109 ОУ, 93 СОУ или 132 СОУ за първокласник 2013/2014 ?

  • 20 124
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 069
Малко инфо за тези, които не са били на родителска в 109 ОУ

Предимство ще имат деца които имат брат/сестра в у-щето. Живеят до у-щето. Родител работещ в у-щето.
Информацитята е от приятелка.

Чудя се ходенето на логопед в училището дали дава предимство  Crazy

# 31
  • Мнения: 2
А аз мога да отговоря на питането за 132 СОУ.
Синът ми е в трети клас при една страхотна госпожа-Т.Василева. Училището е малко и е много спокойно.Има занималня за децата от 1-4 клас( и то безплатна). Ако детето желае да се занимава със спорт, комплекс "Славия" е много близко. От няколко месеца има и нова директорка, която ни показа, че има страхотни идеи! Аз бих ви го препоръчала, макар че не зная дали ви е в района.

# 32
  • Мнения: 1
Не бих ти препоръчала 109 .Мнението ми е на човек ,който работи в системата и знае какво трябва да може и прави учителя и директора. В начален етап се работи на принципа "разделяй и владей", не се създават умения и навици за работа в екип, допуска се дори и пълна изолация на ученик. В бившия ни клас се случи прехвалената учителка Таня Христова четири години на родителска среща да настройва и родителите срещу едно дете. Децата не искаха да играят с него "защото госпожата е казала" и защото, "който играе с него  също ще бъде изолиран". Това се толерираше от помощник-директорката, която не влезе в класа да провери защо там липсват авторитети и дори на психолога децата реагират враждебно, а влезе да се изправи срещу едно дете и да обясни "кой може да общува и кой не."Сега детето е в съседно училище и има много приятели, не отказва да работи в час и не го боли корем преди училище. Държа да поясня, че не говоря за моето дете. Там проблемите бяха други.

# 33
  • Мнения: 31
Явно това е добре усвоен метод  в 109 оу. Същото важи и за прехвалената Галина Данчева, която не мога да нарека "педагог", а още по-малко "учител". Втори клас пишат с молив...


# 34
  • Мнения: 479
Аз пък съм точно на противоположното мнение. За моето дете по-добър избор не можех да направя. Сега сме втори клас и съм с отлични впечатления и от госпожата и от условията в училището.
Все пак наистина си зависи от учителката. Ние слава богу попаднахме на страхотен педагог.

# 35
  • Мнения: 10
Имам приятели от 132 СОУ и са с много добра подготовка Wink

# 36
  • Мнения: X
И аз тук, чуденка кое у- ще да изберем за баткото. На есен ще е в първи клас, 148-мо ни е под носа, 109- то е на 1 спирка. Така като чета отзиви се насочвам към 109-то, но пък и там се очаква голям наплив за 2014/2015 УГ. Моля ви за впечатления за учителки в 148, 109, 23 или 93 у-ща, за учители, които ще водят първи клас? Те сега до 4клас ли предава един учител? Мисълта ми е, споделени впечатления от даден преподавате, който евентуално ще поеме първи клас. Защото както е видно, много хора- много мнения. Ако учителката на 2 клас в 109 напр. е добра, това мен не ме бърка, интересува ме конкретно учител, който през 2014/2015г. ще поеме първи клас.

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
93 у-ще - Алексиева. С две ръце за нея.  Peace Синът ми също ще е в първи клас наесен и вече се си я заплюли (ако не ни мине котка път де и сме живи и здрави, най-важното). Каката е в трети клас, а Алексиева е в съседна стая и имам впечатления от класа й, от отношението й към децата.

# 38
  • София
  • Мнения: 273
Да се включа и аз,че тази тема ми е на дневен ред #Crazy
Окончателно се разубедих за "Бастилията",много прехвалено ми се струва.Най-удобните за моето първолаче училища са 109-то и 148-мо.Опитах се да посъбера мнения от съседите,защото аз не съм израстнала в Слатина,но мнения различни... newsm78
Та,ако имате инфо за учителите,които ще поемат тази година първолаците,моля споделете.
Искрено се надявам да не се повтаря одисеята от ДГ,защото вече немам нерви!

# 39
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Много противоречиви мнения чувам напоследък за 93-то, а ми е най-удобно. Някой има ли по-актуални отзиви?

# 40
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Моето инфо е актуално - дъщеря ми в момента е в това училище, в трети клас, така че имам преки впечатления.
плюсове:
-до четвърти клас е много добре, за след това не мога да кажа нищо. Но началният курс е много силен като подготовка. Повечето учители са много добри, а и имат хубаво отношение към децата.
-конкретно наесен със сигурност ще има 2 класа, като една от учителките, които ще взема клас е Алексиева - отличен педагог и със страхотно отношение към децата. Тя е в съседна стая на класа на дъщеря ми и имам впечатления как се държи с децата и колко я харесват.
-училището е спокойно, тъй като има малко паралелки - настоящите първокласници например, са само 2 класа.
-началният курс е на първия етаж, който реално е отцепен и там не минават големи ученици (охраната е точно там и няма как да минат).
-поддържа се супер чисто - директорката явно е взела страха на чистачките и мият като за световно
-тоалетните на началния курс са на същия етаж, отремонтирани и също чисти.
-всеки клас си има собствена стая, в която се провежда и занималнята. Съответно занималня има за всички деца до 4 клас.
-имат доста извънучебни занимания: плуване, таекуондо, балет, литературен клуб...
-ако родителите са съгласни, децата учат на двуезична система, като езиците са английски и немски. С класа на дъщеря ми стартираха по системата на Гьоте институт. На тях реално първи език им е немския, а от втори клас въведоха и английския - учат ги на особен, сравнителен метод, и им се получава, колкото и да е изненадващо. Второкласниците са отказали немския, но в първи клас май са одобрили идеята и учат по нашия начин. Какво ще бъде положението наесен, зависи от родителите. Тоест - ако не искат немски, децата ще си останат само с английския.
-в класа на дъщеря ми за три години никой не е откраднал нищо, не съм чула да се краде и по другите класове.
-дисциплината в началния курс е желязна, няма боеве в междучасието.
-по езици, информационни технологии (имат си кабинет за тях) и физическо имат отделни преподаватели. Физическото не е за отбиване на номера, а си тренират здраво. При хубаво време са винаги навън.
-имат зелено, бяло и синьо училище, като условията и транспорта, които ползват са много добри. Правят и еднодневни екскурзии през есента и пролетта до интересни места.
Минуси
-столът не е ремонтиран и видът му е ужасен (това лято най-после ще го ремонтират). Дъщеря ми не харесва храната там, но пък тя в момента е в ужасен хранителен период и яде само определени неща, така че не е показател. Други я харесват. Обстановката обаче е кофти.
-независимо, че всеки клас си има стая, заради салона по физическо се налага да учат на две смени. Родителите опитваме да извоюваме целият начален курс да е само първа смяна, но не се знае дали ще стане. Първокласниците обаче са само първа смяна.
-на лафката се продават както хубави неща за ядене, направени на място, така и задължителните за всяка училищна лафка боклуци. Ей, така и не решиха този проблем и това си е. Не знам да има училище, в което да не се оплакват от лафката родители.


 

# 41
  • под дъгата
  • Мнения: 630
lulumba, сърдечно благодаря за така изчерпателния отговор!
Само не схванах логиката им за двете смени в началния курс, при положение, че занималнята е задължителна до четвърти клас, а и щом всеки клас си има собствена стая...

# 42
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Няма логика и точно за това се борим да извоюваме само първа смяна за всички. Обяснението е, че причината е във физкултурния салон. Той е един за всички (като в повечето училища между другото), но тук се ползва наистина сериозно. И ставало някакво засичане, което пречело малките да учат само в една смяна. Според нас всичко е въпрос на пренареждане на програмата - няма начин да не може. Ще видим дали ще успеем да се преборим.
Между другото, малкият мисля да го запиша в същото училище, именно при Алексиева, защото наистина е невероятен педагог и има страхотен подход към децата. Другата ни алтернатива е 133, руското, в което влиза без проблем (има едно от изброените предимства, което е с много точки и достатъчно за приемане и без да се налага да спи родата едно денонощие пред училището). Но засега клоня към кварталното пред елитното, точно заради учителката и спокойната атмосфера. Thinking

# 43
  • sofia
  • Мнения: 8 945
Минуси
-столът не е ремонтиран и видът му е ужасен (това лято най-после ще го ремонтират). Дъщеря ми не харесва храната там, но пък тя в момента е в ужасен хранителен период и яде само определени неща, така че не е показател. Други я харесват. Обстановката обаче е кофти.
Моят първокласник ми се оплака от храната и заяви, че не искал да яде в стола. Това ми го казва за трети или четвърти път и май не е просто каприз.

# 44
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
vesi1, дъщеря ми тази година категорично отказа да ходи на стол, точно защото храната била гадна. Но тя в момента е наистина в ужасно капризен период и дори у дома яде само определени неща, та реших, че може и в нея да е проблема, защото пък други деца от класа й харесвали много храната от стола.

Общи условия

Активация на акаунт