Застраховка живот

  • 6 518
  • 54
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 126
Има си покрития за смърт от заболяване и злополука,  в т.ч и ПТП. Не знам как е при животозастраховането, при медицинска застраховка например, предшестващо заболяване се изключва - много ясно.
Общо взето, в зависимост от фирмата, де, ще получиш това, което си си купил.
Точно така е,има покрития,не всички включват всичко,но има такива,които след това не могат да бъдат включени,а всичко останало може. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 465
Няма нищо ненормално в това човек да си направи застраховка живот.

Ненормалното е, че ти се обажда брокер, който не познаваш. От компания, която е известна, ноо.... никога не си работил с нея или се неин представител. И на въпроса "Откъде имате телефонния ми номер?" отговорът е "Не мога да Ви кажа, защото ни е даден от наш клиент, а ние нямаме право да разкриваме самоличността на клиентите си."

И аз не съм длъжна да говоря с хора, които не могат да докажат, че са получили името и телефонния ми номер по законен начин. Те и от една друга фирма бяха получили по неясен начин номера на детето (който се води на името на мъжа ми) и даже ме убеждаваха, че най-вероятно мъжът ми е оставил точно този номер за контакти.

Мога ли да попитам автора на темата как намира личните телефони на непознатите хора, на които звъни, за да предлага услугите на фирмата.

# 17
  • Мнения: 3 922
От известно време обмислям да си направя застраховка "Живот" за мен, мъжо и детето и разглеждам продуктите на компаниите. И сигурно ще я направя. Но НИКОГА няма да е чрез непознат човек, който ми се обажда по телефона.

# 18
  • Мнения: 2 480
Но наистина отношение като твоето е много по-често срещано.Те хората дори за информация за това не искат да чуят,аз не ги карам да  сключват сделки на поразия,но е хубаво човек да знае поне според мен Rolling Eyes

Ами така е, хората са лъгани, лъгани, лъгани.......

А ти какво точно искаш от тях?-Да ти дадат пари! Е, те пък може да не искат да ги дадат точно на теб и точно за тази застраховка. И пак ти напомням, че не всичко е ПАРИ! ТЕ няма да върнат умрелия. И на всичко отгоре не ставало дума за катастрофа......Нямам думи!

# 19
  • Мнения: 126
От известно време обмислям да си направя застраховка "Живот" за мен, мъжо и детето и разглеждам продуктите на компаниите. И сигурно ще я направя. Но НИКОГА няма да е чрез непознат човек, който ми се обажда по телефона.
       Взели сте добро решение.Наистина,когато се обади непознат е стресиращо,дори аз като агент бих казала,че има агенти,които грам не се съобразяват с нуждите и желанията на хората,а гледат само как да ги прекарат възможно най-тънко,но навсякъде го има този момент,според мен поне не е излишно човек поне да разбере за какво става въпрос,никога не съм карала клиент  на всяка цена да сключи договор,винаги съм правила изчисленията на индивидуално ниво спрямо финансовата възможност и нуждата и евентуално,ако на човека му хареса тогава той сам решава.Напълно съм наясно колко нахални са някои консултанти,затова и може би се изгражда такова мнение за всички,но е хубаво,че има и професионалисти,които биха работили във ваш интерес.Надявам се да попаднете на такъв

# 20
  • София
  • Мнения: 28 692
Няма нищо лошо в застраховките, но това, което мен ме дразни е звъненето, независимо дали на вратата или по телефона. Ако искам информация, ще си я намеря сама, в удобно за мен време.

# 21
  • Мнения: 1 520
Моят извод, който съм си направила е, че няма никакъв смисъл хората в Бг да се набутват със застраховка 'живот', както и с всякакво доброволно застраховане (освен разбира се, ако не си клиент на банка, която го изисква).
Застрахователят винаги говори едни неща когато ти му плащаш, и съвсем други - когато той трябва да плаща.
Айде няма нужда...

# 22
  • Мнения: 271
Nornyana, сигурно ти е станало ясно вече, че застрахователното агентство в България е трудно за основна работа. Идеално е за втора. Обвързано е с комисиони, които не са постоянни. Първият месец  си случила на позната и имаш цели 3 договора, но на следващия?
Момичетата вече са ти писали - при историята на застраховането в БГ е невъзможно по телефона, на непознат човек да се гласува доверие за "Спестовна" застраховка. В най-добрия случай ще убедиш конкретния събеседник в ползата и той ще отиде на друго място да сключи своя договор (една приятелка направи точно така).
И спокойно, ако си само на граждански договор, никой няма да те изгони от никъде, в повечето случаи комисионите са на пирамидален принцип и докато твоята позната си плаща вноските по договорите все някой ще получава хонорара си.
Успех все пак!
п.п. Имам 15-годишен спестовен договор, сключвала съм и договори, изплащала съм и щети.

# 23
  • Мнения: 126
Ами сега за този ми се очертават около 2-3 нови клиента,но както сами казвате трудно е,имам колега ,които започна наравно с мен,но всеки ден звънни на около 20 човека,та човека си докарва прилично поне засега,може би проблема е в мен самата,че не искам да досаждам,не се обаждам по 323 пъти на един и същ човек,не знам,вчера без да искам съм сбъркала номера и попаднах на пълен психопат,не можех да се отърва направо,добре,че телефона е служебен и не ме притеснява на личен номер.

# 24
  • Мнения: 271
Ами сега за този ми се очертават около 2-3 нови клиента,но както сами казвате трудно е,имам колега ,които започна наравно с мен,но всеки ден звънни на около 20 човека,та човека си докарва прилично поне засега,може би проблема е в мен самата,че не искам да досаждам,не се обаждам по 323 пъти на един и същ човек,не знам,вчера без да искам съм сбъркала номера и попаднах на пълен психопат,не можех да се отърва направо,добре,че телефона е служебен и не ме притеснява на личен номер.

Да, за да си застрахователен посредник, трябва да си нахалник, досадник и да не ти пука от откази.
Прецени си, ставаш ли или не. В магазините, сама виждаш, има различни видове продавачи. Но най-трудното не е да сключиш договора, имай предвид, че все пак е дългосрочно обвързване и след месец-два, а най- вече втората година, много от клиентите решават да прекратят и тогава се оказва, че не могат да си върнат парите, защото всичките са отишли за "административни разходи", спестяванията се натрупват от 3-тат и следващите години. Обърни се към супервайзора ти какво да обясняваш по този въпрос на потенциалните клиенти, за да не се намразите с приятелите ти след няколко години.
 

# 25
  • Мнения: 126
Ами сега за този ми се очертават около 2-3 нови клиента,но както сами казвате трудно е,имам колега ,които започна наравно с мен,но всеки ден звънни на около 20 човека,та човека си докарва прилично поне засега,може би проблема е в мен самата,че не искам да досаждам,не се обаждам по 323 пъти на един и същ човек,не знам,вчера без да искам съм сбъркала номера и попаднах на пълен психопат,не можех да се отърва направо,добре,че телефона е служебен и не ме притеснява на личен номер.

Да, за да си застрахователен посредник, трябва да си нахалник, досадник и да не ти пука от откази.
Прецени си, ставаш ли или не. В магазините, сама виждаш, има различни видове продавачи. Но най-трудното не е да сключиш договора, имай предвид, че все пак е дългосрочно обвързване и след месец-два, а най- вече втората година, много от клиентите решават да прекратят и тогава се оказва, че не могат да си върнат парите, защото всичките са отишли за "административни разходи", спестяванията се натрупват от 3-тат и следващите години. Обърни се към супервайзора ти какво да обясняваш по този въпрос на потенциалните клиенти, за да не се намразите с приятелите ти след няколко години.
 
Да,аз това си им го казвам,на полиците отзад си има и откупни стойност,но нали смисъла е да се застраховаш от непредвидени събития,а не да я прекратяваш.

# 26
  • Мнения: 271
Да,аз това си им го казвам,на полиците отзад си има и откупни стойност,но нали смисъла е да се застраховаш от непредвидени събития,а не да я прекратяваш.
[/quote]
Да, уж им е ясно на клиентите, но след година- две, когато са внасяли всеки месец вноски, а не са имали нужда от застраховката като такава се разколебават.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 530
Това, което прочетох по темата доказва отново ниската застрахователна култура на българите. Когато не ни стиска казваме- "застрахователите са мошеници" . Ами, дайте точен пример с кое точно са мошеници? Или другият стандартен израз- " ти си луд".
Факт е, че има една заср. компания, която силово навлезе на пазара преди 15- тина години, и техният начин на продаване на застраховката беше доста агресивен. Да не говорим за зле обучените и нахални агент. Аз също съм имала неприятни контакти с тях по телефона и на вратата. Недопустимо. Хубавото обаче е, че вече има конкуренция и в този бизнес и подбора на кадри е много е по- премислен. Надявам се, че ще отшуми онази нападателна агресия по телефона- " Дай да те застраховам". Сега агентите са по- обучени, знаят как да предложат даденият продукт и какво да обяснят на заинтересованите.
Явно не знаете, че всяка застрахователна компания си има презастраховател? Както, че и откакто навлезе ",гаранционния фонд" на пазара няма български застрахователи, защо ли? Но, това са въпроси и отговори, които няма смисъл да обяснявам тук. Просто искам да кажа, че когато се изказвате е хубаво да имате основания за това. В противен случай губите своето време в писане и времето на другите да ви четат.
И накрая, заставам зад думите си, като мениджър в една от големите застрахователни компании на нашия пазар, с над 200 годишна история.

# 28
  • София
  • Мнения: 261
Да се изкажа и аз. Имам седем застраховки Живот.  Едната е на 13 години вече от 20-годишен период, втората е на 5 години също от 20-годишен период и третата е само на 6 месеца.
Другите три са на името на децата ми и една на името на жена ми.

Не съм богат човек и при 5-членно семейство едва се справяме. Именно поради факта, че отглеждаме три деца, които са още тийн съм направил тези застраховки. Защото обичам семейството си. Защото съм отговорен за него. Защото аз сам съм избрал да бъде толкова голямо (трите ми деца са осиновени) и съм длъжен да го осигуря поне малко, ако се окаже, че не мога да работя повече по един или друг начин.
Аз съм единственият донор на доход в семейството. Би ли ми обяснил някой от горе пишещите, какво ще се случи на семейство ми, ако загина при ПТП или си отида от рак или някоя от съвременните болести? Или си мислите ще сме недосегаеми или вечни...

И още за животозастраховането. От него не се печели. Да. Точно така. От застраховане не можеш да спечелиш. (Ако разбира се не си застрахователен измамник). Държателят на полицата не може да спечели. При застрахователно събитие на него или на този, който той е определил в полицата си се изплащат такива суми, които да върнат (забележете - да върнат) предишното жизнено равнище. Само толкова...
Както при каското на колата при щета, колата не може да стане по-хубава или по-нова, а се възстановява до състоянието, която е била преди да я ударите , така и с животозастраховането.

Защо хората не си застраховат живота:
Мисля, че това идва от атеизма насаждан по нашите земи от 1396 год. насам. Животът се възприева като даденост, а не като дар от Бога.

Дори хора с възможности смятат, че като са купили апартамент на детето си са го осигурили. Ами когато същия този човек си отиде и с него и голямата му заплата, за да може детето да се справи с ежедневните разходи трябва да си продаде апартамента ли? Или правят депозит. Но този депозит е толкова голям, колкото си вложил. При застраховката живот се застраховат НАМЕРЕНИЯ.

Моят съвет. Застраховайте живота си когато сте по-млади и за по-дълго време.
Ще го онагледя с пример. Синът ми е на 16 години. При застрахователна сума от 80 000 лв той плаща премия, т.е. вноска от 49,48лв на месец. Аз съм на 51 години. Плащам също 49,68 лв, но забележете за застрахователна сума от 40 000 лв. Двойно по-малко покритие, защото не съм се сетил по-рано. Синът ми ако реши да поддържа тази застраховка (тя е с 30 годишен срок) и на 46 си годишнина пак ще плаща 49,48 лв, т.е. с възрастта няма да му се повишава вноската...И о чудо, дори ще му върнат някой лев. На някого да са върнали пари от гражданска отговорност или от каско на колата или от каквато и да била краткосрочна застраховка?

Дали 50,00 лв на месец са много или малко. Проучете какви са социално-здравните Ви осигуровки, които плаща работодателят Ви и ще видите разликата. Понеже пред мен е ведомостта на фирмата ми - за 410,01 лв заплата, осигуровките са около 169,00 лв (от работник и от работодател). Плащаме всички за пенсии, които нито знаем колко ще са, нито знаем кога ще ги получим и даже вече не сме сигурни, че изобщо ще ги получим...

Тогава?  newsm78

Хайде стига, че досадих. Пък и изглежда, че се изказвам като крупен притежател на акции на застрахователна компания. Де да беше така...   Joy

# 29
  • Мнения: 2 480
Ами, ако обявят фалит и изчезнат с парите ви??? Нагледахме се на какво ли не през последните години. Така, че мерси! По-добре да спестяваме, ако можем.
Толкова мошеничества от застрахователи сме чували.....Даже и премии получавали, защото не са изплатили пълните щети!

Всяко застрахователно дружество било и презастрахователно......За голямо съжаление не  е така! Би трябвало, но не!

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 14:47 от vl

Общи условия

Активация на акаунт