мъча много детето. То не че пак не се мъчи, но поне малко по-леко да и е. По принцип нашата педи винаги бие по 2, но този път не знам как така реши за нашата бебка и добре че сама каза, че не ми се спореше Simple Smile

Момичета искам да ви попитам, дали вече мога да слагам бебка в люлка. Днес ни дойде люлката и много ми се иска да я слагам вътре, но въпреки, че слагам възглавничка под дупето, пак ми изглежда някак изкривена вътре. Вие слагате ли бебчовците вече в люлки? Ето това е нашата: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11618&cat=153

За усмихването, нашата Доника не е от много усмихнатите  Laughing На мен ми се усмихва рядко и то не толкова хубаво, колкото се смее сама на себе си или като си гледа играчките от въртележката или докато спи например. Иначе от няколко дни ме гледа много умно докато й говоря и много ми се кокори. Много ми е сладка  Hug

Имаше още доста нещо, които прочетох и исках да се включа и по тях, но забравих  Embarassed Като се сетя, пак ще пиша  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 359
Ordinary_World  от опит най-лесно се правят нагревки на гърдата с шише от 0,5 л мин вода, пълно с гореща вода. Ако ти е прекалено горещо  увиваш около него хавлия. Доста по-сух вариант е и може да го правиш пред телевизора  smile3503

# 51
  • Мнения: 40
Здравейте,  да ви питам какви капки за нос,капите на бебо.Ние сме с хрема и ужасно, беше и минала и след два дена пак. Лекарката ни изписа да и смеся в едно шишенце адреналин с Натриум Хлоратум, малко ме е шубе да и го дам.  Какво мислите.
Иначе за режим такъв нямаме яде когато си иска а нощно време от 7 -8 до 1-2 спи след това на всеки час яде до 6 и тогава вече почваме да будуваме направо сме приказка.

# 52
  • Мнения: 295
Здравейте и от мен в новата тема. Рали, както винаги прекрасна тема, много празнична. Благодаря!
Дион, честит празник на малкото човече!   bouquet
Да се включа и аз по темите
За режим на спане и хранене при нас изобщо не може да се говори  Confused Малкия спи, яде и бодърства когато си поиска  Laughing Правим една пауза от 4-5 часа през нощта, но през останалото време храненията ни са наистина когато поиска.
За усмивките, Мишо също не е от най - усмихнатите деца. Вече бодърства активно като си гледа играчките от активната гимнастика или въртележката, опитва се да им говори, хубаво си надига главата, когато е по корем, но усмивките са много редки  Sad а е толкова сладък като се усмихне. Усмихва се най вече веднага след събуждане, докато не е разбрал че е гладен  Laughing

# 53
  • Мнения: 100
ShySun, задължително и това ще опитам, че не съм любителка на дългите душове  Grinning

tanchoo, на нас ни препоръча педито Ксилометазолин WZF 0,05% за деца до 6 години. 

# 54
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас! Благодаря за темата Рали!  bouquet
Нашия режим е почти установен, през деня на около 3 часа (рядко изкарва повече), а вечер ако я нахраня в 21 ч. се събужда към 3 ч. и си ги прави 6 часа. Снощи даже ми се случи хранене в 20 ч. и нямаше събуждане същата вечер...аз се поуплаших и сутринта в 3 ч. я събудих да си хапне. Относно усмивките: раздава ги, но повече сутрин, като е спокойна и като и се говори. От вчера гърдите ми не са така тежки, но пък бебка не протестира и явно се храни добре..тъй че предполагам, че самия ми организъм се настройва към количеството, което тя иска. Има ли и друга мама с поомекнали гърди?  Thinking Иначе се наливам със течности, гледам да хапвам повече..
Честито на малкия именник! Да е здрав и да радва мама и татко!  bouquet
Хубава вечер, дами!

# 55
  • Мнения: 639
В тази връзка с режимите имам и един въпрос и към вас и към консултантите. Има дни, като днес например, в които Доника яде по 9-10 пъти за денонощие, защото през деня яде на 1-2.30 часа. Днес например последните 3 пъти яде през 1 час. Като се разплаче се опитвам да я успокоя по друг начин, но само като й дам да яде се успокоява и заспива. Ако има колики например и като много плаче не иска да яде, така че явно този плач е от глад. Дали това не е някакъв скок в растежа или  newsm78 Дали да продължавам да й давам така на поискване и на толкова често или да я залъгвам и да правим по-големи паузи?
Mvsh, да, възможно е по-честото желание за сукане да е свързано със скок в растежа. Дали си попадала на тази статия? Разпознаваш ли описаното в нея да се случва и при вас? От друга страна, ти споменаваш за сравнително дълги нощни паузи – така че може би през деня да има нужда да суче по-често, причинена от различни неща (глад, жажда, емоции, неразположение, нужда от близост и т.н.).

Нормално е като расте, бебето постепенно да изгражда свой ритъм, също толкова нормално е този ритъм постоянно да „търпи корекции” Mr. Green в зависимост от най-различни фактори и етапи, през които минава динамично растящото дете. Твоето усещане какво е? Ти си доста информирана, вече 2 месеца сте неразделни с Доника Grinning и я познаваш най-добре от всички – вярвам, че сама можеш да усетиш как да постъпиш (а и всяка ситуация е различна и може един път едно да помогне, друг път – друго). Чудесното наддаване на Доника също показва, че се справяте чудесно, можеш да се довериш на себе си и на нея! Peace

# 56
  • Мнения: 639
Amorevole давам на Емили и чай и АМ защото до скоро се дохранвахме с него,понеже имаше периоди в които неискаше да суче от гърдите  ,на 6ти сме на консултация и ще пиша дали си наддава нормално Simple Smile храним се по 8 пъти на 3 часа,всички памперси са ни напикани но само един наакан и се притеснявам че цял ден се мъчи да се изходи и то само веднъж  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

nade_91, за да спомогнеш изхождането, дали си опитвала да правиш масажче на коремчето около пъпа, в посока на часовниковата стрелка? Или упражнение с крачетата като „каране на колело” и/ли свиване към коремчето и разпускане (масажът около пъпа и гимнастиката с крачетата може да се прави при всяка смяна на памперсите). Друго, което би могла да опиташ, е да я „изхождаш” – да я държиш в скута си така, както се държи малко детенце, което чакаш да се изака/изпишка - като леко притискаш краката към коремчето. Даваш ли и нещо против колики (някои препарати имат запичащ ефект)?
Надявам се да има повече изненади в памперса и Емили да е по-спокойна.
Flutter

# 57
  • Мнения: 6 706
Привет, момичета!  Hug
Днес ходихме на консултация. Катрин е 4850 (за един месец е наддала 700гр.) и е висока 67см (за един месец е пораснала с 4см.). Педиатърката ми предложи от следващия месец да започнем с ваксините. Досега сме сложили тези в родилния дом и противохепатитната. Поли, дано както казваш тези ваксини са по-пречистени и по-добри.
Скрит текст:
Предния път доки каза, че противохепатитната се понасяла по-лесно, а тази петвалентната се предлагала от две фирми и някои деца по-трудно я понасяли. И на мен толкова ми трябваше и се притесних, а за ваксините на каката никога не съм се притеснявала и винаги съм считала, че от ваксините има единствено полза, при нея не сме имали никакви проблеми. Не знам, остарявам ли, но ми е притеснено, дано детето да ги понесе леко.
За режима: Катрин се опитва да си направи някакъв режим, но не всеки ден е едно и също. Вечер заспива около 23- 24ч. и понякога се събужда за бързо хранене около 3-4 часа, после около 7-8ч. Понякога не се събужда в 3ч. , а направо в 7ч. През деня понякога будува повече, понякога по-малко, но задължително вечер будува от 19ч. до 23ч. Доволна съм от режима, защото успявам да се наспя. Последните две вечери около 21-22ч. плаче много силно, направо се дере, не знам колики ли са, какво е, но е за кратко време (20-30минути).
БиоГайа давам сутрин с лъжичка. Затоплям шишето с ръце, докато го разтръсквам. Преди това давам Вигантол.

Честит имен ден наСава, да е жив и здрав! Да има много късмет в живота!   bouquet
Рали,благодаря за новата тема. Страхотна е. А Криста-Мария е много сладка! Да я нагушкаш от мен!  Hug

# 58
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен Hug. Не съм писала много отдавна, ама нали по цял ден съм заета с малката и само от време на време влизам. Относно нашия режим , аз не мога да се оплача, макар че през деня малко спи то за сметка на това спи по цяла нощ. Заспива в 22.00- 23.00 часа и става чак в 7.00-8.00. Не я будя да я кърмя, но за сметка на това ставам към 2.00 -3.00 да се цедя( да стимулирам лактацията).
Днес да ви кажа честно малко се стреснах, newsm78 на един от памперсите намерих леки червеникави петънца, не ми приличат на кръв, а на боядисано, нещо като опушени ивици ли, незнам как да ви го обясня. Леко червеникаво розави, не ярка кръв, та се чудих на някоя от вас случвало ли ви се е нещо подобно. Не се обадих на педиатърката, защото реших да видя дали ще има и друг такъв памперс. Ако се появи пак, задължително ще отида. Ще се радвам, ако на някой му се е случвало да сподели с мен .

# 59
  • Мнения: 12
Здрасти и от мен в новата ни празнична темичка Simple Smile   bouquet Рали

Ние както си правихме нощни паузи от по 9часа - от 21 до 6, тази нощ хоп изненада..лягам си в 12 с идеята да спя до 6, а той се събуди в 1, после в 3 и така малко съм недоспала. Вчера така повърна като го мазах с мехлемчето за гъбите, че днес цял ден не съм му давала и ми изглежда по свеж..направо не смея пак да го тормозя..как ще ги преборим тези гъби не знам..Иначе стигнах до извода, че го тормозят газове, оригвам го по 100пъти, обаче винаги накрая заспива и няма как, след това се събужда и плаче, иска изправен да го държа и така заспива пак. И ние сме на дивана през деня тези дни, иначе се буди през 10мин. Но четох, че между 20тия, както и 40тия ден минавали през някаква криза в растежа, а и навсякъде пише за пика на плача през 6тата седмица, а ние утре правим 40дни..

Засега имаме една ваксина, и със свито сърце ще го водя за следващата на 27ми..

ginger.bs доколкото знам, не е задължително да са твърди за да има кърма, виж консултантите ако искаш

Ние сме усмихваме, когато сме наспани, изакани, оригнати и със чисто дупе:)

Честит празник на Сава!:)

Общи условия

Активация на акаунт