Въпроси към младите шофьор(к)и? – 10

  • 74 837
  • 798
  •   1
Отговори
# 105
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
За ръчната особено зимно време много внимавайте! По принцип изобщо не я вдигам през зимата, все гледам да спирам колата на равно, да не се налага да дърпам и ръчната. Замръзва жилото и става страшно! Разбира се, зависи от колата, ама все пак.

# 106
  • Мнения: 644
За ръчната особено зимно време много внимавайте! По принцип изобщо не я вдигам през зимата, все гледам да спирам колата на равно, да не се налага да дърпам и ръчната. Замръзва жилото и става страшно! Разбира се, зависи от колата, ама все пак.

това ясно, но понякога се налага Simple Smile

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 16:20 от joging

# 107
  • София
  • Мнения: 3 221
И аз знам че не е най- добре и трябва да се ползва само ако наистина се налага. Гледам да го спазвам, но сигурно и в много ситуации съм се презастраховала. Все пак човекът зад мен няма да ми е виновен че съм изпуснала съединителя.

# 108
  • Мнения: 644
И аз знам че не е най- добре и трябва да се ползва само ако наистина се налага. Гледам да го спазвам, но сигурно и в много ситуации съм се презастраховала. Все пак човекът зад мен няма да ми е виновен че съм изпуснала съединителя.


няма лошо, с километрите ще добиеш увереност и ще знаеш кога как всичко е практика  Peace

# 109
  • Мнения: X
Така и не можах да разбера да ме изпревари отдясно ли се е опитал при положение, че нямаше място или какво.... Все още не мога да си обясня какво се случи и защо ми свирка този идиот. Мигача си погледнах инстинктивно, беше си десен и го пуснах съвсем навреме.  newsm78

Сигурно си карала много бавно за неговите разбирания.  Laughing

# 110
  • Мнения: 731
Така и не можах да разбера да ме изпревари отдясно ли се е опитал при положение, че нямаше място или какво.... Все още не мога да си обясня какво се случи и защо ми свирка този идиот. Мигача си погледнах инстинктивно, беше си десен и го пуснах съвсем навреме.  newsm78

Сигурно си карала много бавно за неговите разбирания.  Laughing

Е за това не се бях сетила, а какво ли не ми мина през главата! Shocked  Този така си се пристрои до мен отляво в лентата за направо и си сви вдясно. Хахахах, мда, май май си много права Joy

А в събота отивам аз на тренировка и търся място на паркинга на стадиона. Не стига, че колела продават, хора се реят навсякъде, ами и пълно беше. В последния момент виждам място(колкото за кола и половина) между едно БМВ и бусче на един от продавачите на колела. Викам си "тук е". Ще се уча успоредно да паркирам между тях. Обаче докато си го мисля и си се забивам с предница до БМВ-то. Разбира се по диагонал Crazy И ще изправям. Започвам едни маневри напред-назад и пак така няколко пъти Grinning Минават междувременно двама мъже и ми се хилят такива: "Да ти я паркираме, ако искаш". Аз обаче не, ще се уча викам. Та тия после ми оставили телефонен номер на предното стъкло. А аз като видях бележка и първата ми мисъл беше, че някой ми е одрал колата. Не успях да я паркирам много близо до колчетата все пак. Въртя се, обикалям, нищо й няма на колата. Чак после се усетих каква е работата и толкова се смях сама на себе си как кръжах около нея hahaha

# 111
  • Мнения: 5 315
Аз пък да се оплача от моя нещастен опит с паркиране на непознато място - два пъти пробвам да изляза от маршрута работа - вкъщи и да отида да си свърша някаква работа в центъра и как все така ги нацелвам някакви бдителни бабички ( много съжалявам за израза, но тези така ме издразниха) - паркирам си аз със сто маневри на място, където съм огледала хубаво, че не преча на никой, няма гараж и като сляза от колата започват да се провикват как това място било запазено, едната чакала някой си от София, а другата, която беше поне на 80 г. щяла да излиза с колата си и нямало да може да си направи маневрата, а на това място и аз щях да успея  #Cussing out Направо откачих и то като се има предвид, че ние също живеем в центъра и абсолютно никога като се прибера в 5 ч. от работа няма къде да спра от случайни коли, но не оставям някой да ми пази мястото или да дебна и да се разправям с хората. Като живея там си нося и негативите. Ама не, има си такъв тип бабки, за които е жизненоважно да се счепкат с някой  Crossing Arms

# 112
  • Мнения: 2 157
Оооо, на такива бабички - много здраве! Свободно паркомясто е и не запушвам никого - спирам. Какво значи запазено?! Ами слез да сложиш два конуса, за да знам, че е запазено. Айде де! Close
Пък другата какво да я коментирам... ако не можеш да излезеш от там, където си паркирал - не се хващай да караш! Не знам каква е била ситуацията, но щом по твоята преценка е имало място, значи моята логика е такава.  Simple Smile Хич да не ти пука! Sunglasses

А като сме на темата за паркоместата, да се оплача и аз - тръгвам да паркирам оная вечер след работа на едно уж свободно място и се учудвам. Да поясня: Има няколко места за паркиране пред една изоставена продълговата барака. Преди може да е била магазин, но от година и половина 1 човек не е влязъл или излязъл, вътре е разбито, даже не знам как стоят здрави стъклата. Та пред нея има навес, който се държи на две тънки метални профила за колони. Та между колоните и едната стена (Г-образно е малко) има 2 места за коли, съответно редовно се паркира там. Хубаво де, ама на какво се натъквам - една кола спряна, над нея една ограничителна лента, като на строежните площадки , залепена с изолирбанд за колонките, ограничаващи и другото място.  Shocked Хубаво, казвам си аз, няма да се паркира тук, обикалях, накрая запуших един сервиз, който рядко отваря, и си оставих номера, ако отворят преди да тръгна за работа. На следващата вечер се прибирам, паркирах си аз за късмет на свободно място и гледам, че едно такси спряло въпреки лентата на ограденото място. Излизам аз от колата и виждам една жена, която тръгна към оградената с лента кола и я питах дали знае нещо за лентата (предположих, че ще знае, щом е над колата й.). Оказа се, че идея си няма защо аджеба някой е сложил лента над автомобила й и се оказа, че няма как да си влезе , защото лентата пречи да се отворят вратите. Много се ядосахме и двете, за късмет имах ножичка, та прерязахме лентата и открихме пак паркомястото. Laughing
Нямаше табела, нямаше информация защо ограничават достъпа и по-лошо - защо ограничават достъпа на жена до колата й! Скоро усещам, че и от другото парко място лентичката ще изчезне... Laughing

# 113
  • Мнения: 731
Еее, наглички са и бабките, и човекът, който е оградил местата с лентички. Що за поведение? Да кажеш, че са си платили и са го купили това място, да имат претенции, но щом не е ничия официална собственост, откъде накъде ще казват, че е запазено или ще го ограждат?! Аман от умници значи! Следващия път ги питайте къде пише, че това място е запазено за точно този определен човек и с какво право или им искайте документ за собственост. Да ги видим какво ще кажат тогава.

# 114
  • София
  • Мнения: 3 221
Подсетихте ме за един паркинг в центъра, където преди работех. Паркинг, разбирайте ливада, но зад СДВР. Много им се чудех на хората как така зле паркират - накриво, по диагонал, абе ужас. Пък те се разбирали да си пазят място. И сутрин - ужас, следобяд - подредени, съвсем нормално паркирани коли. Но никой никога копче не ми е казвал дето паркирам на тяхната ливада. Даже веднъж нямаше място и влязох в съседния платен паркинг, а един полицай вървя доста след мен за да ми каже, че излиза и освобождава място. bowuu

# 115
  • Мнения: 731
Хубаво е това, което казваш Нелка* Simple Smile Ако всички бяхме толкова толерантни един към друг, щяха да са различни нещата.

Една полезна статия от мен по повод дъждовните дни и шофирането в такива условия:
http://www.marica.bg/%D0%B4%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%BC … 0-news290781.html

# 116
  • Мнения: 2 157
Ъпдейт при мен: И другата лента вече я няма. Има си паркирана кола на мястото.  Laughing
Да видим дали няма пак да я сложат... Rolling Eyes

# 117
  • Мнения: 731
Привет, мили съфорумки!  Hug

Много съм щастлива днес! Simple Smile Бях в отпуск една седмица и изминах около 600км с колата. Чувствам се доста по-уверена, въпреки че допускам дребни грешки Simple Smile Имаше и комични историйки, разбира се Grinning Повечето път си беше извънградско. В един от градовете обаче имаше ремонт на улиците. Да не ви казвам какви дупки, разкопки, стърчащи шахти...  ooooh! Кара се на първа почти непрекъснато иначе имаш шанс да си разбиеш колата. През града може да се излезе от 2 места и аз хващам единия път, който по принцип е по-малко натоварен. Да, но те го затворили и отбили по някакви тесни улички без указания как да излезеш естествено. Чудих се, маях се и накрая хванах една уличка и се забих в един паркинг  Laughing Пред мен коли, зад мен коли, но с няколко маневри успях да изляза  Sunglasses На една пък отбивка спирам, за да се обадя на приятеля ми докъде съм стигнала. Всичко точно, тръгвам си и понеже като спра по навик вдигам ръчната, познайте Grinning Чак четвърта включих докато се усетя защо колата се форсира Blush С тази ръчна... все я забравям.. Да не си помислите, че не гледам таблото. Беше еднолентов прав участък и натоварен, та бързах да да набера скорост, за да не спирам колите, идващи зад мен. Там и с над 100км/ч карат някои Rolling Eyes

Та така Simple Smile Минавам просто да се похваля Wink

emerald_eyes, появи ли се пак лентичката или си взе поука ограждачът?

# 118
  • Мнения: 2 157
didi_pidi, чак до четвърта не знам как си я докарала, честно.  Laughing Аз след няколко метра се усещам, че нещо скърца, ама ми се случва да тръгна с ръчна, особено ако съм се разсеяла при потеглянето. Simple Smile

Иначе лентичката не са я сложили. Гледам, че на стъклото на барачката има надпис, че е собственост на еди-си-коя фирма. Ама нищо повече. То ние си знаем, че все ще е собственост на някого. Laughing
А само да уточня, че зад колите има място да си се мине до вратата и да се отвори помещението. Физически няма как да ги запушим, освен ако не е с комби, тъй като от стълбовете няма как да отвориш вратата, ако си наврял колата много назад. Simple Smile

# 119
  • София
  • Мнения: 3 221
Ох това паркиране и тези паркоместа, ябълката на раздора в междусъседските отношения!
Живеем в нова кооперация в съседство с панелка. Днес един келеш беше решил че има персонално паркомясто на паркинга между нашия блок и панелката. За зла беда обаче един съсед паркирал там, пък за още по-зла беда колата му не е със софийска регистрация. Какви викове, какви крясъци, обиди и псувни отнесе съседа, не е за разправяне. Дори полицаите, които дойдоха се хванаха за главите с младежа и приятелката му. Грозна картинка!
Представих си ако аз се окажа на мястото на някой гражданин с подобни маниери...както не си мълча, може и друго освен скандал да отнеса.

Общи условия

Активация на акаунт