Любители на Котки Тема 69

  • 43 654
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
gerche, изтръпнах  Shocked! Стискам всички палци и ще накарам и моя оранжевия тюфлек да стиска лапи за Сончето - най-любимата ми опашка във форума!  Heart Eyes Praynig Praynig

galle , какво значи трепери?

Танче, сигурно е хубава Сали, но характера й е труден ...Своенравна и плашлива, свикнала да е господарката на къщата, глезена ужасно много. Катерила се навсякъде, точила си ноктите навсякъде, не разбирала от НЕ....
Те и заради характера й се притесняват за бебетата.

 Thinking Теди, че ти току що описа моя Силвестърчо Crazy! Пък аз хич не го намирам за труден характер. Laughing Изключение е само катеренето навсякъде - просто вече сме много стари за тая работа. И друг път съм споделяла, че ако не го примързи да се качи, после оревава цялата махала да ида да го сваля, че го е страх сам да слезе. hahaha Ама момчето ми е толкова гушливо, и така обича да си полегне със/върху някой, че съм му опростила цялата холова гарнитура и всички припикани кьошета и предмети. А пък колко е досаден, като си проси храна, вода или внимание ... ! Какви арии са! Crazy Още не съм усетила загубата на Лучано Павароти. Joy

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 23:43 от profesorkata_1

# 706
  • Мнения: 32
galle , какво значи трепери?

Мърка силно без звук. Така мога грубо да го определя.

# 707
  • Мнения: 1 175
gerche, дано не е нищо сериозно!  Praynig

galle, нормалната температура на котките е около 38.6 градуса, по-висока от човешката, като може да варира 1-2 градуса. Щом знаеш как се мери  Mr. Green премери я поне да си отговориш на тоя въпрос и да се успокоиш. Треперенето може би е вариант на мъркането, знам ли - безшумно мъркане в просъница. Наблюдавай още ден-два и ако забележиш още нещо, обади се на ветеринар за съвет, но засега не звучи притеснително.

Много са ми интересни разказите ви за играчките и котките  Grinning И при нас лазерчето е на голяма почит, но хитруша вече не иска да прави пируети на голия паркет. Явно й омръзна да й се смеем как се пързаля по завоите, и сега стои на ръба на килима и го чака да се върне върху килима за да го гони там. Пък толкова беше смешна преди...

Не проявява никакъв интерес към кутии и кашони - нито да влиза в тях, нито да ги яде. Само веднъж съм я виждала в кашон, и то защото беше обърнат на страната си и тя просто влезе вътре да разгледа. Ама така с отскок да се бухне вътре като Мару... не ще  Laughing

От купешките играчки най-любима й е тая кривогледа рибка идиотка на въдичка:


ама ако може аз да й я подмятам, иначе сама не ще. Тя по принцип не обича сама да си играе, иска все аз да се занимавам с нея. Освен рибката единствената друга купешка играчка която й харесва е това нещо:



с което се заиграва сама, но ако изляза от стаята тръгва след мене, така че... и за него трябва публика  Laughing

Иначе от играчките тип направи си сам най-много обича топка хартия, топка станиол (който вече й е забранен защото го къса и яде...), коркови тапи, връзки и слънчеви зайчета. С найлонови торбички не играе - тях също ги яде и трябва все да ги крия. Аааа и валериановият чорап разбира се, с него пада голяма игра  Laughing С плюшени играчки не играе, тях ги краде и реве над тях с оня странния глас дето така и не разбрах какво значи.

# 708
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
galle, сега трепери ли? Казваш, че е спял  скута ти, може да е сънувал кошмар.

Герче,
късмет, миличка, не вярвам да е голям проблем. Ще пиете лекарства и ще се оправите. Стиснали сме всички крайници за Сони-Бонбони.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 176
У нас котките си играят с:

-една малка мишка (имаме над 10 броя, които са ни подарък от магазина за храна),
-всякакви станиоли, опаковки и капачки от бутилки се подмятат, подхвърлят и гонят,
-имаме и един мишок, който отвътре има шишенце с подправки, не знам точно какво е, обаче така го облизват и замазват, че чак мокър го оставят да лежи навсякъде из къщата,
-имаме си едно ново одеало, което редовно се меси и се мяучи отгоре му, дори когато съм завита с него,
-клечки за уши  Grinning
-заедно си изграем с въженца, лазерче, топче или просто гонят ръцете ми, които мърдам под завивката, а когато им омръзне всичко това, започват да тичат заедно като прерийни коне (и се чува тудуп-тудуп-тудуп-тудуп)   Grinning, като се засилват от коридора и се стоварват на леглото и пак обратно, в продължение на поне 10 мин.

gerche, стискам палци.

# 710
  • Мнения: 1 708
gerche, за Сони  Praynig

Дидитка, много забавна играчката от клипа  Simple Smile Чу се и нежното гласче на Богданка Heart Eyes

С плюшени играчки не играе, тях ги краде и реве над тях с оня странния глас дето така и не разбрах какво значи.
И аз бях писала преди за това - Шони имаше една играчка плетено коте и си го разнасяше из стаите, озвучавайки с този странен глас  Simple Smile Вече не го прави, може и от възрастта да е.
Иначе любими играчки са топче от станиол, кестени, зайчета от огледало, лазер. По Коледа си присвои една топка за елха /пластмасова/ и я оставихме да се занимава с нея.

... а когато им омръзне всичко това, започват да тичат заедно като прерийни коне (и се чува тудуп-тудуп-тудуп-тудуп)   Grinning, като се засилват от коридора и се стоварват на леглото и пак обратно, в продължение на поне 10 мин.
Laughing

# 711
  • на морето
  • Мнения: 103
Герче , стискам палци Сони да се оправи бързо . Има и стиснати лапички от цялото котешко население в къщи !  Hug Peace
galle, може наистина да сънува писето /Котьо  Hug/- като сънуват и мърдат , треперят , мъркат ...Но да всеки случай го наблюдавай известно време .
Даже Лорето  е още по -атрактивна като спи - стене , скимти , бафка , лае , маха с опашка .... Треперенето за нищо го нямаме  Mr. Green
ada_smiles  , Мира и Любчо  - HugДобре дошли !  Пухчовците са страОтни !  Laughing
Интересна ще да е тази снимка -наредни двамата и плъхчето играчка до тях...Ще я чакам !  Peace
Нашите играчки са хартиени и станиолени топчета .Едни пластмасови със звънче вътре - преди време ги имаше като подаръци в пакетите Бенто . Едни меки като понпони на шапки , жълти контейнерчета от шоколадови яйца , части от кожените кокали на Лора , ...самите кожени кокали , парчета от пръчките на плетената масичка в стаята .... Mr. Green Mr. Green/ Мдаааа, на път съм да остана без обзавеждане ... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green/
Адашке , Познах за Кичето -момичето .... То ,и аз ,душа , съм дантел- марка , ама ..." мы с группой не делимся  Mr. Green Mr. Green Mr. Green" - ще помогна с каквото мога .
Стейси , инфото е за София , нали ?
Що няма по всички големи градове ,бееееее ?  Sad

Сали -снежинката е прелестна като малка ; предполагам , че и като голяма ще е хубавица ! Дано се наредят нещата с нея ! Стискам й палци и пожелавам късмет!

Дидитка,Много сладко гласче има Богданчето ! Голяма певица - да е жива и здрава !


Луди Пеперуди , какво стана с черното пухче , което беше харесала? Да казваме ли вече официално -Добре дошли ! и на двете ви ?

Момичета , да помоля и аз за една духовна и виртуална подкрепа - Дизелинчето има час за кастрация във вторник . Стискайте ни палци всичко да мине добре . Praynig Praynig
 Има един кандидат от Поморие / втори от там ! Laughing Laughing/ , но искат да я дадат вече кастрирана ...Та така . Дали ще остане  той или ще има другаде късмет ...ще се чуе .  
На мене ми е притеснено , защото реално това ще ми е първа женска кастрация.
/ако не броя тази на любимата ми Джери , която за съжаление завърши летално  Cry Cry Cry Cry , но освен ,че мацата беше на възраст , се отстраняваха и туморчета  по цицките , а  кастрацията се налагаше , защото беше с гной в матката  /
Имам сериозен страх от точно тази операция ...




# 712
  • Мнения: 1 708
Cats are smart

# 713
  • Мнения: 4 116
Gerche, пиши как е Сони! Дано да не е нещо сериозно!
Профи, моля за извинение, не съм искала да обидя някой с определението "труден характер"  Mr. Green
Просто моите котки все са били едни кротушки, белички не е имало... сега дори Сушата като се качва по масата го отчитам като нагло хулиганство  Joy
А Сали не мисля и, че е любвеобилна като Силвестър. не давала много да я пипат.
Както и да е, аз се отказах да я взимам. Бих прибрала по- скоро някое бездомниче от улицата.
За Сали пуснах обява в Без Дом...

# 714
  • Мнения: 616
Момичета, влизам набързо с молба утре да ни стискате палци, ще водим Сони на лекар, защото тази вечер в урината му имаше кръв. Много ми е притеснено, ще се побъркам, дано не е нещо сериозно  Praynig
При нас се оказа цистит със същия симптом и сме на два антибиотика. Едва ли е нещо много сериозно.  newsm78

За съжаление при мъжките котараци може да е много сериозно, ако се стигне до запушване може да доведе до фатален край за по-малко от 24ч.

Надявам се всичко е минало добре със Сони при лекаря. Най-вероятно е или инфекция, или кристали/камъни, но нека лекарите кажат и ще пиша ако има нужда от повече инфо. Бързата реакция е мого важна в случая.

# 715
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
galle, може наистина да сънува писето /Котьо  Hug/- като сънуват и мърдат , треперят , мъркат ...Но да всеки случай го наблюдавай известно време .
Даже Лорето  е още по -атрактивна като спи - стене , скимти , бафка , лае , маха с опашка .... Треперенето за нищо го нямаме  Mr. Green

Кратко, точно и ясно  Hug
Ще стискам палци и за теб, естествено. Всичко ще бъде наред с писанка.

Теди, цУни по гушката Суши и й кажи, че е от мен. Hug

# 716
  • Мнения: 32
Благодаря ви много   bouquet за подкрепата. Добре е мацата, явно е сънувала нещо наистина. Ще я наблюдавам да видим днес как ще е, то и без друго само в нея са ни очите  hahaha

 Praynig за Сони   
Нека всички да са ни здрави и да ни радват

# 717
  • на морето
  • Мнения: 103
Мисля , че това ще ни е от полза за още по - фейшън снимки на нашите писани .
Домашните любимци като модели. Част първа.

# 718
  • Мнения: 4 116
Мисля , че това ще ни е от полза за още по - фейшън снимки на нашите писани .
Домашните любимци като модели. Част първа.

Това ме подсети, че имам идея да снимам студийно котки (може и кучета). Скоро отварям студио, но понеже ще съм под наем там, не знам дали ще позволят да се снимат и животни. Най- вероятно не. Но ще видим ...

# 719
  • Мнения: 261
Аууу , много сладко видео по-горе  Heart Eyes Flutter

Общи условия

Активация на акаунт