Дойде зима мразовита,с плетки бързо тя отлита!

  • 85 305
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Хасково
  • Мнения: 2
Цитат
Типол. ей тази страшно ми хареса. По схема ли си плела?


sunlight_eli Да, по схема от осинките - http://club.osinka.ru/topic-51742 Това е третия урок, показан е с  две ушички, но аз я направих с помпон.  Simple Smile И снежинката я избродирах накрая.

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Цитат
Помощ малко за една шапка може ли  Wink
Ето тук на тази схема http://mimikir.comze.com/content/hobby/knitting/sh2str1.jpg
не мога да разбера обяснението на 18 ред.Наддава ли се някъде или просто се изплитат бримките по показания начин?
Ами Дани,всъщност да наддават се .Обърни внимание ,че има от една бримка се изплитат 2опакови бримки,т.е от една стават две./или просто "бъркаш два пъти в една и съща бримка.Просто следвай точно последователността на описаното,малко е объркващо,но шапката е супер.Успех  Peace
Страхотна темичка,да ни е честита.Хайде и аз тук #Crazy

# 77
  • Мнения: 2
Кармела, поздравления и от мен!   bouquet Много хубава жилетка, изпипала си я както ти си знаеш и винаги правиш! Hug
 Показах я на мъжа ми, и той вика, че би носил такава, ако имало кой да му изплете! Mr. Green hahaha


Помощ малко за една шапка може ли  Wink
Ето тук на тази схема http://mimikir.comze.com/content/hobby/knitting/sh2str1.jpg
не мога да разбера обяснението на 18 ред.Наддава ли се някъде или просто се изплитат бримките по показания начин?

Дани, ще се опитам да ти го обясня този 18 ред така: Гледай снимката. До тук си изплела 17-те реда по описанието. Имаш два мотива от плетки -14 бримки ластик 2х2 и мотив (от ажурена плетка, 2 лицеви, ажурена) и следващите 14... Логиката е, че тези 14 трябва да станат 21 – двете плетеници, всяка от тях върху 10 бр. и една опакова между тях. Значи тези 14 от ластика трябва да станат 21. Наддай си по 1 бримка, като я измъкнеш от конеца между всеки 2 от ластика. Другият мотив (ажур, 2л.,ажур) ще си върви така нагоре без да има наддавки върху него. Продължаваш си по описанието и свиваш точно както е описано!  Grinning
Дано да съм го обяснила разбираемо, успех! Hug

# 78
  • Мнения: 114
Опитвам се да разгадая този шал: http://www.handarbeitsfrau.de/php/detailview_artikel.php?id=1164
Има ли някой който разбира немските схеми да ми помогне с превода.

Едва ли ще ти помогне много, но имаме тази таблица от темичките ни -

Показах я на мъжа ми, и той вика, че би носил такава, ако имало кой да му изплете! Mr. Green hahaha

Снеж, кажи му, че не разбираш от намеци ..., но по Коледа стават чудеса!  Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 52
Момичета, много пъти сме дискутирали плетенето в кръг на 2 игли, плела съм различни неща, но така "блокирах" сега седя пред обръча с нанизаните бримки и се чудя дали е така, както си мисля  Simple Smile... лицевите бримки се плетат лицево, за да си изглеждат лице, а опаковите - опаково или редовете трябват да се редуват?  newsm78  Започнах да плета шал-яка /тюрбан/, който да става и за главата. Мисля да редувам 2 или 4 реда лицева плетка и 2-4 реда опаково в кръг, да се получат хоризонтални редове като обръч. Нямам модел конкретен, това е в главата ми и дано да сте ме разбрали.... Simple Smile

# 80
  • София
  • Мнения: 1 654
Момичета, много пъти сме дискутирали плетенето в кръг на 2 игли, плела съм различни неща, но така "блокирах" сега седя пред обръча с нанизаните бримки и се чудя дали е така, както си мисля  Simple Smile... лицевите бримки се плетат лицево, за да си изглеждат лице, а опаковите - опаково или редовете трябват да се редуват?  newsm78  Започнах да плета шал-яка /тюрбан/, който да става и за главата. Мисля да редувам 2 или 4 реда лицева плетка и 2-4 реда опаково в кръг, да се получат хоризонтални редове като обръч. Нямам модел конкретен, това е в главата ми и дано да сте ме разбрали.... Simple Smile

Нещо такова ли имаш предвид ?

Плетеш си в кръг (по-точно спирала) четири реда лицево,
после четири реда опаково и така до желаната дължина.


Снежи, благодаря  Heart Eyes Hug

# 81
  • Мнения: 114
но така "блокирах" сега седя пред обръча с нанизаните бримки и се чудя дали е така, както си мисля  Simple Smile... лицевите бримки се плетат лицево, за да си изглеждат лице, а опаковите - опаково или редовете трябват да се редуват?

Точно така, плетеното на обръч в кръг се осъществява само в лицевите редове, затова се получава спираловидно плетене. Т.е. опаковите бримки са ти отново в лицев ред.

Ето едно кексче мое, да видиш как става -

# 82
  • Мнения: 52
Пуфи,  Carmela Biscuit ,  развълнувахте ме   bouquet Точно това си представях в главата. Започнах го с Джинс на 4 мм, 160 бр, дано да се получи. Много  благодаря   love001

# 83
  • Мнения: 114
Започнах го с Джинс на 4 мм, 160 бр, дано да се получи.

Ще се, ще се!  Heart Eyes Сменяй ги през три реда /нечетни демек!/. Ще видиш, че е по-загадъчно така.  Embarassed

# 84
  • Мнения: 52
Имаш в предвид 3 обиколки на обръча, нали?

# 85
  • Мнения: 17 987
Момичета, много спешно ми трябва схемата на едно цвете, плела съм го преди 1-2 години, от тук, беше хит, на 2 куки, свиваше се и се наддаваше....ама не помня как. Моля ви, помагайте  Praynig

# 86
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Mendeleevka,Сне*инка благодаря ви,добре сте го обяснили,почвам пък да видим  Wink
Успоредно с шапката плета и една чанта-първата ми,дано да се получи  Praynig ще показвам после  Peace

# 87
  • Мнения: 30
но така "блокирах" сега седя пред обръча с нанизаните бримки и се чудя дали е така, както си мисля  Simple Smile... лицевите бримки се плетат лицево, за да си изглеждат лице, а опаковите - опаково или редовете трябват да се редуват?

Точно така, плетеното на обръч в кръг се осъществява само в лицевите редове, затова се получава спираловидно плетене. Т.е. опаковите бримки са ти отново в лицев ред.

Ето едно кексче мое, да видиш как става -

И аз плета в момента нещо като снуд по този начин и ми прави впечатление, че стои някак си на една страна. Леко повит. При вас получава ли се така ? Или аз греша нейде ...

# 88
  • Мнения: 114
Имаш в предвид 3 обиколки на обръча, нали?

Да, получават се нечетни лицеви и нечетни опакови редове.

Много вкусна, може да е от преждата ти.

# 89
  • Мнения: 30
Имаш в предвид 3 обиколки на обръча, нали?

Да, получават се нечетни лицеви и нечетни опакови редове.

Много вкусна, може да е от преждата ти.

Преждата е ефектна - върви на места много тънка като конец до много дебела и дебелата част изглежда като непресукана вълна. Може да е от това ! Как не се сетих?! Дали ще се оправи след пране?

Общи условия

Активация на акаунт