Огледален свят по VOYO ~ тема 17~ В очакване на втори сезон~

  • 39 753
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 21 201
Всеки спомена как е започнал да гледа сериала та да си кажа и аз  Mr. Green стоя си аз пред телевизора пуснала на бтв и хоп рекламата в първия момент гледам Хазал и след това младежа и споменаха за голяата любов мейду богато момче и бедно момиче,а аз съм си романтична натура и си викам това ще е а и Хазал ми е любимка от ЗП и така намерих в нета няколко серий изгледах ги на един дъх...търсих още но нямаше почнах да се ровя из форуми и случайно излези  Mr. Green и почнах да си правя регистрация защото нямах ...започнах да чета и разбрах,че серийте ги трият а у,Клоди ми се стори много надута отначалото  и Надето Mr. Green  стига толкова,че бая написах  Mr. Green
Малиииии, аз и надута.  ooooh! Crossing Arms Joy Hug
Та не разбрах как така по бтв си видяла рекламата за АФК, като го излъчваха по шоуто, или имаш в предвид рекламата за Огледален Свят? Изивини ме, но не те разбрах.
Аз писах за срещата си с АФК по шоуто.

# 571
  • Мнения: 11 820
Всеки спомена как е започнал да гледа сериала та да си кажа и аз  Mr. Green стоя си аз пред телевизора пуснала на бтв и хоп рекламата в първия момент гледам Хазал и след това младежа и споменаха за голяата любов мейду богато момче и бедно момиче,а аз съм си романтична натура и си викам това ще е а и Хазал ми е любимка от ЗП и така намерих в нета няколко серий изгледах ги на един дъх...търсих още но нямаше почнах да се ровя из форуми и случайно излези  Mr. Green и почнах да си правя регистрация защото нямах ...започнах да чета и разбрах,че серийте ги трият а у,Клоди ми се стори много надута отначалото  и Надето Mr. Green  стига толкова,че бая написах  Mr. Green
Малиииии, аз и надута.  ooooh! Crossing Arms Joy Hug
Та не разбрах как така по бтв си видяла рекламата за АФК, като го излъчваха по шоуто, или имаш в предвид рекламата за Огледален Свят? Изивини ме, но не те разбрах.
Аз писах за срещата си с АФК по шоуто.
Наде по бтв кога рекламираха,че само на техния канал войо можеш да гледаш Огледален свят  аз незнаех ,че го дават и по турската

# 572
  • Мнения: 21 201
Аха, ясно Миленче, така и предположих, че може би имаш в предвид Огледален Свят.
А аз като видях, че го рекламират по Войо и срещу допълнително заплащане, и ми стана обидно, защото смятам, че плащам достатъчно, и предостатъчно за целият пакет от канали, за да плащам допълнително, и за техния Войо, при положение, че съм го гледала, и все още го гледах по турската.
Скрит текст:
П.П. Та не разбрах, как така реши, че съм била надута, какво те караше да мислиш така за мен?
Не знам, но на лични получавах десетки съобщения от непознати през всички тези месеци с въпроси около сериала, серийте и не само.

# 573
  • Мнения: 11 820
Аха, ясно Миленче, така и предположих, че може би имаш в предвид Огледален Свят.
А аз като видях, че го рекламират по Войо и срещу допълнително заплащане и ми стана обидно, защото смятам, че плащам достатъчно и предостатъчно за целият пакет от канали, за да плащам допълнително и за техния Войо.
П.П. Та не разбрах, как така реши, че съм била надута, какво те караше да мислиш така за мен?
Не знам, но на лични получавах десетки съобщения от непознати през всички тези месеци с въпроси около сериала, серийте и не само.
ами не си спомням,ама май те бях питала за серийте и ти ме беше отрязала  Mr. Green ...след това бях започнала да пиша в темата в началото никой не ме отразяваше,ама аз нали съм си нахално започнах да се включвам в разговорите ви ...другите ми обръщаха внимание само ти беше на страна  Mr. Green

# 574
  • Мнения: 21 201
Аха, ясно Миленче, така и предположих, че може би имаш в предвид Огледален Свят.
А аз като видях, че го рекламират по Войо и срещу допълнително заплащане и ми стана обидно, защото смятам, че плащам достатъчно и предостатъчно за целият пакет от канали, за да плащам допълнително и за техния Войо.
П.П. Та не разбрах, как така реши, че съм била надута, какво те караше да мислиш така за мен?
Не знам, но на лични получавах десетки съобщения от непознати през всички тези месеци с въпроси около сериала, серийте и не само.
ами не си спомням,ама май те бях питала за серийте и ти ме беше отрязала  Mr. Green ...след това бях започнала да пиша в темата в началото никой не ме отразяваше,ама аз нали съм си нахално започнах да се включвам в разговорите ви ...другите ми обръщаха внимание само ти беше на страна  Mr. Green
Странно, да си ме питала лично мен за серийте и да съм те отрязала, newsm78 при положение, че се бях превърнала в малка енциклопедия относно АФК, серийте и преводите, които пазех в архив, раздавах ги наволя, че и до ден днешен при необходимост.
По принцип преди да започна да пиша първо опознавах съфорумците чрез техните постове, доколкото това беше възможно разбира се и за да съм те отрязала както казваш, може би съм била още в период на опознаване с теб чрез постовете ти, затова съм и страняла, а и се понапатих, затова и в последствие станах малко по-мнителна.
Седеф/Джансу, като малка.

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 16:45 от Neidjal

# 575
  • Мнения: 10
Релаксче,Наде,  Hug
И за мен Клоди беше надута,ама питах нещо първо нея и та се отзовз веднага. Peace
Надето и Марги бяха единствените,които ме отразяваха!Беше много неприятно,но приключи... newsm51
Радвам се,че ви "познавам"! Two Hearts

# 576
  • Мнения: 2 116
Снежи, Наде, Милена,  Hug

Снежи, Милена, благодаря, че споделихте за вашата среща със сериала, за мен това е не само интересно, но и ми помага да разбера гледната ви точка и към историята.
Така по-лесно/според мен/ можеш да влезеш в мисълта на хората с които споделяш и гледаш нещо еднакво, а донякъде усещате с различни нюанси.
Помага и да се разберем взаимно и да вземем всеки за себе си най-потребното и нужно, най-хубавото от времето което споделяме заедно тук в случая. Hug

Цитат
какво символизира аватара ти?

Наде, много си наблюдателна. Peace
За аватара... newsm78
Скрит текст:
Малко е дълго, ще се опитам с няколко изречения...
Когато се регистрирах преди време си нямах, после си сложих под влияние на сериала който ме доведе тук-Запленяваща сърцето! Повечето имаха по този начин и реших, че така е редно и трябва... newsm78
Малко по-късно разбрах, че форума има далеч по-голямо разнообразие от теми и под форуми и смених аватара, защото там където исках да публикувам мнение, аватара беше нещо като визитна картичка за потребителя. И разбрах, че аватара може да бъде далеч нещо повече от това да покаже някой от интересите ти в момента.
Няколко пъти слагах най-различни гифчета, миналата година в началото сякаш най-накрая намерих нещо за себе си/като аватар, този с който бях до момента/ което беше като едно обобщение на това което бях влизайки тук, после научих за себе си и за виртуала като цяло, темите тук, нещо като поука от един урок на виртуала, урок за този нов и различен начин на общуване и себе опознаване.
Той вече изразяваше и мен самата-като позиция, като начин на мислене.
И разбира се страховете, опасенията ми от мен самата като присъствие, новите очаквания които търсех и които форума ми беше дал до момента.
Няколко пъти съм сменяла и мислите в подписа си, пак казващи нещо за мен.

Сега преди ден го замених, защото научих още нещо за себе си в самия край на годината/то навярно се подготвяше от известно време, натрупваше се, но наистина на 31.12. просто ме осени като мисъл-вече ясна и разбрана, защото се случи нещо което беше като тест за готовност. И сега към този момент този ме показва най-добре/поне както се усещам аз/
Мисля, че постигнах нещо което много исках-да овладея всяко едно свое действие което ми се налага да правя тук, да имам свободата, без нужните "катинари" от вън и от вътре/тези които сама си поставях/.
Поговорката под него е японска, аз обичам поговорките и пословиците. Това за мен са сентенции на мъдрост, много истина в малко думи и огромно значение и влияние.
Тази в случая е мисълта ражда действието.
Конкретната картинка почти сама ме намери, разхождах се из форума и попаднах на нея, аз съм човек на интуицията за някои решения и избори.
Тълкуванието й може да е различно, моето  е... нямам нужда вече от външни и вътрешни опори /задръжки/за да овладея първата си реакция и действие, поведение. Вече мисълта, а не емоцията поражда действията ми.
Аз като много емоционален човек, много са радвам на това си лично постижение, защото много ми пречеше, много, защото често паля от раз и после често съжалявам, защото разбирам, че има и друг начин, а понякога е късно за него.  Rolling Eyes
И ако преди се въздържах не само от правила и цензура от вън, но и от собствена, то сега, мога да бъда свободна и над тези неща и бариери. И не ми тежи, не се чувствам насилена, принудена да го правя.
Аз съм анализиращ човек, понякога малко в повече  Wink но и самата аз влизам в полезрението си, не само света около мен. Thinking

Иначе в един по общ план аз съм на мнение, че идва време на замлъкване, няма свобода да кажеш позицията си, но навярно покрай опита чисто житейски разбираш и отсяваш за кое да имаш мнение. newsm78
Има неща и хора за които няма нужда да се притесняваш, че си със затворена уста, те просто не заслужават мнението ти.
Ама да не навлизам в други теми, където съм много повече бъбрива  blahblah и от сериалите... Joy Joy Joy
Че малко стана и като искрено и лично...извинявайте!  Praynig Hug
При мен, да загледам сериала АФК Хазал ми помогна много, защото я видях съвсем различна от това което имах като усещане за нея.



Толкова бях изненадана, че до този момент/бях гледала само някое и друго клипче/ не съм видяла този чар, този магнит и тази необикновеност в нея в тази й роля, че веднага поех с нея и нейната Фериха.
За два седмици го изгледах, от средата към края, после към началото, после от началото към края, после пак от всякъде...после само клипчета, изобщо луднах и се филмирах тотално... #Crazy Heart Eyes
Голям зор беше с превода, голямо четене имаше на темите назад, а с-мата ми на превод е просто за Гинес...категория "Невъзможно, но факт"  Joy Joy Joy
Почнах да пиша в темата, знаех, че няма да е лесно да си намеря място, то си беше като едно семейство, но имах търпението и си го спечелих местенцето. Grinning

С Надето и Ели/Фло/, веднага си намерихме теми за дискусии, и така...другото го знаете... newsm78 Joy Hug

Всеки ми помогна малко или много, даже и тези които ме подминаваха и те ми помогнаха-да не се откажа, да повярвам, че мога и имам място сред зрителите на сериала споделящи за него в темата му. newsm78
И в този смисъл-всички ми помогнаха. Hug



Очаквам Огледален свят, защото знам, че отново ще се огледам в онези мисли и емоции на първата си среща с АФК. Heart Eyes
Сега навярно ще се видя малко по-различна като зрител усетил историята, но, че ще ми хареса това което виждам-нямам съмнения! Grinning

Има и още нещо ново и различно, специално...сега ще виждам и всички вас! Hug  newsm53 newsm10

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 18:36 от margita9

# 577
  • Мнения: 21 201
Марги, благодарско за отговора ти.
По принцип съм много наблюдателна, особено когато съзря нещо различно от общоприетото.
В началото когато започнах да пиша, месеци наред бях без аватар и подпис, не чувствах необходимост и нужда да съм като всички останали. И такааааа, месеците се нижеха, а аз си ходех "голичка" по трасето, Joyдокато момичетата не започнаха все по-често да ме приканват да се облеча и аз с ФЕмирски дрешки и ми помогнаха да се скипря подобаващо с тях.
Оттогава насам съм си с все същите ФЕмирски дрешки, приканваха ме да си ги обновя, но аз не желаех, защото за мен подписа и аватара, са само една обвивка на потребителите. Аз тях ги усещам по постовете им и по използваните емотикони, защото винаги съм смятала и продължавам да мисля по същия начин, че използвайки дадени емотикони, ние казваме повече отколкото написаното от нас, затова винаги внимавам какви емотикончета използвам и умишлено не желая да използвам някои от тях, защото просто не ми харесват посланията, които носят със себе си.
Също така, доволна съм, че, ще се включа в коментарите на началните епизоди на сериала, защото започнах да пиша не от самото му излъчване.
Близнетата на Дениз.

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 19:11 от Neidjal

# 578
  • Мнения: 2 116
Цитат
...защото за мен подписа и аватара, са само една обвивка на потребителите. Аз тях ги усещам по постовете им и по използваните емотикони...

Наде, напълно съм съгласна, обвивка от вън от която обаче/според мен/ тръгваш и разопаковайки намираш една друга вселена, защото това е един човек, дори и потребител във форум за сериали.
За постовете също...нали знаеш приказката...кажи ми нещо за да те видя/не само като външност и с очи /но и от вътре.
Нещо като начална стартова точка на познанство от където може да тръгне и продължи разбира се. Hug
За емотиконите-и те като думите винаги могат да бъдат приети и изтълкувани нееднозначно...трябва да се внимава с тях... newsm78
Понякога допълват мисълта, но понякога й пречат.
Мисълта трябва да може да съществува и без тях, но мисля, че те са онази специфика на този тип общуване-чрез писане, затова и аз ги ползвам, понякога прекалявам, ама се опитвам да си намеря някаква доза за мен. newsm78 Joy
Ама нали все едни дълги постове пиша, понякога те ми спестяват някое и друго изречение... Joy Joy Joy



Само да почне и го почваме и ние Огледален свят... Rolling Eyes search blahblah Hug

# 579
  • Мнения: 10
Марги  Hug
Какъв изказ...супер...Всичко е ясно ,точно,преценено и на много високо ниво...изключително богат речников материал.Щастливи са дечицата,които обучаваш,че са попаднали на теб...а родителите им  newsm78...май трябва да поканим при нас,за да оценят напълно "госпожата"на своите любимци.Винаги е удоволствие за мен да те чета.По време на ПЕ/особено към края/прескачах определени мнения,но теб/дори и да знаех,че ще ме заболи...не е тайна,че недолюбвах Гюнеш/,четях и мислех...Е,не простих на Емир/по-точно на Фатих и компания/,но малко мазохистично следях твоето становище...нейсе...

ФЕмир!

# 580
  • Мнения: 21 201
Съгласна съм, че зад опаковката се крие същността, но тя понякога е измамна.
Както и да е, да не се задълбавам в тази посока и както си знам-по-добре късно, отколкото никога.
Да Ви кажа честно, много съм нетърпелива за втория сезон с превод, защото знам, че там имам пропуски.
Другото, което е, не съм особено доволна, че точно по бтв, ще го излъчат, същото щеше да е и ако го бяха излъчили и по нова, защото знам, че в един прекрасен момент, ще го прекъснат и, ще падне великото чакане иииии-в най-скоро време очаквайте продължението на Огледален Свят, а то все, ще бъде отложено във времето, докато драгия зрител забрави какво е гледал. ooooh! Joy Ако го бяха пуснали по Диема Фемили, щяха да го излъчат до края, защото това е тяхна обичайна практика да излъчват изцяло заснети сериали без прекъсване.

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 23:19 от Neidjal

# 581
  • Мнения: 2 116
Снежи,  Hug
Скрит текст:
Много мило, благодаря!   bouquet
Мисля, че просто времето тук все пак повече от 2 години ми помогна да намеря начин за изказа си. В началото и аз имах много пропуски, май-вече от към визия на поста, че и от към начин на излагане на мнението, но леко, по леко си намерих мой стил, както се казва натрупах опит.
Научих много от присъствието си тук.  Hug
А и все пак съм учител, няма как това да не се отрази, къде за добре, къде не...  newsm78 Joy  Wink
Моите мъници...наистина са страхотни, но щастливката съм аз с тях!  newsm63
Снежи, знам, че ви беше трудно да ни четете за ПЕ, но мисля, че и ние намерихме най-подходящия начин за да изразим харесването си, без това да ви натъжава. Hug



Цитат
Другото, което е, не съм особено доволна, че точно по бтв, ще го излъчат, същото щеше да е и ако го бяха излъчили и по нова, защото знам, че в един прекрасен момент, ще го прекъснат и, ще падне великото чакане иииии-в най-скоро време очаквайте продължението на Огледален Свят, а то все, ще бъде отложено във времето, докато драгия зрител забрави какво е гледал.  

Наде, така е, но няма как с БТВ никога не се знае...и те като с Аксой и компания... Joy Joy Joy

# 582
  • Мнения: 1 786
Привет, гледам, че сте си заформили нещо като пижамено парти и си споделяте кой, кога, как, нека и аз да се включа  kyllmg
Скрит текст:


Както няколко пъти съм споменавала, аз се включих в темата за АФК, благодарение на Неси, която вече, за съжаление, не пише .Sad До тогава не бях писала в никакви форуми, но пък и не бях се захласва толкова по даден сериал. В началото се чувствах много странно, все си мислех, че съм чужда, че всички отминават постовете ми, че досаждам дори. После видях, че момичетата започнаха да ми отговарят, да ми помагат, когато не съм видяла или доразбрала нещо. Няма да забравя колко зяанимавах Меги докато се науча как да си сложа снимка на подписа, Меги   bouquet. (По отношение на подписите и аватарите съм напълно съгласна с Марги  Peace) След това, имах нужда да ми се прратят преведени епизоди и Релакс и Рени веднага се отзоваха...но най - силно впечатление ми направи момента, когато спрях да гледам ПЕ и сметнах, че след като не гледам не следва да пиша в темата за АФКЕЙ, но по- голяма част от Вас така сърдечно ми показа, че се радва на постовете и познаството ми, че останах без думи.  Hug Hug HugИзненадах се, но и разбрах, че не сме само празни никове, а сме станали компания (така да се каже) хоби, начин да разпуснеш в приятна компания.
Благодаря на всички, че разнообразявате дните ми, че във Вашата компания мога да говоря за АФК, но и да научавам и да се обогатявам не само с АФК, но и с различни притчи, мисли, музика и т.н.[/b]

# 583
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 338
Здравейте и в първия работен ден за тази година Hug
Да си споделя и аз за срещата с филма.С АФК,така и не се срещах на време само си спомням,че докато гледах Забраненият плод и тези,които харесваха повече Бихтер,казваха Хазал да ходи да си играе с онзи малкия или нещо такова(казвам го по спомен,защото беше отдавна)и тогава погледнах няколко снимки,но не бях "на ти "с  гледането на живо на турски,освен когато исках да гледам нещо напред и то не цели серии.Та така тръгнах едва по Емировия път.Но с Огледален свят се запознахме доста набързо и станахме неразделни Joy Гледах рекламата за Войо,но казах че няма да плащам само за един сериял и се радвах докато го качваха , тогава се разрових из темите и ми стана много интерес,пък исках да видя Хазал в друга светлина,въпреки че малко не я удобрявах,но затова по време на филма  Joy  не мога да отрека,че много ме впечатли и Чаатай и заради него се загледах. Embarassed Heart Eyes междувременно се ровех из старите теми и си вадих преводите,които бяха направили и го гледах та така до края,но има моменти,които не съм пропуснала сигурно,защото само да гледам и да не разбирам не става.
На мен доста от момичета ми помогнаха в намирането на преводите.За което съм благодарна   bouquet ,не мога да каже,кои какви впечатления ми е направил,защото в началото не обръщах внимание,кои какво пише и мисли,само ако имам да кажа нещо,тогава се връщах да видя,кой е автора на това,което ми е направило впечатление.Мислех си че четат постовете просто ей така и не и обръщат внимание,защото те бяха от началото и се занимаваха с търсенето на новини,снимки и прочие,а аз просто гледах и се радвах,но на по-късен етап видях,че приемат и новите членове на това "семейство",обединило се около АФК.
А в тази тема благодаря най-напред на Рени,която ни снабдяваше с епизодите newsm51 и на всички други,с които само дебнехме да качат епизода и да споделим.
Сега съм пред сесия и почва якото учене и няма да мога да ви следя постоянно и ще се включвам  по-рядко с такива чершафи Joy  Mr. GreenИ така ще е и с първите серии на ОС.

# 584
  • Мнения: 1 786
Ганушка,
Скрит текст:
успешна сесия! Стискам палци! Peace



А на въпроса на Емир бих отговорила: защото Фатих се обърка и си помисли, че може да изкара още един сезон върху лаврите на изминалите два. Само дето още в края на АФК, нещата започнаха да издишат (мое мнение  Peace)

 hahaha hahaha hahaha
[/b]

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 20:56 от k_kiara3

Общи условия

Активация на акаунт