Любители на Котки Тема 69

  • 43 653
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А, екстра, благодаря за информацията! Не купувам РК, но заради кутията ще взема, обичам прегледност. Сега храната на Маша е в пластмасова домакинска кутия с диспенсър, но по-едрите гранули трудно минават през отвора и е малко досадно.

# 691
  • Мнения: 4 785

Mariankova, аз такава книга ще й дам на тази дивачка  Mr. Green 3 дена съм си вкъщи и чета едни неща, които ме интересуват по работа и записвах в един тефтер какво не ми е ясно.... дали не изяде почти целия тефтер барабар с инфото в него?  Whistling

А вчера за обяд такова хубаво ризото си направих, реших да го ям по любимия си "свински" начин - легнала, ризотото на дивана и с лаптопа в скут... дали рязко Пиклата не се позиционира с един скок в чинията ми  ooooh! И стана жълта, защото ризотото беше оцветено с куркума  Mr. Green Разбира се мина без караница, щото то от къде да знае, че съм решила да ям легнала и на дивана... Но и тя не го яде после, нали е Мис Каприз  baby_neutral

ИКСИ, не се чудете... тук нали знаеш, че сме едно голямо котешко семейство  Hug Както каза и Тед, дори да не остане с теб Кичка - по-добре е да е кастрирана, за да няма котета по улицата, безпризорни, сега поне ти е паднала  Sunglasses. Помня как като стана случката с Дара, а бях вкарала всичките си пари за месеца в едно нещо... и за момент се люшнах с въпроса "Ами сега?!" колко хора тук веднага скочиха "Ние ще помогнем!" - помня ви  Heart Eyes Е, аз успях да се оправя, но само мисълта, че имаше кой да ми помогне в онзи момент беше невероятно. Отдавна си тук и знаеш  Wink

# 692
  • Мнения: 4 116
Танче, откъде може да се купи РК и тази опаковка? Аз понеже в зоомагазини не влизам.... Само от Фантастико и ДМ купувам храна напоследък, а там няма РК?

Икси, давай сметка!
Стига си се ослушвала Simple Smile

Момичета, една колежка ме помоли да пусна обяви за котката й. Търси й дом. Танче, за Сали става дума ...Sad
Има близнаци колежката и поне през първата година не иска котката да е покрай тях.
Майка й уж щяла да я вземе, но има много възрастна и болна котка. Вчера са ходили са я евтанизират, но доктора казал, че можела да живее поне още месец- два и са се отказали от евтаназията. Но пък така не могат да вземат Сали, понеже ще стресира старата котка.
Аз съвет не мога да дам да си я задържат, въпреки бебетата....
Мислех си да я взема за месец- два у нас, после да я вземе майка й на колежката ми. Но точно сега правим ремонт, местим багажи и е лудница у нас. Но пък в краен случай бих я взела де....
Сали е чисто бяла, на около 2 години, некастрирана.

# 693
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Луди Пеперуди аз самата съм търсила дом за малки котенца които съм намирала изхвърлени пред дома ми. Знам за какво става въпрос. И съм пращала коте по куриер и то не веднъж. Сайтове с подаряващи се животни колкото искаш.
http://kotkite.com/cat_17.html
http://www.bezdom.info/2/list
http://www.podariavam.com/?action=categories&view=21&page=1
http://www.bgpets.info/index.php?display_category=cats
http://www.zele.bg/search.php?cat=5&subcat=501&reg=1
http://www.burzo.net/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8- … %D0%BA%D0%B8.html
http://domashnilubimci.com/?cat=1
http://www.kotka.bg/index.php?tm=15
http://prodavalnik.com/domashni-lyubimtsi/kotki-c505
http://www.---/%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8/%D0%BA … 0%B3%D0%BE/obiavi
Стига да имаш желание, ще намериш начин.

ИКСИ дори и да не остане при вас е добре да се кастрира животното. Ангажимента ще ти е да и отделиш няколко дни време докато се възстанови след кастрацията. Просто да си покрай нея да е на топло и сигурно. Вярвам, че ще съберем нужната сума, само дай сметка, парите не вярвам да са проблем... Не го мислете дълго. bouquet

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 10:35 от Estell

# 694
  • Мнения: 884
Намерих го
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4820536153944&set=a. … ype=1&theater
 Писах на дамата, дано да ми отговори! Стискайте ми палци!

# 695
  • София
  • Мнения: 13 151
Момичета, една колежка ме помоли да пусна обяви за котката й. Търси й дом. Танче, за Сали става дума ...Sad
Сали е чисто бяла, на около 2 години, некастрирана.

Да ви пусна снимки на бебе Сали. Не знам каква е станала като голяма, но не се и съмнявам, че е красавица.

Теди, май РК се продава само в зоомагазини и ветеринарни кабинети. В супермаркетите ги няма. В онази борса, където бяхме преди доста време имаше и на пакети, но не знам като са търговци на едро дали участват в промоцията.  newsm78

Луди пеперуди, дано имате късмет и наистина да сте го намерили!  Hug  Обаче обявата е от 2 декември.  Sad Много вероятно е за месец и половина да са го взели. А видя ли обявата от Продавалник за котетата от Горна Оряховица? И там имаше чисто черно, както и едно черно-бяло с "крива" муцунка (аз се влюбих в него).  Grinning

п.п. Поправям се. Обявата е подновена преди 1 седмица. Успех!

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 13:06 от Тaня67

# 696
  • Мнения: 4 116
Танче, сигурно е хубава Сали, но характера й е труден, което ще се окаже може би препъни камъка в задомяването й. Своенравна и плашлива, свикнала да е господарката на къщата, глезена ужасно много. Катерила се навсякъде, точила си ноктите навсякъде, не разбирала от НЕ.... Тя Ели ще опише всичко това в обявата, за да не са после неприятно изненадани хората, които я вземат.
Те и заради характера й се притесняват за бебетата.
В голяма чуденка съм дали да й направя услугата да я взема временно. Ако се държи зле, може да стресира Сушата или да й повлияе някак... А Сушата си ми е точно такава, каквато искам да е и да й причиня стреса да й натреса котка, която може и да я ступва... Thinking

# 697
  • Мнения: 687
Благодаря на всички от името на Любо и Мира за топлото посрещане  Hug

Ще се радвам да споделите кои са любимите играчки на котките ви? Аз се отказах да купувам вече играчки от специализираните зоомагазин, защото с нито една не си играят. Пробвала съм с мишки, драскалки и т.н. Е, признавам, че не съм пробвала разните катерушки с цена от над 100лв, защото за котешка играчка ми се вижда прекалено предвид българския стандарт, а и те и така не скучаят. Иначе по мои наблюдения е много индивидуално какво харесват, защото вкъщи двете котета харесват различни играчки.

Любимите играчки у дома са:

- плюшен плъх от Икеа - за разлика от мишките от зоомагазина, Любо си хареса плюшения плъх и си го е осиновил. Разнася си го и спи заедно с него. Сутрин като станем в леглото са наредени Мира, Любо, плъха Simple Smile Трябва да взема да ги снимам някой път Simple Smile Мира обаче реагира с пълно презрение и незаинтересованост към този плъх.

- тъкан бинт - е, това не бих се сетила да им го дам, но Мира беше се намъкнала в една торбичка с покупките за попълване на планинската аптечка, харесала си беше бинта, извадила си го от торбичката, разопаковала го от найлончето и пробвала да опакова хола като Кристо Райхстага Simple Smile Щом се развие ролката, губи интерес. Но като и го навия, започват едни пируети и танци, подхвърляне на бинт и размъкване в уста като куче Simple Smile Като цяло бинтът е подобен по замисъл на играта с кълбо прежда, която обаче е доста опасна, тъй като котето може да глътне част от преждата. Бинтът трябва да е тъкан, а не от марля, защото този като марля много лесно се разпада и е опасно, а и сигурно ще прави доста боклук.

- лазерче - това е често практикуван котешки спорт у дома, особено вечер преди лягане, за да можем да изтощим Мира и да не тича много докато се мъчим да заспим. Използваме обикновено лазерче, което тя гони с невероятен ентусиазъм, скача по стените и т.н. Особено забавно е като рязко смениш посоката, докато тича, тогава прави дрифт на плочките и лапичките и леко поскръцват от сцеплението Simple Smile Наскоро имахме на гости едно двегодишно, оказа се, че и то се включи в гонитбата, та и за деца става Simple Smile Иначе Мира обожава да гони и слънчеви зайчета, даже сутрин се нарежда до половинката и чака да и прави зайче с часовника Simple Smile Любо много рядко се включва в тези гонитби и то основно на кратки разстояния (т.е. ако лазерчето мине на не повече от 20см от него). Като цяло е доста апатичен и мързелив и това му се струва безумно хабене на енергия Simple Smile (той по принцип канализира изцяло енергията си в просене и крадене на храна Simple Smile)

Специално за лазерчето, доста време търсихме начин, по който да уморяваме Малката вечер, тъй като е доста енергично коте, а през деня спи, тъй като Любо не и се вързва винаги на гонитбите... Та ако някой има подобен проблем, може да пробвате.

- кашони - май няма котка, която да не умира да легне в кашонче, както видяхме и на снимките на Бу Simple Smile Колкото по-малко кашончето, толкова по-голям меракът Simple Smile За съжаление избягваме да им даваме кашони, защото малката ги гризе и прави невероятно много боклук.

Малко дълго стана, надявам се да не съм досадила  Embarassed

# 698
  • Мнения: 4 785
Пиклата си има няколко:

- едно дунапренено топче с перце накрая, любима играчка! Но трябва да намеря да купя, защото ги изяжда...

- малък Мечо - бяла плюшен играчка, донесена чак от Аляска, но не му се размина. Има заместител Зайко (моя играчка от дете... в неизвестност е към момента, но има една пищялка на него и тя очкача като я чуе  Mr. Green)

- тоалетната чиния и водата от чешмата (само от там пие)

- пластмасово топче с дупка, което не спира да се търкаля, но е прекалено шумно и й се дава само като съм 100% сигурна, че съседите под нас ги няма  Crazy Всъщност това е играчка на Бианка на Бижу Crazy "Забрави" си я първата вечер като беше в нас  Hug Имаме 2, защото купих нова - мислех че я е загубила

- найлонови торбички и ратановия кош за пране

Всичко друго е преходно при нея.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 6 316
За София-безплатна кастрация на бездомни кучета и котки през месец февруари. С предварително записване. Клиниката е City Jungle.

# 700
  • Мнения: 2 534
Лъки не обича кашони, не проявява никакъв интерес. Неговите любими играчки са:

- едни мишки, мънички и направени от въже, с опашка от пера - побърква се, изял е сигурно 10 поне. Мъкне ги, кисне си ги в купичката, хапе ги, гони ги, докато не се разплетат.

- мишки на въженце

- фиби - умира да ми краде от малките черни фиби, даже му подарих една да си играе.

- лазерче

- капачки от шишета, топчета от хартия

- найлонови торбички

- одеалото, което суче, а сега все по-често и ... оправя Laughing

# 701
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Момичета, благодаря ви за милите и всеотдайни предложения.
За да кастрирам коте първо трябва да му дам хапче за вътрешни паразити.
Поне така ме беше инструктирала преди ветеринарката ни.
Тази вечер се пробвах да дам на Кичето, но или аз бях много уморена или тя доста рипаше, та не успях.
Утре пак ще пробвам. След 10-тина дни трябва пак да повторим.
Имаме време за наблюдение и решения. Ще проверим и цената при първа възможност като излезем в града.

Тя все повече привиква към нас и къщата. Снощи Писанчо много се изнерви от мяцкането на Гостенина и го нападна. Направиха търкала. Младежът хукна да бяга и познайте, Маша първа в гонката. Опасна мъжкарана, ей...Писанчо не може да тича, той нали е танк, само за ударна сила става, после почива, а тая шантавата тииича като луда...Изгониха чиляка. Кичка хич не се трогна. Повъртя се и си се качи на мансардата. Беше се навечеряла здравата и сутринта, въпреки , че я виках никаква не слезе на закуска.
Дойде си като се прибрахме тази вечер. Пак хапна юнашката ,първа на паницата и хич и не искаше да си ходи, ама като ме е страх да не направи аки пики вътре и учтиво я изнесох вън.

Извинявам се, че нямам време за снимките, мъча се да си направя портфолио...оф...нямам умения за такива неща, но ни задължават. Чудя се какво да сложа и само котките са ми в ума Simple Smile

# 702
  • Мнения: 32
Добра вечер на всички котки и котараци.
Моля да ми помогнете пак със знания и съвет.
Нормално ли е котето да трепери докато спи в скута ми, едва ли е от студ - вкъщи по това време на годината е около 25 до 30 градуса.0
Колко е нормалната температура на животинката? (как се мери знам   Mr. Green)
Ваксинирани сме, обезпаразитени, както вече споменах вкъщи ако не си стерилен не пипаш котето, та не ми се вярва да сме хванали нещо.
Днес гледам не е наблегнала на храната. И за това обаче се опитвам да намеря обяснение (това преди да се паникьосам и да запаля колата към ЦВК), вчера хапна попарка с половин пауч, миришеше толкова вкусно, че почти го опитах  Crazy.
Та не знам дали ви стана ясно, но освен че искам да диагностицирам котете, трябва да овладея и паниката  Shocked

# 703
  • Мнения: 154
Момичета, влизам набързо с молба утре да ни стискате палци, ще водим Сони на лекар, защото тази вечер в урината му имаше кръв. Много ми е притеснено, ще се побъркам, дано не е нещо сериозно  Praynig

# 704
  • София
  • Мнения: 169
Момичета, влизам набързо с молба утре да ни стискате палци, ще водим Сони на лекар, защото тази вечер в урината му имаше кръв. Много ми е притеснено, ще се побъркам, дано не е нещо сериозно  Praynig
При нас се оказа цистит със същия симптом и сме на два антибиотика. Едва ли е нещо много сериозно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт