Не желае да оцветява и да учи на 5г

  • 15 481
  • 262
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 43
Да, условията не са оптимални, но аз това имам предвид, все отнякъде трябва да се започне. Затова са нужни обаче много усилия, най-вече от страна на родителите, които са в неприятното положение да трябва да настояват, разпитват, изискват. Ако това е масово, то тогава учителите едва ли ще си причинят неудобството да дават непрекъснати обяснения и оправдания защо не са се съобразили с желанията на родителите. В същото време родителите трябва да се постараят да направят изискванията си изпълними. Всичко е взаимосвързано и много комплексно, мисля, на свеки е ясно за какво става въпрос. Моята мисъл е, че инертността и удобството са в повече. Така нещата не се случват.

# 241
  • Мнения: 10 547
Поглеждайки вече лекинко от към кухнята, да си кажа, че масово на учителите не им се утежнява градинското ежедневие. А едно излизане е точно това.

# 242
  • Мнения: 15 379
...че масово на учителите не им се утежнява градинското ежедневие. А едно излизане е точно това.

Защо? От втора група натам децата идеално се обуват/събуват сами, както и обличат/събличат.
Просто слагат якето, обуват обувките и излизат.
Но да, мързи ги явно.

Тъй като съм от майките, които настояват децата да излизат всеки ден, винаги когато видя госпожата, която е на смяна я моля децата да бъдат изведени. Обикновено се оправдават с неизлизането, тъй като имали много материал и занятия Confused.

П.П. Освен пърженето (макар че дворът ни е с шарена сянка) не разбирам защо са всички катерушки?! Ясно е, че една госпожа на 30+ деца не може да ги контролира да не се катерят, поне да слагат игрушки, които няма да стоят неизползваеми.
И друго - чучването на децата в отвратителните пясъчници ме докарва до лудост. Но реално те няма какво друго да правят, защото не могат да се катерят, не могат да тичат и да скачат и трябва да мътят в пясъка.

Темата се отплесна много.

# 243
  • Мнения: 10 547

1. Старите уреди из дворовете, които са доста по-опасни отколкото неестетични;
2. Липсата на сянки, полянки и пр. Доста градини са просто бетонови площадки, осеяни с кални пространства, наречени пясъчници;
3. По-трудно се озаптяват 30+ деца, когато са навън.
4. Родителите-мрънкачи- за едни топло, за други, студено, на трети детето им мръсно....

По повод горното се сещам за една майка от групата на голямото ми дете, която искаше пари от учителките, защото дъщеря й, при излизанията навън, всеки ден късала по един чорапогащник.  Mr. Green

# 244
  • Мнения: 15 379
Повечето съоръжения са подменени в градините, даже по кварталите съм виждала страхотни игрушки, които обаче си стоят неизползвани, докато не ги съсипе времето - вятър, сняг, дъжд.

При желание може сгъваеми тенти да се поставят по площадките, не са особено скъпи.

Както и да е, оправия няма.

# 245
  • Мнения: 12 025


Но реално те няма какво друго да правят, защото не могат да се катерят, не могат да тичат и да скачат и трябва да мътят в пясъка.

Темата се отплесна много.

Това не го схванах- защо да не се катерят и да не тичат? newsm78 Нали това е идеята на излизане навън?В нашата градина и сянка имаше от хубави дървета, и нови люлки ,но пак често децата оставаха в сградата или едва към 17 часа ,когато ще ги посрещат родителите излизаха.

Пясъкът беше достатъчно чист, доколкото може да е чист пясък, в смисъл че нямаше откъде да дойдат обичайните боклуци, които са по пясъците на обществените градинки и детски площадки.

Има много забавни игри за деца , които могат да се играят на открито, въпрос на желание е.



# 246
  • Мнения: 15 379
Светкавица, защото не им дават.
Синът ми е палав, като всяко дете обича да тича и знае, че излизайки навън тичането и играта на гоненица са нещо обичайно.
Многократно ми е споделял, че госпожите са забранили тичането и катеренето.
Тъй като го вземам рано и през хубавото време са навън, катерушките стоят празни. Ако дете се насочи натам, госпожата се скарва и го отстранява.

Пясъчниците не се покриват, както е изискването на РИОКОЗ, освен това децата не правят нищо друго, освен да клечат в прахоляка.

# 247
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Чета ви някои, че чак на смях ме избива с всичките ви изисквания. На коя ли майка по напред да угодят даскалиците?

И какво от това, ако се покатери на по високо или се люлее на люлка или пък не дай си Боже да се зарови в пясъка.
Голяма работа, че си изцапало дрешките или ги скъсало.

Всеки ден сменям дрехи и чистя кал и пясък от ботуши и зимен ескимос /тук са задължително изискване в градината/, два чифта ръкавици, потънаха в дън земя.

Но по ми е важно детето ми да е щастливо в средата си и хич не ми пука че ще го поведа кален и изцапан към вкъщи, защото знам че няма да е единствен.

# 248
  • Мнения: 12 025
Светкавица, защото не им дават.


 Shocked

Имало и по-тежки случаи от градините, които познавам.
По време на ремонт на нашата градина, детето беше в друга и там го наказваха "на пейката", в случай че не се пързаля по точно определена пързалка, а по съседната, пак в градината.

# 249
  • Мнения: 15 379
Помпадурке, на мен пък ми е смешно и се смея на майки, които и идея си нямат какво обречено нещо е желанието за промяна в ДГ в БГ.
Изисквания нямам, т.е. имам, но предявявайки ги, никой не ме отчита.
На една госпожа й е в пъти по-угодно да мътят в прахоляка, отколкото да им измисли занимание свързано с двигателна активност.
Гадно ми е, че децата уж са навън, а издишват купища смрад от азбестовия пясък, а аз после махам черни кори от носа му и няма почистване, сякаш е миньор и е копал руда цял ден.

# 250
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Вишна, виж сега давай го по любезно, защото аз не съм виновна за положението ти.

След като имаш претенции относно чистотата на пясък и други съоръжения, сигнализирай съответната инстанция.

Само исках да споделя, че има места където децата се отглеждат по спартански от колкото в БГ. И че детето има нужда и от самостоятелни занимания, а не постоянно да бъде карано да прави нещо.

И да има свобода и да се покатери, и да се изцапа и т.н.

# 251
  • Мнения: 15 379
Помпадурке, любезността ми не липсва Peace.

Спартанското отглеждане е добре дошло. Пак не си разбрала явно.

# 252
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Помпадурке, любезността ми не липсва Peace.

Спартанското отглеждане е добре дошло. Пак не си разбрала явно.


Много си далеч от първото, и не само към мен.

Видяла си ти спартанско отглеждане.

Ама то с подобен капацитет като теб, човек може ли да разговаря адекватно, то си знае неговото.

# 253
  • Мнения: 15 379
Помпадур, обиждаш без причина, класифицираш - отново без повод.
Позволи ми да имам опит и да зная негативите на една общинска ДГ и изобщо на системата като цяло.

# 254
  • Мнения: 5 940
Аз се радвах всеки път, когато ги изкарваха в детската градина. Неговата е нова, строена през последните години, но съораженията бяха калпави и някои се счупиха на първия месец от употребата им. Учителките съответно много се притесниха да ги пускат по тях. Иначе настилката им е хубава, мека, става за тичане, тичат. Дворът е огромен, но дърветата са още малки и няма сянка. Но според мен имат толкова много място, че могат да си правят градинка, децата да посаждат цветя, да се грижат.
Сега пък в предучилищната едно дете изпада в истерия всеки път като ги извеждат. Добре, че са до обяд и може да стои достатъчно навън.

Общи условия

Активация на акаунт