Първо зъбче на вратата чука, сладко ЮЛЧЕ срички вече гука.

  • 31 945
  • 751
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 12
Добро утро!celika защо не ползвате столче за хранене
Какъв крем ползвате за студено време Аз вчера ходих във Вис Виталис и там ми предложиха крем на Бюбхен/май така се пише/ който така и не прочетох с какво предназначение е и като се прибирам -той е повече за чувствителна и раздразнена кожа /подсечена /  newsm78

# 226
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 495
Селика, това мляко дето го пише най-вероятно е АМ. И тук в някои каши има мляко, но то е АМ. Иначе в книгата ми пише никакво краве мляко преди 10 мес-под никаква форма. Ако трябва да се добавя мляко-да се добавя кърма или АМ в храната на бебето. До 1г бебето да приема кърма или АМ. След 10 мес може да се дава кис.мляко(не сладко), и да се използват малки количества прясно мляко при приготвянето на храната. Пише-никаква захар и никакви изкуств. подсладители до 1 год. А кашите на хип(само кашите съм гледала, щото пюретата ще ги правим сами), са масово със захар и го пише на опаковката. А на нестле, например, нямат захар и също го пише на опаковката. Peace
Ние го храним в столчето за кола, на дивана между нас. Като гледаме и ние да хапваме по нещо, заедно с него. Simple Smile

# 227
  • Варна
  • Мнения: 241
celika, и аз като  silveto_niki_svetli се чудя защо не ползваш стол за хранене? Предполагам бебка още не сяда, но има столчета, които са с няколко позиции на гърба и са подходящи и за по-малки бебета.
Относно многократните пелени не мога да се изкажа, нищо не разбирам. Мисля, че Цанкова ползваше такива.
silveto_niki_svetli, аз ще му взема на Mustela, основната му козметика е такава, доволна съм и затова и за  cold крема ще се доверя на нея. Wink

# 228
  • Мнения: 1
момичета  Hugздравейте,
ние от близо седмица нямаме комп,счупен е,нещо му стана и сега е в сервиз за диагностика.
Незнам кога ще го оправят,затова минавам  набързо Crazy
всеки ден сме на разходка,нямаме зъбки още,но сме си кисели Grinning
гледам,че обсъждате  храненето,аз давам каша или пюре един път на ден,без да дохранвам,през останалото време мляко.
Малчо се обръща и върти като вретено. В събота сме на кожен,че има някакви лишеи по личицето и не му минават повече от 2 седмици.
Толкова засега,целувки и доскоро надявам се Hug
[/q
 
И ние сме с такива лишейчета ейй много упорити излязоха.Ходихме на кожен лекар и ни изписаха едно очно кремче,но ефект никакъв.Ще се радвам ако споделиш какво ви е казал кожния. Hug

# 229
  • Мнения: 7 995
Hope♥, silveto_niki_svetli, нямах представа, че има столчета, подходящи и за по-малки бебета. Но аз реших, да пробвам да и слагам нещо на шезлонга зад гръбчето и така май ще и е по-удобно.
Мелина_3, предполагам, че е АМ. Сигурна съм, че става. По-скоро чуденката ми е за сметаната в пюретата.

Отивам да приспивам малката, че много ми се кара

# 230
  • Мнения: 236
Момичета, тъкмо се връщам от лекар - на антибиотик съм/Зинат/. Доки каза, че е съвместим с кърмене, та поослшах се, но си го пих, че така ме боли ухо, не е за приказване. Притеснено ми е да пия антибиотик и да кърмя, но май по-важно е да съм здрава, че нещо напоследък съм от настинка и болест в настинка и болест, без прекъсване.
Селика
, не ти ли е хрумнало, че можеш да храниш детето и полуседнало на коляното ти, като му придържаш гръбчето с ръка, все едно е облегалка. Май малко тъпо го обясних, но се надявам да го разбереш. У нас дребната като се изнерви да я храня в шезлонга, а вземам така и си хапва спокойно, явно контактът с мама също е важен. Струва ми се доста тъпо да купувате стол за кола, за да храните в него. Ако е така, по-добре купете стол за хранене, който е подходящ. Все пак ако столчетата за кола имаха и функция "удобен за използване при хранене", бъди сигурна, че никой производител нямаше да го спести като реклама на изделието си. Моят стол за хранене става вече за беба, но аз все още си я храня в шезлонга или на коляно.
Мислех и други неща да ви пиша, но забравих.

# 231
  • Мнения: 7 995
mama_pettty, вчера така я храних, като ревна от глад.

# 232
  • Мнения: 47
Нашето кремче  за студено време е на Бочко, бузките й са едни мекички и гладички! Но всяка маман да прецени за себе си  Hug

# 233
  • Мнения: 0
Здравейте  Simple Smile
Мелина, Niya честито ви 2ро зъбче! И нашето 2рото се вижда, чакаме го да избие Grinning
Аз давам през ден по 1 хапче дентокинд.Вече спи  4-5 часа без да се буди, направоо голям кеф Laughing, че с първия зъб цял месец на всеки час будене #Crazy
И бебо спи при нас на спалнята.Направо там го приспивам и се чудя  като почне да шава как ще го обезопасявам, че и през деня е свикнал да спи така.
kukla_ta И ние бяхме така през деня, спеше все в мен.Обаче взе много да ми тежи и лека полека за 1 седмица свикна да спи на спалнята, като съм до него.Мрънкаше в началото доста ама нямаше как. Hug
 За сьомгата в моята книга пише , че е най- полезната риба за кърмата.Тя съдържа много  омега-3 мастни киселини, които са важни за  изграждането на мозъка на бебето. Peace
На вън като излизаме, ако не забравя слагам крем за студено време на Welleda.
JACKLIN'S MОM Много хубаво чувство за хумор имаш! Laughing Дано сте  добре вече Hug
Исках   да ви пусна  едно интересно видео и забравих.За това кога е  готово бебето да сяда
http://play.novatv.bg/play/250150/

Лек ден от нас! Hug

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 11:34 от _Nevi_

# 234
  • Мнения: 100
Момичета, малко ви изпуснах ама имаме проблеми с нета.

Да ви почерпя, че момченцето ни днеска става на 5 месеца.



Алекс тези дни е ужасно нервен, не спи нощем и вчера разбрах причината. Имаме три връхчета на три зъбчета  newsm47. Най-интересноо е, че не са двата централни отдолу ами десния долен и този от дясно до него и горния ляв. Ще видим кога ще пробият.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 241
_Nevi_, благодаря за линка. На мен ми беше интересно. Намерих и предаването за захранването, ако ви е интересно: http://play.novatv.bg/play/250495/?autostart=true

Марсинка, честита месечинка и честити зъбчета  newsm47. Дано всички излизат лесно Simple Smile

# 236
  • Мнения: 7 995
А кашите на хип(само кашите съм гледала, щото пюретата ще ги правим сами), са масово със захар и го пише на опаковката.
Изядохме няколко лъжички кажа с удоволствие. Не пише, че има захар и дано да няма.

# 237
  • Мнения: 13 033
Момичета,прекарах ужасна нощ ,с треска и 40 градуса температура,аз имам три коремни операции и такова чуди и болка не бях изпитвала...Извадения зъб +гнойна ангина ме събориха ма легло.Изписаха ми аугментин 1гр ма 12 часа,хич не ми се искаше ад тровя Жаклин,ама просто няма начин.Дали наистина това лекарство е съвместимо с кърменето,дали може да променя вкуса на кърмата,защото малката не иска да суче дърпа се  от гърдата и плаче...за съжаление нищо весело не мога да ви кажа днес.много ми е лошо.не мога да преглътна ни вода ни храна сливиците ми са огромни.Дано мине по скоро,че не се трае Sad Cry

# 238
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Привет, мами. Аз днес много се изморих с малкия. Голям рев, голямо нещо. Дано да избие вече този зъб, че няма да издържа още много дълго. Поне навън поспа малко.
JACKLIN'S MОM, аз съм пила аугментин и то 2 пъти заради мастит. Никакви проблеми нямах, може да кърмиш без притеснения.
Аз също храня в шезлонга, столчето ни за хранене има само седнала позиция, а в легнало положение не е удобно.
Честита месечинка на родените на 14-ти Simple Smile

# 239
  • Мнения: 79
Здравейте, момичета,

За мазането на бузките на Алекс много добре му действаше Мустела. Вече от две години не мажа превантивно. За Дария мисля отново да заложа на това кремче. Иначе имахме с баткото един неуспешен опит с мазилата за слънце и студ на Бюбхен - тежки ни са и без ефект, правят мазен слой на лицето, докато Мустелата попиваша и правеше бузките меки, кожата - еластична.

Челика, аз храня Дария или в коша за кола, на нея и е удобен или в скута ми, но така повечко отива по дрехите ни. След нова година ще сваля стола от Алекс и ще го пробваме.

JACKLIN'S MОM, страшни ядове си имаш на главата. Аз също знам, че аугментина е съвместим с кърменето. Като бях бременна с Алекс съм го пила. Жаклин може и да не иска да се кърми, защото си болна и явно всичко това влияе и на кърмата. Вчера си била и с упойка, това също се отразява на кърмата. Надявам се с приема на антибиотик нещата да почнат да отшумяват и бързо да възстановите кърмаческия ритъм. А за позитивизма ти и самоиронията и аз те признавам - много ме забавляват постовете ти  Peace За гнойната ангина ще ти дам идеи от моето скорошно лечение - чай от лайка в началото, понеже не можех да правя гаргара, от налепите имах чувството, че все нещо ми е заседнало в гърлото, обрах два пъти с нишадър налепите, за тази цел огледало, носна кърпа и миньорско фенерче, в мед разбиваш малко сода и смучеш бавно и начесто, цитрусите бих ги позабравила, компреси в никакъв случай при гнойна ангина, а само при червено и болезнено без кашлица гърло, поне така знам, много чайове, задължително хладки, но не прекалявай с меда, че е алерген - от бъз, мащерка, лайка. С антибиотика бих почнала прием и на пробиотик.

Неви, благодаря за линка  Peace

Честита месечинка на Алекс! Марсинка, да расте здраво и спокойно бебе!

Лека нощ и сладки сънища!

Общи условия

Активация на акаунт