Любители на кучета - 33

  • 38 960
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
И аз искам коте в къщи, една такова сивичко и мъркащо.
Ама Арчи като види котка и се побърква, вчера така рязко се втурна след една, че ... тупнах по дупе.
Открих сезона с първото падане  Laughing

# 61
  • Мнения: 382
Добро утро, момичета Hug
От постовете последните 2 страници ми стана мъчно и на мен. И най-вече,че не сме мнозинство хората, които мислим така и преживяваме така нещата. Не мога да си представя какъв човек трябва да си , за да си изхвърлиш кучето. ОК, не искаш или не можеш вече да го гледаш, но има много други опции през тази да го оставиш просто някъде като ненужна вещ Sad.
Момичета, от вчера се чувствам много виновна, че вероятно и аз съм допринесла за увеличаването на популацията на бездомните кучета в София ooooh! Преди около година някой беше изхвърлил две малки сладурчета на студа пред нас. Аз взех едното, а една позната от квартала другото. Изкъпахме, нахранихме кучето и скоро след това го заведохме на един строителен обект на бившия ми мъж. Тогава нямаше как да го задържим по други причини.Цяла зима Криси живя в кабинката на охраната, всички много я глезиха, гледаха я като домашно куче.Пролетта вече излизаше из обекта и се наложи да стои вързана през деня, за да не пострада от камиони и тн. Хората ми обещаха да я кастрират, аз няколко пъти предлагах да пратя екип на Екоравновесие за тази цел и останах с впечатлението, че тя е кастрирана вече. Но сега разбирах от бившия ми мъж, че не само не е кастрирана, ами има и 4 кученца, които вече са на 3 месеца ooooh!. Скоро строителната дейност на обекта приключва и възложителите искат кучетата да се махнат Sad И сега се чудя какво да правя. Много ме е яд, че не проверих лично дали е кастрирана и сега не само тя , но и бебетата остават на улицата. Бившият ми и дума не даваше да се каже да я качим в колата му и да я водим за кастрация,че той попринцип и космите на Чарити едва понасяше,  аз пък повярвах, че хората от обекта ще се занимаят с това да я кастрират понеже така ми беше обещано.Честно чувствам се виновна.

# 62
  • Мнения: 224
Малко изместихме темата, ама...искам поне още едно дете и поне още едно куче. Сериозно съм се замислила да осиновя куче, пък дете дай Боже да мога да си родя. Praynig Ако не, ще осиновя. bowuu
Отивам да гуша русокоска и да спя. Hug
Hug  Heart Eyes Hug Praynig
+1

Лабрекс и asha Hug.

Leisi_bb, това е неприятен развой на събитията, но той не се е случил благодарение на твоето бездействие, а се дължи на празните обещания, дадени от строителите. Правиш си два извода: не вярваш безрезервно на приказки и не разчиташ на хора, които не познаваш добре.(Едното води до другото.)
За чувството за вина: то е не само безполезно, но и опасно. Не можеш да върнеш нещата, но можеш да се измъчваш до без край. Като черна дупка. Мисли, че си подарила добър живот на майката чрез твоите действия. За децата ѝ не си виновна ти. Hug
***


Как да не ги обичаш! Няма такава всеотдайност! Heart Eyes  Kissing Heart

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 15:47 от marta1

# 63
  • Мнения: 0
Супер, чудна идея за конкурса! Днес ми попадна във Фейсбук и този конкурс за кучешка красота  http://www.facebook.com/MVPK9BG.

# 64
  • Мнения: 8 163
Аша, добра си е таблицата, браво! Само те моля да напишеш някъде по нея, че тези стойности са ориентировъчни. Количеството храна трябва да се увеличава и намалява в зависимост от нуждите на кучето.

Ето как да определяме дали кучето е твърде слабо, в нормата или над нея:



Лейси, не си приписвай вината на други хора. Нито е редно да я приемеш, нито можеш да я изкупиш. Поеми дъх и не допускай пак да се случи подобно нещо с друго куче.

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 16:54 от Фея Кръстница

# 65
  • Мнения: 8 163
Къде се изпокрихте бре, хора? Пост след себе си трябва да пускам...

Днес в парка имаше около 30 кучета и поне половината от тях бяха овчарки. Яд ме е, че не се сетих да снимам това стълпотворение. Никога преди не бях виждала толкова много кучета в тоя парк.

Отчитам се с кратък видео материал, направен малко преди да нахлуе "тълпата".

# 66
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Фея, красавец е Пухъла  Hug
Завидях ви на времето и слънцето (мразя студ и сняг).
Тук е такава поледица, че сутринта се разходихме само до ъгъла и обратно.
Направо имах чувството, че съм на пързалка.
Дори Арчи буксуваше, както пикаеше и се хлъзна  hahaha

допълвам
Времето омекна и ето малко снежни снимки от парка

Скрит текст:



Последна редакция: нд, 16 дек 2012, 17:06 от Рапунцел

# 67
  • Мнения: 22 867

Фея, чудесен е Пухчо! Heart Eyes  bouquet

Времето омекна и ето малко снежни снимки от парка

Скрит текст:




И що си го скрила това хубаво момче, прилича ми на мускетар! Heart Eyes  bouquet

# 68
  • Мнения: 11 408
 newsm56 Ние още нямаме сняг..... newsm56

# 69
  • Мнения: 8 163
Рапунцел, разкошник абсолютен е Арчи  Heart Eyes

Ето една снимка от безснежната (засега) зима при нас:



А това са два кадъра, правени около седмица, след като взехме Беро. Мисля, че не съм ги показвала преди.

С мъж ми:



Почти обезкосмен Пухъл:

Последна редакция: вт, 18 дек 2012, 01:11 от Фея Кръстница

# 70
  • София
  • Мнения: 11 121
Разкошен е!  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 224
Ето една снимка от безснежната (засега) зима при нас:
А това са два кадъра, правени около седмица, след като взехме Беро. Мисля, че не съм ги показвала преди.
С мъж ми:
Почти обезкосмен Пухъл:
Фея, разкошен Пухъл и в двете версии (с и без "кожухче")! Heart Eyes
Сега се замислям колко недовечрив ще да е моят дакел, след като Беро толкова спокойно си спи гушнат малко след като сте го взели. Моят другият месец ще е на две години и половина, живот и здраве, а могат да го гушкат само трима души. Другите хора са привилигировани, ако изобщо ги доближи и ги подуши. А не е имал травми в "детството" си... newsm78
Рапунцел, той си е цял манекен! Hug
Реа и ние сме безснежни... Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 17 дек 2012, 09:00 от marta1

# 72
  • Мнения: 3 118
Благодаря за хубавата тема!
Живи и здрави да са вашите слънчица!

# 73
  • Мнения: 313
Здравейте и успешна нова седмица на всички.Нашият сняг се стопи,а снимка така и не успях да направя,но си имах други занимания,не чак толкова приятни.Гледах филма в събота,поплаках си и много се стресирах от изскачането на онзи тюлен от вътрешностите на кита-чак легнах и се завих през глава ooooh! Embarassed Mr. Green Mr. Green Mr. GreenНаистина стграхотен филм.
Последните две стр няма какво да се коментират-човешката злоба и безсърдечие край няма,но рано или късно всичко се връща.Изобщо не се учудвам-щом без капка жал и съвест си оставят децата/че и ги бият и тн/,как да искаме милост към животните SadДано си намерят по-добри стопани от предишните
Фея-пухълът е много готин с или без гривата,а погледът му е разтапящ Heart Eyes
Рапунцел-Арчи е пълен разкош,как чинно си чака топката Laughing
 Кокоша Нел (ex Snarky Chimpfanny) -успех и скорошно сбъдване на двете ти желания Hug Hug

# 74
  • Мнения: 598
Здравейте и от мен в началото на новата седмица, последна преди дългата 11дневна почивка за празниците  Heart Eyes Нямам търпение до събота Simple Smile
Арчи и Пухъл бих ги намачкала и нацелувала много грубо ако ми паднат  Crazy
Зимна снимка още не съм направила, но имам сборна в домашни условия:
1 2 и 3

Общи условия

Активация на акаунт