с какво мажете белега си от секцио?

  • 1 385
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С нищо, първите 2 дни пръсках с нещо, ама не мога да се сетя с какво newsm78
Доста бързо избледня, и сега почти не се забелязва, а на места си е нправо изчезнал Grinning

# 16
  • Мнения: 1 370
С Контрактубекс, но не редовно ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 047
  С мас и невен.

# 18
  • Мнения: 213
С нищо не съм го мазала и сега почти 7 месеца след операцията половината вече се е заличил,но аз нямах външни конци,шиха ме само с ресорбиращи/не знам дали се казваха така/ и ми обясниха че това имало значение за белега и съдейки по мен наистина е така.

# 19
  • Мнения: 666
 След първото секцио с нищо , но сега след второто с Контрактубекс , като минат наколко години ще се заличи да изчезне напълно не вярвам , при мен минаха 9 години от едното секцио до другото и първия ми белег не беше се заличил

# 20
  • Мнения: 948
С нищо не съм си мазала белега.

# 21
  • Мнения: X
С нищо. Не виждам смисъл да го мажа с каквото и да било, той е козметичен.

# 22
  • Мнения: 8 769
Първия път - с Мадеказол. Втория път - с нищо.
И двата пъти ефекта е еднакъв. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 47
и аз с нищо не съм го мазала,е да заличи се малко но не напълно.много приятелки са използвали контратубех и казват че имали ефект,но белезите не са им по незабележими от моит.мисли че всичко опира до това какъв ти е шева и как е направен,еастичността на кожата също има значение.а някои знаели някакво средство за заличаване на стрий?

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 13:03 от Аурелия

# 24
  • Мнения: 7 120
chica22 - конците и вида шев имат значение единствено за зарастването на разреза, но не и за белега...Моят разрез е вертикален, защото имам операция преди 5-6 години, при която ме срязаха вертикално..и при сегашното секцио - което беше 2 операции в едно- повториха върху стария разрез...
На предишната операция имах конци, които сами паднаха, но белега си беше сериозен.Сега ме зашиха доста яко, поради усложнения при операцията. Пръсках се с Оксикорт и се мажех с Йода септ в началото за дезинфекция. Сега се мажа с  с Контрактубекс и лекарката каза , че трябва поне 3 опаковки да намажа, за да има полза...

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С нищо освен с най обикновенна смрадлика около 2 седмици, белега ми почти не се забелязва вече, само мога да кажа, че е до организъм и зависи доктора дали си е оставил ръцете при лепенето и шева

# 26
  • Мнения: 2 609
С нищо не съм го мазала.

# 27
  • Мнения: 2 125
И при двете ми операции със нищо, ама белега си избелява от самосебеси.

# 28
  • Мнения: 1 930
С Контрактубекс. Доволна съм. Белега доста се заличи и се изглади. Peace

и при мен така. Бях се шашнала дали ще намалее...вече ми е по-спокойно  Peace

# 29
  • Мнения: 2 309
Аз имам една операция от киста,която я мазах с Контрактубекс и не избледня кой знае колко.Казвам го това,защото правя разлика след белега от секциото(Който е направен на същота място).Изобщо не съм го мазала и избледня доста.

Общи условия

Активация на акаунт