Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 834
  • 741
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 13
ок, благодаря!

# 211
  • Мнения: 150
За дрешките за бебето в болницата - носете такива дрешки и бельо, каквито вие прецените. Да, пише камизолка, но по-добре носете боди. И някакви долни гащички можете да вземете за бебето, че зимата е студено - примерно от тези ританките, които са бельо (малко тъпо го обясних  Embarassed).Специално в МБАЛ никоя акушерка няма а ви направи забележка, че бебето е с боди.

# 212
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Потвърждавам, че камизолките са ужасно нещо, адски неудобни и много непрактични.
Заради списъка бях накупила няколко броя за сина ми, след първото обличане, дори и в болницата не ги давах да му ги слагат.
После вкъщи не съм ги ползвала нито веднъж.

# 213
  • Мнения: 0
вземете си повече дрешки за бебето и по дебели, че аз като бях октомври края беше хладно нямаше отопление сега незнам как е

# 214
  • Мнения: 2 463
Камизолките са отживелица,просто никой не си е направил труда да актуализира в списъка.Носете каквото прецените.Може да разделите багажа си на два сака,единият с неща за вас и детето( в отделна торба да са дрехите на детето )и втория сак,който може да оставите вкъщи и по-късно да ви го донесат,той ще е с дрехи за вас и детето за изписването.Така хем няма да носите два сака,хем и ще сте подсигурили от неудачен избор.Имайте предвид,че едва ли ще си влезете в дрехите от преди забременяването.Гримове също са желателни във втория сак,че без тях положението често е бррр. LaughingИмайте предвид,че в отделението е студено,така че вземете си топли дрехи и за вас,не само за детето.

# 215
  • Мнения: 6 703
Каквото си занесете за бебето с това ще го обличате Grinning

# 216
  • Мнения: 150
Mда, и аз ви съветвам дрехи за изписването да си приготвите предварително, че мен ме изписваха на 01.01, а ми бяха забравили палто  Laughing . И си пригответе по-широчки дрешки, че аз се бях барнала с една рокля от преди да забременея, не е истина как ме описваше : Joy Joy Joy

# 217
  • Мнения: 13
Това с двата сака е много добра идея! Аз мислих, че точно в това отделение ще е най-топло.... Ще раждам зимата, живот и здраве, та се чудя колко дебели дрешки да приготвям newsm78Май трябва да са няколко комплекта по-дебели и по-тънки....
А биберон залъгалка, шишета и кутия с АМ няма нужда, нали

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 7 306
Естествено, че ще е топло в родилно. Аз миналия февруари бях в патологична и щях да се сваря. Отваряхме прозорците да се разхладим.
Иначе на изписването бях приготвила едни обувки на висок ток. Ама си се прибрах с джапанките, щото хич не можах да ги пъхна Simple Smile

# 219
  • Мнения: 22
Мерси и от мен за инфото за МБАЛ . "ОнАзИ" моля те да ми препратиш къде сте писали за списък който е хубаво да си носиш и в Девата - благодаря предварително Simple Smile
Розовка777 може да се видим на кафенце ако искаш, аз съм в центъра. Още не съм се ориентирала къде да раждам - зависи от лекарката ми от ЖК какво ще каже, зависи и от снега като гледам Grinning, зависи дали ще ми позволят естествено (с очила съм) и почнах да чета вашите мнения, че моите приятелки масово извън Бургас бяха, а зимата искам тук.
Ако има други бременелки или мамчета, които искат компания за разходки аз вече съм в болничен и съм свободна Simple Smile

# 220
  • Мнения: 2 463
Аз раждах на 30-ти януари.Беше студено в родилното,парното не смогваше.Посъветваха ни да си донесем "духалка" която често пускахме.Не е голям студ но не е достатъчно топло.Често влизат хора в стаята,вратите се отварят,стаите са големи,децата малки,родилките често ги тресе след раждането и слизането на кърмата.

# 221
  • Мнения: 13
Здравей, radystin4ety! Ще ми бъде много приятно да се видим, но може би след празниците Wink  ;-Аз имам син на 5г. и той си е в къщи, за да не ми носи вируси от градината, та няма мърдане сега.
За момичетата, които се чудят къде да раждат - МОЛЯ ВИ, недейте да ходите извън Бургас зимата. Аз първия път родих в Сливен, на 9 януари....да не ви разправям какво се случи!!!! Затвориха пътя на петолъчката, аз се оказах блокирана в Карнобат и без малко да родя там. Така че, моят съвет - стойте  си в Бургас зимата!!! В Сливен беше много добре, безплатно и хубаво, но си е риск, който повече не бих поела! Naughty

# 222
  • Мнения: 60
Мерси и от мен за инфото за МБАЛ . "ОнАзИ" моля те да ми препратиш къде сте писали за списък който е хубаво да си носиш и в Девата - благодаря предварително Simple Smile
готова си, пратих на ЛС  Simple Smile

# 223
  • Мнения: 0
Естествено, че ще е топло в родилно. Аз миналия февруари бях в патологична и щях да се сваря. Отваряхме прозорците да се разхладим.
Иначе на изписването бях приготвила едни обувки на висок ток. Ама си се прибрах с джапанките, щото хич не можах да ги пъхна Simple Smile


В патологията има климатици .... а на 3-тия етаж не. има разлика

# 224
  • Мнения: 2 463
Вярно,че в патологията имаше климатици.Бях там когато беше топло времето и не мога да направя сравнение.

Общи условия

Активация на акаунт