ВМ НВХ - част 54

  • 40 547
  • 750
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
" писанията на Колпо са доста съмнителни " ...за първи път го срещам , но останах със същото впечатление. Благодаря за линка !

# 286
  • В Балкана
  • Мнения: 672
liu jo, благодаря!   bouquet  В първия магазин, в който влязох, купих по-малката разфасовка - 500 гр. - 6 лв..
Скрит текст:

Не му пише калориите, а само процентите.

Странен ми е на вкус, но не е лош.  Laughing За първи път ям. Снощи си обърках 1 с.л., с малко заквасена сметана и няколко сушени сливи и фурми. Имам още изостанали. Сега за закуска съм смесила с  чаена лъжица какао и сметана. По-късно ще го ям. Може би ще добавя и малко краве масло.  Laughing

Някой може ли да ми обясни, как тази сметана е правена от обезмаслено мляко и маслеността й е 25%?
Скрит текст:

# 287
  • Мнения: 6 346
Тази сметана е от Берьозка, нали? Не съм я пробвала точно тази заквасена, но ме учудва, че има 4,8 грама въглехидрати на 100 грама. Българските заквасени са с по 3 грама на 100. Разбира се, не мисля, че е чак толкова много, просто ме учудва.

Но май точно на тази марка съм купувала една течна сметана - с 35% масленост беше, ако не се лъжа, а цената й беше лев и нещо за 200 грама. Много ми хареса Simple Smile

# 288
  • В Балкана
  • Мнения: 672
От там е Шоки. Пълномаслените КМ, които съм виждала из магазините имат повече въглени - 4.2, 4.4. Биволското на Бор Чвор е 4.7.
Мазнините на сметаната на 100 гр. са 25. Обаче как са ги докарали, след като уж са я правили от обезмаслено мляко!? Или руското мляко е много маслено, та го докарват до по-ниска масленост.  Rolling Eyes Или са им сбъркани етикетите.
Има и разни други сметани там. Ще ги пробвам, нали сега ще закусвам тахан със сметана.  Laughing А за жалост ЕлБи я няма в кварталното Фантастико.

# 289
  • Мнения: 425
По принцип натуралната сметана има над 40%масленост-виж,че на първо място в състава е "сливки"-сметана,явно обезмасленото мляко са го сложили за "пълнеж" и да намалят масленоста newsm78.

# 290
  • Мнения: X
купих си козе мляко, високопастьоризирано, немско, еко
заквасих го у нас
получих айрян, хич не се сгъсти
но поне е вкусно студено и леко кисело

коледната ни пуйка стана страхотна
рецептата е компилация от няколко рецепти, опитах се да напиша как точно я правих в моята готв. тема

# 291
  • Мнения: 599
Честита Коледа момичета  Hug
Толкова дни бях режимна, и тук покрай Коледа 2 дни стана нарушавам и то сериозно Sad
От днес вече пак сериозно, защото  #2gunfire

На село съм, след малко отивам до магазина и ще се снабдя с подходящи неща. Най-хубавото е, че баща ми има цял буркан мас, и не я ползва, и ще я взема Simple Smile Ползвате ли Вие мас ?

Какво се случва когато имам така нарушение на режима, на ново ли трябва да се адаптира тялото пак към мазнините като средство за гориво ???

# 292
  • Мнения: 100
Честита Коледа момичета  Hug
Толкова дни бях режимна, и тук покрай Коледа 2 дни стана нарушавам и то сериозно Sad
От днес вече пак сериозно, защото  #2gunfire

На село съм, след малко отивам до магазина и ще се снабдя с подходящи неща. Най-хубавото е, че баща ми има цял буркан мас, и не я ползва, и ще я взема Simple Smile Ползвате ли Вие мас ?

Какво се случва когато имам така нарушение на режима, на ново ли трябва да се адаптира тялото пак към мазнините като средство за гориво ???

Зависи дали си нова в режима, колко дни си се отклонявала. Аз в началото като следвах 3 седмици режима и го наруших с няколко дни много въглехидрати и много страдах от НВД грипа. Това се случва всеки път като имам въглехидратно зареждане. Ако обаче още не се е събудило въглехидратното чудовище в ума ти, може и да минеш без повторна адаптация. И все пак се готви да започнеш отначало. Аз така започвам днес. Тези дни се скъках да ям домашна питка (малко количество) - достатъчно обаче, за да събуди въглехидратния звяр. Колкото по-често нарушаваш режима, толкова по-трудно е да се адаптираш генерално.  Sad

# 293
  • Мнения: 599
Честита Коледа момичета  Hug
Толкова дни бях режимна, и тук покрай Коледа 2 дни стана нарушавам и то сериозно Sad
От днес вече пак сериозно, защото  #2gunfire

На село съм, след малко отивам до магазина и ще се снабдя с подходящи неща. Най-хубавото е, че баща ми има цял буркан мас, и не я ползва, и ще я взема Simple Smile Ползвате ли Вие мас ?

Какво се случва когато имам така нарушение на режима, на ново ли трябва да се адаптира тялото пак към мазнините като средство за гориво ???




Зависи дали си нова в режима, колко дни си се отклонявала. Аз в началото като следвах 3 седмици режима и го наруших с няколко дни много въглехидрати и много страдах от НВД грипа. Това се случва всеки път като имам въглехидратно зареждане. Ако обаче още не се е събудило въглехидратното чудовище в ума ти, може и да минеш без повторна адаптация. И все пак се готви да започнеш отначало. Аз така започвам днес. Тези дни се скъках да ям домашна питка (малко количество) - достатъчно обаче, за да събуди въглехидратния звяр. Колкото по-често нарушаваш режима, толкова по-трудно е да се адаптираш генерално.  Sad





Ами за сега нямам проблем сякъж с глада към въглени, днес към момента съм на 3 яйца в домашна мас  Heart Eyes, станаха страхотни. Довечера, също смятам да се придържам и да хапна месце, прясна салата и мазничко.

Да питам, кисело зеле режимно ли е ?

# 294
  • Мнения: 78
Vessi-barabesi Би трябвало да е режимно...няма добавка на захари...само ферментация .  
И аз започвам наново...срамотаааааа !

# 295
  • Мнения: 0
от в4ера и аз пак съм режимна,4е много сериозно сгафих на 25....срамота при нали4ието на толкова месо,аз да се улея с многоо питка и сърми....гледам по твсупер 7 повторенията на едно предаване-супер дебели су супер слаби......е там не ми е ясно за6то вс слаби моми4ета за да отслабнат до такава степен са се хранели само с въглехидрати,има6е едно моми4е което е ядяло само 6околад и кроасани,друго пак само плодове и сандви4 и са отслабнали адски много ,а дебелите са наблягали на мравката/е и мн други не6та ест/ ..но наи 4удно ми е 4е за да захранят тия моми4ета им даваха специална диета коиато набляга на пове4е протеин и месо.а на ебелите им ограни4аваха мазното и тласто месо....и те отслабнаха и саответно др пак надебеляха.....???ужасно ми е станно това??? Thinking

# 296
  • Мнения: 200
Честито Рождество!!!
Честити лични празници на всички, които празнуват!

Някой може ли да ми обясни, как тази сметана е правена от обезмаслено мляко и маслеността й е 25%?

Rain*, бях чела преди, че млякото първо се обезмаслява и след това се произвеждат различни продукти с необходимата масленост.
Стандартизация по отношение на масленост и белтъчно съдържание

Цитат
Стандартизацията включва корекции в маслеността и белтъчините на млякото за производство на млечни продукти чрез добавяне на сметана или обезмаслено мляко за достигане на желаната масленост и белтък.

Съществуват различни методи за изчисляване на количествата на изходните суровини  с различно мастно съдържание, които трябва да се смесят, за да се получи желаната масленост в крайния продукт. Те включват смесване на

- пълномаслено мляко с обезмаслено мляко;
- сметана с пълномаслено мляко;
- сметана с обезмаслено мляко;
- обезмаслено мляко с анхидрирана млечна мазнина (AMF).

По подобен начин се извършва и стандартизацията по белтъчно съдържание, като най-често за целта се използва сухо обезмаслено мляко.

# 297
  • Мнения: 6 346
На всеки се случва да се отклони в една или друга степен, а и зависи кое определяме като отклонение Wink Не си го слагайте на сърцето, просто след празниците си се върнете на вашата си по-стриктна схема и толкова Hug

А ако става въпрос за отслабване и мястото на мазнините, белтъчините и въглехидратите в него, наистина може по всякакви начини да се отслабне - знаете, има и плодуване, и разделно хранене, и броене на калории, и нискомаслени диети (които обикновено също са с ограничен прием на калории), има и монодиети, и Дюкан... Един шведски професор, отявлен противник на ВМ-НВХ, дори твърди, че можело да се отслабне и с желирани бонбони, ако човек яде само това - храната е еднообразна и затова според него гладът намалявал, на човек му се отщява да яде и така отслабва Rolling Eyes Което е истина до голяма степен и в много случаи работи. Или пък работи поне първия път, но ако се приложи много пъти, спира да работи. А и не е никак здравословно да отслабваш по този начин. Освен това наистина се смъкват някакви килограми, но дали те са само мазнини, както всички бихме искали, или не са и мускули? Мисля, че ако се набиват само желирани бонбони, няма как да се запази мускулната маса Rolling Eyes А и винаги стои въпросът за поддържане на новото тегло. При такава диета след това много бързо ще се върнат старите килограми, че и отгоре, защото ще се прояви инстинктът за съхранение на организма и стремежът ще бъде да се попълнят липсите, които са нанесени заради извратената диета, а и да се натрупат мазнинки като застраховка срещу бъдещи подобни опити за отслабване Wink Така че наистина може да се отслабне с всякакви методи, но въпросът е какво се сваля (дали само мазнини или и доволно количество мускулна маса), как това се отразява на организма и как после се поддържа новото тегло. А е от значение и как се чувства човек междувременно. За мен диетите с ограничаване на калориите, особено ако се ограничават съзнателно до много ниски стойности, са си мъчение и изискват голяма воля, а са много малко хората, които ще успеят да поддържат такъв режим дълго време. Да не говорим, че после организмът си отмъщава Wink

# 298
  • Мнения: 0
CIOCCOLATA   bouquetблагодаря ти за из4ерпателният отговор!

# 299
  • Мнения: 6 346
Между другото, като споменах запазване на мускулната маса, вчера в един норвежки блог, който се списва на английски и е от автор, когото много уважавам, се появи статия за това какво количество белтъчини е необходимо да се приема, за да се се предотврати загубата на мускулна маса при отслабване. Авторът сравнява различни проучвания и препоръчва да се приемат над 1,5 грама или дори към 1,8 грама белтъчини на килограм телесно тегло, като уточнява, че хората със сериозно затлъстяване трябва да изчислят на базата на идеалното, а не на действителното си тегло. Ето статията: http://ramblingsofacarnivore.blogspot.com/2012/12/diet-weight-lo … -composition.html

Общи условия

Активация на акаунт