Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
In4eto_ , аз писах преди 8 дена още правих изследванията - и Васерман, и Спин, и кръвна група (която си я знам) и всякакви такива безмислици. И други неща, но не знам какви  Thinking Всъщност първо не ми се видяха излишни, но после се сетих, че съм дарявала кръв и са ми правили всички тези неща, от тогава насам вероятно не съм хванала Спин.

# 61
  • Мнения: 21
Здравейте мили момичета, желая ви хубав и усмихнат ден!
Страхотна нова тема Кате!
Сега да се отчета Grinning, от днес съм отпуска, а после ще си взема болничен и така ще е до финала, доктора каза, че като са двечки / а и чудото стана с инвитро / трябва да спра с работата. Няма как, малко не ми се стой вкъщи от сега, но предпочитам да се пазя колкото мога повече и дано всичко мине добре. За сега през голяма част от времето ми е лошо, но не повръщам, а имам апетит и то голяммммм! Качила съм вече към 3 кг, което почва да ме плаши понеже е още много рано за килограми, но ако не хапна нещо ми става още по-лошо Sick и направо незная как да се ограничавам.
Искам да ви помоля за съвет - имам колит, който почна да ми създава проблеми / много, ама много надут корем, газове и запек /, ако някоя от вас имама подобен проблем, моля да сподели какво взема. За лекарства ми казаха направо да ги забравя, единствено Еспумизан и то  не много често, а той ми е слаб и не ми помага, така че за сега не съм вземала. Просто незная какво да пия, някакви билкови отвари или какво?

# 62
  • Мнения: 4
 Ох, пропуснала съм значи информацията. Щом сте си правили същите изследвания тогава се успокоявам. А иначе съм дарявала кръв и имам документ за кръвната група. Аз по-скоро се притесних, че не ми прави кой знае какви изследвания. Нещо много скромно ми се видя и се зачудих дали ми се обръща достатъчно внимание. Каза ми да отида пак когато съм в 12 г.с. Да разбирам ли, че тогава ще ме запише на ЖК?!

# 63
  • Мнения: 4 841
Дуфалак също можеш да вземаш. За Мезимфорте незнам, но мисля е на принципа на Еспумизана. Хубаво е да се консултираш с лекар.
Можеш да си смениш режима на хранене и да включваш храни, които разхлабват като киви и супички например. Диетолог ще ти обясни най правилно какво можеш да ядеш.
Аз на пук на всички правила при бременност се регулирам. А вместо да стана поспалана, ставам сомнамбул  Rolling Eyes

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Si_ti, това не ти е колита.....това са просто кофти ефектите на бременността, и аз съм със запек, газове и подут корем...и просто гледам да хапвам супи и плодове повече Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 802
Здравейте, момичета  Hug
Страшно ангаже бях напоследък, затова дори нямах време да ви чета. Но сега го направих, много сте писали, все по интересни теми Simple Smile
За секса. Абе, каква е тази инквизиция - 1 година без секс?!!! За първи път чувам доктори да съветват такива неща  ooooh! Звучи ми направо... семействоразвалящо... Аз зная, че до 4 месец не е препоръчително, а нататък вече има оформена плацента, която пази от много по-страшни неща, отколкото секс. И стига желанието да го има... Иначе, ние и сега правим... такива, по-леки и еротични работи  Mr. Green То, нали забраненият плод е най-желан Wink

Таничка,относно килограмите и огромния корем. Първо - не се притеснявай, 3 кг хич не са много и това не значи, че ще се увеличават нататък в големи пропорции. При мен е същото положение - коремът, както никога досега, ми е огроооомен, вярно като в 5 месец  #Crazy И лошото е, че не е просто подуто коремче, ами ми е отнело цялата талия! Но. Кантарът не показва нищо отгоре. Всъщност, и аз имам като твоята разлика +/ - 3 кг, но забелязах, че тези кг варират: сутрин ги няма, вечер се появяват. Опитай и ти да се мериш по 2-3 пъти на ден, ще видиш, че има разлика  Peace

Данчето с трабантчето, ами аз съм така непукист  Laughing Е, силно казано, ама не ходя на прегледи, щото мразя да ходя по доктори, а имам фобия от това да ми точат кръв. Иначе, записана съм на ЖК, но нито за сърчица не съм питала, нито пр. - някак си зная, че нещата са наред. И все съм си била така, не че ми е 3-та бременност. Помня, че предните бременности докторите постоянно ме издирваха по телефона и ми се караха, защо не ходя. И аз им викам: ми много е ясно, защо не идвам - бременна съм, а пък вие всеки път ми взимате кръв, да ме стресирате  Mr. Green

Терпсихора, стар-стар, ама вица със стотинките не го бях чувала - мноооого е як, изтъркалях се от смях!  hahaha hahaha

Ахилея, и аз се чудех, какво става с Луиза Кестнер  newsm78 (такъв хубав ник!)

Момичета, скоро ми се яви една Добра Фея ( стискам палци в най-скоро време да се присъедини към нашата темичка !!) И ми даде светлина за онова ново изследване, което бяха давали по бТВ, помните ли? Което не е нито БХС (статистически изчисления, които биха могли да покажат голяма доза некоректен резултат), нито амниоцентеза ( с 99% точност, но с вероятност до 1% от абортиране) А изследването беше доказване на генетични предпоставки за заболявания на плода чрез изследване кръвта на майката, а не на околоплодната течност.
Та тестът се казва The MaterniT21Plus и дава 99,8% точност.
Аз още не съм звъняла в МА да питам за него, но смятам в най-скоро време да го направя. Можете и вие да се поинтересувате.

# 66
  • Мнения: 69
Добро утро, момичета !
Честита ни нова коледна тема, страхотна е ! Дано да я напълним само с хубави новини ! Добре дошли на новите мами, честита двойна радост на tMd! Много съжалявам за Мая ! Прегръщам я и и желая да е много силна !
Аз 2 дни бях на работа, а вие не сте си губили времето- толкова много сте изписали, едва ви прочетох и то по диагонал.
За секса- ние се пробвахме веднъж... не ни се получи, страх ни е още, а на мен и не ми се иска много. За сега ще се въздържаме.
Желая ви прекрасен зимен ден ! Пазете се ! Аз отивам при личната за направление.

# 67
  • Мнения: 11
Момичета, извинете за невежеството, но за БХС от къде де взема кръв? Обикновено от вената ли или....? не знам защо и от къде ми е хрумнало, но някъде видях / четох, че се взема проба от околоплодната течност. Ама как я вземат тая проба?! Малко се шашнах от идеята. И има рист 1% от спонтатен аборт....та не колебая.

# 68
  • София
  • Мнения: 802
si_ti, Сини сливи, ошав от сини сливи, кисело зеле - макар че то може да даде и газове, но разхлабва. Круши. Продуктите на Активия също помагат  Peace
И съответно, гледай да не употребяваш много запичащи храни: ориз, цитруси, тестени, черен чай.

opice , за БХС - кръв от вената. Околоплодна течност се взима за другото изследване - амниоцентеза. Взима се с дълга и тънка игла, през корема, като иглата се ръководи от лекаря, който я наблюдава през ехограф.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Opice, за БХС ти вземат кръв от вена за да ти иследват нивото на хормоните, а при евентуален риск ако показва БХС-то може да се направи амниоцентеза, където се взима от околоплодните води с тънка дълга игла като се наблюдава на ехограф, и при него има 1% риск от аборт.

# 70
  • Мнения: 11
*Таничка*, благодаря! Аз пак разбрала-недоразбрала... ама се бях шашнала какво ми предстои.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
истината е в това да не се притеснява човек, колко жени са били бременни, колко жени са раждали деца, колко жени са правили такива изследвания, няма да си нито първата, нито последната, така че горе главата и без излишни притеснения Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4
 Момичета, сега прочетох този разказ как Маги Малеева е родила третото си дете и реших да го споделя с вас. Ранко ни е още, но все пак...
http://doula.bg/2012/12/10/magi-maleeva/

# 73
  • Мнения: 273
Мале колко сте изписали вече.....браво на вас.Аз сьм ,като болна-от дни не сьм излизала навьн и не мьрдам от леглото,а само поврьщам и ми е лошо.Няма ли да се оправя вече? #CrazyКак имате сили за всичко?

# 74
  • Мнения: 681
От вената се взима, разбира се, изследването на околоплодната течност се нарича амниоцинтеза и се прави доста по-късно.
Всъщност, както ми обясниха в една клиника, УЗИ в комплект с БХС в 12 г.с. се нарича ранен скрининг. ФМ е следващия път.

Общи условия

Активация на акаунт