Отговори
# 705
  • Мнения: 4
 Здравейте, мамчета! Докато наваксам непрочетеното минаха часове.
Гери, браво на теб! Честито за добрите резултати. Желая ти да се пребориш с лекота и скоро  да забравиш за неприятната болест.
 Весела, едно честито и от мен за дрислата- рожденичка. Да ти е здрава и послушна, но по-малко ревнива! Simple Smile
 А сега добрите новини от мен. Вчера избягах от работа и право при доктора. Видях бебчето. Много си е добре. Пораснало е и е цели 2 см. Лежеше си безгрижно малкото човече и помахваше с ръчички. Направо не можех да повярвам на очите си. Преди 2 седмици беше една точица, а сега е истински човек! Сърчицето бие още по-силно. 172 удара в минута. Успокоих се.
 Само докторът ме разочарова. Като му се обадих сутринта каза, че щом не е минал 1 месец от направлението, с което съм била първия път, тогава няма нужда да нося друго. Като отидох там съвсем друго рече. С това ми направление можел да ме прегледа безплатно чак когато съм станела в 12 г.с. Иначе сега, ако съм искала да ме види щяло да ми струва 15-20 лв. Момичета, за първи път постъпих като майка, а още не съм станала такава. Без да му мисля казах, че ще ги дам, само и само да видя, че бебето е добре. Не знам защо пак ме прегледа с вагинален ехограф. Доста ми е неприятно. Мислех, че този път ще погледне как е положението през корема. Както и да е. Резултатът беше важен за мен. Иначе не знам как щях да посрещна празниците със свито сърце, без да знам дали всичко е наред. Даже сега имам по-интересна снимка, с която ще илюстрираме ситуаията пред цялото семейство на Бъдни вечер. На нея  има не точка, а силует на човеченце..

Последна редакция: вт, 18 дек 2012, 15:18 от In4eto_

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Роси, бачках в София докато живях е няма такава експлоатация, без отпуски, болничните не се плащат и куп други такива неща....бачках после в Бургас на едно място, единствения проблем беше че заплатата беше мн. малко държаха ни изкъсо и отпуски нямаше, осигуряваха ни на някаква малка сума другото се плащаше под масата....сега да чукна на дърво нещата са наред (за което съм доволна), единственото е че не си я харесвам много работата, но пък условията и заплати и други, всичко си е точно. Това което исках да кажа е да не поглеждаш по този начин на нещата, нали, работодателите в Бургас за нищо не стават, пък видиш ли тия в София били слънца.....просто няма общо с града, на всякъде може да попаднеш и на свястна и на смотана работа и на различни условия и различни работодатели. Имам доста приятели в София които още си бачкат, без отпуски, осигуряват ги на малко пари, някой дори без годовор, и стоят защото имат работа и не им се прибира по градовете тепърва да търсят....става въпрос за хора от цялата страна, не са на доброи условия но стоят....имам такива примери и тук, и в Пловдив, и във Варна....

# 707
  • Мнения: 109
И аз мисля, че е до работодател, мен ме съкратиха август (е вс де 4ма бяхме), но шефа ми беше преди вс човек и никога не ме спирал за нищо. Отпуск, болничен....сигурна съм, че няма да имам 2ри такъв шеф.  Cry Роси  Peace вс да бъде наред и да си получиш паричките и осигуровките, + тва те мн добре знаят кво ги чака, ако сглупят и се направят на интересни.  Hug

За предложение за тема, не съм толкова креативна да му се не види  Mr. Green

# 708
  • Мнения: 11
Исках да питам има ли мами,които са гледали едновременно бебе и куче? Това е моят Чучи
Сладък е, но пуска много косми и се притеснявам бебчето да не хване някоя алергия. От друга страна съм чела, че деца, които растат заедно с домашен любимен, имат по-малко алергии. Та се чудя...  newsm78

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Иначе не знам как щях да посрещна празниците със свито сърце, без да знам дали всичко е наред. Даже сега имам по-интересна снимка, с която ще илюстрираме ситуаията пред цялото семейство на Бъднивечер. На нея  има не точка, а силует на човеченце..

И ние мислим да покажем утре след прегледа снимката и да кажем на всички които не знаят все още на Бъдни Вечер...(защото милото не се сдържа и каза на родителите вече) Simple Smile

# 710
  • Мнения: 4
Таничка, ние си траем, защото първия път раздухахме рано-рано новината, а после всичко отиде на кино. Не искам да си спомням. Съвсем малко остава до празника и ще използваме, че и свекитата и нашите ще бъдат накуп. Тази година ги поканихме всичките на гости. Ние ще сме домакини. Много е вълнуващо. От август излязохме на квартира и вече сме самостоятелни. Друго си е Simple Smile

# 711
  • Мнения: 109
In4eto_  супер за прегледа, така ми се иска и аз да ида преди празниците,но уви чак на 27.12 Sad

 Мами да ви питам до 8-9та седмица колко пъти посетихте доки.

# 712
  • Мнения: 4
opice, голям сладур си имаш. Направо не мога да му се нагледам. Аз не мога да ти отговоря на въпроса, но реших да споделя. Израснах с голямо куче и котка. Няма такава любов! Доста години си поживяха, но мъката от загубата е огромна. Не знам дали някога ще я преживея. Аз и сестра ми бяхме  бяхме поотраснали вече когато се появиха животинките вкъщи. Доколкото си спомням бях 2-ри или 3-ти клас. Обичам пухкавите създания, които са толкова обичливи, но не бих могла да гледам дете и животно едновременно. Все пак детето става приоритет, а животинката и тя си иска своето. Още повече, ако е дошла в дома преди детето. Мъжът ми настоява, че непременно трябва да имаме куче един ден. Той също е раснал в компанията на куче. Аз не съм много сигурна в това. Дори и когато са по-големи децата вече, ангажиментът е много голям. Да не забравяме и  за космите...

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Инче и ние така...тази година с родителите и на двамата + баби и дядовци и вуйна, вуйчо сме всичките в къщи за сефте Simple Smile Винаги се събираме във вуйна ми, че е най-широко, но сега след сватбата вече като са 2 фамилии става трудно и затова вкъщи, че да няма сърдити Simple Smile

# 714
  • Мнения: 4 841
In4eto_  супер за прегледа, така ми се иска и аз да ида преди празниците,но уви чак на 27.12 Sad

 Мами да ви питам до 8-9та седмица колко пъти посетихте доки.

Веднъж  Peace то реално няма смисъл от повече. Сеа като се замисля предната бременност как исках всеки ден да ме гледат на видеозон и ми става смешно. Но пък първа бременност - притеснения - няма как. Сега мисля прегледите са на всеки 20 - 30 дена по памет.


Моя мъж е имал немска овчарка, която и до ден днешен се споменава колко умно животно са си имали в къщи. Обаче в момента, в който спомена за домашно животно и отговорът е категоричен - НЕ!  Нямам ембарго само за риби, които аз така или иначе няма да вкарам в къщата си  Crossing Arms

# 715
  • Мнения: 4
In4eto_  супер за прегледа, така ми се иска и аз да ида преди празниците,но уви чак на 27.12 Sad

 Мами да ви питам до 8-9та седмица колко пъти посетихте доки.

Ради, 27.12 не е далече. Аз ако не бях получила това кафяво зацапване нямаше да имам причина да бъда приета. Точно заради това обаче почнах да умувам дали да не сменя доктора преди да ме е записал на ЖК. Чета тука, че другите момичета току ходят на преглед, а този ми разправя да отида чак на 10.01.  Още повече като ми все тези 15-20 лв, които след края на прегледа си се оказаха твърдо 20 лв...Просто ми е много пошло, че гледат на мен не като на пациент, а клиент. Като ходеща касичка.  Отидох при този доктор, защото прочетох добри отзиви за него и още повече, че имал много добра техника в кабинета. По-късно приятелка ми каза, че се отнасял много по-добре с тези пациентки, които му ходят на частно. Сериозно се замислям дали да не отида при друг. Имам си резервен вариант. Още повече, че не ме записал на ЖК все още.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Инче при моя частния е 30лв.....иначе и аз разправях моите перипетии как в 6 г.с. не можа да види нито сак нито нищо и ми каза ела към 20.12 чак...а това беше 23.11, та мен ми се видя много време и бях притеснена че не е видял нищо, та отидох на 3.12 при друг само да ме види за 2 минути минах, видя сак, всичко наред...сега се надявам утре вече сърце да чуем, а може и да ми помаха, че на този доктор му е по-хубава техниката от ония дето ходих на 3.12 И направо да ме записва....каквото такова.

# 717
  • Мнения: 4
 Танче, не се притеснявай! Щом другият лекар е видял всичко, значи няма място за тревоги.  Hug Лекари всякакви. Едни са си заслужили дипломите, други - не съвсем, за съжаление. Пази Боже да не попадаме при вторите!  Praynig

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Инче, можеби аз не съм се изказала правилно...втория лекар на 3.12 ме погледна буквално за 2 мин за да види дали има бременност и да потвърди и той потвърди, има си сак, но не го е мерил, друго не сме видели там....просто ми го уредиха да ме види безплатно, защото бях притеснена. Честно казано имам повече доверие на първия който не успя да види нищо, защото ми е препоръчан от много близка приятелка която беше при него....ще видим утре как ще е и ще казвам мнения Simple Smile

Може и аз просто да го хващам в кофти момент, тогава на прегледа беше петък в 18:40 Sad....сега съм утре пак вечер, за да може и мъжо да дойде да го види Simple Smile

# 719
  • Мнения: 4
Simple Smile Не съм те разбрала правилно  изглежда. Но има вероятност да те е претупал заради края на работния ден. И аз така отидох първия път. След работа  явно бях последна. Стори ми се, че бая ме претупа, но все пак ми беше по-важно, че видях точно това, което исках да видя - сакче, което диша. Все пак е доста тъпо този док да не види нищо при наличието на сакче. Другият как така го видя за 2 минути?! Стискам ти палци за утре! Ще чакаме добрите новини! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт