Моля за съвет. относно дъщеря ми

  • 5 689
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Благодаря ви че ми помагате със съвети   .... сега да ви отговоря на въпросите....тя откакто тръгна с него ..  няма такава приятелка която да и е истинска и да споделя всичко с нея ..понеже една такава щеше да ги скара..от тогава връзката им стана бетон..споделя всичко на него ...има такива за кафета колкото искаш..канят  я... но ако отиде ..той задължително е с нея ..толкова се е вкопчил в нея ... ..както се казва ..влюбени загубени.... относно баща и .. направи много грешки с които бях против ... каквото поиска тя ..той се съгласява....  не се вслуша в мнението ми за връзката им...ако тя иска примерно да отиде на дискотека  аз съм против ..той се съгласява..аз не мога да кажа нищо  каквото и да си приказвам ..нямам думата пред него..Sad...на едно дете не трябва да му се позволи всичко ..за всяко нещо в живота трябва да има мярка... така че за да се стигне до тук осъзнавам че родителите  носят на първо место вина ... в случая моя съпруг е виновен ...че не се застъпваше за мен ... но май осъзна поне малко грешката си като му разказах как стоят нещата и какъв срам брах в училище.. решихме да я отпишем от танци .. за да не се управдава .. че нямала време да си научи добре..жалко за нея защото е добра в това.. казахме и ..ако не се оправи я отписваме и от пеенето ..а тя точно с това искаше да продължи в някое музикално след училище ..защото и се отдава .. взима награди от време на време по конкурси...мечтите и ще рухнат заради него .. толкова години труд  така може да се събуди... отнонсно бутонките които му е взела го прочетох в чата на мойта с майка му .. тя пише  на дъщеря ми „колко е добра ..и бутонки му взе .. а моя глупак се държи така с теб „ и т.н... но това беше още в началото на връзката им... онзи ден и казах че знам за бутонките....но без да разбира че съм го видяла в чата  ... тя ми се закле че приятеля и си ги взел с негови пари но скришом от майка му... моя и каза че след нова год няма да ходи никъде освен на пеене ..от училище право в нас .. но се съмнявам че ще стане така ...защото както в повечето случаи бащите имат слабост към дъщерите си ..както е нашия..и с това глезене ето до къде я докара...много си обичам детето .. помагам и с всичко с което мога и считам че е правилно ..до миналото година я опазих .. но сеганещата не вървят на добре Sad

# 16
  • Мнения: X
С две думи- той /гаджето/ е всичко за нея.
Отписали сте я от танци, в училище няма близки приятелки, с които да споделя, в къщи- укори и ограничения.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
А дали като я отпишете от всичко, не оставяте още повече време за гаджето?
Обикновено терапията за здраво Флюбени тийнове е точно намирането на много и различни други занимания, а не освобождаване на още време или греша?  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 383
letinkata, може момчето да е от този тип дребни тарикатчета, които се имат за велики и все гледат да изкопчат нещо от момичетата. Ако е така може той скоро да си намери ново гадже с по големи финансови възможности. Ограничаването на джобните е добро предложение. Също предложението на Morgana, дъщеря ти да е заета с повече дейности. Опитай се да влезеш в по пряк контакт с момчето. А защо не и с майка му. Да поговориш с нея за връзката между децата ви. По никакъв начин не се опитвай да ги разделяш насилствено. Така се отдалечаваш повече от детето си. Опитай се да я предразположиш да ти споделя за ежедневието си, гаджето, училището. Ако тя ти сподели нещо,което не ти допада не реагирай с изрази от типа на ,, Абсурд,, ,, Това няма да го позволя и ,, и т.н. Точно пубертетът е възрастта в която трябва да се изгради най-силна връзка и приятелство с децата. С укори и категорични забрани няма да постигнеш нищо. Вярно, че моето дете е още малко за такива неща, не съм майка на тийн, но ти го казвам от гледната точка на човек на който му е било забранявано, бил е укоряван и критикуван. Когато се опитвах да споделям никой не ме доизслушваше, а винаги имаше ,, Това няма как да стане,,. Желая ти успех. Дано нещата при вас се наредят по скоро.

# 19
  • Мнения: 3 634
Аз също ще постъпя както съветва Поли когато дойде момента, защото ще има поне един такъв. Не вярвам да ми се размине.  Whistling

# 20
  • Мнения: 54 917
Лети , в кой клас е дъщеря ти ?

# 21
  • Мнения: 7
Лети , в кой клас е дъщеря ти ?
   10-ти клас е..

# 22
  • Мнения: 7
Поли, мисля да приложа твоята идея когато и при моята дъщеря се стовари адът на първото влюбване в неподходящ момък  Crazy Crazy Crazy

Навремето майка ми подхождаше по най-тъпия начин, като обясняваше как той никак не е за мен, неговото и нашето семейства били "от различна черга" и т.н. В резултат - вероятност да напусна училище още в 9-ти клас, а за успеха - да не говорим! Добре, че дойде момента на първото зарязване, та всичко си стъпи на мястото! Peace

Извинете за спама, но просто ми хареса идеята! newsm10
  да добре е постъпила майка ти ... мислиш ли че не съм и казвала да го вика в нас ...идвал е 5-6 пъти на вечеря ..за тези 7-8 месеца.. но той тегли моята в дома му ..защото там няма родителски контрол и може да си я манипулира на спокойствие ..даже му казах преди да не стоят все в дома му ..че не е хубаво така..един път в тях един път в нас .. той"добре няма проблеми" а като го викне моята в нас ..се тегли ..ние се държим добре с него нищо че е огромен въздух под налягане.......

# 23
  • Мнения: 54 917
Е , тя е голяма , време й е за гадже .
Ами не знам , дано е разумна , то наистина със забрани може само обратен ефект да има ... ooooh! ooooh!
Но ... не одобрявам тя да му купува подаръци от рода на дрехи и обувки . Тя няма собствени пари ! Naughty
Друго е неговата майка да й подари нещо , друго е тя , тайно да му купува неща , защото вероятно той си иска ...  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
Хепи, видя ли още от какви години мъжете стават използвачи?  ooooh!

# 25
  • Мнения: 54 917
Морги , ами те тотално се объркаха нещата ...
В днешно време мъжете използват жените ! Twisted Evil Twisted Evil

Ох ... и нашите на какви ли ще налетят ... не ми се мисли ! Rolling Eyes Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 7
Никога не съм делила хората на бедни и богати ..деля ги на добри ...лоши ..и безкруполни използвачи....винаги давам шанс на човек да докаже какъв е въпреки слуховете ...но това дете  е от различно тесто....баща му има лоша слава .. за съжаление момчето май се е метнало на него... не на майка си ..давам ви пример..гледаме в нас филма Под прикритие .. той е сложил този филм на пиедестал ..вместо да харесва добрите естествено е за лошите.. и не само това.. всяка серия се гледа по 2-3 пъти може и повече да е щом им е запомнил репликите.. залага в евро футбол.. играе на комар.. като разбрах ..веднага казах на моята че не е на хубаво това .. но тя го защити и най спокойно ми заяви че вече не играел на комар ...това е било преди --неми се вярва .. мисля че момчето няма да тръгне по правия път и че ходи с дъщеря ми не само че я обича но и за да я използва ..даже съм сигурна в това ..мечтае си да се ожени за нея .. подарил и един пластмасов годежен пръстен ....когато беше в нас един ден ..си говори нещо с моята за коли .. как много искал бмв .. та той какво очаква че ще му вземем бмв.ли ... беше си харесъл едни маратонки за 200 лв. в един сайт .... аз му казвам това са много пари ..горката ти майка съжали я ..харесай си по евтини .. но той... не тези си искам... и си ги взе ... та аз на дъщеря ми не и взимам толкова скъпи обувки ..а той като замине майка му след 1 седмица няма пари да си плати тел тръгнал да се мери с лъвовете .. комплексарска работа

# 27
  • Мнения: 54 917
Ох ... дано се откачи дъщеря ти , че хич не ми харесва тоя младеж ... Rolling Eyes Rolling Eyes
Комплексарите цял живот си остават такива ... + хазарт + вятърничави мечти за скъпи коли ... Лошо ! Tired Tired

# 28
  • Мнения: 1 464
Според мен от колкото повече неща я отпишете, толкова повече време ще има за мисли/срещи с него.Може и дневния бюджет от 7 лв. да ограничите, много ми се струва. Опитай да разговаряш спокойно с нея, а не :"Няма да се срещаш с него, защото АЗ така съм решила." Той навремето и баща ми така беше решил за първата ми любов и резултата беше, че започнах да се крия и пак се виждахме.

# 29
  • Мнения: 4 458
Летинката, какви са вашите взаимоотношения с дъщеря ти? Можеш ли спокойно да говориш с нея?
Аз бих говорила с нея без да казвам, че знам за смс-ите и анцунга.
Ще кажа, че знам за приятеля И и искам да поговорим, ей така неангажиращо. Щом няма приятелки и хора с които да споделя то тогава аз бих окуражила да говори с мен. Ще я питам какво означава той за нея, колко държи на него и има ли нещо с което да мога да помогна в тази връзка. Ще кажа, че не удобрявам да е с него, но щом тя е решила, че той е важен и заслужава голяма част от времето и мислите И, то тогава искам да го опозная, да видя този прекрасен човек който тя вижда. Нека дойде у дома да се запознаем.

Разговора с подаръка ще подхвана като кажа, че наближава Коледа и е редно да подари подарък на близките си хора. Ще питам дали има нещо на ум за него и пак, дали има нужда от помощ да избере, опакова или дори плати каквото е избрала (така сама ще каже за анцунга). Нямам идея каква е цената на подобно нещо, но ако е повече от да речем 50 лв бих казала, че този вид покупки е за родителите на въпросния господин. Бих я окуражила да си определят сума с момчето до която да е подаръка, като по този начин и той се задължава с подобен подарък. Моите деца са по-малки от дъщеря ти и си купуват Коледни подаръци като предварително определят сумата. В училище също се определя сума за подарък и децата си ги разменят по класовете. По същата логика питай дъщеря ти до каква сума смята да похарчи за приятеля си.

Аз също не виждам нищо лошо в това да иска да подари нещо. Проблем е ако той я използва все едно му е майка, да го храни и облича.

Определено не удобрявам какво е направила майка му и то без да е говорила с теб. От друга страна жената може да е щастлива, че сина И има с кой да общува и за това да е готова на всичко да задържи приятелството им.

При всички положения не повишавай тон и не съди връзката им, майка му или него. Опитай се да разбереш какво получава от тях което го няма у дома.

Нещо много важно е да подсетиш да се пази да не забременее. Пак ще дам пример с моите деца. От сега им подмятам тези неща и колко е важно да се пазят и как това може да попречи на тях самите в развитието им и бъдещето като цяло. По същия начин казвам, че има решение - аборт, но е най-добре да не се стига до там. Също казвам, че в много случаи първата любов не е тази с която ще останат до края на живота си и много често хората се лъжат в чувствата си и хората около тях. Това са все неща които ей така от време на време си говорим, не е като лекция и по задължение.

Ако сама не можеш да говориш по тези въпроси с нея то тогава намери някой познат на когото тя би се доверила. Нека той/тя да поговори с нея.

Както и другите са казали, това не е времето и момента да се забранява и да се вдигат скандали.

Съгласна съм и с това да не я отписваш от странични занимания. Нека да ходи, дори и той да я придружава. Даже ако има нещо което двамата искат да правят/спортуват/учат, запиши я там. Нека си изживее детската любов и да си научи урока. Бъди до нея, не срещу нея в този важен момент.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт