* Коледни звънчета пеят, ФЕВРУАРЧЕТА в тумбаците дивеят! - тема 9 *

  • 36 162
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
 Здравейте искам на всички ви да пожелая едно леко и безпроблемно раждане , и да ви кажа едно ЧАО , и нека всеки си се радва , на това което е постигнал и за напред да постига , това което желае . Аз повече няма да пиша тъй като бях отхвърлена , обвинена в лъжа и прочие . Няма смисъл да коментирам повече по какъв начин , явно по назад като четох си има разделения и тарторство . Наистина исках да ви опозная повече макар че се включих късничко , искаше ми се да съсздам приятелство ( дори и виртуално ) , да  има с кой да споделя мъките , тревогите и радостните новини , но явно съм нежелана , е здраве да е ! Да сме здрави , да родим здрави бебета всичко да е наред , пък другото не ме интересува !

# 721
  • Мнения: 11
За изписването - аз мисля памучно боди с дълъг ръкав,но без крачета за отдолу, отгоре боди тип цели ританки с  крачета от поларена материя (по-плътно) и една горна поларена жилетчица дебело подплатена (прилича на поларено якенце). шапчица и одеалце от полар, с което ще е повито де факто. И само това - оттам в кошницата за кола и в затоплената кола. Мисля, че е достатъчно.
Предния път на сина ми бях взела същото, но само от лек памук - беше лято. Сега - поларени (те реално отдолу са пак подплатени с памук, за да не се допира бебето до изкуствената материя.
Помня, че предния път акушерката беше успяла да намушка и една мека играчка в повитото възропче (която беше към комплекта с бодито). Много беше сладко.

По повод написаното от иванина - не знам , аз ли нещо не чета съсредоточено, но за какви неразбирателства, за какви интриги става дума - не схващам...

# 722
  • Мнения: 79
За изписването аз мисля да съм си с комплектчето което си купих по този повод само мисля блузката да сменя с едно боди за да му е топло на кръстчето на бебчо

# 723
  • София
  • Мнения: 239
И аз много се чудя,но определено ако сме с комплекта за изписването и то към него си има дебела завивка с двойна вата!
мисля че при това положение няма да има нужда от ескимосчето... за това попитах и вас,горе доло да видя как мислим  Hug

# 724
  • Мнения: 8
Здравейте мамчета!!!
Нали казват,че в последния месец бебетата мърдат по-забавено и по-малко,че няма ли място? n ewsm78   Ей, тази нашата беба ще ме умори,то е мърдане по-цял ден,една болка долу едно чудо,неиздържам,ужас #Crazy ooooh! Crazy...ноооо...още малко
За изписването съм приготвила: боди с дълъг ръкав,ританки,чорапчета,мекичко гащеризонче,шапчица,ръкавички ,космонавтче, порт бебе,а от там в коша за кола.....

# 725
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 468
Здравейте мамчета!!!
Нали казват,че в последния месец бебетата мърдат по-забавено и по-малко,че няма ли място? n ewsm78   Ей, тази нашата беба ще ме умори,то е мърдане по-цял ден,една болка долу едно чудо,неиздържам,ужас #Crazy ooooh! Crazy...ноооо...още малко

Vili66, това все едно аз съм го написала - същата история!  Peace

# 726
  • Мнения: 458
 изписването съм приготвила плюшено гащеризонче с боди,ританки,шапка,ръкавички, терлички и одеало.Мисля,че е достатачно. Simple Smile
И аз съм чувала,че последния месец бебета са по малко активни.При нас е различно има дни е кротък,а някой път направо ми дъни корема. Laughing

# 727
  • Мнения: 15 756
Здравейте сладурки  Hug

Аз днес бях на ЖК, оформиха ми документите за постъпване в болницата и вече съм готова с всичко. Изпрах и изгладих една пералня с дрешки, приготвих и багажчето за изписване на бебка и съм много доволна. Остана чаршафчетата да изпера и да изгладя и да постеля креватчето.
За изписването съм приготвила комплектчето, което купихме, космонавт и дебелото одеалце към комплекта. Ако времето е по-топло най-вероятно няма да използвам одеалото, но космонавта според мен е задължителен. Все пак си е зима.

Вчера ходих на запис, но нещо тоновете не бяха добри и днес ще ходя пак. Дано са по-добре сега, че нещо се бях притеснила снощи и вдигнах и кръвното.

За написаното от Иванина - много разправии имаше вече в този форум, във ФБ и къде ли не. Нито веднъж не съм си позволила да заема страна в тези спорове, защото по принцип не съм скандална личност. В момента продължавам да запазвам неутралитет, тъй като и в двата лагера има хора, които харесвам и с които ми е приятно да контактувам. Затова искам да отправя призив към всички:
Моля ви момичета, спрете вече!!!! Мисля, че всички тук отдавна сме минали пубертета. Големи жени сме, част от нас вече са майки, а други тепърва ще изпитват тази радост. Мисля, че не ни отива нито на годините, нито на интелекта, нито на положението да си губиме времето и да хабим нерви и енергия и то за какво??? Какво толкова се дели тук нямам представа, всеки за него си е прав, но с тези кавги, обвинения, мнителност и сплетни стигаме до там, че с всеки изминал ден намаляваме все повече и повече. И това ще продължи, защото всяка една от нас е тук, за да научи нещо, да попита или просто да прочете нещо интересно и позитивно, а не да се натоварва излишно с неща, които точно в момента са в повече за всички ни.

Извинявам се за дългия пост, не съм искала да засегна когото и да било по никакъв начин - ако съм го направила, то моля да бъда извинена. Просто се опитвам да съхраня темата ни такава, каквато е, защото е много приятна, полезна и позитивна като цяло.

Прегръщам ви и ви желая спокойна вечер   bouquet   

# 728
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен,
днес бяхме на ЖК всичко е наред с моя юнак няма изгледи скоро да се ражда и ще си чакам до термин за сега Simple Smile Това което ме притесни е, че лекарката го измери 2460 и каза, че било малко малък за седмиците си Sad И също така ми каза, че при следващият преглед (след 2 седмици) щяла да ме гледа отдолу за да види на къде върви, ще се ражда ли скоро и т.н, Някои знае ли какво ще представлява този преглед горе долу ?

За изписването съм приготвила боди с дълъг ръкав, чорапки, шапка, плюшен гащеризон и космонавт. Одеяло ще взема и ще реша на място дали да го използвам.

# 729
  • Мнения: 11
Мибе, нищо притеснително няма в този преглед, просто с ръка АГ-то проверява шийката колко е изгладена и има ли разкритие. Принципно ако си за нормално раждане е добре, че ще можеш да видиш какъв е прегледът за разкритие предварително, защото по време на нормалното раждане ще има много такива. Не би трябвало да е болезнен изобщо, поне този преди раждането. Вече в хода на раждане ..зависи :–)
Иначе разкритие може да се види и с ехографа през корема, но не толкова надеждно.

Не знам в коя седмица си, но 2500 не е малко ...не го мисли.

Вяра, стискам палци тоновете да са добре, най-вероятно няма за какво да се притесняваш. Важното е, че си под контрол и ако има нещо ще се реагира! Бъди спокойна!

# 730
  • Мнения: 71
Мибе, нищо притеснително няма в този преглед, просто с ръка АГ-то проверява шийката колко е изгладена и има ли разкритие. Принципно ако си за нормално раждане е добре, че ще можеш да видиш какъв е прегледът за разкритие предварително, защото по време на нормалното раждане ще има много такива. Не би трябвало да е болезнен изобщо, поне този преди раждането. Вече в хода на раждане ..зависи :–)
Иначе разкритие може да се види и с ехографа през корема, но не толкова надеждно.

Не знам в коя седмица си, но 2500 не е малко ...не го мисли.

Вяра, стискам палци тоновете да са добре, най-вероятно няма за какво да се притесняваш. Важното е, че си под контрол и ако има нещо ще се реагира! Бъди спокойна!

Благодаря ти за отговора,
иначе съм в 35 седмица и 5 дни. Най-вероятно заради това иска да ме гледа въпреки, че аз и казах, че предпочитам да раждам секцио , въпреки че доста майки ще ме линчуват , но много ме е страх от нормалното раждане   Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 6 288
Вяра - А , как бяха тоновете днес? Стискам плаци всичко да е наред.

иначе съм в 35 седмица и 5 дни. Най-вероятно заради това иска да ме гледа въпреки, че аз и казах, че предпочитам да раждам секцио , въпреки че доста майки ще ме линчуват , но много ме е страх от нормалното раждане   Hug

Хихи, мен пък ужасно ме е страх от секциото. Готова съм да си сменим местата Simple Smile)))
Не се притеснявай от вагиналния преглед, нормално е да се случи в 9 месец, така лекарят преценява дали имаш разкритие, изгладена ли е шийката и т.н.

# 732
  • Мнения: 14
Привет от мен ,
не писах тези дни защото търсим новa квартира  за малкия принц.Страхотни неща сте приготвили за изписването аз имам много дрехи, но не конкретно за изписване,но мисля да избера някоя дрешка от тези които имам  и само не съм купила космонавтче .

Стискам палци Вяра-А всичко да е наред и да спреш да се притесняваш.

Моарейн и аз многo се замислям за многократни пелени ,много сте обсъждали тази тема и много съм се замисляла ,но мисля да пробвам само незнам кога да започна ,ти май след 4 месец ,а с това бебе отначало ли ще започнеш ? Тук препоръчват след 2 месец ,но имам време да реша ,нас горе-долу ще ни изпишат на термин околко 19.02.

Стискам палци на всички маминки сладки да си устискате до термин и да е безпроблемно раждането  Hug


П.С. Някой беше питал за името на малкото ни юначе казва се Никола breastfeeding

# 733
  • Мнения: 14
Исках да питам и как мога да се включа в групата на фейсбук ?
За да мога да качвам снимки на малкия принц да го видите и вие   ylinfant

# 734
  • Мнения: 2
Здравейте  мамчета аз днес съм на преглед по скоро на тонове и ще ви пиша как е минало

фиама може ли да ти дам пощата си за да ми пратиш една снимчица на малкия принц да го видя и аз че нямам фейсбук

за многократните пелени и аз съм чела но май ще остана с еднократни

за дрешките за изписване вече съм решила комплектчето за изписване отгоре едно много дебело гащиризонче и отгоре космонафтчето

вяра успех на тоновете сигурна съм че всичко е наред и те подкрепям страшно много за написаното относно конфликтите

за болките и аз ги имам ниско но не се притеснявам, дори понякога така напъва надолу малката ми русалка че имам чувството че ще излезе.

Хайде после ще ви пиша как е минало при доки

Общи условия

Активация на акаунт