Отговори
# 60
  • Мнения: X
bggirl22, страхотна история в снимки  Hug.

# 61
  • Мнения: 3 485
Сценарий , аранжимент,художествено оформление   bggirl22   smile3501 smile3525
Благодарности за озета и снимките на 78 епизод ! newsm51

# 62
  • Мнения: 3
Запис и гласувах за "сервитьорката" Party

# 63
  • Мнения: 13 595

bggirl22,   bouquet  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 13 595

Корделия, това от руски форум ли е? newsm78 newsm78

# 65
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Не знам, не съм виждала при нас...  Hug

# 66
  • Мнения: 3 485

Корделия, това от руски форум ли е? newsm78 newsm78


Това е от гръцкият форум на Андреа! Peace

# 67
  • Мнения: 0
А дали черното е признак за траур и при тях???
    Доколкото ми е известно (приемам поправки) облеклото в този цвят не значи траур. Най-малкото защото мюсюлманите  не практикуват поменални обреди т.е не жалеят в християнския смисъл на думата. Предвид на това, че сериалът е прекомерно "европеизиран" е твърде вероятно черното да символизира скръбта по близък човек.
     Само да попитам за пръстена... Това е онзи пръстен, за който Хюрем казваше, че е нейната душа или за друг накит става дума?!

Последна редакция: вт, 18 дек 2012, 15:19 от eleaem

# 68
  • Мнения: 896
А дали черното е признак за траур и при тях???
    Доколкото ми е известно (приемам поправки) облеклото в този цвят не значи траур. Най-малкото защото мюсюлманите  не практикуват поменални обреди т.е не жалеят в християнския смисъл на думата. Предвид на това, че сериалът е прекомерно "европеизиран" е твърде вероятно черното да символизира скръбта по близък човек.
     Само да попитам за пръстена... Това е онзи пръстен, за който Хюрем казваше, че е нейната душа или за друг накит става дума?!
Благодаря, за отговора!
Аз си мислех,че черните им дрехи по-скоро коренспондират с "черните им души" в тази  ситуация!
Султанът още не е умрял, а те като лешояди  се нахвърлят и си правят сметките!

# 69
  • Мнения: 92
Цитат
А дали черното е признак за траур и при тях???
     Ние имаме съседка туркиня и за съжаление наскоро почина мъжът .... та тогава разбрах,
че за разлика от нас - те не се обличат в черно 40 дни... и изобщо техните обичаи са по различни...

# 70
  • Мнения: 0
Цитат
Султанът още не е умрял, а те като лешояди  се нахвърлят и си правят сметките!

     Лешоядите се хранят с мърша. Въпреки сериозните усилия от страна на сценаристите едва ли СС ще се превърне в част от тяхната трапеза!  Naughty

# 71
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826

     Въпреки сериозните усилия от страна на сценаристите едва ли СС ...........
вече се дразня много на глупостите,които сътворяват.Толкова разхвърлян сценарий,толкова измислици,нереални ситуации/дори за нашия век/.......оляха се.

# 72
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
Благодаря ви! Радвам се, че ви е харесал сценария.

vvi от тежката артилерия добавих после, ама и 100 да сложа, пак няма да ни стигнат.  Hug

Не знам дали сте чули това! Поклон пред светлата му памет!

# 73
  • Мнения: 896
Цитат
Султанът още не е умрял, а те като лешояди  се нахвърлят и си правят сметките!

     Лешоядите се хранят с мърша. Въпреки сериозните усилия от страна на сценаристите едва ли СС ще се превърне в част от тяхната трапеза!  Naughty
Laughing За щастие ще си останат гладни!
Всеизвестно обаче е,че те кръжат над потенциалната си жертва и с дни чакат да умре!"Предвкусват
 победата си".-Точно на такива ми заприличаха  Ибо и Хати!

# 74
  • Мнения: 0
Цитат
А дали черното е признак за траур и при тях???
     Ние имаме съседка туркиня и за съжаление наскоро почина мъжът .... та тогава разбрах,
че за разлика от нас - те не се обличат в черно 40 дни... и изобщо техните обичаи са по различни...
    Всъщност тяхната "жалейка" приключва с погребението на, което присъствието на жени е забранено (не знам как стои въпросът ако се погребва жена). Последните могат да придружават траурната процесия, но не могат да присъстват на полагането на мъртвецът в гробната ниша. Последната е ориентирана към Мека. Тялото е завито в платно, обикновено купено специално за случая. Много е важна молитвата, която ще бъде произнесена над тялото защото в зависимост от нея шансовете на покойника да влезе в рая се намаляват или увеличават. Гробната ниша за мъжа се копае до пояс, а за жената до шия (нали е грешна и по-долу от мъжа). Горе-долу това знам.

Общи условия

Активация на акаунт