Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 807
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 0
Мамчета сега като ми изтече болничния от педиатърката какво трябва да правя? Търся в нета ама аз нищо немога да разбера няква молба трябва да подам а от къде да я взема? съжалявам че ви занимавам ама съм много зле в тези отношения..

# 406
  • Бургас
  • Мнения: 7 292
От счетододството на фирмата.Ти я подаваш пред работодателя, той на НОИ

# 407
  • До морето :)
  • Мнения: 328
доктор Христов и доктор Пацов

Къде работи д-р Христов и може ли да се ходи с направление при него ?
Кабинетът на д-р Христов е в к-с Зорница до пицария "Зорница".Там са и кабинетите на д-р Ковачева,Добрева,Миринчев.Работи с направления но ехографията се заплаща 30лв.

Моя позната ходи при него за детето, но личната ѝ дала някакво направление за ехограф и не е платила нищо. Аз не знаех за това и си платих 30-те лева навремето. Та питайте и за такова направление.  Peace

# 408
  • Мнения: 73
Мамчета сега като ми изтече болничния от педиатърката какво трябва да правя? Търся в нета ама аз нищо немога да разбера няква молба трябва да подам а от къде да я взема? съжалявам че ви занимавам ама съм много зле в тези отношения..

Приложение 2 за остатъка до 410дни, има го на сайта на НОИ също, но от фирмата ще ти го дадат да го попълниш. Поздрави от Стелиянка, тя ми  е "снаха"  Laughing Joy

# 409
  • Мнения: 155
аз имам направление, но е до 20ти, а в зорница в кабинета има час за 21ви....
в лайф-а работят ли с направления?

# 410
  • Мнения: 9
 Привет!И ние вече си имаме чисто нова Наталия.Роди се на 03.01.2013    3.210 кг. 50см.При мен нещата се случиха повече от перфектно,може би ,защото ми е и второ раждане.Ето и кратък разказ-в 12:00 ми изтекоха водите,в 15:00 започнаха полека болките и точно в 18:00 проплака малката Наталия.Раждах в Окръжна болница без избор на екип.На смяна беше д-р Горанов,/доколкото разбрах е от Велико Търново и работи в нашата болница от около месец/ от чиято работа останах изключително доволна.Име на акушерка не се постарах да запомня,защото се опитваха да шмекеруват и точно заради това не им обърнах внимание.В болницата постъпих към 13:30  без никакви болки и с 3см разкритие.За следващия 1 см  бяха необходими 2 часа и доктора каза , че ако продължава толкова бавно да се получава разкритие -след около още 2 часа ще ми пусне система.Не желаех система,защото тя те приковава към легло ,а болките там са по-силни и  затова предпочетох да не спирам да се разхождам и така вместо след 2 часа да ми сложат система-аз имах вече цели 8 см.Мисля че за последните 2 см + самото раждане беше нужно само малко повече от около  половин час.По преценка на доктора при самото раждане ми вляха малко бусколизин и ми биха някаква инжекция за отпускане,благодарение на която нямам никакви разкъсвания  и съответно никакви шевове
  Сега сме си вече у дома.Имаме си изразена жълтеница и трябва да пием около 100 мл глюкоза м/у храненията и не знам как да се случи това като малката постоянно спи и не иска да я пие
  И така...

# 411
  • Мнения: 104
di_80, честита дъщеричка!!

Благодаря ви момичета, за това, че споделяте как са минали ражданията ви! Лично на мен са ми изключително полезни.

# 412
  • Мнения: 9
  Знам как се чувстваш.И аз до преди няколко дена и аз имах нужда да чета подобни разказчета.

# 413
  • Мнения: 74
mesechinka_yasna , di_80 , честити бебчета.
Да са ви живи и здрави и много да ви радват!  smile3525

# 414
  • Бургас
  • Мнения: 10
Ди, Месечинка, честита радост! Да са ви живи и здрави рожбите!

Ди, съветвам те, ако имаш кърма, да кърмиш мъничето, вместо да даваш глюкоза. В коластрата,а и в кърмата има много полезни вещества, които спомагат за бързото лекуване. Също така е добре и детето да се оставя на слънчева светлина Simple Smile

# 415
  • Мнения: 29
Здравейте,
да се похваля - родих на 02.01.13 бебче Траян с мерки 3500 гр и 51 см. Преди това за Коледа бях в болницата за преносване. Пуснаха ме за НГ и на 02.01 ми казаха да отида за индуциране. Та така отидох на обяд с паднала тапа. Вляха ми система и в 17:45 проплака моята рожба. Контракциите бяха много болезнени и после ме разкрасиха с вътрешни и външни шевове, които вече зарастват. Бебчо е добре.

# 416
  • Мнения: 378
Честито buborana ! Разкъсвания често се случват за съжаление  Sad, но минават с времето. Важното е рожбата, която си родила!   bouquet
В коя болница ражда?
Отношението какво беше?

# 417
  • Мнения: 375
Ди, Буборана, Честити бебенца! baby_neutral Да са здравички и на вас мами - бързо възстановяване   Grinning

# 418
  • Мнения: 0
Честити рожби на Ди и Буборона да са ви живи и здрави бебенцата и много да ви радват,на вас бързо възстановяване  Hug

# 419
  • Мнения: 104
Бурборана, честито детенце! Да ви е живо и здраво!!

Обръщам се с въпрос към вече родилите мами - използвате ли шезлонг? Препоръчително ли е да се взима или е непотребен? newsm78


Общи условия

Активация на акаунт