Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 889
  • 741
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 466
Прада,на всякаква възраст по принцип може да пътува но зависи от много неща.Например в зимна обстановка не бих рискувала.Зависи най-вече от детето и от вашата нагласа към евентуалните несгоди.Голямото ми дете пропътува с кола пътя от Чехия да България супер безпроблемно.Беше точно на 1г,но пък малкото едва издържа понякога и от Сарафово до Бургас.Сега сме в чуденка дали да пътуваме до родния ми град който е на повече от 500км.Милото е по-скоро за,аз съм скептична,особено в зимна обстановка. Rolling Eyes

# 181
  • Мнения: 378


  newsm78 Аз искам да попитам вече родилите момичета. Според вас на каква възраст трябва да е станал бебчо за да може да пътува на по-дълги разстояния (пр. София)?


Ние два пъти ходихме в Банско. Сашко беше на 1г и другата година на 2. Ако беше бебе, пак щяхме да отидем. Бебчетата спинкат почти през целия път, будят се само да папат. Проблем е, ако детето повръща и му става лошо или е много неспокойно, буйно и трябва да го освободите от детското столче. Когато станахме родители си мислихме, че никъде не може да отидем, защото  сме с бебе, но истината е, че с бебе е най-лесно, особено със сгъваема кошарка.

# 182
  • Мнения: 104
Благодаря ви момичета,

Значи по-скоро е индивидуално и зависи от състоянието на бебенцето, но ако е добре няма ограничение за възрастта, на която трябва да е за да пътува Simple Smile

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Така си е. Всяка майка си познава детето и си преценява. Сега бих тръгнала на път с детето, но преди това не. Зимата точно, не ,но на тези месеци, които е ,бих тръгнала Simple Smile

# 184
  • Мнения: 29
prada_87, най-добре си питай педиатъра. Имаше някакви ограничения за кошчетата за кола колко време могат да пътуват в тях. Можете да пътувате с почивки, за да не се измори бебчето.

# 185
  • Бургас
  • Мнения: 176
Онази, какво имаш в пред ваксината да се отваря пред теб. То винаги така се случва. Сестрата не идва от друг кабинет с вече сложена игла, а всичко се случва  на консултацията, докато лекарката преглежда бебчето.

# 186
  • Мнения: 375
Прада, и аз съм на ЖК при Ангелов. Горе долу в твоята седмица като бях каза момче, после на ФМ казаха момиче. Така че да си знаеш, че може да обърка  Flutter

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Е, то всеки може да обърка. Човешко е .

# 188
  • Мнения: 375
Със сигурност е така, казвам го за да не се настрои на 100%  Peace

# 189
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Мен като ме питаха какво е, казвах : момиче, но като се роди ще видим какво ще е  Simple Smile
Да е живо и здраво пък каквото е такова.

# 190
  • Мнения: 39
Имам въпрос към момичетата,които водят малките при д-р Маринова в М.Рудник.Кога препоръчва да се почне захранваето?Аз все още не съм решила кога да го започна,а и забравих да я итам какво ще каже Embarassed

# 191
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз не я познавам, но ако позволиш, ще ти отговоря - на поне 5 навършени месеца. Във форума има много информация по въпроса - потърси и прочети.

# 192
  • Мнения: 96
Имам въпрос към момичетата,които водят малките при д-р Маринова в М.Рудник.Кога препоръчва да се почне захранваето?Аз все още не съм решила кога да го започна,а и забравих да я итам какво ще каже Embarassed
Прочети тази статия: http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8 … D0%B0%D0%BD%D0%B5
 Peace

# 193
  • Мнения: 2 466
Аз не я познавам, но ако позволиш, ще ти отговоря - на поне 5 навършени месеца. Във форума има много информация по въпроса - потърси и прочети.
Peace Peace Peace
Оптимално на 6 навършени.Аз захраних малкото през втората седмица на 6-тия месец,т.е на 5 навършени и 10-на дни.Не беше готов въпреки,че показваше интерес към храната,изчаках го и към края на 6-тия пак започнахме.За съжаление повечето педиатри си карат още по руската школа,със захранване със сокчета от 40-тия ден,плодови пюрета на три,зеленчукови на четири и т.н.

# 194
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета! Подкрепям идеята да се съберем и да разменим информация!
Колкото до пътуването на бебето - аз мисля, че няма проблем. Като са мънички спят в колата, аз сядах до него и когато се наложи си го кърмих в движение, дори веднъж ме видя полицай, но му стана толкова неудобно, че се изчерви и нищо не ми каза.От гледна точка на безопасността  - там вече сама трябва да си прецениш, но мисля че с повече почивки няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт