Първо зъбче на вратата чука, сладко ЮЛЧЕ срички вече гука.

  • 31 905
  • 751
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 13 009
Мама Рая ,благодаря за съветите за ангината,само да успея да си отворя устата,че заради отока от зъба не мога и ще пробвам всичко,което си ми написала.Чувствам,че утре ще съм много по добре или поне се надявам:)В неделя съм на банкет все пак:)И днес не ядох,казвам ви че ще се вталя:)Лека и спокойна нощ!

# 241
  • Мнения: 236
Мама на Жаклин, не се притеснявай, Аугментинът е съвместим с кърменето, но за съжаление аз съм алергична към антибиотиците от тази група, та пия един от другата.

# 242
  • Мнения: 50
на нас този крем много ни помогма за бузките, дупето и вратлето

# 243
  • Мнения: 13 009
Абе айде обяснете ми как като два дни съм на чай с мед и половин купичка супа,сутрината се претеглих и съм 64.700 Shocked Демед -300 грама?!!
И кво излиза,че и да ям и да не ям кантара не мърда,това не е нормално,мисля си дали нямам някакви проблеми със метаболизма или пък със задържане на вода?
Равносметка за утрешния банкет-лява буза подута,като на хамстер,задник и баджаци все така мощни,коса на половина окапала,подходяща дреха нямам...викам да си сложа едно фередже и да го играя арабска принцеса,щото иначе няма как да прикрия щетите.Вариант 2 ми е да турна едни лачени червени обувки с мнооого високи токчета и скъпи,може да отвлекат вниманието?!Вариант 3 отивам първа сядам до стената,вижда ми се само десния неподут профил и не ставам по никакъв повод,вода не пия,за да не пикая,горе долу тава измислих как ви се струва:))))))

# 244
  • Мнения: 1
Най вероятно в кантара е проблема миличка  Thinking  Peace.А за банкета отиди с беба,така ще гледат нея. Laughing .Еййй разсмя ме ,така ме бяха накацали едниии.  Hug   bouquet

# 245
  • Мнения: 2 732
Абе айде обяснете ми как като два дни съм на чай с мед и половин купичка супа,сутрината се претеглих и съм 64.700 Shocked Демед -300 грама?!!
И кво излиза,че и да ям и да не ям кантара не мърда,това не е нормално,мисля си дали нямам някакви проблеми със метаболизма или пък със задържане на вода?
Равносметка за утрешния банкет-лява буза подута,като на хамстер,задник и баджаци все така мощни,коса на половина окапала,подходяща дреха нямам...викам да си сложа едно фередже и да го играя арабска принцеса,щото иначе няма как да прикрия щетите.Вариант 2 ми е да турна едни лачени червени обувки с мнооого високи токчета и скъпи,може да отвлекат вниманието?!Вариант 3 отивам първа сядам до стената,вижда ми се само десния неподут профил и не ставам по никакъв повод,вода не пия,за да не пикая,горе долу тава измислих как ви се струва:))))))
Joy Joy JoyНе мога да спра да се смея .Втори вариант ти предлагам .Ама внимавай с токчетата ,че е хлъзгаво навън Wink

# 246
  • Мнения: 32
Цоп!
Добър ден!Как сте дами?Какво си правите тук  smile3534
Жаклин`с мам (леле как се пише на БГ  Mr. Green ) Не се тревожи за Аугментина.Имам доста сериозен опит с него  Mr. Green Чуден е за гнойни ангини!Преди няколко години,страдах от хронична гнойна ангина (според лекарката),всеки месец по 2 карах,така в продължение на 2-3 месеца.Само този антибиотик пиех,много помага.Пиех го и като бях бременна,заради едни гъбички,тогава доки ми каза,че е най-пречистения АБ.НИ бой сА  Mr. Green
За кантара-тццц,болна тема.Дълго време слабеех след първото ми раждане.Там също имам опит!(Опитна мама съм  hahaha ) Правех 90 дневна диета,няколко пъти.Чудна,чудна,много ефикасна.Та,от ОПИТ ще кажа,че най-трудно се свалят килограми в началото.Организма е подложен на рязка промяна и това го задейства,той от своя страна почва да "трупа" запаси,за да може да издържи на промяната (това съм го чела в една дебела книга,там е по-умно обяснено,но не ми се търси сега,та най-общо казано...).Трябва да минат няколко дни,дори седмици,за да може организма да свикне с новия режим и да почне да гори килца.
Равносметката е следната-два месеца глад- 7кг надолу,третия месец-почти 10кг  Blush
Накрая спрях режима и почнах да се храня нормално,но продължавах да слабея....Не за дълго,да не си помислиш,че съм се свършила....просто следващите 9месеца дебелеех  Mr. Green
А пък да ти кажа арабските принцеси са на мода  Wink
Може и вариант 4-Арабска принцеса на високи и скъпи токчета  hahaha седяща нейде до стената,прави се на срамежлива....От нея лъха загадъчен сексапил,НО само то дясната страна,лявата е скрита под фереджето.Леко заголен глезен и китка....стига толкова,другото е оставено на странната човешка фантазия...
ПИпиляшкеее,да не си фърлиш пантофата някъде!!!Вземи някой шейх със звучното име "Мейзмундо" да тръгне да те приследва....ши трябва Бай Брадър да го номинира после!
  love001

П.С. Хора с твоя хумор ми действат...разкошно,оправяш ми настроението за дни напред!  Hug

# 247
  • Варна
  • Мнения: 709
Здравейте мами! Виждам, че се забавлявате! Не съм влизала отдавна и не съм чела назад.  Hug Как са децата? Чукнахме шест. Макар, че по термин ще станат 6 чак към края на месеца. Не мога да се организирам да почна със захранването. Вечер като седнем всички на масата предлагам варени или задушени зеленчуци. До сега съм предложила картоф, морков и тиква ама в много малки дози, защото не иска да ги яде много. Не правя паузи, ами днес едното утре другото... След Нова година ще се заема сериозно. Само 300 грама е наддал този месец и нито см. Ама е спокоен и весел  Heart Eyes Още не го слагам да сяда, макар, че вчера сам се нагласи. Иначе стои подпрян на едната си ръка.
За празниците мисля другата седмица да започна със сладките. Имам си коледно меню и винаги правя едно и също.
Единият батко ми е със зачервено гърло... не ходи на градина...  Днес бяха навън на двора докато чистех. Прибраха ми се кални до ушите - буквално. Целите им ръце бяха в кал, якета, ботуши... съблякох ги пред вратата и ги вкарах в банята. После накиснах якетата. Още не съм излизала да мета отпред ooooh!.

# 248
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
Здрвейте! Днес реших да захраня Коси. Щях да чакам до четвъртък, когато прави 5м, но сега ми дойде музата. Отначало мислех да почна с тиква че имаме домашна, но вчера гледах предаването по Нова за захранването(някой беше пуснал линка) и реших да е оризова каша. Мисля че напоследък му се върнаха коликите (незнам защо) и прецених че ако му дам зеленчук няма да му се отрази добре, а ориза уж действа регулиращо. Също така казаха че кашата не е препоръчителна за пухкави бебета, но той е фино гадже, така че вече почнах. С първите две лъжички сякаш не му хареса и му беше странно, но следващите 2-3 му се усладиха и дори искаше още. Разбира се като за първи път не прекалих и го докърмих. Взех оризова безмлечна на Хип и я направих с АМ. Чудя се после какво да въведа  newsm78 - дали друг вид каша или зеленчук.В предаването казаха че в Англия първо давали каша, после плод и накрая зеленчук. Е има време, нека първо свикне с кашата.

# 249
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен мами!
Докато се организирам да пиша и то минало обед, но днес много ангажименти, много нещу...нали трябва съм красива за довечера, че затова.
В този ред на мисли Жаклин`с мам, направо ме утепа с твоите постове  Joy, така съм се смяла, зареждаш ме с настроение мамче. И понеже и си имаме едно Ха-хо, което и то не е никак пестеливо откъм хумора, ставате две, дето да ми подвигате така настроението  Hug
Иначе ти пожелавам бързо възстановяване, защото знам как е с ангина, въпреки че тогава не ми се е налагало да кърмя, но пък нищичко не можех да хапна, което пък си ми е болна тема  Mr. Green
А равносметката от днес - направен маникюр, издухана коса с дифузер-нищо кой знае какво, и сега вече чакам следобедните часове да сложа грима и да се подготвям за "раздрусай баджак"  hahaha Голяма гледка ще да е, но това е положението, както казваш Ха-хо "Който не ме харесва, да не ме гледа!"
Цанкова бързо оздравяване и на вас, ама и ти с твоите юнаци как така си толкова организирана, направо ти се кефя, браво, аз с две не мога да се оправя, пък камо ли с 3 или 4....направо ще опъна палатка пред блока  Mr. Green
Николаева и аз вчера въведох безмлечна каша на ХИП, само че от елда, смесих я с кърма, Илиан остана супер доволен, така си отваряше устичката милия, много му се радвах....а тя една гадория....ужас  Sick Разликата е, че аз вече го захраних със зеленчуковите пюрета.
В понеделник пък си взехме час за нашия педиатър за да си поговорим малко за това наше изхождане, че все още имаме проблеми, вчера е изакал 3-4 "пластелина" и после след кашата, малко сякаш го разкара и се изходи качествено както се казва. Та мами, внимавайте с пюретата, гледайте кое запича, кое не...има деца, които са изключително и само кърмени, и всяка друга храна, явно е трудно обработваема от стомахчето...или поне при нас е така.
Гледам че си говорите и за кремчета против студа, аз такова нещо не съм си купила още и добре че ме подсетихне, че ние не пропускаме ден, с изключение на днешния може би, но обстоятелствата го наложиха.
А вечер сме чудо - по-рано от 22-23 часа не си лягаме и то между мама и тати, какво ще го правим...незнам, още като го сложа в кошарата и почва да реве...сякаш усеща. Зъби ли са какво незнам, но не ми се вижда много добре, един нервен е почти през целия ден, мрънка за всяко нещо, абе думи нямам. Та се притеснявам и да не се разболява нещо и току ходя да меря и с термометъра. Дано майчинския инстинкт този път ме лъже...че иначе лошо, досега устискахме, дори и без сополки дето се казва, и сега ако се разболеем, съвсем няма да се понасяме.  Confused
Май много неща още щях да пиша, ама ми се изгубиха нещо.
Честити зъбчета и месечинки на всички бебчета!
И целувки на мамите, разбира се с пожелание за чудесен завършек на съботния ден   bouquet

# 250
  • Мнения: 193
Момичета минавам набързо, че съм се разчистила нещо и нямам време. Даже чистих на етажа м/у апартаментите, луда работа  Laughing. Ама искам да ви кажа за лишеите (или както се казва студовата алергия). Аз имам такова нещо откакто се помня и попринцип е хубаво да се маже с нещо лицето преди да се излезне навън, ама аз много забравям и когато вече са ми излезнали единственото, което ми помага много е зехтин. Мазала съм се с какво ли не, включително и кремове за по 200лв (работих като консултант на такива), но излезнат ли лишеите се махат само със зехтин. За сега моят бебо няма, дано и така си остане. И аз имам защитния на Бочко, но все забравям да го слагам Blush

# 251
  • Мнения: 79
Здравейте, красавици!

Мамчето, този крем го коментирахме преди време - благодаря за отзивите за него и аз чувам, че е добър. Но виждам, че си дала българското производство. Оригиналът бил сирийски - външната разлика е в надписа с йероглифи на кутията и това, че бил по-добър - общото мнение на много съфорумки.

Мама на Жаклин, аз не съм веща по диетите, защото да си призная не съм ги спазвала, но знам, от една моя съквартирантка, че когато отслабваш е хубаво да го комбинираш и с някакви физ. натоварвания и да си мериш обиколките - талия, ханш, бедро. Теглото е много странно и зависещо от кво ли, често пъти не е добър показател за твоята визия- пила ли си, яла ли си, до ве це ходила ли си, задържаш ли вода, преди цикъл, след цикъл. Теглото зависи и от костната ти структура - има по-скоклести жени и с по-фина костна система. Така че две жени с еднакви кг и височина могат да изглеждат по доста различен начин. Няма да забравя едно предаване, преди време го гледах - лекарката там каза, че както ние се опитваме да лъжем тялото с диета, така и то се адаптира към диетата. И ако в началото една диета дава резултати, то е защото тялото е под стрес. Когато се окопити и почна да се нагажда към калориите, които му се осигуряват, то пак намира начин да си трупа. Та с други думи ефективността на диетата се изразява в две-три седмици и после застой. Мисля си аз, че едно по-плавно сваляне на килограми е по-успешно. Също така знам, че пролетта и зимата не са сезоните, в които се правят диети. Малко насериозно те взех, дано не съм ти досадила. Аз, като неспазваща диети, съм седнала да ви уча, но това съм прочела и запомнила и го споделям  Party

За визията ти, мисля че единствения проблем е подутата буза, която успешно можеш да покриеш с една асиметрична прическа - обърни косата или по-голяма част от нея върху страната с отока. Завий косата около подутата буза, не прекалявай с ружа, даже въобще не слагай - пудра, светли сенки и спирала, нищо ненатрапващо и да бъде много нежно, без акцент! Ако косата ти е светла, още по-добре! Казваш, че си пълничка и не много висока, но недей да се обличаш като Торбалан. Пола под коляното и блуза с ръкав прилеп са добра комбинация. Едно хубаво деколте, прикрито с фишу. Заложи на ситните форми и бижута. Токчетата задължително да са високи, особено ако не те уморява. Ако пък не носиш поли, един панталон също би те прибрал добре с право жакетче. И утре ще бъдеш прекрасна  Grinning

Цанкова, бързо да се оправя болният малчуган и дано да опазиш другите двама разбойника!

Николаева, ние се захранихме с подобна каша, но на Топфер. В Тази каша може да се добавят пюрета.
Иначе след кашата на петия ден аз дадох картоф с кърма и след четири дни на ядене на картоф на обед, а вечер каша, дадох картоф с тиква, картоф с тиквичка, пащърнак. Давала съм в кашата морков и манго - не се харесаха.

Пепи, дано да се разтовариш и като се прибереш мъжете да похъркват. И ние тази вечер едва си легнахме с Дарчето. Отново дадох панадол, след като пансорала не успокои нещата.

Да ви кажа, че и ние почнахме да спим навън в количката. Даже като почна да я обличам се кротва и ме чака спокойно м количката. Обаче, не знам с какво вече да я обличам и как да я завивам - крачетата отново бяха студени - хем с тънки ританки, дебели джинси, космонавта, терлички и шушонките на космонавта. Завивам я с едно поларено одеало. Не търпи чувала на количката - иска да си рита.

Утре ще водя баткото на Топлата ръкавичка в театъра на Гурко. И първа среща с дядо Коледа за тази година. Днес украсявахме къщата и подреждахме елхата - е няма такава радост, а Дария я гледаше с отворена уста.

А вие, момичета, писахте ли писмо до дядо Коледа  Embarassed

Лека нощ, момичета. Нека тя да ес покойна за бебчовците, че да релаксираме и ние.

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 21:41 от мама Рая

# 252
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Здравейте и тук  Hug
Гледам пак за тегло си говорите - някой по-нагоре беше споменал, че в началото сваля по-трудно, аз пък съм обратно за 2-3мес. свалих 8кг., а сега зациклих, последните 4-5гк. винаги са ми най-трудни, нужна е диета и спорт, за диета е рано (заради кърменето), а за спорт нямам време - Ивка просто не ме оставя да спортувам, но когато мога го правя, уви - недостатъчно е за целта. Добре че съм 173см, та тези 64 кг. да не личат толкова, но все още влизам само в клинове и 1-2 панталона само, но пък за сметка на това сме само на кърма, с което се гордея, защото с Алекс, поради собственото си незнание, към същия момент вече не кърмех и имахме цели хранения от пюрета и каши. Все ми се струваха съветите за кърмене и за увеличение на кърмата като безсмислени и непомагащи, но сега се уверих, че не е така, а и имам късмет с бебе, което иска да суче и въпреки, че често се налагада пие кърмата от шише, продължава да предпочита гърдите ми.
Хубава вечер на всички   Hug

# 253
  • Мнения: 10
momicheta ,  Hug eto me i men izvinqvam se za ezika, no ne sum na moq komp. i na tozi ne6to ne mu e nared #Crazy
nie sme v BG ot edna sedmica, dori ne sum se zapisala v novata temichka, a vie ste q izpisali  Laughing
Malkiq ne6to nemoje da svikne s promqnata tuk ,mnogo e nespokoen i se sabujda po 2 puti prez no6ta, po neobqsnimi za men pri4ini  Whistling
Neiska da se vozi i v zimniq ko6, qvno iska da se oglejda ve4e, Vie ot koga zaponaxte izpolzvaneto na dr ko6?
VRU6TAM SE DA VI PRO4ETA ,na vsi4ki bolni pojelaam burzo ozdravqvane   bouquet

# 254
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
rozalinda26 , аз махнах коша за новородено още преди повече от половин месец - много ни е тясно в него с ескимоса, а и сме много любопитни като вас  Hug , мисля, че не е проблем  в тези месеци.

Общи условия

Активация на акаунт