* Коледни звънчета пеят, ФЕВРУАРЧЕТА в тумбаците дивеят! - тема 9 *

  • 36 200
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Здравейте,тумбачета Simple Smile
Страхотна,коледна тема Simple Smile
Ние с бебка сме добре,растем и доста бързичко,миналият петък бяхме на консултация,бяхме 1520 г в 30 г.с.,другият петък сме пак на консултация,ще мерят на бебка тоновете за първи път Simple Smile иначе ММ много се кефи на бебето,постоянно й говори и я милва,много сладко Simple Smile
Иначе сме купили повечето неща,взехме количка от племенничката ми и поне за нея няма да даваме пари,купили сме комплект за изписването,козметика,дрежки,легълце имаме,купих си нощница за болницата...има още неща за купуване Simple Smile
стрии си имам по бедрата отвътре,но за сега от бременността не са ми излизали,мажа се всяка вечер след баня с Икаров,дано задържим положението Simple Smile
Имам болки в гърба и кръста и имам киселини,много неприятно,иначе си спинкаме добре,дано нямаме проблеми...
Кафенце задължително по едно сутрин,други не си позволявам,свикнах така,спрях да пуша,откакто разбрах,че съм бременна,много съм доволна от себе си Simple Smile
Ще пиша пак,тумбачета,днес мисля малко да изляза на разходка,че вчера си стоях в къщи,готвих,после имах гости Simple Smile
Честит Имен Ден на всички празнуващи,живи и здрави и довечера ще хапваме рибка Simple Smile приятен ден Simple Smile

# 76
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
Добър ден и от мен!
Честит празник на всички именници и именнички!

За оформянето на на темата - няма да обещавам, но ако има време ще помагам.
Днес риткаме и дивеем направо безумно, ама и аз не съм седнала, само шетам вкъщи.
Заради острия колит, който направих миналата седмица, спрях всички хапове,
но не мога да повярвам, как само за 2-3 дни без Сорбифер, пак започна кървенето от носа и венците.
 ooooh!
Има ли мами с такъв проблем?

Гледам, че всички са писали по колко кафе употребяват Simple Smile...
Аз се наливам с ройбос и много ми помага за коликите и натрупването на газове в стомаха и червата...
Това ми е голям проблем. Вие имате ли такива оплаквания?

p.s. Дано да си прекарате добре вечерта с похапване на рибка и т.н.
Аз няма да усетя много, защото точно рибата е единстветото нещо, което жестоко не понасям.  Blush
Много усмивки и целувки на всички!

# 77
  • Мнения: 106
Здравейте маменца  Hug

Коте, благодаря за поздрава (и за прекрасната темичка  Hug)! На останалите мами също  Heart Eyes Бъдете и вие живи и здрави, много усмихнати и благословени! А догодина с малките бебчета още по-щастливи и все така красиви :Simple SmileSimple SmileSimple Smile


Аз се поизгубих, но много работа напоследък. Чакам с нетърпение 21-ви и да излизам ваканция, после болничен Simple Smile Вчера ходих на консултация (по принцип бях за другата седмица, но съм се отплеснала  Crazy - добре че не ме върна жената). То тук  при нас акушерката ни гледа, мери, слуша тонове и т.н., така че бебка не съм я виждала. Но другия месец смятам да се разпиша.
Кате, моя болничен защо е от 3-ти, а твоя от 2-ри, като сме на един термин?  newsm78

Моарейн, браво на теб! Аз за тази програма, както обикновено, пак не съм разбрала. Можело да се пробвам. Пък за 6-те мастита направо ме разби  #Crazy Те моите 2 са бял кахър  Mr. Green Но пак ще си говорим по тази тема. Видях, че ще ходиш на 17-ти на Плевен. Аз още не съм ходила, чакам мъжа да се прибере от странство, че не ми се ходи сама...

Верче, какъв е тоя куфар дето ще го носиш в болницата Simple Smile , направо ще ги утрепеш. Ма така трябва - да си знаят как да се държат с теб  smile3508

Днес имах премеждие - един чичко се отърка в двете ми врати на колата и леко се вдлъбна едната  Joy . Не ме видял човека. Аз карах една колежка и да ви кажа въобще не спрях да се разправям. Продължих си по пътя, чак се чудя - не съм и ядосана  Whistling То малко преди това на мен щеше да ми се случи същото с една друга кола. Абе на всички може да се случи. Ама не ми се занимаваше с полиция и т.н други глупости.

Аз се наливам с ройбос и много ми помага за коликите и натрупването на газове в стомаха и червата...
Това ми е голям проблем. Вие имате ли такива оплаквания?
Аз имам  Embarassed Не знаех, че това помага.. Може да го пробвам.

Честито на купилите колички и други сладки нещица. Аз се повъртам още... Но като изляза ваканция се почва великото пазаруване  Mr. Green

Стрии, слава богу нямам. Всеки ден се мажа, че предния път от пропускане ми се появиха тук-там.

Айде стига съм писала. Който обича рибка да си хапне. Аз не обичам много, но като знам, че е полезно - ще се прежаля  Laughing

Целувки на вас и сладките тумбачета   bouquet

# 78
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен,

Честит празник на всички именници!
Не съм писала скоро, тъй като ни приеха за няколко дни в болница заради контракции. За щастие не беше нищо сериозно и с малко "кормагнезин" на система и Магнерич на таблетки пак сме си в къщи Simple Smile
Добър ден и от мен!
Заради острия колит, който направих миналата седмица, спрях всички хапове,

Аз съм с язвен колит и спрях желязото, което най-много дразни. Другите таблетки ги понасям за мой голям късмет. Хемоглобина ми падна до около 100 в момента, но лекарите ми казаха че не е страшно и като наближи термина ще ми го вливат венозно, тъй като при раждането се губи доста кръв.

Относно кафенцето го ограничавам до 1 на ден. Не съм пушач и не съм била, но съм изложена на цигарена атака от страна на свекитата, всеки път като сме им на гости. Тази вечер отново ще бъдем Sad Жалко е, че не се съобразяват.

Радвам се, че вече няма да ходя на работа и ще имам време да наваксам с покупките за бебока. До момента сме взели само креватче и скринче.


Желая ви една чудесна празнична вечер, с вкусен шаран на трапезата!

Целувки и до скоро!

# 79
  • Мнения: 2 358
.......плацента 2-ра степен на калциране (това пък какво е ?)

На мен до сега никой не ми е споменавал, коя степен ми е плацентата  Crossing Arms Другия преглед ще разпитам док.
За стриите аз за сега нямам да чукам на дърво, но все си мисля, че и на мен няма да ми се разминат. Мажа си се редовно с едно кремче на Palmers и съм много доволна. Пробвах с масла, олио и какво ли още не, но това най-много ми пасва
За покупки още почти нищо не съм купила и не знам кога ще купа, някак не знам от къде да започна  Rolling Eyes
Честит празник на именяците и бургазлиите   bouquet
За корема и моя бая ми тежи, по цяла нощ пуфтя и охкам, но ще издържа още малко де  
За задъхването и аз доста се задъхвам от най-малкото нещо  Crazy ЩЖ ми е в относително добро състояние за момента, но може и по-добре да е. Ще я видим на следващата контрола как ще е този месец
Кати съчувствам ти. Аз съм на 3 пъти магнезии освен еутирокса и ми е много зор, пък си представям ако трябваше и желязо да пия  Crazy Аз и сега не се справям много добре и обикновено си оставам с 2 магнезия вместо с 3.
За кефето аз пия когато ми се допие - това се случва следно около 3 пъти на месец. Аз пия капучино, просто защото ми е по-вкусно.
За хълцането аз още не съм усетила малчо да подхлъцва
За хемоглобина може да пробвате да хапвате тиква  Peace

Приятно похапване на рибка довечера  Mr. Green
 

# 80
  • София
  • Мнения: 6 296

Кате, моя болничен защо е от 3-ти, а твоя от 2-ри, като сме на един термин?  newsm78



Ами примолих се днес не може ли от 2 януари и той ми промени термина  Embarassed То и без това всички ми го определят за 15.02., така и не разбрах, защо този от ЖК ми сложи 17.02.


Кати съчувствам ти. Аз съм на 3 пъти магнезии освен еутирокса и ми е много зор, пък си представям ако трябваше и желязо да пия  Crazy Аз и сега не се справям много добре и обикновено си оставам с 2 магнезия вместо с 3.
 

Мани, мани, написала съм си схемата на един лист на работа, ама вкъщи я нямам и забравям (ужасно забравям ви казвам, мозъкът ми е омекнал), та и аз обикновено финиширма с 2 магнезия, вместо 3, но съм решила да се стегна, че с тази ниска плацента ме е страх вече.

# 81
  • Мнения: 0
Момичета от Варна, днес научих, че двете кули ще затварят и за това има голяма разпродажба до 50%. Магазина на Чиполино вече е почти наполовина празен, аз си купих пелени, един комплект спално бельо и музикален модул за легло.

# 82
  • Мнения: 2 159
Ами.. на кой да се оплача ако не на вас Rolling Eyes
Малката ми се е обърнала с главата нагоре Cry От 2 месеца си беше с главата надолу, даже миналия петък като бях ходила си беше ок. Много ми докривя, защото и кака и така ми се въртя последните два месеца и така се оплете... Няма на кой да прилича Confused
И някакви бактерии в урината имам, сега пак ще давам да видим каква е Sad Някой имал ли е, каза ми че може и АБ да пия? И от какво се получават тези неща, никога не съм имала, така и не ми отговори. Аз ли нещо съм сгафила newsm78
Друго исках да питам, излизам в болнични от 7-ми януари. Докито ми каза, че може да ми пусне 10дни болнични преди това и после като продължение този болничен. Така ли е? Дали ще е пак 45 дни, да не стане 30?
Та сега няма с много настроение да си хапвам рибката, ама...
Весело празнуване на всички и да ви е сладко Hug

# 83
  • Мнения: 223
Честит празник! Пожелавам ви голямо хубаво пътешествие след чудесното пътешествие , което ни престои през февруари.
Barabana, аз имах проблеми с изследванията на урината миналия месец (бактерии и левкоцити). Когато пуснах стерилна урина се оказа, че всичко е наред. Нищо не си направила ти - просто сме бременни. Не случайно ни следят по-често - случват се неща, които не предизвикваме и не контролираме. Моя син се обърна с крачетата надолу в 8мия и тогава се чувствах много добре (по-леко беше), а после си дойде пак с главата надолу. Ядосвай се, но е рано да си мислиш, че всичко се повтаря  bouquet По-добре си запали една празнична свещичка у дома и изчакай спокойно утре-то.
Аз днес си разбрах резултатите за щитовидната жлеза - TSH pada, a ФТ4 не се вдига. Изморих се да се правя на лекар - казаха, че е ОК. Добре тогава - ОК е:) Също така разбрах, че не съм се заразила със стрептококи от сина ми(който беше със скарлатина). Заради скарлатината можеше да се наложи да пия АБ, но ме успокоиха, че не е толкова страшно това в тези месеци. Утре ще звънна да разбера как са другите резултати (кръвна картина и урина).
И аз щях да ви пиша за тези газове и тежест в корема. Щях да ви пиша, че някои болчици, които ме стряскат, се оказват от червата. Оказа се много неприятно и явно едно от причините за проблемите ми с контракциите (чувствителността на матката). Толкова става твърд и болезнен коремът. Това, че червата са виновни за контракциите ме успокоява. Бебето в такива случаи направо замира обаче. От време-навреме се налага да пия дори дуфалак. Ще пробвам с ройбос (не го обичам). Сега си правя чай с джинджифил.

Вчера си харесах в www.abubu няколко хубави неща и май ще успеете да ме вдъхновите да пазарувам.

# 84
  • Мнения: 143
Весел и изпзлнен с много любов празник мили момичета !   bouquet

За корема и моя много бързо натежа Simple Smile Нощем не си намирам място...Схваща ми се и левият крак  Twisted Evil и мн болиииииии , ама все си каъвам ,че малко остана  ( после всичко се забравя)

 rendence   Hug мерси за идеята със тиквата )

Честити продобивки на всички с новите колички ) Ние в Събота ще я вземем и веднага ще я снимам

Айде правете шараните и весел празниккккк Praynig

# 85
  • София !
  • Мнения: 1 240
Честит празник на всички ! Да сте живи и здрави , щастливи и много обичани  smile3525



За корема и моя много бързо натежа Simple Smile Нощем не си намирам място...Схваща ми се и левият крак  Twisted Evil и мн болиииииии , ама все си каъвам ,че малко остана  ( после всичко се забравя)

Ох , и мен левия крак ми се схваща нощно време , а през деня адски ме боли едва ходя , напаво куцам .. Споделих с АГ-то , каза че било нормално за бременността , и няма какво да се направи .. Ама малко остана , ще търпиме  Simple Smile

За кафето виждам че пишете - Аз пия по едно 3в1 на ден  Peace , кафето по принцип не го обичам , пък сега изобщо  Wink

Лека вечер и приятно изкарване на празника   bouquet

# 86
  • Мнения: 19
Нашият пък се върти постоянно. При всеки преглед е заел различна поза. Вчера ме подритваше долу, ръчках го да се обърне, но явно си беше решил да ме тормози.

За стриите се мажа с Mustella и за сега да чукам на дърво нямам.

За количка не мисля да се изръсваме повече от 500лв, пък се надявам все едно бебе да може да извози. Но мислим да не бързаме и да я купим чак след раждането.

И на мен ми се иска да запиша магистратура или език, но ММ е против, мисли че няма да мога да ги съчетавам. Истината е, че си нямам и представа дали не е прав. Знам ли колко време ще ми отнема бебока.

Хълцането на малчо и аз го усещам. Понякога е доста продължително....

При един от прегледите ми казаха, че около плодните води били малко, а пък бебето голямо, което не знам какво трябва точно да значи. Аз го разбирам, че може би ще се мъчим при раждането.
Не съм питала, тъй като констатацията беше направена от гастроентеролог, не от гинеколог.


Това е от мен за сега. До скоро....

# 87
  • Мнения: 0
Здравейте коремчета,
Честит имен ден на всички, които имат празник днес! smile3525

Коте - толкова е уютна темичката! Hug 

Днес бях на 3-та ФМ и си видях порасналия юнак - 1350гр. в 29+4 седмица. Разположил се е с крачетата надолу, но доки каза, че има достатъчно време да се обърне. Много ясно си показа личицето и ми записаха наколко цветни снимки и едно кратко видео.. Сега не мога да спра да ги гледам през 5 минути  Heart Eyes

Кати, Нининка.. с вас с сме с един термин, но интересно защо на мен от ЖК ми казаха, че трябва да изляза в болничен по майчинство от 6.01, а аз си го смятах от 3.01. Явно трябва пак да питам следващия път..

Лека вечер мамчета и бебчовци  preggo newsm32

# 88
  • София
  • Мнения: 335
Привет wavey!


Кати съчувствам ти. Аз съм на 3 пъти магнезии освен еутирокса и ми е много зор, пък си представям ако трябваше и желязо да пия  Crazy Аз и сега не се справям много добре и обикновено си оставам с 2 магнезия вместо с 3.
Абослютно по същия начин ми се получава пиенето на хапчета.Чудя се,как може да  направят магнезия в  такива гадни и огромни хапове,едва ги преглъщам Crazy.

И моят бебо още е седалищно.Четох някъде,че до 38 седмица може да се завърти и го пожелавам на всички ни.

За стриите по коремчето и аз нямам още,да чукна на дърво,мажа се с Мустела.

Разбрах се да взема моя болничен доста късно,което малко ме тревожи да не закъснея с нещо,но  надявам се  е важна датата на самия болничен и предаването му в срок.

Хубав ден на всички!

# 89
  • София
  • Мнения: 6 296
Добро утро, момичета!

Л_Дани , вчера на ЖК доктора ми каза, че този болничен, 45 дена преди термин, не е фатално да се вземе и по-късно, не е като другите да трябва точно на датата. Аз излизам от 02.01., но ще отида втората седмица на януари до там - хем за болничния, хем за тонове.

Moffi , с термин 17.02. боничния започва от 03.01. със сигурност - 2 пъти го смятах и аз, а и вчера доктора също така ми го сметна. Нещо се бъркат натвоята ЖК или те водят с по-късен термин - 20.02.

Общи условия

Активация на акаунт