Отворена операция за отсраняване на дермоидна киста

  • 707
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
На 10 август  2021г претърпях отворена операция при която ми отстраниха единия яйчник с дермоидна киста с големина -9 см .
Вече 4 седмици след операцията чуствам постоянни болки в корема дърпащи и тежки. Някой имал ли е такъв проблем ?
Дали това е нормално ? Или може би правя нещо нередно .? Защото шия по няколко часа на ден -дали това е причина да не се визтановявам ?
 Колко дълго ще се възтановявам ? Споделете .Благодаря

Последна редакция: пт, 10 сеп 2021, 22:58 от Milena Yoshkova 702894

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Нямахте ли вторични прегледи в клиниката,в която Ви оперираха?
След операция си боли...
След тоталната хистеректомия аз един месец не можех да се изправя,едва се влачех и исках бастун,защото все имах чувството,че ще падна ...
Чак към третия месец бях вече доста по-добре.
От пъпа надолу съм рязана два пъти, много болеше.
Имам и операция уж за апендицит,но пак беше киста.Разрезът е малък и встрани,тогава бях и на 12 годишна възраст и бързо мина.
Май след месец бях вече на училище.

# 2
  • Мнения: 2
Аз живея  извън България  - тукашното здравеопазване    не ми даде час за никакъв специалист в продължение на 3 месеца .Само исзледвамия кръв урина които бяха добре , не знаех точно към кого да се обърна .  Спешно се върнах  в БГ - за един ден ми дадоха диагноза и след 7 дни ме оперираха , след 4 седмици се върнах обратно и сега ще чакам 3 седмици да отида на преглед .  Но още на седмия ден след  като ме изписаха  от болницата  се разхождах активно  макар и с болки .(казаха да се движа ,)но сега по късно започнаха  по силни  болки -може би много се движа .Исках да разбера за други с подобни операции как се чустват  и колко дълго се възтановяват .
Благодаря

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 01:02 от Milena Yoshkova 702894

# 3
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,дали има запознати от вас с това дали дермоидна киста изисква спешно отстраняване.Откриха ми такава януари,с размери 1,6 см като ме изпратиха за туморни маркери,които са в норма и ядрено магнитен резонанс,който описва кистата като дермоидна.От тогава до сега,ходя през 3 месеца на наблюдение като кистата не е променила размера си.По принцип лекаря каза ,че ще се оперира,но не я и бърза.Дали имам основание за притеснение според вас?

Общи условия

Активация на акаунт