За бутането на пари на оркестъра

  • 6 535
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Само аз ли смятам, че е страшно тъпо да буташ на певеца/певицата пари, за да си чуе някой името по микрофона във вид на поздрав.
Разбирам да си някой надвил си на масрафа и да се чудиш какво да правиш парите си, ама да набуташ 60 лв за поздрави и после да ме питаш с какво ще пазаруваме - направо издивях.
По принцип половинката ми е разумен човек, не е развей прах, отговорен е, но като му е кеф и си пийне почва да бута на живата музика. А и имаше празник вчера, но вместо него да го поздравяват той не се спря.
Първите пари кога е дал не съм го видяла, вторите като даде му направих лек шеговит намек да се спре, третия път вече издивях и директно му казах, че за тая сума аз блъскам 3 дни, а той я даде на певицата за 2 часа. Ако не бях му обърнала внимание щяха да отлетят още 40лв, защото всеки път като я викаше за поздрав посягаше към джоба, ама се присещаше явно за недоволството ми и се спираше.
След като се прибрахме и направихме калкулация на оставащите пари се разбра, че не стигат за покриване на оставащите разходи и като ме пита с какво ще пазаруваме го пратих да пита певицата. Сумата не е кой знае каква и няма да ни обрече на мизерия, но за мен това си бяха грешни пари. Хубавото поне е, че не се случва често да ходим по такива заведения  Grinning
Имате ли такива проблеми с половинките и какво мислите за този начин на пилеене на пари?

# 1
  • Мнения: 18 519
Честно казано като си решил да празнуваш на заведение 60лв. повече или по-малко би трябвало да не ти объркват изобщо семейния бюджет. В противен случай за мен е излишна показност, която не можеш да си позволиш. В повечето заведения за 60 лв. и една бутилка уиски не може да се поръча.

За мен е тъпо да бутам пари, на който и да е, извън нормалния бакшиш от 10 % на сервитьора. Персоналът да си го разпределя.

# 2
  • Мнения: X
Ами какво да ти кажа, явно му е харесала певицата и то доста. Иначе не е длъжен, ако по принцип си е платил за масрафа, освен ако не сте продължили с празника след уговореното време с оркестъра. Тогава певицата може да се прибере вкъщи спокойно, без да изпълнява ничии поздрави.
Ако на оркестъра се плаща от заведението, тогава певицата е длъжна да изпълнява желанията само на управителя. Това, че някой е рожденик, не значи непременно, че трябва да му пее безплатно цяла нощ на ушенце.

# 3
  • Мнения: 14 654
Не, нямам такива проблеми. Половинката е човекът - оркестър и може да си се поздравява съвсем безплатно.

# 4
  • Мнения: 10 547
Ходете на концерти на Васко Кеца и Силвия Кацарова. Там не рискувате такива разходи.

# 5
  • Мнения: 22 452
Не харесвам ресторанти с кръчмарска музика, жалки изпълнения от певици и певци и др. подобни.
Случва ни се да отидем, ако се организира банкет и др. подобни. Но мъжа ми никога няма да тръгне да дава пари на певицата.
Не го разбирам това, не ми е ясно от какви подбуди се прави и т.н. Още повече ако не можеш да си го позволиш.

# 6
  • Мнения: 8 811
Аз не посещавам изобщо заведения, в които може да се случат подобни неща. Иначе си спомням преди години следната история, която ми докара мускулна треска на корема от смях. Бяхме поканени на роднинско събиране на братовчеди. Мъжът на една от братовчедките беше точно копие на героят на този кратък разказ. Братовчедката обаче очевидно беше по-предвидлива и му беше опразнила джобовете преди събитието. В разгара на веселбата пристигнаха някакви музиканти да ни надуват главите. Братовчедкиният благоверен, вече доста пийнал, на няколко пъти се опита да извади от джоба си пари, за да му изпеят нещо, но всеки път крайно учуден си изваждаше ръката празна. Беше велика гледка, забавлявах се много повече, отколкото от поканените музиканти. Joy Joy Това е и съветът ми към съпругите на такива щедри "дарители". Laughing Wink

# 7
  • Мнения: 18 519
Не харесвам ресторанти с кръчмарска музика, жалки изпълнения от певици и певци и др. подобни.
Случва ни се да отидем, ако се организира банкет и др. подобни. Но мъжа ми никога няма да тръгне да дава пари на певицата.
Не го разбирам това, не ми е ясно от какви подбуди се прави и т.н. Още повече ако не можеш да си го позволиш.

Авторката не е уточнила вида на заведението. Може и пиано-бар да е било. Там също е с жива музика Wink

# 8
  • Мнения: 22 452
Не харесвам ресторанти с кръчмарска музика, жалки изпълнения от певици и певци и др. подобни.
Случва ни се да отидем, ако се организира банкет и др. подобни. Но мъжа ми никога няма да тръгне да дава пари на певицата.
Не го разбирам това, не ми е ясно от какви подбуди се прави и т.н. Още повече ако не можеш да си го позволиш.

Авторката не е уточнила вида на заведението. Може и пиано-бар да е било. Там също е с жива музика Wink

Права си, че не е уточнила, може би изходих от там, че в града ни вече няма пиано бар. ) И жива музика можеш да чуеш само по кръчмите. )

# 9
  • Мнения: 11 569
Няма значение къде е.
Скоро бяхме на пиано бар. Излизам след напудряне на носа и хоп, музиканта почва да пее секс бомб на Том Джоунс.
Добре че половинката ми каза, че поздравът е за мен, щото музиканта не ми запомнил името и поздрави дамата с черната рокля, а половината дами бяхме с такива.
Ако не бърка бюджета, съм за, и аз съм бутала. Не е до показването, някакъв вид кеф е.

# 10
  • Мнения: X
Ходете на концерти на Васко Кеца и Силвия Кацарова. Там не рискувате такива разходи.
Ее, ама на тези концерти дали ще може да си пие ракията със салатата, докато слуша или дали ще му изпълнят "Тигре, тигре" и "Радка пиратка"? Че и лично него да поздравяват? То за тия работи се плаща. Laughing

# 11
  • Мнения: 45
 Joy

Мисля че съпруга има проблем с алкохола, а не с музиката, нито с парите за оркестъра.

Като не може да пие, да не го прави! И като не може да печели, да си държи портфейла здраво затворен!

# 12
  • Мнения: X
Аз не посещавам изобщо заведения, в които може да се случат подобни неща. Иначе си спомням преди години следната история, която ми докара мускулна треска на корема от смях. Бяхме поканени на роднинско събиране на братовчеди. Мъжът на една от братовчедките беше точно копие на героят на този кратък разказ. Братовчедката обаче очевидно беше по-предвидлива и му беше опразнила джобовете преди събитието. В разгара на веселбата пристигнаха някакви музиканти да ни надуват главите. Братовчедкиният благоверен, вече доста пийнал, на няколко пъти се опита да извади от джоба си пари, за да му изпеят нещо, но всеки път крайно учуден си изваждаше ръката празна. Беше велика гледка, забавлявах се много повече, отколкото от поканените музиканти. Joy Joy Това е и съветът ми към съпругите на такива щедри "дарители". Laughing Wink

хахахаха, това ми хареса.
По темата: няма как да ми се случи подобно нещо. Не ходя по кръчми с жива музика, даже умишлено ги избягвам, като съм БГ.

# 13
  • Мнения: 1 907
Нямам такива проблеми с половинката си- никога не съм си падала по мъже, които се кефят на оркестри  Whistling
Иначе, много съм либерална за това кой как си харчи парите- дали ще ги даде на певицата, или ще даде доста по-голяма сума, за да гледа F1, все ги дава за удоволствие...
Тъй като си имам достатъчно собствени лудости, за които харча доста, затова разбирам  повече от добре чуждите такива Wink

Последна редакция: пт, 07 дек 2012, 18:04 от Елиас

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
Бяхме поканени на роднинско събиране на братовчеди. Мъжът на една от братовчедките беше точно копие на героят на този кратък разказ. Братовчедката обаче очевидно беше по-предвидлива и му беше опразнила джобовете преди събитието. В разгара на веселбата пристигнаха някакви музиканти да ни надуват главите. Братовчедкиният благоверен, вече доста пийнал, на няколко пъти се опита да извади от джоба си пари, за да му изпеят нещо, но всеки път крайно учуден си изваждаше ръката празна. Беше велика гледка, забавлявах се много повече, отколкото от поканените музиканти. Joy Joy Това е и съветът ми към съпругите на такива щедри "дарители". Laughing Wink

 Joy Представих си го как е изглеждало  Joy. Мерси за разказчето, отдавна не бях се смяла така.

Общи условия

Активация на акаунт