Харесвате ли Лили Иванова?

  • 29 707
  • 320
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
И защо като антиподи на Лили Иванова слагате Мишо Шамара, Деян, Бойко и прочие клоуни?
Че то Мишо и Лили даже са много сходни в интелектуален план:)
Тоест аз като не харесвам Лили, харесвам рап или чалга, така ли?
Това е смешно, също като мантрата, ако не харесвате Бойко, значи искате комунистите да дойдат на власт. Глупости, колкото си искаш.
Точно еднакво безинтересни са ми и Лили, и Мишо и Деян и Бойко и цялата плеята пайнерки.
За сведение, харесвам Вики Алмазиду, Мери Танева, Мирослава Кацарова, Хилда Казасян, Надя Ботева, Ангел Заберски бенд, Мишо Йосифов бенд, Милица Гладнишка и други от този стил.
Но ми е пределно ясно, че поне половината от имената не говорят нищо, нито на феновете на Лили, нито на тези на Мишо Шамара.
Така че, айде стига нелепи сравнения.

# 271
  • Мнения: 10
Наистина половината не ми говорят нищо,но ще намеря  време да се просветля:) За интелектуалното ниво не мога да говоря,не съм близка с Лили:) Със сигурност мога да говоря за гениалността на гласа и и за песните,повечето от които,съм слушала. Милица Гладнишка много харесвам,а да съпоставим Хилда с Лили е леко казано нелепо,различни стилове,различни поколения и т.н.  Мери Танева мога само да поздравя(сега я чух за първи път),много ми напомня Йорданка Христова.Като кавам за Мишо,Кати и т.н. Имам в предвид,че в ефира трябва да звучат песни като "Покруса" например... Или греша???

# 272
  • Мнения: X
Аз не искам да обиждам нито Лили, нито почитателите й. Но и не мога да понасям реакциите на повечето от тях, които минават границата на нормалното харесване и се превръщат в боготворене или благоговеене. Лили не е светиня, за да я оскверняваме с нашето нехаресване, както смятат мнозина. Оценявам някои нейни песни, като текст, като изпълнение, добри са. Но цялата тази превзетост, която се отразява и в песните й ме дразни.
Не харесвам този стил музика, но явно не е проблемът в стила, а в изпълнителя  и неговото поведение пред обществото.
Аз и по-нагоре в темата казах и пак повтарям, защо някой не иронизира или се подиграва с поведението или възрастта на Йорданка Христова, на Богдана, на Маргарита Хранова, на Нели Рангелова. И те са на доста години вече, но за тях вицове няма. Значи не е нито във възрастта проблема, нито в стила.
Има две изпълнителки от този период, с чиито изявления искрено се забавлявам и те са Лили Иванова и Кичка Бодурова.
Като няма как да не призная, че определено вече втората  надминава първата по грандомания, бомбастични и нелепи изявления, по плиткоумие и превзетост

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 744
„На нас гении не ни трябват“

цитат от „Опасен чар“
Лили - гений  hahaha

# 274
  • Мнения: 10
Истината за Лили е,че никой не хвърля камъни по яловите дървета,винаги е били така и така ще бъде.Нормално е да се злослови по неин адрес от доста хора,но такива сме българите,факт! За Йорданка,Богдана и Марги,мога само хубави неща да говоря,но истината е,че те не творят вече и се позагубиха.Лили не е светиня,тя е идол на три поколения! Никой не може да и отнеме любовта на хората,дори да дразни някого с поведението си,това не променя отношението към нейните песни и глас.За много хора е неприемливо да виждат жена на нейните години,изглеждаща повече от добре,защото са свикнали със забрадката или "тъжното" облекло на нашите баби.

# 275
  • Мнения: 10
Не мога да приема присмех от някой с ник "Приятно ми е - Богиня!",понеже съм "просто" Антония!

# 276
  • Sofia
  • Мнения: 26 656
Да,харесвам и нея и песните и   bouquet

# 277
  • Мнения: 10
Поздрав за всички  bouquet  bouquet  bouquet

http://www.youtube.com/watch?v=aS5leCTcyE0

АКО ИЗЧЕЗНЕШ-ЛИЛИ ИВАНОВА
музика: Тончо Русев, текст: Надежда Захариева, аранжимент: Асен Гаргов

Прогонвана, осъждана, одумвана.
От делника задъхан, вече чезнеща.
Ти, като цвете от вихрушка клюмнало
сега стоиш на моя праг трепереща.

Ела любов.за тебе е отворено
сърцето ми навсякъде и всякога.
Ела, ела любов.не се сърди на хората,
че толкова са груби с теб понякога.

Припев:
Дай ми ти всичкия студ.
Дай ми ти всички обиди.
Искам щастлива от тук
после любов да си идеш.
Нищо, че мойто сърце
скрито ще плаче и страда.
Винаги мойто лице
ще те посреща със радост.

Постой при мен, а после пак – постоплена
тръгни сред тях, почукай на сърцата им.
Че ако ти изчезнеш от живота ни
без тебе ще умре земята – цялата.

Припев:.../х2/

# 278
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би трябва да запълним ефирното време с "изключителни" изпълнения на Карти, Мишо Шамара или Деян И Бойко Неделчев???   NeWS78    Такива сме българите,некомпетентни,но всезнаещи!!!
...
Най компетентното мнение. Браво, моме, алтернативата на ефирно време. Ти само за тези ли си чувала?
Ние българите сме всякакви. Едни харесват една глезла, други - не.

# 279
  • Мнения: 10
Може би трябва да запълним ефирното време с "изключителни" изпълнения на Карти, Мишо Шамара или Деян И Бойко Неделчев???   NeWS78    Такива сме българите,некомпетентни,но всезнаещи!!!
...
Най компетентното мнение. Браво, моме, алтернативата на ефирно време. Ти само за тези ли си чувала?
Ние българите сме всякакви. Едни харесват една глезла, други - не.
  nnnuu  nnnuu hahaha Забавно е,но да само тези съм чувала Laughing

# 280
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Всеки има право да си живее в собствената непрогледност.

# 281
  • Стара Загора
  • Мнения: 434
http://www.dartsnews.bg/News/43117

Благодаря на Антония за поздрава-/не се вижда Confused/
 ето и песента-
http://vbox7.com/play:10e0f5c0

Последна редакция: ср, 13 мар 2013, 08:02 от tanq555

# 282
  • Мнения: 14
Аз харесвам Лили Иванова.  Има уникален глас, влага страхотна емоция във всяко свое изпълнение.
Всички нейни песни са много съдържателни и мелодични.

# 283
  • Мнения: 1 786
Уважавам я като изпълнител, но не е сред тези, които слушам . Rolling Eyes

# 284

Общи условия

Активация на акаунт